dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 125
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 2492
  1. #61

    Domyślnie

    ....do tego dochodzi jeszcze problem ocieplenia "wystającej" części takiej betonowj murłaty - beton to jednak nie drzewo
    Dzięki za odzew.........wybiorę jednak murłatę drewnianą.......
    Life is brutal and full of zasadzkas....

  2. #62

    Domyślnie okna

    Panie Andrzeju.w projekcie mamy 7 okien polaciowych owym.78x140.
    5 z nich bedzie montowanych nad scianka kolankowa o wys.135cm,a 2 nad garazem nad scianka ok80cm.
    pytanie dotyczy jakie okna powinnismy kupic,tak by nie bylo problemu z otwieraniem(z klamka na dole,u gory?)
    Jestem wysokim czlowiekiem i nie boje sie ze nie dosiegne,natomiast czy sa okna,ktore mozna otwierac z obu stron?
    wykonawca dachu zalecil nam Veluxy GGL i GGU-czy to dobre okna na naszym rynku?otwierane sa tylko z jednej strony,z czego dolny ma klamke,a gorne ladny chwytak.sa otwierane tylko w polowie,lepsze by byly otwierane i w polowie i w np.2/3 wysokosci.co by Panpolecil?
    Kasia i Andrzej

    Nasze zdjęcia z budowy

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Wybór jest pomiędzy dwoma firmami Velux i Fakro. Obie firmy to światowi liderzy okien połaciowych. Należy pamiętać, iż przy tak wysokim posadowieniu okien (bo znajdą się one nad ścianką kolankową, nad murłatą i nad krokwiami na łatach) najbardziej praktyczne jest otwieranie z dolnej klamki. W tym przypadku radzę zastosować okna preselekty firmy Fakro umożliwiające z jednej dolnej klamki dwie możliwości otwierania okna: obrotową i uchylną. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #64
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar andy_n
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    672
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Panie Andrzeju, proszę o wstępną wycenę wykonania dachu domu wg projektu APS 136 Archi-projektu: http://www.archi-projekt.com.pl/projekt.php?id=133
    Dach czterospadowy, ok. 250 m (całość więźba i pokrycie dachówką cementową lub ceramiczną).
    W wycenie proszę wziąć pod uwagę fakt, że więźba jest dodatkowo wspierana przez konstrukcję stalową.

    Czy jest Pan zwolennikiem pełnego deskowania czy nie? Myślę, że deskowanie jest zbędnym wydatkiem, chyba że mnie Pan przekona do innego zdania.

    Budowa pod Warszawą (Marki).

    Pozdrawiam

  5. #65

    Domyślnie

    proszę o wycenę dachu:


    http://www.dobredomy.pl/?id_project=118&infopage=1

    z podwójnym garażem

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Mogę się podjąć wykonania tych dachów ale dopiero w 2008 r. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #67

    Domyślnie

    witam ponownie

    nastapila zmiana w budowie,a mianowicie odstapilismy z wiadomych powodow z pierwitnej wersji dachu w cenie 80.000zl(250m2,wykonanie wiezby,polozenie dachowki ceramicznej Roben,dodatki ceramiczne,obrobka,rynny ocynkowane,malowane,7 okien polaciowych Velux 78x140 GGU i GZL,robocizna w tym 19.000).
    zabezpieczamy dach w postaci wiezby,pelnego deskowania,podbitki do krokwi od spodu,przybibia papa.to wszystko co mozemy zrobic.
    Panie Andrzeju-pytanie.ile moga nas skasowac za robocizne?
    wiezba
    deskowanie
    papa
    7%Vatu
    Kasia i Andrzej

    Nasze zdjęcia z budowy

  8. #68

    Domyślnie

    Witam Panie Andrzeju,
    mam kilka pytań:

    1. czy mógłby Pan wycenić robociznę położenia dachówki ceramicznej "domino" firmy Creaton
    oto link do projektu: http://www.mgprojekt.com.pl/domki/wesoly/index.php

    2. czy dachówkę tą można kłaść jedną pod drugą, czy trzeba z przesunięciem (mam nadzieję, że wyraziłam się jasno)

    3. czy są jeszcze u Pana terminy na wczesną wiosnę 2008.

    Dziękuję i pozdrawiam
    matrasza

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lechosia
    witam ponownie
    ...ile moga nas skasowac za robocizne?
    wiezba
    deskowanie
    papa
    7%Vatu
    Ile zechcą! A dalej to kwestia negocjacji.
    Ja ten zakres robót wycenił bym na 40,- za 1 m2 + 15,- za 1 mb wykonanego okapu + 40,- za 1 mb podbitki drewnianej malowanej 1 raz od spodu i 2 razy wierzch (jest to wartość robocizny netto). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #70

    Domyślnie

    Korzystając, że znalazłam ten wątek:

    chcę złożyć serdeczne podziękowania panu Andrzejowi Wilhelmiemu za szybką reakcję na prośbę, okazaną pomoc i posłużenie radą zupełnie bezinteresownie
    pomimo że to nie On robi mój dach

    canna
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał matrasza
    ... czy są jeszcze u Pana terminy na wczesną wiosnę 2008.
    matrasza
    Oczywiście jeszcze są!
    A wracając do meritum to dachówkę tę można układać z dowolnym przesunięciem (tak jak pozwalają poziome zamki), każdy poziomy rząd inaczej. Z całą pewnością można ułożyć również bez przesunięcia. Pozwalam sobie na takie stwierdzenie choć tej dachówki jeszcze nie układałem.
    Do wyceny dachu dachu potrzebuję rzut dachu, rzut więźby, przekrój oraz informację co pod dachówką, z czego obróbki, jakie rynny i ewentualnie jaka podbitka. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #72

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź
    Jak widzę co się odwlecze to nie uciecze i muszę w końcu zmierzyć się z tematem szczegółowo.
    Jak przygotuję dokumentację i podejmę decyzje, pozwolę sobie wysłać do Pana maila.
    pozdrawiam, matrasza

  13. #73

    Domyślnie

    Panie Andrzeju

    w jaki sposob dach bedzie oddychal gdy zrobie pelne deskowanie,oraz przykryje dach papa przed zima?
    od srodka krokwie 18cm,planuje w przyszlosci dac 15cm welny,szczelina 3cm.w jaki sposobbedzie dach oddychal,skoro bedzie papa?co w takim razie z folia wysokoparoprzepuszczalna?
    jesli Pan moze prosze napisac jak to powinno byc zrobione,by w przyszlosci(wiosna 200nie bylo zadnych niejasnosci na budowie.
    jak to idzie warstwami.
    robily pelne deskowanie krokwi,rowniez od spodu-co wystaje poza obrys budynku,nie bedzie zatem podbitki skrzynkowej.
    pozdrawiam
    Kasia i Andrzej

    Nasze zdjęcia z budowy

  14. #74

    Domyślnie

    Panie Andrzeju

    Proszę o wycene robocizny dachu

    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=29&sid=5

    nadmieniam, że wykusz nad jadalnią został zlikwidowany a garaż powiększony do 5,4 m i konsekwencji dach

    Pokrycie dachu dachówką cementową

    Pozdrawiam

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lechosia
    Panie Andrzeju
    w jaki sposob dach bedzie oddychal gdy zrobie pelne deskowanie,oraz przykryje dach papa przed zima?...
    W przypadku gdy przed docelowym pokryciem nie będzie montowana izolacja cieplna to nic złego się nie dzieje.
    Docelowo w Waszym domu można zastosować dwa rozwiązania wylotów powietrza: jedno poprzez otwarcie kalenicy, drugie poprzez wykonanie w górnych częściach szczytów otworów o średnicy min. 15 cm. Wlot powietrza w obydwu przypadkach szczelinami pomiędzy elewacją a spodem deskowania (szczelina min. 200 cm2 na 1 mb okapu (czyli min. 2 cm). Szczeliny wlotowe i wylotowe powinny być zabezpieczone stosowną siatką przed ptakami i owadami. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Sprzedam (faktura) dachówkę BRAAS podwójne S powłoka stary brąz:
    - dachówka podstawowa 5.724 szt.
    - dachówka połówkowa 140 szt.
    - dachówki szczytowe prawa i lewa po 37 szt.
    - gąsior 345 szt.
    - trójnik 3 szt.
    - betonowe denko gąsiora 3 szt.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #77

    Domyślnie

    Witam,

    Panie Andrzeju, czy mógłbym prosić o orientacyjną wycenę robocizny położenia dachu (dachówka ceramiczna i blachodachówka) dla projektu Dom w Lubczyku z pracowni Archon?

    http://www.archon.pl/index.php?act=1...m41c0402e0f08a

    Rzuty więźby i dachu wysłałem mailem.

    Dziękuję i pozdrawiam

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Witam,
    Panie Andrzeju, remontuję stary dach- nowe pełne deskowania i dachówka karpiówka i mam w związku z tym kilka pytań:
    - od góry kalenica musi być otwarta - ale czy powinna być zabezpieczona np. folią,
    - czy od dołu pod deski musi być osobny wlot powietrza czy wystarczy czy wystarczy nawiew naturalny np.ze szczelin,
    - w jednym punkcie sprzedaży dachówki, sprzedawca powiedział mi, że ma od góry 40-50 cm od góry wywiercone otwory z odpowiednio włożonymi wylotami powietrza tak by poprawić cyrkulację,
    - czy (dach kopertowy) jeżeli jesteśmy na krawędzi dachu musi być tam przerwa wentylacyjna,
    - czy warto zainwestować (ok. 200 PLN) na kołnierz ocieplenia,
    - czy i jaką wełną ocieplic wkład ze stali nierdzewnej do pieca CO2 w murowanym kominie jaka wełna? I jak ją zabezpieczyć przed wilgocią
    Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję z odpowiedź,
    Piotr
    Stary dom ale z klimatem.

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Otwartą kalenicę najlepiej zabezpieczyć folią wstępnego krycia o wysokiej paroprzepuszczalności. Musi być zapewniony wlot powietrza szczeliną szerokości 2 cm pomiędzy deskami a ścianą kolankową. Szczelinę należy osłonić siatką na owady. W przypadku gdy ze względów technicznych jest to trudne do wykonania należy wyciąć otwory ( o przekroju 200 cm2 na 1 mb ściany) w deskach powyżej ściany kolankowej wykonując stosowne zabezpieczenia przed skroplinami i zawiewanym śniegiem (można wykonać z folii o wysokiej paroprzepuszczalności) lub profesjonalne osłony. Dachówki okapowe powinny się wspierać na specjalnej listwie wentylacyjnej. Pod gąsiory najlepiej zastosować taśmę Duo-Roll. Przy połaci dłuższej niż 6 mb można zastosować otwory nawiewne w połaci, takie same jak nad ścianką kolankową (0,8~1 m od kalenicy). W tych samych miejscach na dachu należy zamontować dachówki wentylacyjne. Podobne rozwiązania powinny być zastosowane zastosowane na dachu kopertowym lub namiotowym bo bardzo trudno jest zrobić szczelinę na narożu. Warunkiem poprawnego funkcjonowania wentylacji jest utrzymanie szczeliny min. 2 cm pomiędzy izolacją cieplną a deskami.
    Szyba w oknie połaciowym ma współczynnik k~1,1 a całe okno k~2,5. Świadczy to dobitnie iż najsłabszymi termicznie są cienkie elementy drewniane. Dla tego też warto ocieplić cienką futrynę zamocowaną na łatach nad deskami. Likwidujemy w ten sposób przemarzanie futryny.
    Osobiście radzę ocieplić wkład ale może się to okazać technicznie niewykonalne dlatego też wygodniej będzie wprowadzić do komina podwójną rurę już ocieploną i zamknąć od góry systemową czapą. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #80

    Domyślnie

    Panie Andrzeju,
    dziękuje za odpowiedzi. Mam jedno pytanie czy dachówka musi zaczynac się od listwy wentylacyjnej? Czyymoże od łaty położonej na sztorc?
    Pozdrawiam,
    Piotr
    Stary dom ale z klimatem.

Strona 4 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony