dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Merida

    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2

    Domyślnie Czyszczenie kostki betonowej

    Proszę o informację czy wiecie w jaki sposób usunąć plamy z kostki betonowej - pozostałości po tynkowaniu. Zastosowanie szopa firmy Atlas spowodowało, że dotychczasowe plamy "rozlazły się". Znalazłam nazwy jakichś środków z internecie np. Rivas, ale podobno jest to bardzo żrący środek więc nie wiem czy stosowanie go we własnym zakresie to dobry pomysł. Profesjonalna firma życzy sobie 20zł/m2 - to trochę drogo wychodzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Pare razy w tygodniu usuwamy takie plamy po tynku,wapnie na kostce.Stosujemy do tego kwas solny 33% rozcienczony w 1/10 czyli litr kwasu na 10 litrów wody, Polewasz kostke jesli to tylko plamy to pare sekund i ejdzie jesli jest jeszcze zaprawa to mietla ryżowa i potrzec, jak juz wszystki zlejesz to zmyj kostke czysta wodą
    Używamy kwasu solnego do mycia tynków zwirowo- tarasowych, po takim kwaszeniu kamyczki sie swieca jak psu ...
    Mamy go w beczkach 25 litrowych po 70 zeta beczka. Jesli gdzies go kupisz to napewno wyczyscisz kostke.
    Dom to taka dziurawa skarbonka!

  3. #3

    Domyślnie

    witam
    Podepnę się pod ten temat i zapytam czym mozna oświeżyć kilkunastoletnia kostkę? Chodzi mi o zabrudzenia powstałe w trakcie użytkowania.
    Próbowałem ciśnieniowo ale niewiele pomaga. Dlatego potrzebna będzie chyba jakaś chemia
    jacek

    zapraszam wszystkich mających pytania z dziedziny elektryki do wątku http://www.murator.com.pl/forum/view...890&highlight= tam zaglądam częściej i łatwiej jest mi wyłapać pytania na które postaram sie w miarę mojej wiedzy odpowiedzieć.

  4. #4

    Domyślnie

    To moze macie pomysł jak wczyścic wiekowa kostke granitową ,mam taka z odzysku za niewielkie pieniadze i coś z tym trzeba będzie zrobic

  5. #5

    Domyślnie

    Możesz ją wyczyścić karcherem po ułożeniu, albo szczotkowani ))
    Po za tym jeśli to jest "wiekowa" kostka to na pewno ma dosyć ciemny odcień którego się już nie pozbędziesz

    Cytat Napisał Bobek
    To moze macie pomysł jak wczyścic wiekowa kostke granitową ,mam taka z odzysku za niewielkie pieniadze i coś z tym trzeba będzie zrobic

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomciooo
    Po za tym jeśli to jest "wiekowa" kostka to na pewno ma dosyć ciemny odcień którego się już nie pozbędziesz
    [/quote]
    dzieki, nie ma to jak pocieszająca informacja
    jacek

    zapraszam wszystkich mających pytania z dziedziny elektryki do wątku http://www.murator.com.pl/forum/view...890&highlight= tam zaglądam częściej i łatwiej jest mi wyłapać pytania na które postaram sie w miarę mojej wiedzy odpowiedzieć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony