dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie

    Jaką saune byś wybrał(a) ja się mocno zastanawiam i nie potrafie się zdecydować, proszę o wasze opinie i głosy .. Pozdrawiam z Gdanska

  2. #2

    Domyślnie

    Juz wybralismy - tylko sucha ale sa kamienie i mozna je polewac) - przy mokrej mozna sie udusic,nie kazdy moze z niej korzystac, koszty sa wyzsze i izolacje inne...za duzo problemow........Nasza nie powinna byc tragicznie droga - brakuje nam jeszcze drzwi, lawek , pieca - podlogi i sciany - gotowe.

  3. #3

    Domyślnie

    Też się zastanawiam czy z mokrą nie będzia za dużo kłopotów, wilgoć i te sprawy ale ostatnio bywam w saunach i strasznie mnie ten temat kręci. Ile was będzie kosztowała wasza sauna ?

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zbimi

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    7

    Domyślnie

    Czy do sauny suchej potrzeba podłączenia 3-fazowego?

  5. #5

    Domyślnie

    Narazie na saune wydalismy:
    - boazeria - swierk skandynawski - 1 121 pln ( na 4 sciany i futryne),
    - do tego folia aluminiowa (20 m2) - 99 pln,
    - do tego plytki na podloge - gres - ok 80 pln - na promocji w obi-m....
    Gosc ktory nam to robil - to fachowiec, ktory dorabia w Niemczech na budowach - po uzgodnieniach z nami wszystkich zasad co do budowy sauny - kosztowal ok 700 pln. Mysle , ze spoko - bo jak robilismy wycene w firmie, w ktorej kupowalismy boazerie - to ta sama robote wycenili nam na 2 500 - lekka przesada.
    Co do pieca - jeszcze sie nie zastanwialismy - ale przedzial jest od 600 do 1100 pln....Dodatkowym kosztem sa lawki - ale mozna kupic z polskich drzew i dla nas np. drzwi - bo mamy niestandardowe -a nie chcemy drewnianych, tylko szklane - wiec to nas bedzie kosztowac.
    W suchej lepiej sie oddycha....i mniej wilgoci. Wlot powietrza mamy z klatki schodowej a wylot do lazienki.

  6. #6

    Domyślnie

    Ach - zapomnialam - mamy podlaczenie na 3 fazowke....

  7. #7

    Domyślnie

    znow zapomnialam - sauna finska jest najbardziej suchym pomieszczeniem w domu - w Finlandii w nowych blokach - kazdy ma w mieszkaniu saune!!!

  8. #8

    Domyślnie

    No to ja z drugiej strony - z tego co wiem, to nie każdy może korzystać z sauny fińskiej (suchej). Wynika to z bardzo wysokiej temperatury - łagodniejsze są właśnie sauny mokre. Przeciwskazania dla sauny suchej to m.in. choroby serca, nadciśnienie.

  9. #9

    Domyślnie

    Nie każdy też może korzystać z mokrej (ja mogę tylko z suchej). Wilgotne powietrze przy tej samej temperaturze bardziej parzy skórę - przypomnijcie sobie falę gorąca, kiedy się poleje kamienie w suchej. Ach !!!!SAUNA - zazdroszczę, że ją macie!!!!!

  10. #10

    Domyślnie

    Calkowicie zgadzam sie - do sauny mokrej tez nie kazdy sie nadaje....Trzeba sobie sprawdzic - osobiscie wydaje mi sie, ze organizm lepiej znosi wysoka temperature przy niskiej wilgotnosci - bo jesli nie, to dlaczego lepiej sie czlowiek czuje w suchym tropiku niz w mokrym???
    Sauna - extra sprawa - tak sobie mysle - w zimie po nartach...potem lodowaty prysznic...polecam, polecam...Oprocz innych zalet - na starosc ma sie mniej zmarszczek...cera sie wygladza..

  11. #11

    Domyślnie

    Calkowicie zgadzam sie - do sauny mokrej tez nie kazdy sie nadaje....Trzeba sobie sprawdzic - osobiscie wydaje mi sie, ze organizm lepiej znosi wysoka temperature przy niskiej wilgotnosci - bo jesli nie, to dlaczego lepiej sie czlowiek czuje w suchym tropiku niz w mokrym???
    Sauna - extra sprawa - tak sobie mysle - w zimie po nartach...potem lodowaty prysznic...polecam, polecam...Oprocz innych zalet - na starosc ma sie mniej zmarszczek...cera sie wygladza..

  12. #12

    Domyślnie

    A wiec preferujecie suchą ? W zasadzie tak się zastanawiam .. może jest ktoś, kto ma saune mokrą ? Co dzieje się z tą wilgocią i parą wodną ? Czy rozchodzi się po mieszkaniu, lub łazience i czy przypadkiem nie grozi jakimś zawilgoceniem pomieszczenia ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony