dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 75 z 125
Pokaż wyniki od 1.481 do 1.500 z 2492
  1. #1481

    Domyślnie

    Witam.

    Szukam jakiejś dobrej farby do malowania dachówek ciętych.
    Niestety w hurtowni w której brałem dachówkę (Tondach czarna angoba) otrzymałem tylko mały pojemnik 0.3l jako zaprawka na ewentualne ubytki angoby.
    Mam ok 40mb koszów więc tej farby trochę wejdzie.
    Czy ma Pan jakąś sprawdzoną farbę do tego celu? Pozdrawiam.

  2. #1482
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Farba do betonu Polifarbu Łódź. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #1483

    Domyślnie

    Panie Andrzeju troche jest Pan nie słowny. Obiecał Pan wycenę do końca sierpnia i do dnia dzisiejszego nic od Pana nie dostałem.
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  4. #1484
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Przepraszam. Wysłałem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #1485
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Kompleksowe wykonanie dachów
    Remonty dachów
    Serwisowanie dachów
    Ekspertyzy i opinie


    www.witand.pl
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #1486

    Domyślnie

    Witam.
    Pański ,,dach w dobrych rękach'' to jeden z moich ulubionych na FM. Krótko,merytorycznie słowem warto czytać. Życzę zdrówka i wielu postów z korzyścią dla inwestorów takich jak ja. Jestem na etapie poszukiwania na przyszły sezon papy podkładowej na deskowanie 40 st dachu docelowo krytego dachówką ceramiczną, czy nie znalazł by Pan chwilki by polecić jakiś konkretny typ (jak nie można reklamować to może na priv), nie rwący się w rękach, rozsądny cenowo (niestety większość jakie znalazłem były drogie ponad 15 zł/m2) . Zamierzam spróbować samoróbnie położyć pasy prostopadle do kalenicy na łączeniach zakłady kleić lepikiem na zimno.
    pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 25-09-2011 o 20:21

  7. #1487
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Dobrym rozwiązaniem byłby produkt Izolmatu Plan Plus PYE PV 160 S 3,2. Możesz ją kupić w cenie brutto poniżej 15,- za m2. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #1488

    Domyślnie

    Witam.
    Dziękuję za radę.
    pozdrawiam.

  9. #1489

    Domyślnie

    Dzień dobry Panie Andrzeju.
    Mam do Pana pytanie dot. zakończenia okapu na moim dachu przez dekarzy- a dokładniej na dole pomiędzy kontrłatami dekarz stwierdził ,że zamiast osówki wystruga ładnie i przybije łatę jako zakończenie.Fakt, ładnie to wygląda, zero szczelin, ale.... a co ze skroplinami?gdzie odpłyną?Wydaje mi się ,że nie powinno być takie zakończenie.Jak Pan uważa-fuszerka? Czy powinna być zastosowana tzw. roladka, czy wystarczy żeby tak wystrugali te łaty, żeby była ok 3-5mm szczelina?
    Pozdrawiam

  10. #1490
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Na podstawie przedstawionego opisu nie jestem wstanie ocenić. Może jakieś zdjęcia? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #1491
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Kompleksowe wykonanie dachów
    Remonty dachów
    Serwisowanie dachów
    Ekspertyzy i opinie dotyczące dachów

    www.witand.pl
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #1492
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    soften

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    27

    Domyślnie

    A ja poszukuje ekipy do zrobienia dachu za dwa tygodnie mogli by zaczynać zna może Pan kogoś kto ma wolny termin i chęci ? Pozdrawiam

  13. #1493
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Ja mam chęci i nieco wiedzy, może trochę gorzej z terminem ale możemy pomyśleć. Proszę przesłać rzut więźby i dachu oraz jakieś przekroje i oraz wszelkie informacje o dachu i zakres robót na adres: [email protected] zrobię kosztorys. W przypadku proszę o kontakt tel. 603375564. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #1494

    Domyślnie

    Dobry wieczór Panie Andrzeju!
    Wracam do tematu mojego okapu. Wrzucam dwie fotki tego okapu. Proszę o pomoc, bo jutro zaczynają kryć dachówką a wolałbym żeby poprawili to przed kryciem.
    http://forum.muratordom.pl/attachmen...1&d=1318530493
    http://forum.muratordom.pl/attachmen...1&d=1318530520
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okap1.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	54,1 KB
ID:	79110   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okap2.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	79111  

  15. #1495
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Firma wykonująca pokrycie dachu nie ma zielonego pojęcia o funkcji dachu! Trzy ostatnie łaty są przybite do podłoża bez kontrłat!!! Jak widać na zdjęciu trociny zalegają na takiej kaskadzie. Takie wykonanie uniemożliwi swobodny wypływ skroplin oraz w znacznym stopniu utrudni wentylację połaci dachowej. Przecieki bardzo prawdopodobne. Nastąpi butwienie łat i degradacja folii w obrębie okapu. Duże zawilgocenie dachówek od spodu znacznie skróci ich żywotność. Przewiduję konieczność kapitalnego remontu dachu w okresie 10 lat. Łaty muszą być zdystansowane od folii kontrłatami. Zamiast stawiać pierwszą łatę na sztorc należy zastosować kratkę wentylacyjną okapu z grzebieniem (wróblówkę). W celu zniwelowania grubości nadbitki należało na połaci zastosować kontrłatę grubości 4 cm a na nadbitce 1,5 cm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #1496

    Domyślnie

    Dziękuję Panie Andrzeju! Tak myślałem, że to skopali. Pozdrawiam

  17. #1497
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jedynym sensownym rozwiązaniem jest demontaż tych łat i zastąpienie ich cieńszymi o 1 cm i zastosowanie kontrłat grubości 1 cm oczywiście stosownie je zagęszczając. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #1498
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    KOMPLEKSOWE WYKONANIE DACHÓW
    remonty i naprawy dachów
    serwisowanie dachów
    ekspertyzy i opinie dotyczące dachów

    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #1499

    Domyślnie

    Niniejszym chciałbym serdecznie podziękować Panu Andrzejowi za ten wątek. Dzięki niemu zrozumiałem jak funkcjonują poszczególne elementy dachu (więźba, membrana, okap, kosze itp...), jak należy montować dachówkę w newralgicznych punktach dachu (kosze, naroża, kominy, kalenica, okap itp...), jak działa wentylacja dachu i dlaczego jest taka ważna, gdzie należy montować dachówki wentylacyjne, w jaki sposób powinien być wykonany okap i wiele wiele innych elementów dachu.
    Wiedza ta umożliwiła mi samodzielne wykonanie więźby oraz pokrycia z dachówki.

    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

    Krzysztof

  20. #1500
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Duże dzięki za miłe słowa. Jest mi miło, że choć dla jednej osoby moje uwagi i rady były pomocne. Świadczy to, że kontynuowanie tego wątku w takiej formie ma sens. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 75 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony