dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 21
Pokaż wyniki od 401 do 403 z 403
  1. #401
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Takie zjawisko powstaje wówczas gdy dachówki w narożu nie są mocowane a trzymają tylko siłą kleju taśmy podgąsiorowej. Pozdrawiam.
    Dokładnie tak było i u mnie.
    A dopiero przy mocnej wichurze po 8 latach mieszkania się to objawiło.
    Dekarz, który mi to naprawiał, dokładnie to samo mi powiedział

  2. #402
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    no to się dołożę. Mam tondach angobę czerwoną od 2007r. Dach dwuspadowy. Tak samo śliczna, jak na początku, nawet mech nie wszedł (a u sąsiada na blachę wszedł). Wichury były, nic nie fruwa, choć kilka razy mieliśmy uczucie, jakby dom klekotał zębami (tą dachówką). Wichury były naprawdę mocne. Przetrwała. Mąż był na dachu w ub roku. Żadnych zmian. Czyli dobra.

  3. #403

    Domyślnie

    Pamiętam, że jak kupowałem marsylkę z Tondachu, to było na forum paru bardzo aktywnie zniechęcających, polecających przy okazji wprost konkurencyjne droższe marki. Tondach miał według nich w ciągu maksymalnie 7 lat rozsypać się w rękach, popękać, przemoknąć, odpryskiwać itd. Co tylko się złego dało wymyślić.
    A najgorszy był ten ciemniejszy rdzeń! Punktowo rzeczywiście wciąż ciemny rdzeń jest widoczny. Ale na całym przekroju dachówka jednorodna i solidna jak w momencie montażu.

    Wątek mi się przypomniał po tym, jak przy montażu fotowoltaiki pękła jedna z dachówek. Spojrzałem na przekrój, jak to wygląda po ponad 10 latach na dachu - wygląda jak na poniższym zdjęciu. Nie mam uwag. Dodam, że nie zastosowaliśmy specjalnych dachówek wentylacyjnych, a z dachem nie było przez ten czas najmniejszego problemu. Zatem po 10 latach użytkowania, a właściwie spokojnego leżenia, mogę polecić.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tondach-trwalosc.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	466946
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

Strona 21 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony