dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 28
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 541
  1. #181
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    AAJ2004

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A jakie są wymiary tego brodzika? My zakupiliśmy brodzik juz jakiś miesiąc temu (a może i wcześniej), ale na razie czeka na jeszcze oparty o ścianę Wygląda bardzo podobnie, też jest zupełnie płaski, a wymiary ma 160x90. Firma zdaje sie Riho.
    Tylko ostatnio zastanawiamy się czy nie dokupić do niego takich specjalnych nóżek żeby go trochę podnieść, będzie wtedy można normalnie zainstalować syfon. A jak u Was jest z syfonem? jak go umieściliście? Rozumiem, że jest wmurowany w wylewkę, ale sama grubość wylewki to chyba za mało żebysyfon się zmieścił? Wkuwaliście go jeszcze w podłogę?
    pozdrowionka
    AAJ2004

  2. #182
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał AAJ2004
    A jakie są wymiary tego brodzika? My zakupiliśmy brodzik juz jakiś miesiąc temu (a może i wcześniej), ale na razie czeka na jeszcze oparty o ścianę Wygląda bardzo podobnie, też jest zupełnie płaski, a wymiary ma 160x90. Firma zdaje sie Riho.
    Tylko ostatnio zastanawiamy się czy nie dokupić do niego takich specjalnych nóżek żeby go trochę podnieść, będzie wtedy można normalnie zainstalować syfon. A jak u Was jest z syfonem? jak go umieściliście? Rozumiem, że jest wmurowany w wylewkę, ale sama grubość wylewki to chyba za mało żebysyfon się zmieścił? Wkuwaliście go jeszcze w podłogę?
    Witam
    Brodzik ma 120*80. Jest na nóżkach. Po prostu przed wykonaniem wylewki z mixokreta zaszałowaliśmy na brodzik i pozostała tam dziura o głębokości ok. 12 cm (nie układaliśmy tam również styropianu)+klej i płytka razem jakieś 13 cm. Kielich odpływu wychodził równo z chudziakiem. Syfon oryginalny z Ravaka zmieścił się bez problemu. Brodzik stoi na nóżkach a w pustkach jest twardy styropian i pianka.

    Pozdrawiam,
    Tomek

  3. #183

    Domyślnie

    cześć pisałam do Was dwa dni temu niestety pomyliłam się i mój komentarz widnieje jako komentarze tytuł Słoneczko prosiłam moderatora aby to zmienił ale niestety cisza chciałam Wam powiedzieć ,że dzięki Waszemu dziennikowi przekonałam mojego Męża do budowy z Ytonga-dzięki serdeczne

  4. #184
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniak34
    cześć pisałam do Was dwa dni temu niestety pomyliłam się i mój komentarz widnieje jako komentarze tytuł Słoneczko prosiłam moderatora aby to zmienił ale niestety cisza chciałam Wam powiedzieć ,że dzięki Waszemu dziennikowi przekonałam mojego Męża do budowy z Ytonga-dzięki serdeczne
    No to super! Cieszymy się, że się przydało. A post możesz usunąć sama i ponownie napisać u nas w komentarzach klikając odpowiedz. Choć teraz już nie musisz

  5. #185
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    Pięknie, przytulnie, cieplutko..... GRATULUJĘ pomysłu i wykonania

  6. #186
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał kropkq
    Pięknie, przytulnie, cieplutko..... GRATULUJĘ pomysłu i wykonania
    Dziękujemy! To przytulnie i ciepło, które się powtarza bardzo nas cieszy Właśnie do tego dążyliśmy
    A Was podziwiamy za upór i odwagę! Okna przed dachem! Rewelacja Trzymamy kciuki !

  7. #187

    Domyślnie

    Piękne wnętrza z klimatem.

    Gratuluje pomysłów i co najwazniejsze konsekwencji- wszystko pięknie zgrane.


    Pozdrawiam serdecznie,
    KasiaR

  8. #188
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiaR
    Piękne wnętrza z klimatem.

    Gratuluje pomysłów i co najwazniejsze konsekwencji- wszystko pięknie zgrane.


    Pozdrawiam serdecznie,
    KasiaR
    Dziękujemy serdecznie
    Muszę Ci się przyznać, że od początku kiedy piszemy na forum odwiedzam Twoją stronę systematycznie i od dawna jestem zachwycona Twoim domkiem (mimo, że to zupełnie odmienne style). Najbardziej podobają mi się wzory roślinne na ścianie, które masz w holu i nieopodal ściany z cegły. W jaki sposób je wykonać? Czy to są gotowe szablony? Myślę o czymś takim do sypialni.
    Pozdrawiam, Magda

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Napisał kraktom
    Cytat Napisał kasiaR
    Piękne wnętrza z klimatem.

    Gratuluje pomysłów i co najwazniejsze konsekwencji- wszystko pięknie zgrane.


    Pozdrawiam serdecznie,
    KasiaR
    Dziękujemy serdecznie
    Muszę Ci się przyznać, że od początku kiedy piszemy na forum odwiedzam Twoją stronę systematycznie i od dawna jestem zachwycona Twoim domkiem (mimo, że to zupełnie odmienne style). Najbardziej podobają mi się wzory roślinne na ścianie, które masz w holu i nieopodal ściany z cegły. W jaki sposób je wykonać? Czy to są gotowe szablony? Myślę o czymś takim do sypialni.
    Pozdrawiam, Magda
    Wzory malowałam sama, przerysowałam z reklamy Nokii z gazety. Niestety nie widziałam takich szablonów. Ja najpierw naszkicowałam delikatnie ołówkiem to co trudniejsze a następnie cienkim pędzelkiem malowałam wzór farbami (Dulux kolor szary i brązowy).

    Pozdrawiam serdecznie,
    KasiaR

    tu sa te "moje kwiaty z Nokii http://www.nokia.com.pl/nokia/telefony/modele/7370/

    tu sa ładne szablony http://www.artofwall.com.pl/

    tu kilka gotowych darmowych szablonów http://www.muratordom.pl/m-jak-miesz...5640_16444.htm

  10. #190
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiaR
    Cytat Napisał kraktom
    Cytat Napisał kasiaR
    Piękne wnętrza z klimatem.

    Gratuluje pomysłów i co najwazniejsze konsekwencji- wszystko pięknie zgrane.


    Pozdrawiam serdecznie,
    KasiaR
    Dziękujemy serdecznie
    Muszę Ci się przyznać, że od początku kiedy piszemy na forum odwiedzam Twoją stronę systematycznie i od dawna jestem zachwycona Twoim domkiem (mimo, że to zupełnie odmienne style). Najbardziej podobają mi się wzory roślinne na ścianie, które masz w holu i nieopodal ściany z cegły. W jaki sposób je wykonać? Czy to są gotowe szablony? Myślę o czymś takim do sypialni.
    Pozdrawiam, Magda
    Wzory malowałam sama, przerysowałam z reklamy Nokii z gazety. Niestety nie widziałam takich szablonów. Ja najpierw naszkicowałam delikatnie ołówkiem to co trudniejsze a następnie cienkim pędzelkiem malowałam wzór farbami (Dulux kolor szary i brązowy).

    Pozdrawiam serdecznie,
    KasiaR

    tu sa te "moje kwiaty z Nokii http://www.nokia.com.pl/nokia/telefony/modele/7370/

    tu sa ładne szablony http://www.artofwall.com.pl/

    tu kilka gotowych darmowych szablonów http://www.muratordom.pl/m-jak-miesz...5640_16444.htm
    Jestem pełna podziwu dla twoich zdolności manualnych!
    Dzięki serdeczne za namiary szablonów

  11. #191
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie PRZENIESIONY Z DZIENNIKA BUDOWY

    [quote="Sylwia1667"]Domek jest jak z bajki, ale na pewno wszyscy wam to mówią

    Mam natomiast kilka pytań natury technicznej dot. stropu.
    Po lekturze dziennika wnioskuję, że nie ma w Słoneczku stropu betonowego.
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałam: zaczęliście od wełny na ruszcie ze sznurka (co to takiego?), później były płyty k-g a od góry płyty wiórowe (jakiej gubości?).
    Dawaliście gdześ folię?

    Pytania może śmieszne, ale nie wiem od czego zacząć i co jeszcze mogę zrobić przed zimą.[/quote

  12. #192
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    po oglądnięciu wnętrz zaglądnęlam do całego dziennika
    jeszcze raz gratuluję pięknych wnętrz i konsekwencji w ich meblowaniu i dekorowaniu
    podobał mi sie tekst z baterią do kuchni - że tyle przeleżała w magazynie

    kupiłam w IKEA taki sam materiał na zasłony do sypialni żeby było smiesznie to w sypialni jeszcze nic nie mamy i trochę to dziwne zaczynać od zasłon...ale się nam spodobały teraz zastanawiam sie nad kolorem ścian - mąz wymyśłił pastelową zieleń - chyba by mogło być....

    pozdrawiam serdecznie

  13. #193
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonesca
    po oglądnięciu wnętrz zaglądnęlam do całego dziennika
    jeszcze raz gratuluję pięknych wnętrz i konsekwencji w ich meblowaniu i dekorowaniu
    podobał mi sie tekst z baterią do kuchni - że tyle przeleżała w magazynie

    kupiłam w IKEA taki sam materiał na zasłony do sypialni żeby było smiesznie to w sypialni jeszcze nic nie mamy i trochę to dziwne zaczynać od zasłon...ale się nam spodobały teraz zastanawiam sie nad kolorem ścian - mąz wymyśłił pastelową zieleń - chyba by mogło być....

    pozdrawiam serdecznie
    Witaj!
    Fajnie, że kupiłaś sobie materiał w IKEA! Ja teraz pojadę bo biały do pokoju do pokoju do naszej Dzidzi, na którą czekamy
    Jestem w pełni za kolorem zielonym - mi się strasznie podoba zieleń oliwkowa, nieco zbrudzona; też myśleliśmy o pomalowaniu sypialni na zielono ale mamy już część kuchni zielonej i gabinet więc byłoby trochę tego zielonego za dużo;
    Teraz żeby ożywić naszą sypialnię bężowo-brązową szukam jakiejś pościeli w zieloną kratkę ale nic mi sie nie podoba
    Pozdrawiam Cię serdecznie!

  14. #194
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie Re: PRZENIESIONY Z DZIENNIKA BUDOWY

    [quote="EDZIA"]
    Cytat Napisał Sylwia1667
    Domek jest jak z bajki, ale na pewno wszyscy wam to mówią

    Mam natomiast kilka pytań natury technicznej dot. stropu.
    Po lekturze dziennika wnioskuję, że nie ma w Słoneczku stropu betonowego.
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałam: zaczęliście od wełny na ruszcie ze sznurka (co to takiego?), później były płyty k-g a od góry płyty wiórowe (jakiej gubości?).
    Dawaliście gdześ folię?

    Pytania może śmieszne, ale nie wiem od czego zacząć i co jeszcze mogę zrobić przed zimą.[/quote
    Wszyscy mówią i bardzo nas to cieszy Dziękujemy

    Co do stropu. Po postawieniu wiązarów nad pomieszczeniami przebiegają pasy dolne wiązazarów czyli w uproszczeniu taki ruszt z drewna.
    Do tych pasów od spodu nabija się gwozdki i zygzakiem pomiędzy nimi niaciąga się mocno sznur do snopowiązałki (kiedyś towar deficytowy teraz jest ogólnodostępny ) piszę o takim bo się nie naciąga i nie obwisa. Sznur naciąga się gęsto aby pod wiązarami powstał rodzaj siatki (no gęsto znaczy tak co 50 cm). Teraz trzeba wskoczyć na górę rozpiąć pomiędzy wiązarami folię wywijając ją na boki pasów dolnych wiązarów. Przydaje się tacker najlepiej elektryczny bo trochę strzelania jest (folia jest ponad sznurkami). I teraz na to układa się wełnę rozwiając z rolki przyciętej wcześniej jeszcze w stanie zrolowanym na odpowiednią szerokość. Oczywiście wymaga to małej ekwilibrystyki i uwagi aby nie spaść ze strychu na parter Szczególnie trudne przy samych ścianach bo nisko ale naszym super fachowcom udało się tam wczołgać. I tyle z docieplenia stropu. Co do sufitu to podwieszaliśmy stelaż na suwakach takich z zaciskiem sprężynowym, do ściany był łapany kołkami. Suwaki przykręcone do dolnych pasów wiązara. Suwaki są o tyle wygodne że jest możliwość regulacji wysokości zaczepu i samej belki stelaża (niwelacja). Płyty fachowcy przykręcili na jesień ale spoinowanie przed samym malowaniem aby robić to we w miarę suchym domu, inaczej może popękać. I tyle Sufit gotowy.

    Aha no i na stryszku wydeskowaliśmy całość korytarza pośrodku płytami OSB 25mm (22mm za cienkie i się uginają).

    Pozdrawiamy!

  15. #195
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał kraktom
    Cytat Napisał Ivonesca
    po oglądnięciu wnętrz zaglądnęlam do całego dziennika
    jeszcze raz gratuluję pięknych wnętrz i konsekwencji w ich meblowaniu i dekorowaniu
    podobał mi sie tekst z baterią do kuchni - że tyle przeleżała w magazynie

    kupiłam w IKEA taki sam materiał na zasłony do sypialni żeby było smiesznie to w sypialni jeszcze nic nie mamy i trochę to dziwne zaczynać od zasłon...ale się nam spodobały teraz zastanawiam sie nad kolorem ścian - mąz wymyśłił pastelową zieleń - chyba by mogło być....

    pozdrawiam serdecznie
    Witaj!
    Fajnie, że kupiłaś sobie materiał w IKEA! Ja teraz pojadę bo biały do pokoju do pokoju do naszej Dzidzi, na którą czekamy
    Jestem w pełni za kolorem zielonym - mi się strasznie podoba zieleń oliwkowa, nieco zbrudzona; też myśleliśmy o pomalowaniu sypialni na zielono ale mamy już część kuchni zielonej i gabinet więc byłoby trochę tego zielonego za dużo;
    Teraz żeby ożywić naszą sypialnię bężowo-brązową szukam jakiejś pościeli w zieloną kratkę ale nic mi sie nie podoba
    Pozdrawiam Cię serdecznie!
    no właśnie na jednym ze zdjęć tak mi się wydawało żeś w stanie błogosławionym kiedy termin? wiadomo czy chłopiec czy dziewczynka?

    co do zieloności - myślałam o jakimś groszkowym - ale teraz zapodałaś mi ten kolor oliwkowy jutro pójdę może do sklepu i popatrzę na kolory

    i będę pamiętać jakby co aby zerknąc na pościel w zieloną kratę

    pozdrawiam

  16. #196
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonesca
    Cytat Napisał kraktom
    Cytat Napisał Ivonesca
    po oglądnięciu wnętrz zaglądnęlam do całego dziennika
    jeszcze raz gratuluję pięknych wnętrz i konsekwencji w ich meblowaniu i dekorowaniu
    podobał mi sie tekst z baterią do kuchni - że tyle przeleżała w magazynie

    kupiłam w IKEA taki sam materiał na zasłony do sypialni żeby było smiesznie to w sypialni jeszcze nic nie mamy i trochę to dziwne zaczynać od zasłon...ale się nam spodobały teraz zastanawiam sie nad kolorem ścian - mąz wymyśłił pastelową zieleń - chyba by mogło być....

    pozdrawiam serdecznie
    Witaj!
    Fajnie, że kupiłaś sobie materiał w IKEA! Ja teraz pojadę bo biały do pokoju do pokoju do naszej Dzidzi, na którą czekamy
    Jestem w pełni za kolorem zielonym - mi się strasznie podoba zieleń oliwkowa, nieco zbrudzona; też myśleliśmy o pomalowaniu sypialni na zielono ale mamy już część kuchni zielonej i gabinet więc byłoby trochę tego zielonego za dużo;
    Teraz żeby ożywić naszą sypialnię bężowo-brązową szukam jakiejś pościeli w zieloną kratkę ale nic mi sie nie podoba
    Pozdrawiam Cię serdecznie!
    no właśnie na jednym ze zdjęć tak mi się wydawało żeś w stanie błogosławionym kiedy termin? wiadomo czy chłopiec czy dziewczynka?

    co do zieloności - myślałam o jakimś groszkowym - ale teraz zapodałaś mi ten kolor oliwkowy jutro pójdę może do sklepu i popatrzę na kolory

    i będę pamiętać jakby co aby zerknąc na pościel w zieloną kratę

    pozdrawiam
    A no jestem (błogosławiona !), lekarz mówi, że będzie chłopczyk więc mu wierzymy Dzidzia ma się urodzić w połowie października ale jak na razie mam wrażenie, że to nie nastąpi nigdy
    Powodzenia w wyborze koloru zielonego; mieliśmy w starym mieszkaniu zielony groszek na ścianie w dużym pokoju ale jakoś szybko nam się znudził
    Dzięki za pamięć o pościeli w zieloną kratkę; fajne pościele znalzałm na stronch Andropolu - trochę takie wiejskie klimaty, ale jest niestety tylko brązowa kratka.
    Pozdrawiam

  17. #197

    Domyślnie Re: PRZENIESIONY Z DZIENNIKA BUDOWY

    I teraz na to układa się wełnę rozwiając z rolki przyciętej wcześniej jeszcze w stanie zrolowanym na odpowiednią szerokość.
    Układaliście wełnę przed zimą?
    Pytam, bo słyszłam, że jest bardzo nasiąkliwa i po jej położeniu trzeba już ogrzewać dom.

  18. #198
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał kraktom
    A no jestem (błogosławiona !), lekarz mówi, że będzie chłopczyk więc mu wierzymy Dzidzia ma się urodzić w połowie października ale jak na razie mam wrażenie, że to nie nastąpi nigdy
    Powodzenia w wyborze koloru zielonego; mieliśmy w starym mieszkaniu zielony groszek na ścianie w dużym pokoju ale jakoś szybko nam się znudził
    Dzięki za pamięć o pościeli w zieloną kratkę; fajne pościele znalzałm na stronch Andropolu - trochę takie wiejskie klimaty, ale jest niestety tylko brązowa kratka.
    Pozdrawiam
    oj, kiedyś na pewno chłopczyk zechce opuścić mamine ciepełko w brzuszku
    tylko niestety upały teraz pewnie Tobie nie służą wiem bo moje dzieci pojawiły się jedno w lipcu, a drugie też w październiku
    trzymam kciuki za dobre samopoczucie

  19. #199
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonesca
    Cytat Napisał kraktom
    A no jestem (błogosławiona !), lekarz mówi, że będzie chłopczyk więc mu wierzymy Dzidzia ma się urodzić w połowie października ale jak na razie mam wrażenie, że to nie nastąpi nigdy
    Powodzenia w wyborze koloru zielonego; mieliśmy w starym mieszkaniu zielony groszek na ścianie w dużym pokoju ale jakoś szybko nam się znudził
    Dzięki za pamięć o pościeli w zieloną kratkę; fajne pościele znalzałm na stronch Andropolu - trochę takie wiejskie klimaty, ale jest niestety tylko brązowa kratka.
    Pozdrawiam
    oj, kiedyś na pewno chłopczyk zechce opuścić mamine ciepełko w brzuszku
    tylko niestety upały teraz pewnie Tobie nie służą wiem bo moje dzieci pojawiły się jedno w lipcu, a drugie też w październiku
    trzymam kciuki za dobre samopoczucie
    masz świętą rację - nie wiem, już co robić by jakoś przetrwać te upały
    ucieszyła mnie natomiast wiadomość (jeśli dobrze wyczytałam w Twoim dzienniku) że tez macie Franka bo nasza Dzidzia ma być właśnie Frankiem!
    Pozdrawiam,

  20. #200
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie Re: PRZENIESIONY Z DZIENNIKA BUDOWY

    Cytat Napisał Sylwia1667
    I teraz na to układa się wełnę rozwiając z rolki przyciętej wcześniej jeszcze w stanie zrolowanym na odpowiednią szerokość.
    Układaliście wełnę przed zimą?
    Pytam, bo słyszłam, że jest bardzo nasiąkliwa i po jej położeniu trzeba już ogrzewać dom.
    Tak przed zimą, ale pod nią była już folia, w czasie tej ostatniej niby zimy w domu utrzymywaliśmy tak +10 +20 stopni grzejąc kozą. Wełna typowo mineralna jak raz zamoknie to się robi zbita i po izolacji. Mineralno-szklana (np Ursa, Knauf) jak wyschnie znowu "wstaje" i robi się puszysta.

    Pozdrawiam

Strona 10 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony