dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie "zmasowany atak" chwastów

    Nie było mnie kilka dni w domu - i po powrocie (po kilku deszczowych dniach) mój trawnik jest cały w chwastach Pamiętacie jak pisałam o "ściernisku"? Z tego "ścierniska" wyrósł perz, a poza tym - pełno mniszka, koniczyny, babki. Nie dam rady wyrywać pojedynczo. Zastanawiam się nad opryskiem. Starane pomoże? Punktowo chyba nie zadziała, bo tych chwastów jest na prawdę sporo. Może jakiś "globalny" oprysk? Co poradzicie?
    Natka

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie Re: "zmasowany atak" chwastów

    Cytat Napisał NatkaB
    Nie było mnie kilka dni w domu - i po powrocie (po kilku deszczowych dniach) mój trawnik jest cały w chwastach Pamiętacie jak pisałam o "ściernisku"? Z tego "ścierniska" wyrósł perz, a poza tym - pełno mniszka, koniczyny, babki. Nie dam rady wyrywać pojedynczo. Zastanawiam się nad opryskiem. Starane pomoże? Punktowo chyba nie zadziała, bo tych chwastów jest na prawdę sporo. Może jakiś "globalny" oprysk? Co poradzicie?
    Natka ja jak opryskalam trawnik to go malo szlag nie trafił......

    ja juz sama nie wiem..wczoraj zobaczylam trawnik sasidow - był mocno gorszy od mojego...a eyglada super!!! pytam jak to zrobili...a oni ze sypia nawoz azotowy - trawa rosnie na potege..co 2 dni kosza( ja zreszta tez) i chwasciory nie maja szansy...a trawnik piekny!!!
    z ta chemia to jest roznie...ja odpusciłam...

  3. #3

    Domyślnie

    ja używam mniszka i jest OK, tańszy od starane

  4. #4

    Domyślnie Re: "zmasowany atak" chwastów

    Cytat Napisał Teska
    Natka ja jak opryskalam trawnik to go malo szlag nie trafił......
    ja juz sama nie wiem..wczoraj zobaczylam trawnik sasidow - był mocno gorszy od mojego...a eyglada super!!! pytam jak to zrobili...a oni ze sypia nawoz azotowy - trawa rosnie na potege..co 2 dni kosza( ja zreszta tez) i chwasciory nie maja szansy...a trawnik piekny!!!
    z ta chemia to jest roznie...ja odpusciłam...
    zamierzam dzisiaj podsypac nawozem. Zauwazyłam tez, ze po tych opadach deszczu godzieniegdzie trawa jest brazowa - jakby gnila przy korzeniach. To dotyczy "starej" części trawnika. Młody trawnik radzi sobie dobrze
    Natka

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,
    Natka ja bez zmian,jak sa chwasty to Starane i koszenie.
    Jak pare dni temu podsypalem nawozem Substral 100 dni trawa rosnie bardzo dobrze,tylko nie zdazylem piaskiem podsypac tam gdzie byla prawie gola ziemia...a majowe deszcze zrobily swoje i ogolnie trawnik wraca do siebie...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAREK S
    Witam,
    Natka ja bez zmian,jak sa chwasty to Starane i koszenie.
    Jak pare dni temu podsypalem nawozem Substral 100 dni trawa rosnie bardzo dobrze,tylko nie zdazylem piaskiem podsypac tam gdzie byla prawie gola ziemia...a majowe deszcze zrobily swoje i ogolnie trawnik wraca do siebie...
    a ja odłożyłam starane - albo ulewy, albo upał - nie mam kiedy tego użyć. Narazie posypałam nawozem i będę częściej kosić. Koniczyna moco mi się rozkrzewia
    Natka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony