dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 125
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 2492
  1. #2041

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, dlatego teraz nie chce tych "fchofców" na moim dachu widzieć, bo pewnie teraz sam bym ich strącił. Nie wiedziałem, że budując dom rękoma wykwalifikowanych budowlańców trzeba się samemu wszystkiego nauczyć i ciągle pilnować. Wcale nie miałem taniej firmy, jak sami mówili więcej trzeba zapłacić ale za to spokój i jakość heheheheh nie było ani jednego ani drugiego. Jak budowali kominy na placu leżały cegły pełne i dziurawki, kiedy byłem następnym razem kominy już stały. Wtedy zacząłem się dopytywać czemu tak bla bla, panie zabezpieczy się i będzie dobrze ... Teraz się modlę coby bóg zesłał mi namiar na jakąś rzetelną firmę, co mi te kominy w nowym sączu wyprowadzi bez zniszczeń na dachu.
    Sam kucia się nie podejmę, bo się boję po prostu, a do wykonawców jestem tak nastawiony że ...

  2. #2042
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    radekwl

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Ja nie mam firmy handlowej ale współpracuję kilkoma wyspecjalizowanymi hurtowniami pokryć dachowych. Oczywiście Creatona jestem w stanie załatwić w dobrej cenie. Pozdrawiam.
    Witam,

    a czy może Pan polecić jakieś firmy w lubuskim?

  3. #2043
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Przykro mi ale nie znam. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #2044

    Domyślnie

    Dzień dobry panie Andrzeju, nasz dom będzie wyglądał tak http://hbstudio.pl/projekt;15. Długo zastanawiałem się nad wyborem czy dach ma być deskowany i zdecydowałem, że tak. Później zacząłem zastanawiać sie nad wyborem ocieplenia początkowo miała być wełna. Udało mi się wybrać na targi budowlane i tam zobaczyłem termoizolację nakrokwiową wykonaną płytami Thermano. Bardzo mi się ta metoda spodobała i nie wymaga ona deskowania, ale fundusze nie pozwalają mi na przeprowadzenie budowy dachu jednym ciągiem, dlatego chciałbym mieć deskowany dach i opapowany zostawiając go tak na zimę. Dach będzie pokryty dachówką brass turmalin. W domu będzie rekuperacja. W związku z tym mam takie pytania ;
    - jaką grubość płyt należy wybrać, aby dom miał parametry domu energooszczędnego ?
    - czy latem pomieszczenia na poddaszu użytkowym, będą utrzymywały odpowiednią komfortową temperaturę ?
    - wełna stanowi odpowiednią dobrą barierę dla hałasu, a jak zachowuję się płyta PIR ?
    - jeśli dach będzie już pokryty papą, czy konieczne jest przykrycie płyt membraną dachową ?

  5. #2045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Płyta grubości 16 cm jest odpowiednia U=0,14 W/m2K. Tak grubość daje właśnie komfort o ile nie otworzy się okien połaciowych. Z pewnością nic nie będzie słychać w każdą stronę. Skoro krycie docelowe nie będzie realizowane od razu radziłbym płyty montować na ażurowym deskowaniu (po środku i na poziomym połączeniu płyt). Płyty mocuje się przez kontrłatę grubości minimum 4 cm. Ta kontrłata mocuje jednocześnie krycie wstępne (papę) i płytę. Każdą kontrłatę należałoby osłonić np. paskami folii budowkanej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #2046
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Witam
    Zawsze Pan pisze aby krycie wstępne kleić bezpośrednio do pustaków systemowych.
    A co w przypadku komina wentylacyjne który chce ocieplić styropianem 5 cm - jak wówczas wykonać połączenie papy z kominem?
    Czy można przykleić papę do styropianu i na to siatka i klej czy też lepiej zrobić przerwę w ociepleniu?
    Z góry dziękuję za odp.

  7. #2047
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Obłożenie komina wentylacyjnego styropianem to najlepsza gwarancja szczelności i zachowania ciągłości izolacji cieplnej na kominie. Należy wykonać to tak:
    - zagruntować ścianki komina,
    - okleić komin warstwą minimum 5 cm styropianu elewacyjnego,
    - zaciągnąć klejem na siatce,
    - zrobić wcinkę w styropianie na głębokość 2 cm,
    - zagruntować warstwę kleju do wysokości wcinki wodorozpuszczalnym gruntem bitumicznym,
    - okleić komin odpowiednimi paskami papy samoprzylepnej lub termozgrzewalnej ale tak aby nie uszkodzić styropianu,
    - wprowadzić w szczelinę specjalistyczny uszczelniacz dekarski,
    - w tak przygotowana szczelinę wcisnąć obróbkę blacharską i uzupełnić silikon dekarski,
    - spoinę silikonową wygładzić mokrym palcem
    - umyć ręce!
    Prawda, że proste.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #2048
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jak najbardziej ale dla samoroba zawsze są jakieś pytania.
    Naczyta się i wątpliwości
    Dziękuję i pozdrawiam.

  9. #2049

    Domyślnie

    Panie Andrzeju,
    Ostatnio pisałem tutaj parę lat temu i dzięki informacjom uzyskanym z tego forum udało mi się samodzielnie
    (tzn bez zewnętrznej ekipy) wykonać dach (więźbę + pokrycie) i do tej pory nic nie cieknie .
    Mam pytanie innego rodzaju. Będę właśnie montował okna dachowe. Mam Fakro z kołnierzem EZV do dachówki (Marsylka).
    Co do montażu całości to myślę że teoretycznie wiem już prawie wszystko by to wykonać właściwie. A chciałem Pana zapytać o docinanie dachówek bocznych bo nigdzie nie znalazłem rzetelnej informacji.
    Czy dachówki boczne mają zachodzić na "felc" kołnierza (przykrywając go) tworząc ok. 3cm przerwę pomędzy sobą a ościeżnicą okna? Czy też dachówki mają być przycięte do tegoż "felcu" wchodząc obok niego? W takim przypadku przerwa będzie ok. 4cm.

    Mówiąc "felc" mam na myśli ten wygięty w górę fragment pomiędzy częścią montowaną do ościeżnicy a systemowym klinem z gąbki. Pewnie w branży to się inaczej nazywa .

    Łatwiej będzie wykonać tą drugą opcję bo pierwsza będzie wymagać więcej pracy by dachówki nie klawiszowały przy oknie ale rozsądek podpowiada mi że chyba raczej powinna być opcja 1???

    Pozdrawiam:
    Krzysztof

  10. #2050
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W tym wypadku rozsądek byłby złym doradcą! Dachówka bądź inny materiał pokryciowy powinien dochodzić do tego wypiętrzenia jak najbliżej to znaczy luz 1~2 mm. Nigdy nie powinien zachodzić na to przegięcie a tym bardziej przestawać. Utrudnia to wówczas wywiewanie liści lub śniegu a zimą może grozić całkowitym zablokowaniem funkcji otwierania okna. Uszczelki klinowe radzę usunąć a w ich miejsce zastosować uszczelkę puchnącą. Montując okno wyciąć w łatach i innych warstwach trochę mniejszy otwór (dotyczy to szerokości) aby można było ustawić okno do dachówki tak, by nie trzeba było docinać paska szerokości np. 2~4 cm. Powodzenia. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 05-05-2014 o 20:49
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #2051

    Domyślnie

    I wszystko jasne .
    Co do ułożenia okna względem dachówki już myślałem i da się to zrobić ale w dość ogranicznonym zakresie z uwagi na rozstaw krokwii i docieplenia szpalet ale pasków 2-4 cm nie powinno być. I trochę się boję o efekt końcowy bo dachówka jest ułozona na mijankę (w cegiełkę) i fale przy cięciu nie będą idealnie takie same jak przy dachówce ulożonej "jedna nad drugą".
    Myślę więc nad dołożeniem połówek by wyrównać te fale ale nie wiem czy to dobry pomysł od strony wizualnej???
    Najlepiej by było chyba by połówki zazłozyć przed ciętą dachówką tak by w miarę możliwości cięta dachówka była na tyle szeroka by przymocować ją wkrętem ale to raczej muszę przymierzyć czy wyjdzie.


    Dziękuję i pozdrawiam:
    Krzysztof
    Ostatnio edytowane przez krisgie ; 06-05-2014 o 17:01

  12. #2052
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Oczywiście jak zastosujesz połówki to nie przy oknie a trochę dalej wówczas docinasz z całych dachówek. Podobnie robi się w koszu lub przy kominie. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 10-05-2014 o 21:57
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #2053
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Panie Andrzeju.
    Czy da się zrobić obróbki kominów tylko na podstawie wymiarów?
    O co mi chodzi. Pokrycie dachowe zamierzam wykonać samemu jednak nie posiadam odpowiedniej giętarki do blachy a blisko mam profesjonalny skład pokryć dachowych, który za drobną opłatą wykona mi usługę cięcia i gięcia. Czy jeśli podam wymiary np kominów i kąt dachu to jest możliwe wykonanie obróbek blacharskich tym sposobem?
    Dziękuję i pozdrawiam.

  14. #2054
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Wątpię aby skład wykonał obróbki kominów bo nie jest to tylko cięcie i proste gięcie. Z pewnością zrobią pasy podrynnowe i nadrynnowe. Trzeba ich zapytać. Natomiast mogę podać namiar na firmę, która dla mnie robi takie obróbki na specjalnej maszynie z blachy w żądanym kolorze. Wygląd takiej obróbki podobny do obróbki okna połaciowego. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #2055
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pillproof

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    119

    Domyślnie

    Panie Andrzeju, nasz dekarz zrezygnował, bo podobno 'lepiej się czuje w dachówce", ale my dachówki kłaść nie możemy, więc pozostaje blachodachówka modułowa. Szukamy innego dekarza i ostatnio oglądaliśmy jeden z dachów.

    Nie podoba mi się obróbka okna połaciowego, prześwit pod gąsiorami (nie widziałam żadnej taśmy pod spodem... a chyba być powinna) cięcie blach w koszu i stopnie kominiarskie wyglądają trochę 'delikatnie' że sama bałabym się na nie wejść... a do tego chyba powinna być wentylacja w podbitce, a tu Pan dekarz jej nie założył w ogóle. Może Pan spojrzeć fachowym okiem czy ten dekarz się nadaje do położenia modułów? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0209.JPG
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	259416Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0210.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	71,1 KB
ID:	259417Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0225.JPG
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	259418Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0226.JPG
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	259419Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0228.JPG
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	259420

  16. #2056
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pillproof

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    119

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0229.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	259423Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0231.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	259424Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0232.JPG
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	259425

  17. #2057
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Po pierwsze to nie są żadne stopnie i po takich wytworach absolutnie nie wolno chodzić! Tak się wykonuje tandetne zapory śniegowe. Mnie estetyka tego wykonania się nie podoba choć od strony dekarskiej wygląda poprawnie. Gdzieś brakuje jakiś fragmentów obróbki, wkrętów farmerskich też nie żałował. Natomiast odnośnie wentylacji połaci trudno mi się wypowiadać ponieważ nie wiem jakie jest krycie wstępne, nie wiem również jak jest wykonany okap. Pod gąsiorami powinna być taśma kalenicowa. Dolne elementy fartucha okna połaciowego nie powinny być mocowane. Blachy w koszu przycięte poprawnie. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 11-05-2014 o 13:44
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #2058
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pillproof

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    119

    Domyślnie

    Po rozmowie z właścicielką stwierdziłam, że to stopnie dla kominiarza, bo wyłaz zamontowano później i kratki przeciwśniegowe też założono jej na dach dopiero 2 mies temu... Krycie mają z membrany, ale czytałam na forum, że i do membrany warto wentylację w podbitce dawać. Dziękuję! To szukam dalej dekarza... A może Pan ma, jakimś cudem, teraz wolny termin?

  19. #2059
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tą kwestię możemy rozważyć przenosząc korespondencję na adres e-mail. Zapraszam. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #2060
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Wątpię aby skład wykonał obróbki kominów bo nie jest to tylko cięcie i proste gięcie. Z pewnością zrobią pasy podrynnowe i nadrynnowe. Trzeba ich zapytać. Natomiast mogę podać namiar na firmę, która dla mnie robi takie obróbki na specjalnej maszynie z blachy w żądanym kolorze. Wygląd takiej obróbki podobny do obróbki okna połaciowego. Pozdrawiam.
    Myślę, że z doginaniem powinni sobie poradzić gdyż sami też montują pokrycia i z tego co wiem są jednymi z lepszych w regionie. Rozmawiałem z przedstawicielem i mówi że nie ma problemu. Jeśli Pan również zamawia obróbki "na odległość" rozumiem, że jest to możliwe.

    Dziękuję i pozdrawiam AK

Strona 103 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony