dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    :Pablito:

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    7

    Domyślnie Przesunięcie granicy pomiędzy dwoma działkami

    Witam

    Fakty:

    Posiadam dwie działki przylegające do siebie na całej długości jednego boku. Na działki jest założona jedna Księga Wieczysta.
    Wyglądają tak:
    http://galeria.astro-forum.org/detai...?image_id=1228

    Co chcę zrobić:

    Chcę budować dom na działce z lewej strony, prawa działka nie będzie zabudowana.
    Ze zględu na kszłt dzialki z lewej strony chcę przesunąć granicę tak by ją powiększyć (do czerwonej linii) by dom zmieścił się w odpowiednichj odległościach od granic (będzie na styk).
    Chę również zrobić tak żeby działki miały oddzielne księgi wieczyste.

    O co Was proszę:

    Ano proszę Was byście poradzili jak to sprawnie przeprowadzić, tj. do kogo się udać, co załatwiać i na jakie koszty mam się przygotować.

    Z góry dziękuję
    Paweł

  2. #2

    Domyślnie

    Ja też chciałam przesuwać granice na działce na razie zrezygnowałam z tego. Co jak zrobić to na pewno skontaktować się z geodetą, który przeprowadzi nowy podział działek jeśli jest możliwy i wystąpić do sądu o założenie nowej księgi wieczystej dla jednej z działek.
    W moim przypadku na razie wystarczyło na nasze potrzeby wystąpienie o nową księgę wieczystą dla działki na której chce się budować czas oczekiwania niestety 3 miesiące.

    Koszty poda geodeta bo to zależy ile działek powstanie z nowego podziału - tak mi mówili geodeci.
    Koszty nowej księgi wieczystej to znaczek skarbowy.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    :Pablito:

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    IzaM, dzięki za info

    Te trzy miesiące to mnie zmartwiły Ciekawe ile by to zajęło Sądowi z mojego miasta. Chciałbym uniknąć przesunięcia ale chyba się nie da....

  4. #4

    Domyślnie

    No i jutro u mnie mija 3 miesiące jak złożyłam wniosek, właśnie się dowiedziałam, że moja sprawa nie została nawet ruszona .
    Powodzenia, trzeba chyba tam codziennie dzwonić i pytać się co ze sprawą, żeby nie było tak jak w moim przypadku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony