dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Ocieplenie Rockwool

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacekr23

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Ocieplenie Rockwool

    Witam
    Chciałbym uzyskać informację na temat ocieplenia Superrock lub Toprock firmy Rockwoll.
    Izoluję strop nad poddaszem użytkowym, ok 120 metrów kwadratowych.
    Czy płyty tej firmy sprawdzają sie w użytkowaniu? Czy ich obróbka nie sprawia dużych problemów?
    Porównanie cen Rockwool i Isover wypada na korzyść tego drugiego - w przeliczeniu na kubik mata Superrock Rockwolla wychodzi 166 zł/metr sześcienny, a Isovera - 116 zł/metr sześcienny. Czy Isover posiada tak znacznie gorszą jakośc jakby to sugerowała cena?
    Pozdrawiam
    jacek

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    podczepiam się bo jestem przed tym samym wyborem

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam Paroca i trochę Superrocka. Wełna ok - wykonawcy nie narzekali. Trzyma się sama między krokwiami, ja mam zrobione "porządnie" - czyli dodatkowo podtrzymuje ją sznurek.
    Znam też zadowolonych "nosicieli" Isovera - mam wrażenie, że ja też byłabym zadowolona z tej wełny. Wybór chyba na zasadzie "co weźmiecie, będzie dobrze", byle ocieplenie miało odpowiednią grubość.
    P.s. - teraz jestem mądra, ale wiem, ile się sama w swoim czasie naszukałam na temat obu produktów

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    rockwool - wełna mineralna - droższa o lepszych właściwościach p-poz dla wyższych temperatur
    isover - wełna szklana stosowana do 200 st C

    kupując wełnę sprawdzaj współczynnik oporu cieplnego dla danej grubości wełny Rd, cenę niczym więcej
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  5. #5

    Domyślnie

    mam isovera jest OK

    wybralem bo podobno w szklanej sie nic zywego nie zagniezni ... i cene mialem OK.

    kupe czasu stracilem na myslenie co wybrac ale chyba nie bylo warto
    Gorzej od tego gdy o Tobie źle mówią jest tylko wtedy gdy o Tobie nie mówią ...
    GG# 2555806

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Isover dla 15 ma 3,85 cena 15,30m2
    Rockwool dla tej samej ma 4,25 a cena 20złm2


    i co

  7. #7

    Domyślnie

    JA wlasnie docieplilem poddasze i zastosowal welne Rockwol Toprock wyszlo mnie to o ok 200-300zl drozej nizeli bym zastosowal tansza welne a ale mam pewnosc ze mam dobra welne a i bede mial cieply daszek nad glowa.

  8. #8

    Domyślnie

    Każda sroczka swój ogonek chwali , a na tym forum grasuje chyba przedstawiciel ROCKWOLLA zachwalając ogólnie swój towar . ale przeczytajcie moją wypowiedź na forum " czy to prawda , że wełna ROCKWOOL siada najmniej " . Prawda musi być obiektywna , a nie handlowa i powiem krótko - wg mojego zdania mimo ,ze Ursę uważam za dużo gorszy materiał niż wełnę ISOVER , to wolał bym połozyć URSĘ na dach niż ROCKWOOLA . Uzasadnienie poszukajcie we wskazanym fragmencie forum .
    Obawiam się że Pan Tomek będzie niezadowolony z mojej wypowiedzi , ale trudno . Może za to inni mi wybaczą . No i koniecznie przeczytajcie w innym miejscu o dużo grubszej warstwie docieplenia na dachu . Od kwietnia zmieniają się normy wymagane na docieplenia domu i przy odbiorze mogą być kluchy . Na dachu proponuję 30- 35 cm uni -mata Isover
    pozdrowionka

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sgrzesiuk5

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Łomianki
    Kod pocztowy
    06-987
    Posty
    8

    Domyślnie

    Jaka wełna jest naprawdę najlepsza do ocieplenia ścian domu z lat 80?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony