dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 125
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 2492
  1. #241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jedna i druga blacha będzie dobra. Blachę aluminiową za kilkanaście lat trzeba będzie pomalować ale to żaden problem. Przy zastosowaniu blachy miedzianej pozostałe elementy obróbek powinny być też miedziane łącznie z rynnami. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #242
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    "reda" osobiście jestem zwolennikiem papy gdyż moim zdaniem ma więcej zalet od folii. Okna połaciowe jak i kominy nie przerywają wentylacji pokrycia dachu. Pokrycia są montowane na łatach więc nic nie blokuje bocznego przepływu powietrza. Montowanie dachówek wentylacyjnych pod i nad oknem jest zbędne a pod oknem może być wręcz szkodliwe. Zwracam uwagę na fakt, iż są to dachówki nawiewne. Wykonanie wentylacji przestrzeni pomiędzy deskami a izolacją cieplną też nie nastręcza większych problemów. Wykonuje się to poprzez zamontowanie specjalnych nawiewników mieszczących się w grubości kontrłaty i łaty. Innym sposobem jest wiercenie w krokwiach pod deskami otworów (pod oknem i nad oknem). Otwory na przestrzał w ścianach szczytowych są bardzo dobrym rozwiązaniem (średnica minimum 150 mm) mogą współistnieć z otwartą kalenicą. Pod gąsiorami należy zastosować taką taśmę kalenicową, która uniemożliwia dostanie się śniegu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #243

    Domyślnie dachówki wentylacyjne

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    "Montowanie dachówek wentylacyjnych pod i nad oknem jest zbędne a pod oknem może być wręcz szkodliwe. Zwracam uwagę na fakt, iż są to dachówki nawiewne.
    To kiedy należy/trzeba stosować dachówki wentylacyjne?

  4. #244
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Na połaciach dłuższych niż 6 mb w trzecim lub czwartym rzędzie od kalenicy. Przy bardzo długich połaciach w kolejnych rzędach co 5~6 metrów. Montuje się je również na skomplikowanych dachach celem poprawienia wentylacji połaci jak również dla ozdoby i złamania monotonii dachu. Przypominam, że są to dachówki nawiewne wspomagające wentylację choć czasami służą jako wywiewniki. Mają też zastosowanie jako elementy wprowadzające pod dach kable antenowe lub przewody kolektorów słonecznych. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #245
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    reda

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Wentylacja dachu - pełne deskowanie + papa

    Dziekuje za wyjasnienia w sprawie wentylacji. To jeszcze male doprecyzowanie co do papy na deskowaniu (temat rzeka).
    Szukajac wykonawcy dachu - spotkalem sie z 4 dekarzami, i kazdy polecal pelne deskowanie+folie.
    Dachowka bedzie polożona od razu wiec kwestia ew. wplywu swiatla na folie na dachu jest pomijalna.

    Dlaczego jest Pan zwolennikiem papy? Ja chyba rowniez jestem jej zwolennikiem bo wg mnie jest trwalsza od folii, a prosty dach i poprawnie wykonana wentylacja od spodu desek (miedzy welną a deskami) zapewni wystarczającą wentylację deskom.

  6. #246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Dekarze polecają folię bo się trochę łatwiej kładzie i są promocje więc oni zyskają więcej niż na papie. Ja stosuję na pełne deskowanie lub płytę OSB wyłącznie papę podkładową termozgrzewalną i nie mam ze swoimi dachami żadnych problemów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #247
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar andy_n
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    672
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    [...] Ja stosuję na pełne deskowanie lub płytę OSB wyłącznie papę podkładową termozgrzewalną i nie mam ze swoimi dachami żadnych problemów. Pozdrawiam.
    Jakiej firmy papę podkładową termozgrzewalną Pan poleca?

  8. #248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie ma to większego znaczenia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #249

    Domyślnie

    Cytat Napisał andy_n
    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    [...] Ja stosuję na pełne deskowanie lub płytę OSB wyłącznie papę podkładową termozgrzewalną i nie mam ze swoimi dachami żadnych problemów. Pozdrawiam.
    Jakiej firmy papę podkładową termozgrzewalną Pan poleca?
    Dębica Janie Dębica.
    W życiu najważniejszy jest ....święty spokój.
    I po co ja się wziąłem za budowę !!!

  10. #250

    Domyślnie

    pytanko. Dach o powierzchni 290 m2. J
    ak wyliczyć ilość łat (4x5) i kontrłat (2,5x5) pod ceramikę?? Czy jest jakaś proporcja jak to wyliczyć?

    pozdrawiam

    piotrm74

  11. #251

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrm74
    pytanko. Dach o powierzchni 290 m2. J
    ak wyliczyć ilość łat (4x5) i kontrłat (2,5x5) pod ceramikę?? Czy jest jakaś proporcja jak to wyliczyć?

    pozdrawiam

    piotrm74
    Ilość kontrłat dajesz tyle ile masz krokwi pionowych (ukośnych).
    Ilość łat na podstawie rozstawu dachówek ceramicznych i rodzaju dachu.
    Dekarz ci w miarę dokładnie wyliczy.
    U mnie na dach 4spad. o pow.250m2 wyszło ok.480mb łat.
    W życiu najważniejszy jest ....święty spokój.
    I po co ja się wziąłem za budowę !!!

  12. #252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Ilość kontrłat powierzchnia dachu x 1,5; łat x 4. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #253
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Witam. Mam kilka pytań jeżeli można.
    1. mam możliwość kupna dachówki z odzysku -karpiówki z okresu międzywojenego, wydaje się bardzo ładna. Czy warto się w to pakować ?
    2. cena śmieszna ( od kolegi z budowlanki ) za około 12 tyś szt 1500zł (kilanaście groszy za szt.) wymiary 155mm na 370mm gr. 15mm około 1,7 kg.
    3. Mam daszek około 370 m2 , przy pojedyńczym układaniu by starczyło na całość, czy zda to egzamin ? i jak podejść do tematu? wystarczy pod dachówkę folia ? pojeyńczo około 28 szt na m2 w koronkę 48 szt. tak mi się wydaje, tzn KNR 4-01
    jak do tego podejś (zdjęcia ruinki w odnośniku)
    Pozdrawiam
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  14. #254

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud
    Witam. Mam kilka pytań jeżeli można.
    1. mam możliwość kupna dachówki z odzysku -karpiówki z okresu międzywojenego, wydaje się bardzo ładna. Czy warto się w to pakować ?
    2. cena śmieszna ( od kolegi z budowlanki ) za około 12 tyś szt 1500zł (kilanaście groszy za szt.) wymiary 155mm na 370mm gr. 15mm około 1,7 kg.
    3. Mam daszek około 370 m2 , przy pojedyńczym układaniu by starczyło na całość, czy zda to egzamin ? i jak podejść do tematu? wystarczy pod dachówkę folia ? pojeyńczo około 28 szt na m2 w koronkę 48 szt. tak mi się wydaje, tzn KNR 4-01
    jak do tego podejś (zdjęcia ruinki w odnośniku)
    Pozdrawiam
    Fajnie jest mieć taki stary dworek na własność.
    Tylko trzeba mieć dwa worki pieniędzy na jego renowację - przecież to zabytek.
    Taniej wyjdzie budować nowy.
    Dachówka lata trzydzieste czyli ma na oko ok80 lat.
    Biorąc pod uwagę jej żywotność oraz starą technologię mocno bym się zastanawiał. Chyba że za 10lat chcesz zmieniać znowu dachówkę.
    W życiu najważniejszy jest ....święty spokój.
    I po co ja się wziąłem za budowę !!!

  15. #255
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZBYSZEK_SK
    Fajnie jest mieć taki stary dworek na własność.
    Tylko trzeba mieć dwa worki pieniędzy na jego renowację - przecież to zabytek.
    Taniej wyjdzie budować nowy.
    Dachówka lata trzydzieste czyli ma na oko ok80 lat.
    Biorąc pod uwagę jej żywotność oraz starą technologię mocno bym się zastanawiał. Chyba że za 10lat chcesz zmieniać znowu dachówkę.
    worki z kasą by się przydały, ale można prawie bez kasy. Do tej pory wydałem około 60tyś ( zakup i remont połowy parteru) została druga część (około 40 tyś?) dach, i elewacja. wydaje się że to bardzo mało, na działkę można wydać więcej. Dachówka wytrzymała tyle lat, myślę że jeszcze z 30 lat poleży?
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  16. #256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Myślę, że warto. Jak przy zdejmowaniu się nie rozpadnie to jeszcze długo pożyje. Bez względu na rodzaj krycia (łuska czy koronka) dachówki potrzeba tyle samo. Przy łusce będzie dwa razy więcej łat. Zdecydowanie jako krycie wstępne odradzam folię a polecam papę na deskowaniu lub OSB. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #257

    Domyślnie Problem z dachem?

    Proszę o pomoc.
    W zeszłym roku zmieniliśmy poszycie dachu (na blachę trapezową), jest to dach szwedzki - płaski nachylenie ok. 5-6 oraz 12-15 stopni. Już przy pierwszym śniegu na podbitce wzdłuż całego budynku zwisały wielkie sople, przy każdym deszczu kapie na daszek wejściowy i do garażu. Co może być przyczyną i jak to rozwiązać?

  18. #258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Źle wykonane lub z niewłaściwego materiału wykonane krycie wstępne. Taki dach w zasadzie w całości powinien być zadeskowany i pokryty papą podkładową termozgrzewalną dalej kontrłaty, łaty (lub rozsunięte deski) i na nich blacha trapezowa z podwójną zakładką na wypłaszczonej części dachu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #259
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Gdzieś tu na forum wyczytałam, że przyczyną powstawania sopli, jest złe ocieplenie dachu.

  20. #260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    To miłe, że o mnie pamiętasz i tu zaglądasz . Oczywiście jest w tym dużo racji choć dotyczy to generalnie dachów krytych gontem bitumicznym lub papą i mających bardzo krótkie okapy. Jednak głównym twórcą sopli jest oczywiście Słoneczko . Serdecznie pozdrawiam .
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 13 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony