dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: ile za gaz

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    uziq

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    5

    Domyślnie ile za gaz

    Domyślam się, że niektórych forumowiczów zirytuje moje pytanie, gdyż tematyka była (zapewne) wielokrotnie maglowana. Przepraszam za powtórzenie tematu i moje lenistwo odnośnie braku samodzielnego poszukiwania takich tematów na niniejszym forum.

    Pytanie brzmi:
    Ile wyniesie ogrzanie 120 m mieszkania piecem gazowym. Interesuje mnie koszt (może być średni) za miesiąc grzewczy i miesiąc letni. Piec jest firmy Viessmann typ VITOPEND 100 WHO z wbudowanym zasobnikiem, z regulatorem nastawu co. i cwo. Moc cieplna pieca to 10,5–24 kW.

    Mając na względzie doświadczenia innych forumowiczów w zakresie ogrzewania mieszkań o takim metrażu proszę o odpowiedź.

    Nadmienię, że innej opcji, jak wykorzystanie gazu, nie mam dlatego też proszę o wyliczenia dotyczące gazu.

    Pozdrawiam
    uziq

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    uziq

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    5

    Domyślnie ile za gaz - dod. info

    Dodatkowe informacje: ściany konstrukcyjne wykonane z pustaków ceramicznych Porotherm o grubości 18,8 cm. Ściany ocieplone styropianem (nie wiem jaka będzie grubość styropianu).

    Hę?

  3. #3

    Domyślnie Re: ile za gaz - dod. info

    Cytat Napisał uziq
    Dodatkowe informacje: ściany konstrukcyjne wykonane z pustaków ceramicznych Porotherm o grubości 18,8 cm. Ściany ocieplone styropianem (nie wiem jaka będzie grubość styropianu).

    Hę?
    Mam podobne rozwiązanie i metraz. Z tym że jeszcze sie nie wprowadziłem wiec nie wiem jak to będzie w praktyce.

    Ale z pewnościa mniejszy to bedzie koszt niz domku jednorodzinnego bo Cie sąsiedzi grzeja lub izoluja
    Kiwal
    gg:19496

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yozka1

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    119

    Domyślnie

    Mam mieszkanie, a dokładnie parter+poddasze w domku jednorodzinnym. Piec 24KW dwubiegowy, turbo z zasobnikiem wodnym, ściany na dole 36 u góry 24 (budynek prawie 100 lat) ocieplone styropianem 8cm, metraż 118m2.
    Najwyższy rachunek za 1 m-c ogrzewania tej zimy +kuchenka gazowa+ciepła woda (4 osoby) to 479,00zł
    Lato za 2 m-ce ogrzewania +kuchenka gazowa+ciepła woda (4 osoby) to okolo 170,00zł

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony