dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 20
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 387

Temat: jakie kominy?

  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kane66

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    351
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    No to wybor chyba prosty - cale lata ludzie robili kominy tradycyjne a nie Schiedle i zyli. Schiedel wychodzi mnie 2200zł dla kominka i 2500 dla gazu.
    Musze pogadac z wykonawca za ile postawi mi to samo ale z cegiel plus wklad do gazowki tak jak pisales.
    BEZ REKLAM SWOICH USŁUG!

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebastiano
    ... piec kondensacyjny (Vaillant) ma wlasny "komin" - nawet zgrabnie to wyglada, krotka pozioma rura na zewnatrz domu
    To nie jest najlepsze, chociaż najtańsze rozwiązanie.
    Zawilgaca się ściana. W zimie powstają sople i góra lodowa na ziemi.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew Rudnicki
    Cytat Napisał Sebastiano
    ... piec kondensacyjny (Vaillant) ma wlasny "komin" - nawet zgrabnie to wyglada, krotka pozioma rura na zewnatrz domu
    To nie jest najlepsze, chociaż najtańsze rozwiązanie.
    Zawilgaca się ściana. W zimie powstają sople i góra lodowa na ziemi.
    No właśnie i co z prepisem o 21KW? O ile wiem, Vaillant nie ma o takiej mocy?
    Ale też bym tak chciała podłączyć. Od ściany może odstawać znacznie, więc się nie zamoczy... Czy ma ktoś tak i jek mu się użytkuje?

  4. #24

    Domyślnie kominy

    jesli chodzi okominy to w tradycyjnych za pare lat bedzie sie sypala zaprawa,
    o tym pisalem rok temu z gosciem, mowil ze w nocy slyszy jak sie sypie .
    tansz jest ibf z ceramika, mozna powiedziec wieczny i nie gorszy od schiedla
    bo ceramika od tejsamej firmy. stawiam to wiem, czapke mozna samemu zrobic, bedzie taniej pozd.
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  5. #25

    Domyślnie

    Podpinam sie pod temat. Poradźcie mi. Nasz kiero namaiwia mnie na komin Presto. Mówi, że klasa dokładnie ta sama co Schidel. Czy ktos jest w stanie powiedzieć jaki jest koszt komina do kominka z otwartym paleniskiem, czyli z jakimiś wentylacyjnymi kanałami. Komin o wysokości ok. 8 metrów. [/url]

  6. #26

    Domyślnie

    witam

    nie wydawajcie kasy na schiedla do pieca gazowego z zamknięta komora spalania bo instalator i tak włoży w niego rurę stalowa, którą się i zasysa powietrze do spalania i odprowadz spaliny.
    natomiast do kominka nadaje sie zarówno rondo (pod warunkiem że nie bedziemy palić mokrym dzrewem gdzyz jest to komin w którym dolna temperatura spalin musi mieć 200 stopni celcjusza) jak i rondo plus który nie ma takich wymagań co do temer. spalin

  7. #27

    Domyślnie kominy

    witam. jesli chodzi o komin do kominka to tylko fi. 200, to jest najlepsz ciag,
    bo zawsze mozesz go przydlawic. robilem kominy schiedla, ibf, i szczecinskim
    sa zblewa najtansze, ale nienajlepsze, bo bloczki betonowe.
    schiedla tez wiecej betonu niz kramzytu, no i drozsz.
    ibf 4 m. kosztuje 1280 zl, 8 m.2000 zl.
    do gazowki tez stosowalem to samo, tylko fi 120, tak jak jest wyjscie z pieca.
    pozd.
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  8. #28

    Domyślnie

    ..jesli chidzi o kominy to tylko z pelnej dobrej czerwonej cegly....pozdrawiam

  9. #29

    Domyślnie kominy

    tylko zapewni mi zaprawe na kwasy drzewne zeb sie po czasie nie sypala zaprawa pozd.
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie Re: kominy

    Cytat Napisał keny52
    tylko zapewni mi zaprawe na kwasy drzewne zeb sie po czasie nie sypala zaprawa pozd.
    Wydaje mi sie ze bierzesz pod uwagę kocioł na paliwo stałe opalany drewnem.
    W takim razie czekam na wyjaśnienie co to jest kwas drzewny????

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie Re: kominy

    Cytat Napisał keny52
    jesli chodzi okominy to w tradycyjnych za pare lat bedzie sie sypala zaprawa,
    o tym pisalem rok temu z gosciem, mowil ze w nocy slyszy jak sie sypie .
    ...
    To ja przyłączając się do seba zapytam:

    W domu ojca z 1914 roku (poważnie) pali się drzewem liściastym, iglastym, węglem i wszystkimi innymi śmieciami. Bedzie jużtego prawie 100lat.
    A franca zaprawa się nie sypie.

    Mozesz wyjaśnić dlaczego ??


    Z shiedlowskim pozdrowieniem
    Tylko shiedel, tylko shiedel, tylko shiedel !!!
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  12. #32

    Domyślnie kominy

    witam, ja tez mam stary dom przebudany przezemie i kominy od dachu wymurowan z cegly nowej, pomimo ze dalem mocniejsza zaprawe i tak sie sypie po 13 latach. podejzewam ze moglo shiedla na swiecie nie byc.
    kiedys cegla byla lepiej wypalana, byla jak ceramika. pol roku wstecz rozbieralem stary komin, to mlotkiem cezko bylo ja rozbic.
    do zaprawy nasi dziadowie tez cos dodawali, prawdopodobnie (wode szklana, bardz tlusta gline, itp.) jezeli chodzi o shiedla, to bylem 5 lat wstecz przeszkolony w montazu. ceramike sprowadzaja shiedel, ibf z jednej firmy, niewiem jak to sie odbywa dzis. pozd.
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Dom drewniany budowany przez dziadka w 1917 rozebrałem w 97. 80 lat palenia wszelakim drewnem i węglem. Stawiany bez cementu, na zaprawie wapiennej! Nic się nie sypało, a ile się nakułem, to moje.

  14. #34

    Domyślnie

    Nikt nie słyszał o kominach Presto? Szukam informacji na ten temat.

  15. #35

    Domyślnie kominy

    zgadzam sie co stare to wytrzymale, ale nie nowe pozd.
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anisia3
    Nikt nie słyszał o kominach Presto? Szukam informacji na ten temat.
    Przejrzyj zdjęcia z mojej budowy, zobaczysz kominy i tam tez wpisałam ich cenę

  17. #37

    Domyślnie

    My jestesmy na etapie wyboru komina.
    Nasz wykonawca proponuje tradycyjny, murowany komin, ale zastanawiamy sie tez nad systemowym Schiedel.
    W czym jest lepszy komin systemowy od murowanego? (moze to niefortunnie postawione pytanie, ale moze ktos jest w stanie przedstawic cos o tym powiedziec ).

  18. #38

    Domyślnie kominki

    witam zrob kominy systemowe miej Ci zajemie miejsca w pomieszczeniachi masz dlugotrwalepolecilbym Ci IBF bo jest tanszy
    pozdrawiam
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  19. #39

    Domyślnie

    Ja miałem podobny problem rok temu. Zdecydowałem sie po namowach na Schiedla Quadro i Rondo Plus. Przy wyborze poinformowano mnie że Quadro nadaje sie do kotłów z zamknieta komorą i kondensacyjnych co okazało sie totalną nieprawdą! W tej chwili mam gigant problem z podłączem kondensacyjnego pieca. Trzeba będzie wkladac rure kajnerową w srodek rury ceramicznej itd. Poza tym zastanawiające mocno jest jak Schidel zbudował komin Avant w którym kondensat z przewodu spalinowego nie spływa do kotła tylko tak samo jak w Quadro spływa na sam dół komina. Zupełnie tego nie rozumiem. Następny problem z tymi kominami to brak daszka na wylocie spalin - każdy wykonawca z którym sie spotkałem twierdzi że do kondensatu musi byc zasłonięty wylot spalin aby nie padał deszcz... Proponuje przede wszystkim znależć mądrego wykonawce.
    pozdrawiam

  20. #40

    Domyślnie kominki

    ibf jest taki sam jak schiedel i tanszy
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

Strona 2 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony