dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Teska, widocznie mało palisz w kominku i dlatego nie zauważasz takich smug na ścianie. Zgadzam się z Agnes. Niestety u mnie, nad kratkami wylotowymi na czopuchu i suficie, też widać wyraźne smugi kurzu. Powiem więcej. Nawet przerabiałem konstrukcje kominka i nic to nie pomogło. Smugi są takie jak były. Niestety, pogodziłem się z faktem, że gdy będę chciał ogrzewać kominkiem, czeka mnie malowanie co sezon. Wypada grzać niestety olejem, a w weekendy tylko kominkiem dla dekoracji i nastroju.
    Co do słów Janka. Podobno (wg firmy instalacyjnej) wybrałem wkład " małego mercedesa" i co z tego. Miał bez dokładania wytrzymać około 10godz. Czyste mydlenie oczu przez firmy prod. wkłady. Tak w moim wkładzie jak i u moich znajomych, chcąc uzyskać właściwą temp. otoczenia, należy dokładać drewno, właśnie co 2 lub 3 godz. Jeżeli zamkniesz dopływ powietrza na full, ciepła będzie zero, o brudnej szybie nie wspomnę, ale wtedy wkład będzie ciepły przez 12godz. To jest komfort

  2. #22

    Domyślnie

    Co do słów Janka. Podobno (wg firmy instalacyjnej) wybrałem wkład " małego mercedesa" i co z tego. Miał bez dokładania wytrzymać około 10godz. Czyste mydlenie oczu przez firmy prod. wkłady. Tak w moim wkładzie jak i u moich znajomych, chcąc uzyskać właściwą temp. otoczenia, należy dokładać drewno, właśnie co 2 lub 3 godz. Jeżeli zamkniesz dopływ powietrza na full, ciepła będzie zero, o brudnej szybie nie wspomnę, ale wtedy wkład będzie ciepły przez 12godz. To jest komfort




    Nie mam żadnego interesu, aby reklamować Jotula, ale u mnie się sprawdził. Mozliwe, że wpływ na to ma ocieplenie mojego domu - ściany bet. kom. 36,5 cm, podłoga 12 cm steropianu, strop 30 cm wełny minerlanej.Do kominka dokładałem w styczniu przy dużych mrozach co 8 godzin. Teraz tylko rano i wieczorem. Nad ranem gdy wstaję mam temperaturę 20-21 C. Gdy kominek sie rozpali temp. dochodzi czasami nawet do 25C. Palę bukiem ciętym na walce o długosci ok. 45 cm i średnicy ok.25-30cm, wrzucam całe pieńki ( no nie wiem jak to nazwać ).
    Drewno pocięte na małe kawałki pali sie bardzo szybko, mozliwe, że to jest rozwiązaniem zagadki. Topola pocięta na cienkie szczapy załadowana po sufit paliła mi się ok. 1 godziny.
    Co do szyb to całkowita racja. Teksty o "samoczyszczeniu " się szyb to zwykła bzdura. Wystepuje cos takiego jak wypalanie się sadzy na szybach. Następuje to wtedy, gdy kominek ma dopływ powietrza "na full", ale szyby są tylko troche bardziej przezroczyste, a nie czyste. Po zmniejszeniu dopływu powietrza wszystko wraca do normy tzn. szyby są brudne.

  3. #23

    Domyślnie

    http://www.unitka.com.pl
    Zerknijcie,jest tam rowniez oferta termokominkow CTM

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Janek zerknij na priv-a

  5. #25

    Domyślnie

    Janek, czy paliłeś brzozą? Jeżeli tak to, czy brzoza pali się gorzej niż buk? Czy warto kupować brzozę, czy od razu np.dąb?

  6. #26

    Domyślnie

    Joy1 przy paleniu ekonomicznym b. ważne jest dopalanie spalin, osiąga się to przykręcając szyber i dopływ powietrza. Płomień wtedy znacznie się zmniejsza. Może ty tego nie robisz?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony