dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 125
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 2492
  1. #1041
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Zadałeś mi pytanie nie opisując całego dachu a w każdej swojej wypowiedzi dodajesz kolejne szczegóły. Ja mogę tylko radzić ostateczna decyzja będzie należała do Ciebie. Zwrócę tylko uwagę na fakt iż wydatek na izolacje cieplną jest jednorazowy. Od środka wkładasz mniej ale gorzej. Można by się pokusić na niekonwencjonalne rozwiązanie i wykonanie nakrokwiowego ocieplenia tylko nad obrysem budynku pozostawiając okapy i szczyty na niższym poziomie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #1042

    Domyślnie

    Wiem, że tak "pisemnie" to trudno uchwycić sedno sprawy i dlatego pytałem czy pozostawienie starych łat z ociepleniem pomiędzy, nabicie na nich łat "z góry na dół" nad krokwiami spełniające funkcję szczeliny wentylacyjnej pod deskowaniem jest właściwe? czy takie deskowanie nabite na łatach 6x6 będzie wystarczająco sztywne?bo to jest najważniejsze w tym moim przypadku... a co do tego żeby ocieplić tylko "tam gdzie trzeba" a okapy zostawić tylko deskowanie i 2x papa to też o tym myślałem i powiem szczerze że byłoby to rozwiązanie idealne z mojego punktu widzenia tylko czy potencjalny wykonawca nie zrobi gdy się dowie jak to chcę zrobić... ale ma Pan rację, wtedy odpada większość problemów....

  3. #1043

    Domyślnie

    Witam, poprzednie wątpliwości już rozwiałem, ale miałbym pytanie z trochę innej beczki: czy deski na deskowanie powinny być suche, tzn takie sezonowane w tartaku czy mogą być "prosto spod piły"?, kolejna sprawa, kilku z potencjalnych wykonawców mówiło żeby deski opryskać np. drewnosolem już po nabiciu ich na krokwie... czy to dobry sposób? czy musi to wysychać przez jakiś czas przed zgrzaniem papy wstępnego krycia? czy lepiej zaimpregnować deski jeszcze "na ziemi"? Z góry dziękuję za wszelkie informacje...

  4. #1044
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Warto deski zaimpregnować przed montażem a to dla tego, że od spodu znacz trudniej wykonać tę czynność i nie ma dostępu w miejscu przylegania do krokwi. Nie kładłbym też papy na świeżo zaimpregnowane deski. Radzę zrobić tak: usunąć z desek ewentualne resztki kory, zaimpregnować deski i ułożyć w sztaplu z przekładkami. Przykryć tylko z wierzchu i pozostawić na kilka dni żeby się przewiały. Deski nie muszą być suche, wystarczy jak będą powietrzno suche. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #1045

    Domyślnie

    Dziękuję Panie Andrzeju Pana wiedza i rady są nieocenione... mam jeszcze takie pytanie, na moim dachu o spadku 20cm na metrze t.j.ok 9 stopni , 20% jeśli dobrze liczę, chcę zamontować okna dachowe i tu kwestia: czy jestem skazany na oryginalne kołnierze podnoszące kąt czy też można to zrobić przez odpowiednią "ciesielkę" podnosząc okno z jednej strony i uszczelniając soudalem dekarskim wszelkie połączenia kołnierza do pokryć płaskich? czy takie rozwiązanie będzie poprawne? Nadmieniam,że dach deskowany kryty papą... Ewentualnie moje pytanie jak prawidłowo wykonać takie "podniesienie"? czy wystarczy samo nadbicie górnej łaty?
    Dziękuję

  6. #1046
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Ja takie rozwiązanie nazywam "trumną". Należy podnieść również dół okna (oczywiście górę odpowiednio wyżej) i wykonać boki. Cała konstrukcja szersza od okna o co najmniej 10 cm na każdą stronę. Zmieści się na niej cała szerokość kołnierza a od wewnątrz będzie można ocieplić ścianki. Górny element kołnierza i boczne elementy wraz z bokami "trumny"wygrzewamy papą. Zwracam uwagę na fakt, iż może wystąpić roszenie szyby w związku z brakiem możliwości jej owiewania. Koniecznie okno z nawiewnikiem, który będzie pełnił rolę wywiewnika. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #1047

    Domyślnie

    Witam, Panie Andrzeju, czy mogę prosić o wycenę dachu wg. projektu? Na priv.? Dach jest odeskowany i pokryty papą. Teraz szukamy fachowca, który położy dachówkę ceramiczną - koramic E32 lub holenderka, bierzemy pod uwagę creatona. Pozdrawiam serdecznie.
    ps. dom jest pod Łodzią.

  8. #1048

    Domyślnie

    I wszystko jasne Panie Andrzeju a jak to jest z tą papą podkładową? mam kupioną papę podkładową termozgrzewalną z posypką, różne są opinie jedni mówią, że zgrzewać całą powierzchnię do deskowania i dodatkowo mocowanie papiakami, a inny wykonawca twierdzi, że wystarczy zgrzewać zakłady i oczywiście papiaki... wierzchnie pokrycie to papa termozgrzewalna i u mnie dodatkowo niski spadek dachu... podobnie są rozbieżności co do obróbek kominów, jedni twierdzą że tylko blacha lub taśmy ołowiane a inny wykonawca że zupełnie wystarczy obrobić kominy papą najpierw podkładową a później wierzchnią... Dodam że podkładowa papa jest na welonie szklanym grubości 3mm, a wierzchnia na włókninie poliestrowej gr. 5,2mm, obie asfalt modyfikowany SBS. Ten drugi wykonawca kazał mi sobie zobaczyć to:
    http://www.lemar.poznan.pl/rozwiazan...BEZ_KLINOW.pdf
    wprawdzie papę mam innego producenta ale czy sposób jest dopuszczalny przy mojej papie?
    Dziękuję

  9. #1049
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szakalkw

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Panie Andrzeju czy może Pan przyjechać do Warszawy aby dokonać wyceny.
    Mam dach odeskowany i opopowany. Interesuje mnie położenie dachówki Robena dach około 340m 12 okien. Dach nie jest prosty projekt Hornówek z przeróbkami. Proszę o info

  10. #1050
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał hamer
    ... wprawdzie papę mam innego producenta ale czy sposób jest dopuszczalny przy mojej papie?

    Producent nie ma tu nic do rzeczy. Przedstawiony przez Lemara sposób jest wzorowy! Papy podkładowej nie przygrzewamy do desek, montujemy ją mechanicznie papiakami. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #1051
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jaro72

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam

    Wczoraj zauważyłem na krokwi, ciemny nalot i brązowe plamy.
    Nie jest to duzy odcinek tak ok 1,5 m.
    Chyba to wyszedł grzyb (tak mi sie wydaje) .
    Dom jest juz pod dachem (dachówka ceramiczna + folia). Na zimę nie był zamknięty. Więźba była impregnowana zanurzeniowo.

    Proszę o odpowiedź znawców tematu.
    Co to jest i jak to skutecznie i bezpowrotnie zwalczyć.



    Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

  12. #1052
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Na podstawie zdjęć trudno ocenić co to jest. Drewno wygląda tak jakby było czymś pochlapane. Sinica raczej nie powinna powstać w przewiewnym miejscu. Mogło to powstać przed wbudowaniem płatwi.
    A tak na marginesie to nie widać aby płatew była odizolowana od muru. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #1053

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Mam pytanko bo mają mi przywieźć dachówkę, czy dostawca (skład budowlany) oprócz faktury powinien dać kartę gwarancyjną, jakiś certyfikat czy coś takiego?
    Na co zwrócić uwagę przy odbiorze dachówki? Czy może być jakiś procent dachówki uszkodzonej i czy to jest norma? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  14. #1054
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Oczywiście gwarancja. Stan dachówki powinien ocenić dekarz. Taka ocen jest bardzo trudna gdyż palety są ofoliowane więc można to zrobić tylko wyrywkowo. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #1055

    Domyślnie

    Niestety nie mam jeszcze dekarza gdyż kupiłem dachówkę zanim faktycznie będzie mi potrzebna chcąc zaoszczędzić trochu grosza
    Mama jakieś "wyobrażenie" o budownictwie więc myślę że może sobie poradzę sam. Proszę mi powiedzieć co dyskwalifikuje dachówkę do odbioru. Czytałem inne watki i tam była mowa o odpryskach, rysach na angobie, nierównościach, odbarwieniach? Czy wszystkie dachówki mają być całe czy faktycznie może zdarzyć sie ubita, czy skład powinien dorzucić jakiś % dachówek gratis wzamian za uszkodzone? Z góry dziękuję za pomoc.

  16. #1056
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak kupujesz w renomowanej hurtowni to płacisz a odbioru możesz dokonań w dogodnym dla siebie terminie. Dekarz kryjący dach automatycznie dokona selekcji. W renomowanej hurtowni wadliwy materiał bez problemów wymienisz na wolny od wad. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #1057
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcelaty

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    7

    Domyślnie Szczelina wentylacyjna

    Drogi Panie Andrzeju
    Mam dach dwuspadowy 30 st pokryty dachówką pod tym łata kontrłata papa deskowanie w przyszłym tygodniu wchodzi ekipa do ocieplenia poddasza czytam na tym forum o szczelinach minimum 2 cm ( ta między wełną a deskowaniem) Pytanie brzmi w jaki sposób zachowana będzie cyrkulacja powietrza jeśli nie mam otworów przy kalenicy. Dekarz twierdzi że wystarczy dachówka wentylacyjna i taśma pod gąsiorem. Ale przecież to dotyczy wentylacji nad papą. Co powinienem zrobić Pana zdaniem. Znajomy inspektor radzi zdjęć gąsiory i ponacinać deskowanie z papą co Pan na to? Proszę o informację jakiej wielkości mają być i czy w ogóle mają być te otwory Z góry dziękuję
    Marek

  18. #1058

  19. #1059
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Fajne zdjęcia i ? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #1060
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie Re: Szczelina wentylacyjna

    Cytat Napisał marcelaty
    ... Znajomy inspektor radzi zdjęć gąsiory i ponacinać deskowanie z papą co Pan na to?
    Tak jak napisałem. Tak jak radzi inspektor. Dodatkowo osłonić wycięte otwory folią wysoko paroprzepuszczalną i zapewnić wlot powietrza przy okapie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 53 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony