dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Adaptacja piwnicy-pomocy

    Mam mieszkanie na parterze w starej kamienicy.Pod mieszkankiem-piwnicę,którą zamierzam adaptować na pokój.Nie bardzo wiem jednak jaką izolację poziomą i pionową mama zastosować.Wykop wokół budynku już zrobiony,ale co dalej?Może ktoś robił coś takiego u siebie?

  2. #2

    Domyślnie

    nikt nie może mi doradzić? Za 2tygodnie mam już zamiar zasypywać

  3. #3

    Domyślnie

    Więc tak
    Jeżeli chodzi o izolację pionową to trzeba od zewnętzrnej strony skoro masz już odkopane przykleić styropian FS 20 (grubość nawet 10cm) po to aby ocieplić te fundamenty, zrtobić warste zbrojącą (siatka+ klej) potem można to zaizolować emulbitem lub dysperbitem a na konbiec można jeszcze przed przysypaniem ziemią dać tam folię fundamentową taką czarną. To poowinno wystarczyć jeżeli chodzi o pionową(oczywiście robimy to na całej wysokości fundamentu). Izolację poziomą wykonujemy w następujących wartswach : najpierw wylewka 5 cm betonu, następnie styropian FS 20 około 5-10 cm grubości wraz z folią, na to kolejna wylewka betonowa i posadzka gotowa wraz z izolacją. Oczywiście warstw folii mozemy dac więcej np. pod styropian i na a potem wylewkę...kolejność i ilośc wartsw dowolna

    Pozdrófka

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki.Bardzo mi pomogłeś!!!!

  5. #5

    Domyślnie

    Piotr a myslisz ze taka izolacja pozioma wystarczy??

    ja mam podobny problem i nie wiem za bardz co dac pod podloge by bylo naprawde cieplo
    ps
    nie mam zamiaru na tym oszczedzac chce jak najcieplej
    ty mów co wiesz, ja wiem co mówię

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony