dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 11
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 218
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiking 102
    Witaj Karol,
    mnie niekiedy jest ciezko zrozumiec, Masz racje Karol pytanie zle i nielogicznie zlozone. Lecz sie staram,chyba widac brak pisania i myslenia w jez.polskimLecz sie staram.Prawda,placisz podatek tam gdzie mieszkasz,jestes zameldowany co automatycznie upowaznia dana osobe do ulgii podatkowej.W tym przypadku moze to byc i tesciowa. Tak wiec przepraszam i juz wiecej nie bede strzelal bykow
    Pozdrawiam
    Chcesz budowac na tesciowa mimo, ze ja kochasz? . Nie wiem jak wielka jest ta ulga budowlana ale kiedys bedzie musiala tesciowa Tobie podarowac (czytaj: oddac) ten dom co napewno tez bedzie kosztowac. Trzeba by przeliczyc. A nie lepiej kupic dzialki w Polsce, ktore czekalyby na Twoj powrot . Inaczej mowiac zainwestowac pieniadze ktore pozniej mozna by uzyc do budowy.

    Karol N.

  2. #62

    Domyślnie

    A nie lepiej kupic dzialki w Polsce, ktore czekalyby na Twoj powrot . Inaczej mowiac zainwestowac pieniadze ktore pozniej mozna by uzyc do budowy.

    Witam,witaj Karol.Dzialka juz jest Podejrzewam ze skumales sie z moja zona,jest tego samego zdania co i Ty. Tak naprawde z jednej strony masz racje lecz z drugiej strony mnie b.ciagnie do Polski i strasznie lubie podroze,tzn jazde samochodem.Jak na razie to szpieguje,wszystko i wszedzie,moze zaoowocuje to szpiegostwo??
    Pozdrawiam
    Kocham zone i tesciowa))

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiking 102
    A nie lepiej kupic dzialki w Polsce, ktore czekalyby na Twoj powrot . Inaczej mowiac zainwestowac pieniadze ktore pozniej mozna by uzyc do budowy.

    Witam,witaj Karol.Dzialka juz jest Podejrzewam ze skumales sie z moja zona,jest tego samego zdania co i Ty. Tak naprawde z jednej strony masz racje lecz z drugiej strony mnie b.ciagnie do Polski i strasznie lubie podroze,tzn jazde samochodem.Jak na razie to szpieguje,wszystko i wszedzie,moze zaoowocuje to szpiegostwo??
    Pozdrawiam
    Czy w domu bedzie ktos mieszkal do czasu jak wrocisz, czy to ma byc taki dom weekendowo emerytalny? U mnie niestety tak jest. Dom stoi sobie biedula pusty niszczejac i czeka na mieszkancow. Jak wyjezdzam z niego to mi sie serce kroi ale co zrobic.
    Karol N.

  4. #64

    Domyślnie

    Witam.
    Karolu,smutna sprawa trocheNa taki krok nie moglbym sobie pozwolic aby zostawic domek pusty.Dlatego daze do zamieszkania go przez Tesciow.Tez to jest troche problematyczne lecz do rozwiazania.Mamy czas 2 lata na podjecie decyzji.Mam nadzieje ze sytuacja w Polsce sie poprawi po wejsciu do Unii i ruszymy z ta budowa.Jesli nie to dzialeczka bedzie cierpliwie czekac.
    Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego
    Kocham zone i tesciowa))

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiking 102
    Witam.
    Karolu,smutna sprawa trocheNa taki krok nie moglbym sobie pozwolic aby zostawic domek pusty.Dlatego daze do zamieszkania go przez Tesciow.Tez to jest troche problematyczne lecz do rozwiazania.Mamy czas 2 lata na podjecie decyzji.Mam nadzieje ze sytuacja w Polsce sie poprawi po wejsciu do Unii i ruszymy z ta budowa.Jesli nie to dzialeczka bedzie cierpliwie czekac.
    Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego
    A na jakie polepszenie czekasz, pod jakim wzgledem?

    Karol N.

  6. #66

    Domyślnie

    A na jakie polepszenie czekasz, pod jakim wzgledem?

    Karol N.
    Witam,mam nadzieje ze przybedzie wiecej miejsc pracy a co za tym idzie polepszy sie standard zycia bo z tego co wiem to nie jest lekko.Mam polska telewizje a i ZDF ostatnio pokazywal co sie z weglem i torami kolejowymi dzieje i nie tylko.
    Jesli ludzie mieli by prace nie dochodziloby do takich drastycznych dzialan dlatego mam nadzieje ze nie od razu lecz za pare lat bedzie lepiej i polepszenie stopy zycia sie podniesie.
    Pozdrawiam
    Kocham zone i tesciowa))

  7. #67

    Domyślnie

    Witam,
    jakos cicho sie zrobilo.Buduja wszyscy czy jak?Albo wypoczywaja zamiast budowac Jade do Polski i bede biegal troche,to tu to tam.Chinskie przyslowie mowi;lepiej raz zobaczyc jak sto razy uslyszec.Prawda?
    Pozdrawiam wszystkich
    Kocham zone i tesciowa))

  8. #68

    Domyślnie

    Witam.
    Mam pytanie czy jest mozliwosc wziecia kredytu w Polsce mieszkajac za granica lecz budujac w Polsce?Jestem zielony w tym kierunku i moze ktos ma doswiadczenie lub wiadomosci na ten temat.Pracujemy i mieszkamy za granica.Zameldowanie jest podwojne.
    Pozdrawiam
    Kocham zone i tesciowa))

  9. #69

    Domyślnie

    Czesc wszystkim,
    pisze i bede pisal dopoty,dopoki sie ktos odezwie .
    Teraz powaznie,nie ma juz prawdziwych emigrantow?Ucieszlbym sie jesli ktos by sie odezwal.Emigranci,uciekienierzy z wszystkich krajow laczcie sie!
    Pozdrawiam
    Kocham zone i tesciowa))

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Sorrki że nie pisałem, ale mnie nie powiadamiało. Nikt też mnie nie wywołał, to nie trafiłem tutaj

    Cytat Napisał Wiking 102
    Witam.
    Mam pytanie czy jest mozliwosc wziecia kredytu w Polsce mieszkajac za granica lecz budujac w Polsce?
    Wiem, że są banki które udzielają kredytów takim lub podobnym ludziom. Kolega pracuje ze mną i to on w zasadzie zarabia na budowę, bo żona jest nauczycielką. Dostali kredyt. Musiał tylko dostarczyć dowody na pracę tutaj i chyba potwierdzony w US PIT. Zwróć się do poważnych banków.

  11. #71

    Domyślnie

    Witam,
    Frankai dziekuje za wskazowk. Zaraz widac ze ma sie do czynienia z powazna osoba,nie na darmo jestes liderem Forum Dziekuje raz jeszcze i zycze wszystkiego dobrego.
    Pozdrowionka
    Kocham zone i tesciowa))

  12. #72
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiking 102
    Witam.
    Mam pytanie czy jest mozliwosc wziecia kredytu w Polsce mieszkajac za granica lecz budujac w Polsce?
    Nie odpowiem Ci bo nie wiem ale mam pewną propozycje. Przygotuj sobie mail z tym zapytaniem i roześlij go po prostu do polskich banków,
    tutaj http://www.money.pl/banki/wizytowki/ znajdziesz namiary chyba na wszystkie banki w Polsce. Wysiłek niewielki a byc może dostaniesz wyczerpującą odpowiedź.

    pozdrawiam

  13. #73

    Domyślnie

    Czesc,,nareszcie bardzo dobra odpowiedz.Dobrzykowice niezly pomysl,skorzystam,no i stronke mam juz w ulubionych.
    Jeszcze raz wielkie dzieki.
    Pozdrawiam
    Kocham zone i tesciowa))

  14. #74

    Domyślnie

    Witam! Ciesze sie bardzo, ze znalazlam te grupe, myslalam, ze tylko ja taka wariatka. Od 15 lat mieszkam w Anglii, maz Anglik, ale Polske bardzo lubi. A ja - nie ma co ukrywac, tam sie jednak czuje najlepiej.
    Zdecydowalismy wracac, w zeszlym roku przez rok bylam z dziecmi w Polsce i znalazlam piekna dzialke pod Warszawa z malutkim domkiem do rozbudowy. Perspektywa budowania stad mnie przeraza... Perspektywa powrotu, utraty zarobkow stad i usilowania budowania juz na miejscu przeraza mnie jeszcze bardziej...
    A propos - czy ktos z grupy ma dzieci w wieku szkolnym? Zastanawiam sie, czy ktos juz myslal na temat szkoly...
    Serdecznie pozdrawiam!

  15. #75

    Domyślnie

    Czesc ewaK39,

    My po 17 latach mieszkania w UK (Hertfordshire) wrocilismy do Polski. Wczoraj zaczelismy budowe domu pod Warszawa. Ja wyjechalam do Anglii w wieku lat 18 (zaraz po maturze), tam skonczylam studia, pracowalam, tam urodzily sie nasze dzieci (8 i 5 lat). Cale swoje dotychczasowe "dorosle" zycie spedzilam w UK, nadal codziennie slucham BBC Radio 2 przez internet i wszystko co angielskie jest mi tak bardzo bliskie.
    Nie wiem w ktorej czesci Wwy bedziecie mieszkac, ale jesli moge sluzyc pomoca, to bardzo chetnie pomoge. Mozesz napisac do mnie na priva jezeli masz jakies pytania. Tak w skrocie, nasza corcia bylaby teraz w Year 3 w UK, ale poslalismy ja tutaj do drugiej klasy, po 8 miesiacach w koncu dogonila program, choc codziennie wspomina swoja anglielska szkole (chodzila do bardzo fajnej prywatnej szkoly, polozonej w pieknym miejscu), kolezanki oraz wiele innych rzeczy. Pierwsze trzy miesiace byly dla niej koszmarem, pierwsza szkola w Wwie okazala sie niewypalem, ale po zmianie szkoly jest zadowolona (choc nadal mowi, ze chcialaby pojechac do swojej angielskiej szkoly i mieszkac w internacie...
    Nas synek zaczynalby teraz Reception, ale chodzi do angielsko-jezycznego przedszkola Montessori, z ktorego jestesmy bardzo zadowoleni. On nie mial zadnych problemow z przestawieniem sie.

    A czy my mielismy problem z przestawieniem sie... to dluga historia... Poznalismy trzy fajne angielsko-polskie rodziny z dziecmi, dopiero po 8 miesiacach mozemy z czystym sumieniem powiedziec: dobrze zrobilismy, ze wrocilismy. A do Anglii i ukochanego Hertfordshire to jeszcze wrocimy na dluzej (na razie bylismy tylko dwa razy z wizyta) Pozdrawiam
    ozzie

  16. #76

    Domyślnie

    Witam,
    juz jestem po pobycie w kraju.Dobrzykowice biegalem po bankach ,mialem terminy i nie zgadzaja sie na ten kredyt.Nam sie nie spieszy,mamy czas.Sytuacje pogmatwala sprawa z przekwalifikowaniem ziemi rolnej.W zeszlym roku ustawa przeszla i jest dzialka rekreacyjno -budowlana a w tym roku dowiadujemy sie ze urzad wojewodzki nie zatwierdzil.Chcielismy zlozyc wniosek o warunki zabudowy a urzednik mowi ze nie mozna bo wojewodztwo nie zatwierdzilo.Pytamy dlaczego nas nie pinformowano,mowi:urzad nie ma obowiazku informowania a i planu przestrzennego nie ma.Pomimo ze dzialki obok ,w lini prostej 150m tez byly rolne i juz stoja na niej domy.Ciekawe historie.Nie znam obecnej sytuacji w Polsce lecz myslalem ze po 15 latach na obczyznie Polska sie zmienila i nie ma korupcji...Coz,mamy jeszcze dwa lata na podjecie decyzji i jesli sami tego nie odkreca to ja nie mam ochoty na ladowanie kasy nie wiadomo komu i za co i jesli nie bedzie pozytywnej decyzji to straca potecjalnego podatnika.
    Kocham zone i tesciowa))

  17. #77
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Jak wam sie nie spieszy, to oszczedzajcie, po co kredyt. My budujemy etapami, co roku troche odlozymy i przynajmniej do stanu surowego otwartego obejdzie sie bez kredytu. A dlaczego chcesz brac kredyt w Polsce?
    Gabriela

  18. #78

    Domyślnie

    Czesc wszystkim,czesc Gabrielo.
    Masz racje ze do stanu surowego obyloby sie bez kredytu.Po rozmowie z kolega doszlismy do takiego wniosku.Nie mam zielonego pojecia o budowaniu dlatego tak napisalem.Zbieram doswiadczenia i jestem dobrej mysli.Chcialem za jednym zamachem wszystko wybudowac lecz wiaze sie to z problemem kto by tam zamieszkal.Ok,oszczedzamy i czas pokaze co tego wyniknie.
    Pozdrawiam
    Kocham zone i tesciowa))

  19. #79
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiking 102
    Witam,
    juz jestem po pobycie w kraju.Dobrzykowice biegalem po bankach ,mialem terminy i nie zgadzaja sie na ten kredyt.

    Szczerze mówiąc to mnie to zbytnio nie zdziwiło, nie znam twojej sytuacji ale zakładam, że nie jestes zameldowany w kraju no i nie masz zatrudnienia a to są podstawy do otrzymania jakiegokolwiek kredytu. Bank chce miec gwarancję Twojej wypłacalności a Ty im tego nie możesz dac Podejrzewam, że nie dostałbys nie tylko kredytu na budowę ale i na zakup odkurzacza Swoją drogą jeżeli tylko masz cień szansy budowania się bez kredytu to tak zrób bez zastanowienia. Branie kredytu (przynajmniej w Polsce) jest ostatecznością.
    Pozdrawiam

  20. #80
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Naprawdę kochasz teściową ?

Strona 4 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony