dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 28
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 541
  1. #161

    Domyślnie

    kraktom gratuluję , życzę powodzenia w nowym domu, pamiętajcie swoje sny i oby Wam się wiodło

  2. #162
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    AAJ2004

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kciuki oczywiście trzymamy, życzymy powodzenia i jak najmniej problemów! Tomku, jednak jak znajdziesz chwilke to umieść jakieś nowe fotki, nie ukrywam, że przyjemnie podgląda sie Twój dziennik Szykuja sie takie piękne wnętrza!
    Czekam też na relację jak Wam się mieszka
    Pozdrawiam i życzę dużo zadowolenia z domku,
    Aneta
    pozdrowionka
    AAJ2004

  3. #163

    Domyślnie

    Wasz domek cudowny czekam na zdjęcia codziennie Was szukam na forum a tu cisza.Bardzo proszę o namiary fachowca,który robił ściankę w kuchni ., czy będzie się tam znajdował pochłaniacz pod tą konstrukcją .Pozdrawiam

  4. #164

    Domyślnie

    Fajnie, że się odzywacie Napiszę prawdę ja nie gustuję (o gustach się nie dyskutuje jak wiemy wszyscy ) w takich wnętrzach, ale ... Wasz dom bardzo mi się podoba, bo jest taki domowy, taki spokojny, taki przytulny. Widać, że robicie go dla sioebie, żeby Wam się podobało. I o to właśnie chodzi. Jednak wiele rzeczy mi się podoba. Szyby w drzwiach, podłogi, kominek. Kuchnia taka inna niż wszystkie. Naprawdę

    Mam pytanie odnośnie zmywarki jaka to firma i symbol oraz gdzie będzie stała mikrofalówka? W tej szafce obok okapu?
    Pozdrawiam Aga

    PS. Proszę o więcej zdjęć.

  5. #165
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    AAJ2004

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jest ślicznie! Kuchnia bardzo ładnie wykończona, a zlew ceramiczny - cudo! W ogóle wszystko do siebie pasuje, mnie sie taki właśnie styl bardzo podoba.
    Podłogę też planowaliśmy z desek, bo to najpiękniejsze co może leżeć na podłodze ale w końcu zdecydowaliśmy się na ogrzewanie podłogowe - to raz, a dwa - wiem, że dzieci się nie zdyscyplinuje zeby nie wbiegały prosto z ogrodu w brudnych buciorach do salonu i baliśmy się, że ta piękna podłoga za szybko nam się zniszczy. W końcu bedą kafle tam gdzie podłogówka, a na reszcie panele.
    Gratuluję przeprowadzki, niech się dalej mieszka dobrze a nawet coraz lepiej!
    pozdrawiam i czekam na więcej zdjęć
    Aneta
    pozdrowionka
    AAJ2004

  6. #166
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie Re: marki

    Cytat Napisał blady00
    Gratuluję hmmmmmmmmmmmm też by się chciało przeprowadzać...............

    mam do Ciebie pytanie : zalałem marki w wieńcu i tak się zastanawiam czy są idealnie poziomo po obu stronach domu? Niby się sprawdzało ale wyjdzie dokładnie jak przywiozą wiązary.
    Czy mają jakieś sposoby na wyrównanie poziomu dolnego pasa ,jeśli np. różnica w poziomie między jedną ścianą a drugą wynosi 2-3cm.
    Jak to było u Ciebie?
    pozdrawiam
    Sorki że dopiero teraz ale nie zauważyłem Twojego pytania. Tak nawet jak nie będą idealnie poziomo da się kilka centymetrów wyrównać. Pozdrawiam

  7. #167
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    AAJ2004

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Aha, zapomniałam dodać, że drzwi wewnętrzne macie też piękne, ale to żadna nowina, wszystko macie tak od początku do końca przemyślane i dopracowane... Czy wszystko projektowaliście dużo wcześniej? Pomagał Wam jakiś architekt? Nie pytam o kuchnię, bo wiem, że tę oddaliście do zaprojektowania, ale o pozostałą część domu...
    pozdrawiam
    pozdrowionka
    AAJ2004

  8. #168
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniak34
    Wasz domek cudowny czekam na zdjęcia codziennie Was szukam na forum a tu cisza.Bardzo proszę o namiary fachowca,który robił ściankę w kuchni ., czy będzie się tam znajdował pochłaniacz pod tą konstrukcją .Pozdrawiam
    Dziękujemy Długo się nie odzywaliśmy bo naprawdę nie było czasu; jeśli chodzi o ściankę w kuchni to robił ją nam ten sam Pan, który kładł też płytki i tynk w WC - nr tel. 602 870 130. Polecamy, z tym że Pan bardzo zajęty i trzeba się umawiać dużo wcześniej. Pod konstrukcją znajduje się obudowa ze stali nierdzewnej podłączona do wentylacji mechanicznej domu poprzez filtr tłuszczowy. Pozdrawiamy serdecznie
    Magda z Tomkiem

  9. #169
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał AAJ2004
    Aha, zapomniałam dodać, że drzwi wewnętrzne macie też piękne, ale to żadna nowina, wszystko macie tak od początku do końca przemyślane i dopracowane... Czy wszystko projektowaliście dużo wcześniej? Pomagał Wam jakiś architekt? Nie pytam o kuchnię, bo wiem, że tę oddaliście do zaprojektowania, ale o pozostałą część domu...
    pozdrawiam
    Dziękujemy Nie projektowaliśmy wnętrza naszego domku wcześniej bo poprostu nie było na to czasu. Decyzję o budowie podjęliśmy bardzo szybko. Jedynym wnętrzem tak jak pisaliśmy zaprojektowanym przez fachowca była kuchnia, reszta jakoś tak sama wyszła; jeśli się wie co lubi (a my lubimy jak jest dużo drewna) to jakoś łatwiej. Część pomysłów musze się przyznać podpatrzyłam u naszych serdecznych znajomych, którzy dali nam namiary na Pana Górala z Kościeliska, który to rzeźbił nasze drzwi. Jutro jedziemy do Niego po kute klamki i szafę do wiatrołapu. Jest jeszcze wiele pomysłów do realizacji ale niestety muszą poczekać z powodów finansowych. Mam nadzieję, że kiedyś już po wykończeniu wszystkiego domek będzie naprawdę przytulny
    Pozdrawiam, Magda

  10. #170
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga - Żona Facia
    Fajnie, że się odzywacie Napiszę prawdę ja nie gustuję (o gustach się nie dyskutuje jak wiemy wszyscy ) w takich wnętrzach, ale ... Wasz dom bardzo mi się podoba, bo jest taki domowy, taki spokojny, taki przytulny. Widać, że robicie go dla sioebie, żeby Wam się podobało. I o to właśnie chodzi. Jednak wiele rzeczy mi się podoba. Szyby w drzwiach, podłogi, kominek. Kuchnia taka inna niż wszystkie. Naprawdę

    Mam pytanie odnośnie zmywarki jaka to firma i symbol oraz gdzie będzie stała mikrofalówka? W tej szafce obok okapu?
    Pozdrawiam Aga

    PS. Proszę o więcej zdjęć.
    Witaj,
    masz rację, że o gustach się nie dyskutuje i dobrze, że każdy lubi coś innego bo inaczej byłoby nudno Ja np. nie wyobrażam sobie życia w nowoczesnym wnętrzu, pełnym plastiku i szkła. Zawsze chciałam mieć dom z duszą, w którym każdy mebel ma swoją historię. Oczywiście do końca nie da się uniknąć kupna rzeczy nowych (tak jak w przypadku naszej kuchni, nie mieliśmy czasu jeździć i szukać jakiś starych mebli do renowacji) ale to co się dało staraliśmy się utrzymac w jakimś podobnym do siebie stylu i w takim czujemy się naprawdę dobrze Co do pytań: zmywarkę mamy z firmy SMEG ale niestety nie pamiętam numeru i na ten czas nie znajdę go bo na razie wszystkie dokumenty są gdzieś w kartonach Na razie zmywarka spisuje się dobrze. Poleacno nam ją już w kilku źródłach. A mikrofalówka tak jak piszesz jest schowana w szafce pod okapem.
    Pozdrawiam, Magda

    Suplement Tomka

    Zmywarka ST1124, szer. 60 cm

    Liczba programów zmywania 8
    Pojemność [kpl] 14
    Zakres temperatur zmywania [C] 5 (38-45-55-65-70)
    Klasa efektywności energetycznej A
    Klasa skuteczności zmywania A
    Klasa skuteczności suszenia A
    Maksymalne zużycie energii [kWh] 1,05 kW/h
    Maksymalne zużycie wody [l] 15l/cykl
    Poziom hałasu [dB(A)] 49 dB(A) re1pW
    Wskaźniki: pracy urządzenia sensor zabrudzenia wody; opcja 3 w 1; orbitalny system zmywania

    Dodatkowe informacje
    działanie urządzenia kontrolowane elektroniką; opóźnione włączenie od 1 do 9 godzin; zmywanie naprzemienne; trzecie górne ramię wody, filtr inox; przepływowy ogrzewacz wody; wentylator; podwójny acqastop, 1/2 ładunku z wyborem w górnym lub dolnym koszu; regulacja górnego kosza za pomocą przycisku; samo wyważające się zawiasy o różnych punktach zatrzymania; lampka soli; lampka nabłyszczacza

    Takie to urządzenie mamy, pracuje cicho, myje świetnie.

    Pozdrawiam

  11. #171

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedź . Zwłaszcza nt. zmywarki. Fajna jest, przeczytałam sobie o niej ale niestety cena odstrasza

    Przede wszystkim trzymam kciuki za to, żeby Magda dobrze znosiła ciążę i pomyślne rozwiązanie . Na kiedy termin?

    Mam pytanie odnośnie drzwi prysznicowych, jaka to firma, nazwa i szerokość (i wysokość ). Chcę się spytać czy wzmacnialiście w jakiś szczególny sposób tę ściankę prysznicową? Pytam bo my mamy podobną i nasz KB (mężczyzna 2-metrowy jak ją dotknął to aż się poruszyła) zaproponował wzmocnienie jakimiś kotwami.

  12. #172
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga - Żona Facia
    Dziękuję bardzo za odpowiedź . Zwłaszcza nt. zmywarki. Fajna jest, przeczytałam sobie o niej ale niestety cena odstrasza

    Przede wszystkim trzymam kciuki za to, żeby Magda dobrze znosiła ciążę i pomyślne rozwiązanie . Na kiedy termin?

    Mam pytanie odnośnie drzwi prysznicowych, jaka to firma, nazwa i szerokość (i wysokość ). Chcę się spytać czy wzmacnialiście w jakiś szczególny sposób tę ściankę prysznicową? Pytam bo my mamy podobną i nasz KB (mężczyzna 2-metrowy jak ją dotknął to aż się poruszyła) zaproponował wzmocnienie jakimiś kotwami.
    Magda mówi, że chyba na nigdy A tak naprawdę na październik
    Ścianka była murowana z kotwami do ściany w każdej fudze poziomej, nic się nie chwieje. Drzwi do kabiny NIVEN KOŁO 120 cm szer., niedrogie jak na szklane, powłoka refleks działa i fajnie się je czyści, zawiasy nie wystają ponad powierzchnię szkła co ułatwia ściąganie wody.

    Pozdrawiam,

  13. #173
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    AAJ2004

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie... Właśnie zmagamy się z gazem, a konkretnie z wyborem wykonawcy... Poczytalismy trochę u Was o instalacji gazowej i naszą uwagę zwróciły koszty. To znaczy jest spora rozbieznosc miedzy tym co gazownia chce u nas, a życzy sobie 3000zl! a tym co wziela u Was. Do tego fachowiec od instalacji wewnętrznej wycenił robociznę na 1500zl i materiały oszacował na taka samą kwotę. Więc instalacja wewnetrzna ma nas wyniesc tez 3000zl co razem daje 6tysięcy złotych!!! Jakoś namieszało mi to w głowie i zaczynam się zastanawiać jak ogrzewanie gazem ma się opłacać...?
    Nie wiem, może tylko u nas są takie chore koszty. Czy pamiętacie ile wyniosło Was podłączenie gazu? Tzn. wszystko - materiały i robocizna - zarówno dla gazowni jak i za instalację wewnętrzną?
    pozdrawiam
    Aneta
    pozdrowionka
    AAJ2004

  14. #174
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał AAJ2004
    Mam jeszcze pytanie... Właśnie zmagamy się z gazem, a konkretnie z wyborem wykonawcy... Poczytalismy trochę u Was o instalacji gazowej i naszą uwagę zwróciły koszty. To znaczy jest spora rozbieznosc miedzy tym co gazownia chce u nas, a życzy sobie 3000zl! a tym co wziela u Was. Do tego fachowiec od instalacji wewnętrznej wycenił robociznę na 1500zl i materiały oszacował na taka samą kwotę. Więc instalacja wewnetrzna ma nas wyniesc tez 3000zl co razem daje 6tysięcy złotych!!! Jakoś namieszało mi to w głowie i zaczynam się zastanawiać jak ogrzewanie gazem ma się opłacać...?
    Nie wiem, może tylko u nas są takie chore koszty. Czy pamiętacie ile wyniosło Was podłączenie gazu? Tzn. wszystko - materiały i robocizna - zarówno dla gazowni jak i za instalację wewnętrzną?
    pozdrawiam
    Aneta
    Witam, u nas GSG kasuje 1800 zł za 5 m przyłącza później 50zł za każdy metr bieżący, szafkę kupuje inwestor. Instalacja wewnętrzna 2 punkty 13 metrów bieżących od gazomierza w miedzi twardym lutem ok. 1500 zł. Projekt ok. 500-600 zł z kierownikiem budowy instalacji gazowej (musi mieć inne uprawnienia niż budowlany). Albo macie tak daleko do tego gazu albo próbują Was naciągnąć... Może zadzwońcie do centrali gazownictwa na Wasz region. A cena instalacji wewnętrznej... przecież mamy wolny rynek Szukajcie tańszego wykonawcy.

  15. #175
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    AAJ2004

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kraktom
    Witam, u nas GSG kasuje 1800 zł za 5 m przyłącza później 50zł za każdy metr bieżący, szafkę kupuje inwestor. Instalacja wewnętrzna 2 punkty 13 metrów bieżących od gazomierza w miedzi twardym lutem ok. 1500 zł. Projekt ok. 500-600 zł z kierownikiem budowy instalacji gazowej (musi mieć inne uprawnienia niż budowlany). Albo macie tak daleko do tego gazu albo próbują Was naciągnąć... Może zadzwońcie do centrali gazownictwa na Wasz region. A cena instalacji wewnętrznej... przecież mamy wolny rynek Szukajcie tańszego wykonawcy.
    Daleko do gazu nie mamy, gaz jest w ulicy tuz przy dzialce. Właśnie gazownia ma wykonać całe... 2,5 metra instalacji! Bo szafka będzie w ogrodzeniu więc mają bliziutko. Za to chcą 2tys. zł. A za wykonanie przyłącza dodatkowo prawie tysiąc.
    A to 1800 to juz całkowite opłaty dla gazowni czy oprócz tego dochodzi jeszcze jakaś opłata za przyłączenie?
    pozdrowionka
    AAJ2004

  16. #176
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał AAJ2004
    Cytat Napisał kraktom
    Witam, u nas GSG kasuje 1800 zł za 5 m przyłącza później 50zł za każdy metr bieżący, szafkę kupuje inwestor. Instalacja wewnętrzna 2 punkty 13 metrów bieżących od gazomierza w miedzi twardym lutem ok. 1500 zł. Projekt ok. 500-600 zł z kierownikiem budowy instalacji gazowej (musi mieć inne uprawnienia niż budowlany). Albo macie tak daleko do tego gazu albo próbują Was naciągnąć... Może zadzwońcie do centrali gazownictwa na Wasz region. A cena instalacji wewnętrznej... przecież mamy wolny rynek Szukajcie tańszego wykonawcy.
    Daleko do gazu nie mamy, gaz jest w ulicy tuz przy dzialce. Właśnie gazownia ma wykonać całe... 2,5 metra instalacji! Bo szafka będzie w ogrodzeniu więc mają bliziutko. Za to chcą 2tys. zł. A za wykonanie przyłącza dodatkowo prawie tysiąc.
    A to 1800 to juz całkowite opłaty dla gazowni czy oprócz tego dochodzi jeszcze jakaś opłata za przyłączenie?
    1800 było całości, nie pamiętam innych opłat.

  17. #177

    Domyślnie

    Prawdziwy dom z duszą , podziwiam za wytrwalość w detalach.
    i pytanie : jaki brodzik w łazience czy tez Koło ?
    Dla chcącego nic trudnego!

  18. #178
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5
    Prawdziwy dom z duszą , podziwiam za wytrwalość w detalach.
    i pytanie : jaki brodzik w łazience czy tez Koło ?
    Dzięki. To moja Żona Magda jest tak wytrwała i jak coś ma w głowie to koniec i kropka musi się znaleźć albo zrobić To dzięki niej tak wszystko wygląda

    Co do brodzika
    Koła ma brodzik płaski ale ciężko go zafugować z płytkami bo ma zaokrąglone krawędzie. Kupiliśmy zatem RAVAK Gigant Pro z mielonego marmuru i ten ma krawędzie proste.
    Pozdrawiamy

  19. #179
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylviaW
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    brak mi słów

    pierwszy raz widzę dom wykończony z takim zdecydowaniem

    gratuluję pomysłów i realizacji

    życzę powodzenia

  20. #180
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kraktom
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    787
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał SylviaW
    brak mi słów

    pierwszy raz widzę dom wykończony z takim zdecydowaniem

    gratuluję pomysłów i realizacji

    życzę powodzenia
    Dziekujemy; fajnie, że komuś się podoba bo do tej pory "fachowcy" jak słyszeli co mają robić to kręcili nosami a myśmy czuli się jak winowajcy ich cierpień Trzymamy kciuki za Waszą budowę!

Strona 9 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony