dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    W dodatku "Instalacje w domu" wyczytałem, że:
    - rury z wodą układa się zawsze tak, żeby ta z ciepłą była nad tą z zimną; dlaczego tak się to robi? czy dotyczy to tylko układania na płaszczyznach pionowych?
    - poziomych odcinków przewodów kan. nie wolno układać na twardej powierzchni; dlaczego? i jak poprawnie ułożyć taki przewód jeśli musi biec w poprzek łazienki, w wylewce?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    On 2003-03-12 07:31, Anonymous wrote:
    W dodatku "Instalacje w domu" wyczytałem, że:
    - rury z wodą układa się zawsze tak, żeby ta z ciepłą była nad tą z zimną; dlaczego tak się to robi?
    Chodzi o to, że z ciepłej wody zawsze troche ciepła ucieka w górę, i dlatego po dłuższym czasie bezruchu wody w rurach ta zimna mogłaby się ogrzać. A nie powinna.



  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    dziękuję, kgadzina. a co a propos p-tu 2?

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    - poziomych odcinków przewodów kan. nie wolno układać na twardej powierzchni; dlaczego? i jak poprawnie ułożyć taki przewód jeśli musi biec w poprzek łazienki, w wylewce?
    nikt nie zna odpowiedzi?

  5. #5

    Domyślnie

    Kanalizacje uklada sie "w powietrzu" zeby zachowac spadki. Nie mozna jej klasc na betonie - na twardej powierzchni bo nie bedzie spadku.

    D.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    dzięki. myslałem, że ma to jakis zwiazek z rozszerzalnoscia cieplna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony