dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 20
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 387

Temat: jakie kominy?

  1. #41

    Domyślnie kominki

    daszek zawsz dokupowalo osobno, mozna kupic mechaniczny ( tak zwanego strazaka ).
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  2. #42

    Domyślnie

    Jaką średnicę powinien mieć komin schiedla avant do kotłów kondensacyjnych? Vaillant ma system 80/125 da się go łatwo podłączyć do tego komina?

  3. #43

    Domyślnie

    Co sądzicie aby do komina murowanego z cegły czerwonej 27 x 27 cm dać rurę ceramiczną schiedel rondo plus i sznur do stabilizacji

  4. #44

    Domyślnie

    Co sądzicie aby do komina murowanego z cegły czerwonej 27 x 27 cm dać rurę ceramiczną schiedel rondo plus i sznur do stabilizacji

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał krabek
    Co sądzicie aby do komina murowanego z cegły czerwonej 27 x 27 cm dać rurę ceramiczną schiedel rondo plus i sznur do stabilizacji
    witam, bardzo dobry pomysl pozd.
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucpo
    Jaką średnicę powinien mieć komin schiedla avant do kotłów kondensacyjnych? Vaillant ma system 80/125 da się go łatwo podłączyć do tego komina?
    wystarczy 125, potem mozesz zredukowac.
    klijeci robia kominy standardowe bo zanim pomysla o piecu to kominy zrobione
    pozd.
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  7. #47

    Domyślnie

    Witam,
    Tak sobie czytam i sie zastanwaim bo też jestem na etapie wybeirania rodzaju komina. Piszecie o shiedel-u i cos tam o ibf a inni producenci? np: http://www.kominy.cjblok.com.pl/pl/8/2/oferta.html co o tym myślicie?
    bartek

  8. #48

    Domyślnie

    Czy jest odpowiednik komina schiedla avant do kotłów kondensacyjnych u innych producentów?

  9. #49

    Domyślnie

    Ja zamówiłem zapel 4 kominy ocieplone pełną wełną fi 20cm 7m i 8 szt wentylacji i 7m zwykłego pustaka keramzytowego fi 20cm żeby później się przydało do jakiegoś pieca+=10000brutto,schiedel wychodził 14000-15000brutto

  10. #50

    Domyślnie

    Do kominka i może (w bliżej nieokreślonej przyszłości jak gaz będzie wychodził za drogo) pieca na wszystko w piwnicy zrobiłem dwa kominy murowane z cegły 27x14 a do gazówki w innym miejscu, zastanawiam się nad zwykłym z pustaka wentylacyjnego Leiera i w środek rura kwasówka. Może być?

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał neuron
    Jeśli kocioł będzie kondensacyjny to wystarczy dla niego szacht wentylacyjny w który wstawia się rurę spalinową ze stali nierdzewnej najczęściej 80 mm średnicy. W kotłowni jest specjalna przejściówka pozwalająca wykorzystać przestrzeń między ścianami szachtu i rurą spalinową do zasysania powietrza do spalania (powierzachnia przekroju dla kanałów wentylacyjnych Schiedla jest w zupełności wystarczająca ).
    Zgadzam się ze zdaniem powyższym - ja u siebie zrobiłem podobnie - w kominie wymurowałem dodatkowy kanał wentylacyjny którym kocioł będzie zasysał powietrze do spalania - ten kanał podłączam do pieca do części rury ssącej ( zewnętrzna część rury spalinowo-powietrznej pieca ) .

    Można również zastosować od razu system rur dwuściennych jak tutaj i wykorzystać przewód spalinowy w gotowym już kominie wstawiając takie rury i łącząc z kotłem ...

    Pozdrawiam
    Rozumiem, że do kanału wentylacyjnego np. schiedla o wymiarach 12x17 wkładacie pojedynczą rurę ocynkowaną która służy do odprowadzenia spalin z kondensata. A powietrze jest zasysane przestrzenią pomiędzy rurą a ściankami kanału.
    Ile kosztuje metr rury do kondenstata?

  12. #52

    Domyślnie

    Odświeżam wątek bo jestem na etapie wyboru komina.
    Mam kupioną cegłę pełną na kominy ale zastanawiam się nad systemowymi (cegłę najwyżej sprzedam).
    Mam mieć dwa kominy spalinowe 1 do kominka bez żadnych rozprowadzeń, ale z drugim mam problem bo chcę żeby był do pieca kondensacyjnego gazowego w połączeniu z wentylacją oraz jeszcze jeden pion do pieca na paliwo stałe np. ekogroszek (czarna godzina ) i głównie z tego tytułu przekrój komina musi być 20x20 a więc do gazu też musi być 20x20 bo inaczej dziwnie ten komin będzie wyglądał.
    Fachowcy wypowiedzcie się jak to pogodzić, a może ktoś też tak ma i jakie ma rozwiązanie ? Zastanawiam się nad kominem firmy Zapel
    stan prawie deweloperski
    "...każdy kilogram Obywatela z wyższym wykształceniem - szczególnym dobrem Narodu.."

  13. #53

    Domyślnie

    witam.
    naj bardziej estetycznie, wyszedlby ibf.
    mozna dobrac pustaki wedlug szerokosci
    pozd.
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  14. #54

    Domyślnie

    No właśnie, ja też mam zgryz. W projekcie mam murowane kominy, murarz mi je wybuduje w cenie stanu surowego, a w każdym razie taniej nie zejdzie, jak mu systemowe kupię. Kwestia wielkości nieistotna, kominy lecą w kotłowni i pralni, miejsca jest dosyć. Trafiłam przedstawiciela firmy Zapel - policzył mi systemowe. Mniej więcej wyszło to tak - 2 kominy, jeden do kominka, drugi do pieca na ekogroszek. Przy kominkowym dodatkowo 2 kanały wentylacyjne i/z rozprowadzeniem na dwa górne pokoje. Przy kominie od pieca wentylacja na kuchnię x2, na kotłownię, spiżarnię, a u góry na łazienkę i pralnię. Ten drugi komin wyszedł chyba z 1,30 metra szeroki. Długość obu po około 8 metrów. Cena - około 7800 zł brutto. Czy ktoś potrafi powiedzieć czy to trzyma się kupy pod względem skomponowania i ceny? Czy lepiej całość lub część murować ze względów ekonomicznych bądź użytkowych? Pomożecie?

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał keny52
    witam.
    naj bardziej estetycznie, wyszedlby ibf.
    mozna dobrac pustaki wedlug szerokosci
    pozd.
    Dzięki... ale ogólnie jest zagwozdka z tymi kominami
    stan prawie deweloperski
    "...każdy kilogram Obywatela z wyższym wykształceniem - szczególnym dobrem Narodu.."

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał dakota
    No właśnie, ja też mam zgryz. W projekcie mam murowane kominy, murarz mi je wybuduje w cenie stanu surowego, a w każdym razie taniej nie zejdzie, jak mu systemowe kupię. Kwestia wielkości nieistotna, kominy lecą w kotłowni i pralni, miejsca jest dosyć. Trafiłam przedstawiciela firmy Zapel - policzył mi systemowe. Mniej więcej wyszło to tak - 2 kominy, jeden do kominka, drugi do pieca na ekogroszek. Przy kominkowym dodatkowo 2 kanały wentylacyjne i/z rozprowadzeniem na dwa górne pokoje. Przy kominie od pieca wentylacja na kuchnię x2, na kotłownię, spiżarnię, a u góry na łazienkę i pralnię. Ten drugi komin wyszedł chyba z 1,30 metra szeroki. Długość obu po około 8 metrów. Cena - około 7800 zł brutto. Czy ktoś potrafi powiedzieć czy to trzyma się kupy pod względem skomponowania i ceny? Czy lepiej całość lub część murować ze względów ekonomicznych bądź użytkowych? Pomożecie?
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  17. #57

    Domyślnie

    witam.
    przy kominku jest zabudowa, nie mozna rpbic wetylacji
    tak niekktorzy maja w projektach (blad).
    pozd.
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  18. #58

    Domyślnie Re: jakie kominy?

    Cytat Napisał slawekt
    czy do pieca gazowego kondensacyjnego wystarczy schiedel quadro czy trzeba avant.
    Do kotła kondensacyjnego nie potrzeba budowac komina. Może rozważ taki wariant, zanim wydasz kilka tysięcy.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał keny52
    witam.
    przy kominku jest zabudowa, nie mozna rpbic wetylacji
    tak niekktorzy maja w projektach (blad).
    pozd.
    może źle się wyraziłam, albo źle co zrozumiałam
    przy temacie kominów wymiękam technicznie
    spróbuje prościej - ma być kominek na dole, a u góry do dwóch sąsiadujących pokoi ma być doprowadzane ciepłe powietrze

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał dakota
    No właśnie, ja też mam zgryz. W projekcie mam murowane kominy, murarz mi je wybuduje w cenie stanu surowego, a w każdym razie taniej nie zejdzie, jak mu systemowe kupię. Kwestia wielkości nieistotna, kominy lecą w kotłowni i pralni, miejsca jest dosyć. Trafiłam przedstawiciela firmy Zapel - policzył mi systemowe. Mniej więcej wyszło to tak - 2 kominy, jeden do kominka, drugi do pieca na ekogroszek. Przy kominkowym dodatkowo 2 kanały wentylacyjne i/z rozprowadzeniem na dwa górne pokoje. Przy kominie od pieca wentylacja na kuchnię x2, na kotłownię, spiżarnię, a u góry na łazienkę i pralnię. Ten drugi komin wyszedł chyba z 1,30 metra szeroki. Długość obu po około 8 metrów. Cena - około 7800 zł brutto. Czy ktoś potrafi powiedzieć czy to trzyma się kupy pod względem skomponowania i ceny? Czy lepiej całość lub część murować ze względów ekonomicznych bądź użytkowych? Pomożecie?
    o może jeszcze ktoś pomoże? z okazji Dnia Kobiet może?

Strona 3 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony