dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Moje pytanie brzmi:
    Czy w trakcie budowy domu jednorodzinnego, ewentualnie po wykonaniu odbioru technicznego należy fakt ten zgłosić do urzędu skarbowego??
    Czy urząd skarbowy po zakończeniu budowy wzywa inwestora, by przedstawił odpowiednie zeznania podatkowe - PIT'y potwierdzające źródło dochodów.
    Chdzi mi o to czy muszę mieć potwierdzenie w zeznaniach w 100 % każdej zainwestowanej złotówki??
    Dzięki za wszelkie informacje.
    gorbi

  2. #2

    Domyślnie

    Nie mususz zgłaszać faktu rozpoczęcia/zakończenia budowy. Wypełniając PIT informujesz urząd skarbowy o tym.
    Fiskus w każdej chwili (w przeciagu 5 lat) moze cię wezwać abyś udokumentował prawo do korzystania z odliczeń. Podobnie się ma ze źródłem finasowania musisz posiadać udokumentowane źródła dochodów. Krótko mówiąc musisz przedstawić dokumenty mówiace skąd masz pieniadze na budowę.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Urząd skarbowy MOŻE wezwac podatnika i MOŻE żądac udokumentonaia dochodów, ale tylko do 5 lat wstecz. wczesniej nie trzeba dokumentowac dochodów

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Uściślając 5 lat od zakończenia roku podatkowego!!! Więc prawie 6!!! Nie djacie się zwieść, bo często czekamy 5 lat zanim kogoś wezwiemy

  5. #5

    Domyślnie

    A jeśli US stwierdzi Że budowałeś z dochodów z nie ujawnionych źródeł przychodów lub nie znajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach to zażąda od ciebie ryczałtu w wysokości 75% tego dochodu
    A ludzie którzy pracuja w takich referatach są straszzzzzzzzzzzni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony