dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 123 z 125
Pokaż wyniki od 2.441 do 2.460 z 2492
  1. #2441
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jedna z ostatnich moich realizacji. Podejmę się wykonania ciekawego dachu, chętnie karpiówka. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1080888.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	420083   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1080884.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	420084  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #2442

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Obrobienie komina wymaga trochę czasu i cierpliwości. Jak weźmiesz ołów o grubości 0,8 mm nie będzie żadnych problemów. Daje się uciągnąć. Pozdrawiam.

    Witam Andrzeju. Odświeżam temat obróbek ołowiem. Mam do obrobienia połączenie dachówek ze ścianą oraz z podbitką. Czy przy takiej dachówce jak na zdjęciu koniecznie muszę mieć taśmę ołowianą 0.8 mm? Jest trochę problem z zakupem bo ok. tygodnia muszę na nią czekać. Taśmy 0.5 mm są dostępne od ręki (Corotop). Czy może nie robić tego ołowiem bo ściana ma 10 m i trochę czasochłonne to będzie. Druga sprawa to nie mam koncepcji jak obrobić połączenie dachówek, podbitki i krokwi. Bardzo Cię proszę o jakąś sugestię. Usytuowanie domu jest takie że deszcz tam nie zacina i śniegu nie nawiewa.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20181015_17_21_55_Pro.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	420256


    Minęło prawie pięć lat jak zrobiłem swoje dwa dachy przy Twojej pomocy. Mają się bardzo dobrze i o jakichkolwiek przeciekach nie było mowy. Szkoda że straciłem wszystkie zdjęcia tego co pod dachówką. Pozdrawiam Maciej

  3. #2443
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    To są trudne do obrobienia przejścia szczególnie właśnie przy nadbitce. Moim zdaniem taśmy ołowianej o grubości 0,5 mm się nie uciągnie. IVT ma ołów grubości 0.8 mm no w ostateczności 0,6 mm. Roben ma dobrą taśmę do obróbek. Nadbitka i krokwie z dachówkami wyłącznie taśmą. Górne brzegi taśmy należy zamknąć specjalną listewką drewnianą mocowaną drobnymi wkrętami o odpowiedniej długości (takiej żeby nie przebić nadbitki) . Uszczelnioną bezbarwnym uszczelniaczem dekarskim. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #2444
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Rysunek przedstawia rozwiązanie teoretyczne praktycznie niewykonalne. Ja wykonując krycie takim materiałem sam dorabiam obróbki (zdjęcie w załączeniu). Nie wiem czy będzie dość czytelne. Nie mam zbliżeń. Zaklepanie rąbka pod oknem jest możliwe dla miękkich materiałów (miedź, tytan-cynk czy aluminium). Sprężysty "klik" uniemożliwia takie estetyczne wykonanie. Tu stosuje się formę takiego parapetu. Przy braku doświadczenia może być problem szczególnie przy wykonaniu górnego fragmentu obróbki. W załączeniu zdjęcie obrazujące górny fragment obróbki komina. Tak samo powinno być przy oknie. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050406.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	421627   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050018.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	421628  
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 13-11-2018 o 01:32
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #2445
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Ostatnie moje realizacje. Mam jeszcze wolne terminy w 2019. Zapraszam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1090019.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	422363   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1090020.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	422364   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1090081.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	422365   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1090073.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	422366   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1090062.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	422368  

    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #2446

    Domyślnie

    Witam Panie Andrzeju.
    Zwracam się z prośbą o wstawienie zdjęć obróbek wiatrownic na kolejnych paru etapach wykonania z Pana realizacji pokryć dachówkami ceramicznymi. Dokładnie proszę o zdjęcia pokazujące kształt/profil gięcia obróbek blacharskich i sposób ich mocowanie do krokwi czy stelaża do niej zamocowanego.
    Pozdrawiam Tomraider.

  7. #2447
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jedna z moich realizacji. Dach pokryty stuletnią dachówką. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1090090.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	422641   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1090092.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	422642   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1090094.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	422643   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1060229.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	422644  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #2448
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Odwiedzającym ten wątek życzę w nadchodzącym
    Nowym Roku 2019
    wszelkiej pomyślności oraz trafnych decyzji i satysfakcji z tych decyzji.
    Pozdrawiam noworocznie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Serpentyna.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	53,5 KB
ID:	423913  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #2449

    Domyślnie

    Witam Panie Andrzeju, mam do Pana pytanie gdyż mam pewien dylemat odnośnie mojego dachu i sama nie wiem co już zrobić. Odziedziczyłam stary dom wszystko w nim jest do wymiany włącznie z dachem. Dach w stanie obecnym ma ok. 320m2, są to 2 dachy dwuspadowe połączone ze sobą. Konstrukcja jest stara ma ok 60,50 lat wydaje się że jest solidna, podobno jest tylko parę krokwi do wymiany, ale ostatecznie okazałoby się ile po rozebraniu dachu. Nie ma niestety wieńca, a aktualnie dach pokrywa stara dachówka betonowa. Konstrukcja dachu tworzy małe pomieszczenia ze skosami, które są mało użyteczne. Wzięłam dekarza do wyceny, zaproponował zmianę konstrukcji dachu, aby pozbyć się tych mało użytecznych skosów. Wycenił wymianę dachu na 47tys. W tej cenie zawierała się robocizna, zapewnienie całego materiału na dach -dachówka creaton titania, drzewo, orrynnowanie, wymurowanie jednej ze ścian od nowa ze względu na jej zły stan, wyburzenie i wymurowanie od połowy 3 kominów. Jednak obawiam się trochę zmiany konstrukcji bez projektu. Po tej wycenie zaczęliśmy się z mężem zastanawiać czy by nie wyburzyć jednego piętra, w stanie obecnym dom ma ok. 280m2, a parter w zupełności by nam wystarczył. Przy parterowym domu można by było zrobić dach płaski który miał by ok. 150m2. Jednak mam dylemat czy będzie to faktycznie oszczędność i czy wyjdzie to taniej. Przyznaję że zakres prac remontowych jaki nas czeka wymusza na nas konieczność liczenia się z każdym groszem. Co Pan uważa czy warto by było zmienić taki dach dwuspadowy na dach płaski, czy warto się w ogóle nad tym zastanawiać w kwestii oszczędności? Aktualnie wiem, że 3 kominów nie będę potrzebować i wystarczy wyremontować 1.
    W załączeniu aktualne zdjęcie dachu. Pozdrawiam Kasia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3828de9891013fe4med.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	50,2 KB
ID:	425081

  10. #2450
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Temat jest bardzo poważny. Pierwsze kroki należy kierować nie do wykonawcy a do projektanta. Stan więźby musi ocenić kompetentna osoba. W przypadku gdy trzeba wymienić część więźby może okazać się to nieopłacalne i lepiej będzie wymienić całość. Projektant sprawdzi na co pozwalają miejscowe warunki zabudowy i w oparciu o nie oraz Państwa sugestie przedstawi najekonomiczniejsze rozwiązanie. Wówczas przyjdzie czas na rozmowę z wybranym wykonawcą.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #2451

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź, jestem już umówiona z projektantem, zmiana konstrukcji bez projektu to dla mnie zbyt duże ryzyko. Mam nadzieję że podpowie rozsądne rozwiązanie.

  12. #2452
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alvin98

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Kraśnik
    Kod pocztowy
    23-310
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam
    Panie Andrzeju czy mógł by Pan doradzić mi jaka papę zastosować na pełne deskowanie które będzie odrazy przykryte dachówką. Czy mógł by Pan polecić jakieś konkretne papy lub producenta. Czy papa W400 będzie dobra czy lepiej wybrać papę SBS np. Icopal V/PET lub coś jeszcze innego. Czy musi być to papa wierzchniego krycia czy papa podkładowa tez będzie w takim przypadku dobra. Czy lepiej zamiast papy na tekturze wybrać papę na welonie szklanym lub włóknach poliestrowych. W tym temacie jestem laikiem, liczę na Pana pomoc jako osoby z dużym doświadczeniem. Z góry dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez alvin98 ; 21-01-2019 o 22:02

  13. #2453
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Już wielokrotnie o tym pisałem. Papa termozgrzewalna, podkładowa, na welonie poliestrowym, modyfikowana sbs grubość minimum 3 mm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #2454
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alvin98

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Kraśnik
    Kod pocztowy
    23-310
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam
    Dziękuję za odpowiedź. Panie Andrzeju jeszcze jedno pytanie, czy dobrze myślę odnośnie kolejności warstw w pokryciu dachowym ze szczeliną wentylacyjną pod deskowaniem patrzac od spodu pokrycia: krokiew, folia wiatroszczelna lub membrana dachowa, kontrlata 2,5 cm, desowanie, papa, kontrlata 2,5 cm, łata, dachówka. Ocieplenie ściany dociągnięte do foli wiatroszczelnej, deskowanie na kalenicy otwarte na 5 cm na stronę. Czy tak ma to być wykonane żeby było ok.

  15. #2455
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tak. Bardzo dobra kolejność warstw. Tak naprawdę ta wiatroizolacja nie jest potrzebna, choć oczywiście jak najbardziej może być. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #2456
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar maikyl
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-901
    Posty
    24

    Domyślnie

    Panie Andrzeju,

    Mam w projekcie dwuspadowy prosty dach wielkości 280 mkw, kąt 30 stopni. Prawie połowę (130mkw) dachu stanową okapy. Tam gdzie będą pomieszczenia na krokwie idzie: deska sosnowa 21 mm, folia paroizolacyjna, płyta BauderPIR plus 20 cm, łaty, kontrłaty i dachówka cementowa brass Tagelit. Czy na okapy zamiast płyty PIR mogę dać zwykły twardy styropian i przykryć go papą samoprzylepną??? To obniżyło by koszty materiałów o 15 tys zł. Jest coś takiego jak styropapa ale wolę większe kawałki papy z rolki przykleić... Jestem na etapie robienia kosztorysu materiałów. Zastanawiałem się jeszcze nad blachą na rąbek zamiast dachówki ale to chyba droższa sprawa , trudniejsza do ułożenia, chyba trochę głośniejsza w przypadku opadów i mniej izoluje od słońca...

    dzięki z góry za pomoc, pewnie było już o tym pisane tu pisane ale nie znalazłem buszując na wyrywki ani za pomocą googla

  17. #2457
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Wystarczy jak płyta PIR zostanie wysunięta za obrys ściany zewnętrznej o grubość warstwy izolacji cieplnej. Powinna się z nią licować. Dalej na wyrównanie można zastosować cokolwiek np. nakręcić kawałki krokwi wysokości równej grubości płyty PIR lub inaczej to rozwiązać. Przy takiej izolacji głośność blachy nie ma znaczenia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #2458
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar maikyl
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-901
    Posty
    24

    Domyślnie

    Dziękuje serdecznie za odpowiedź,

    Z PIRem dokładnie tak planowałem. Wysunąć 25 cm za obrys ścian. Duża zaletą blachy z mojego punktu widzenia jest mniejszy ciężar niż dachówek. Czy pod blachę można zastosować również łaty i kontrłaty czy też lepiej jest zrobić inną konstrukcję?

    czy od strony ogrodu warto robić płotki śniegowe? Dach wystaje ponad metr za obrys izolacji

    pozdrawiam

  19. #2459
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Lekkość pokrycia nie jest zaletą. W przypadku rąbka typu "klik" zdecydowanie łaty w rozstawie co 20 cm. W tym konkretnym przypadku łaty i kontrłaty o takim samym przekroju 6x4 cm. Natomiast odnośnie barier śniegowych to zależy co będzie wokół domu. Jak taras i nasadzenia w obrębie okapu to tak, natomiast jak będzie trawa to nie ma takiej potrzeby. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #2460
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar maikyl
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-901
    Posty
    24

    Domyślnie

    Panie Andrzeju, jeszcze jedno pytanie dotyczące szerokości krokwi i przykręcania do nich kontrłat. W tym momencie krokwie mają przekrój 8x20, na to będzie deska (nadbitka) która będzie już gotowym wykończonym sufitem. Nie planuje żadnych KG lub tapet. Cały czas mam obawy, że jak będą przykręcane śrubami ciesielskimi kontrłaty przez płytę 20 cm to śruba wejdzie w skraj krokwi i ją rozłupie lub nawet obok krokwi i zniszczy nadbitkę. Czy takie przypadki się zdarzają czy to tylko wymysł mojej chorej wyobraźni? czy nie warto dać krokwi szerszych tzn 10 cm aby łatwiej w nie trafić ??? Krokwie będą trzymać wymiar bo to będzie drewno BSH więc można wymierzyć środek co do centymetra. Moje obawy biorą się z tego, że kiedyś robiłem wiatę na samochód i jak przykręcałem blachę do belek to zdarzyło mi się, że wkręt przeszedł obok. Belki miały 6 metrów długości i jakaś musiała być zwichrowana a ja kręciłem od sznurka... teraz wymiary powinny być idealne ale wkręt będzie miał prawie 40 cm długości a gra toczy się o większą stawkę

Strona 123 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony