dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 191
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 3816
  1. #21

    Domyślnie

    Jeszcze tak szczegółowo nie planowaliśmy, ale mąż mówi, że ściany w naszym domu będą dwuwarstwowe.
    pozdro[/url][/quote]

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia w
    Witam!
    Ja mam zamiar w przyszłym roku zamieszkać w naszym nowym domku BARWNYM. Na razie czekam na wydanie warunków zabudowy. Może w tym roku zaczniemy, ale to wszystko zależy od papierków.
    Jakie zmiany wprowadziłbyś w nim? Ja na pewno powiększyłabym łazienkę na dole i wstawiłabym tam prysznic. Masz jakieś fajne propozycje?
    Pozdro Mrssquirrel

    Witam !

    Ja chciałbym prenieść kominek na przeciwnąścianę - żeby nie ogrzewać 2 ścian zewnętrznych - dodam w starym miejscu okno.
    Oprócz tego otwarcie schodów no i powiększenie łazienki. Martwi mnie brak możliwośći posiadania pralni - pomieszczenie gospodarcze musi być kotłownią.
    Czy ktoś z Was miał na oku podobne projekty ?

    Mat
    -------------------------
    Mateush
    GG 7480549

  3. #23

    Domyślnie koszty

    Witam
    Na poczatku przywitam sie gdyz jestem tu pierwszy raz. Zamierzam sie wybudowac gdyz mieszkanie w bloku troszke mnie znudzilo, jestem na etapie szukani dzialki ale w tym samym czasie zaczalem ogladac projkety. Ze wzgledu na to, ze moje fundusze sa ograniczone rozgladam sie za malym domkiem. Przegladalem wilele projektow ale zaden nie przypadl mi do gustu do momentu kiedy zobaczylem projekt C132 - Barwny. I tu mam pare pytan:
    1. Jaka wielkosc dzialki byla by najlepsza dla tego domku tak aby byl maly ogrodek.
    2. Czy ktos robil juz kosztorys i zdecydowal sie na budowe tego domku
    3. Gdzie mozna znalesc projekt z przeniesionym kominkem na druga strone.
    4. Czy da sie wcisnac natrysk do toalety na dol kosztem pomieszczenia gosp.
    5. Czy w kosztorysie z muratora zawarto koszt tynkowania wew. domu.
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  4. #24

    Domyślnie

    Witam
    Na poczatku powiem ze tez mi sie podoba ten projekt. A teraz mam pytanie czy macie moze juz jakis kosztorys po ktorym sadzicie sie ze zmiescicie sie w 250tys zl. Druga sprawa na jakiej dzialce go budujecie - chodzi mi o wielkosc. Czy da sie zwiekszyc toaleta na dole aby wcisnac tam natrysk?
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  5. #25

    Domyślnie

    Witaj Artur!!!
    Ja, amatorka budownictwa i wszystkiego co z nim związane, postaram odpowiedzieć ci na kilka twoich pytań.
    Jestem zakochana w tym projekcie więc mogę nie być obiektywna.
    1. Nasza działka ma 7,5 ara, ale jest zarośnięta drzewami i sprawia wrażenie małej działki. Nie wiem czy to dużo dla ciebie, ale dla mnie i mojego męża wystarczy. Mąż wykorzysta każdą wolną powierzchnię na stworzenie ogrodu (ma świra na tym punkcie).
    2. My zdecydowaliśmy się na ten projekt i czekamy teraz na decyzję o warunkach zabudowy. Kosztorysu nie robiliśmy, ale mamy zamiar zmieścić się w 250 tys. Oczywiście wszystko wyjdzie w praniu.
    4. Da sę wstawić prysznic do łazienki kosztem pomieszczenia gospodarczego. Zobacz sobie ten układ w projekcie o identycznym parterze: http://www.projekty.murator.pl/proje...55&IdKolekcji=
    5. Wg opisu to w kosztorysie nie brali pod uwagę tynkowania ścian wew.

    No to pozdrawiam Mrssquirrel

  6. #26

    Domyślnie

    Cześć Mateush!
    Dlaczego pomieszczenie gospodarcze nie może być pralnią, suszarnią i pomieszceniem z piecem w jednym?

  7. #27

    Domyślnie

    Ten pomysł z kominkiem jest całkiem sensowny. Muszę to przemyśleć.
    Pozdrawiam Mrssquirrel

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia w
    Cześć Mateush!
    Dlaczego pomieszczenie gospodarcze nie może być pralnią, suszarnią i pomieszceniem z piecem w jednym?
    o ile pralnią i kotłownią może być (choć łażenie z praniem przez garaż czarno widzę zwłaszcza jeśli trzeba je wynieść na górę do suszenia) - to upchnięcie tam suszarni jest mocno przesadzone - przy tak małej powierzchni nie da się tam wcisnąć suszarni (jak to zrobić ? jeśli będzie tam kocioł i pralka ? Nie wspomnęo kotle innym niż gazowy ...) - a już na pewno odpada gdy zmniejszy się to pomieszczenie dla zwiększenia łazienki.
    Poza tym takie pomieszczenie w pobliżu garażu będzie dość mocno zakurzone moim zdaniem - także suszenie raczej nie ma sensu.
    Ale oczywiście może się mylę.


    Pozdrawiam


    P.S.) Kilka screenów z modelu 3D tutaj: http://matrych.googlepages.com/chata
    -------------------------
    Mateush
    GG 7480549

  9. #29

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz mam nadzieje ze bedziesz informowac mnie o postepach w budowie. A kiedy zamiezasz ruszyc z budowa?
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  10. #30

    Domyślnie

    Mam nadzieję ruszyć z budową na wiosnę. W przyszłym roku chcielibyśmy się wprowadzić. Mam taką nadzieję!!!!!!
    Pozdrawiam Squirrel

  11. #31

    Domyślnie

    Czołem !

    Oto kilka rzutów z modelu 3D wspomnianego projektu:
    http://matrych.googlepages.com/chata

    Oczywiście z uwzględnionymi już poprawkami (przeniesiony kominek, dodane okno, wycięta ściana przy schodach).

    Ale powiem szczerze, że szperam nadal w projektach - jednak dach kopertowy to wyższy koszt i więcej skosów... Może znajdę coś ciekawego z dwuspadowym. A może mieliście już coś na oku z dachem dwuspadowym spełniający podobne założenia co Barwny ?

    Mateush
    -------------------------
    Mateush
    GG 7480549

  12. #32

    Domyślnie

    Zobacz sobie mój pierwszy projekt CYRKON. Można dobudować garaż. Ja zrezygnowałam z niego ze względu na mały salon. Mimo wszystko często na niego zerkam.
    http://www.projekty.murator.pl/proje...75&IdKolekcji=
    Pozdrawiam Mrssquirrel

  13. #33
    Guest

    Domyślnie

    Witam - właśnie odkryłem, że pojawiła się ekipa zainteresowana projektem C-132 Barwny. Ja też już jestem po zabiegu - czyli jestem właścicielem prokjetu. Pod długim czasie wyboru ten projekt okazał się optymalny - połączenie prostosty i funkcjonalności. Będę go stawiał w Toruniu na działce 1000 m.kw. (36x28m) - więc zostanie mi dużo miejsca na trawnik.
    W dziedzinie budowania walczę z parierologią (mapki etc.).
    Odnośnie zmian o krórych piszą forumowicze - podoba mi się pomysł z odsłonięciem części ściany przy schodach. W moim przypadku będę też wtrącał trzy grosze do wizji architekta:
    - chcę na poddaszu wstawić ściankę kolankową - tj. podwyższyć poddasze o ok 50-100 cm - da to więcej wygodnej powierzchni użytkowej na poddaszu - ale też trochę zmieni bryłę budynku.
    - zmiana lokalizacji kominka zastanwaiam się nad wersją mateusha - pozwoli ona na lepsze rozprowadzanie ciepła - planuję wersję z DPG.
    - chcę powiększyć taras - ta powierzchnia jest za mała na wysiadywanie w ogrodzie
    - ostatnia zmianą będzie spad dachu wzdłuż części graży na słupach - tak aby stworzyć drugie miejsce parkingowe (wiatę dla samochodu)

    To na razie tyle - będę informował na bieżąco o moich nowych pomysłach.

    Pozdrawiam

    Thomass28

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał thomass28
    - chcę na poddaszu wstawić ściankę kolankową - tj. podwyższyć poddasze o ok 50-100 cm - da to więcej wygodnej powierzchni użytkowej na poddaszu - ale też trochę zmieni bryłę budynku.
    -

    Polecam bieżący numer muratora - jest artykuł o podnoszeniu poddasza - jeśli chcesz to zamaskować od zewnątrz - musisz dorzucić podciągi.

    A ja jestem właśnie w trakcie grzebania w projekcie Zręczny III c77c - dość ciekawy - choć niestety droższy w realizacji...

    Mateush
    -------------------------
    Mateush
    GG 7480549

  15. #35
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki za sugeste odnośnie arytkułu. Jestem już po lekturze - i też nasunęło mi się dużo podobieństw - to bardzo podobny projekt.
    Oczywiście przed decyzją o podwyższeniu i jego wysokości zwizualizuję sobie rzuty (na 2,3 i 4 bloczki podwyższenia). W moim przypadku problem jest mniejszy, bo nie mam problemu ze zmianą wysokości kalenicy (etap przed pozwoleniem). Ale dobrze byłoby aby właściwe proporcje były zachowane.
    Czy wg Ciebie Mateush zmiana lokalzacji kominka w salonie wymaga zgody autora projektu?

    Pzdr

    Thomass28

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał thomass28
    Czy wg Ciebie Mateush zmiana lokalzacji kominka w salonie wymaga zgody autora projektu?
    jestem przekonany że nie. Cytuję opis projektu :

    " Możliwy zakres zmian

    W projekcie, w części opisu technicznego, zawarty jest zapis, zgodnie z którym autor projektu upoważnia (bezterminowo) innych projektantów, do dokonywania - na ich odpowiedzialność – wszelakich zmian w dokumentacji. Wszystkie zmiany muszą być wprowadzone przez uprawnionego projektanta, którego może wybrać Inwestor kupujący projekt. "

    Także projekty Pana Biryło są dość fajne pod tym względem

    Pzdr
    -------------------------
    Mateush
    GG 7480549

  17. #37

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktos moze robil juz kosztorys do tego domu? Czy przed kupnem tego projektu mozna zlecic zrobienie szczegolowego kosztorysu. Zastanawiam sie czemu ten projekt jest tanszy w wykonaniu od wielu inny projektow nawet z dachem dwuspadowym np C117 Codzienny. Chce zbudowac dom niedrogi tak do 240tys z wykonczeniem i boje sie ze mi nie starczy. Mam jeszcze pare groszy wiecej ale to bedzie trzeba zrobic ogrodzenie, wstawic meble do kuchni i wyjdzie z 20 tys wiecej. Ogolnie mam 350tys na wszystko tzn. kupienie dzialki, zrobienie przylaczy, projekt + adaptacja jego, oplaty w urzedach, budowa domu, zrobienie ogrodzenia starczy mi ta suma czy nie?
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  18. #38

    Domyślnie

    właśnie...na 99% będziemy go budować...
    ciekaw jestem czy są już tacy co mieszkają w podobnym...??????

  19. #39

    Domyślnie

    Witam wszytstkich forumowiczów i wszystkich sympatyków Barwnego.
    Chyba jutro zdecyduję się na zakup projektu i wtedy klamka zapadnie. Już jesteśmy zmęczeni tym ciągłym przeglądaniem projektów. W ostatniej fazie pozostał Barwny i C113 Niewielki. Niewielki miał według nas ładniejszą bryłę i wspaniały taras. Jednak wizja jednego pokoju więcej przy podobnych kosztach (jeżeli wyliczenia Muratora są OK) przeważyła. Cenne było też te dodatkowe pomieszczenie gospodarcze i nieco większe pomieszczenia (np. wiatrołap).
    Mam nadzieję, że jeszcze ktoś się zdecydował na ten projekt. Jeżeli tak to niech doda nam otuchy.My planujemy ruszyć w przyszłym roku pod Łodzią a teraz zbieramy dokumentację.
    Pozdrawiam



  20. #40

    Domyślnie

    C113 to oczywiście nie Niewielki a Drobny. Przepraszam

Strona 2 z 191

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony