dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 171
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 3403
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Beasza

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Dzielnica
    Pisarzowice
    Posty
    312

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź i zainteresowanie, klamka zapadła będzie Diuna III na 100%, oczywiście z jakimiś poprawkami, niewielka zamiana pomieszczeń na dole i na górze mała kosmetyka, poza tym napewno chciałabym podnieść kalenicę. jakoś ta ścianka kolankowa 77 cm do mnie nie przemawia. Napewno skorzystam z Waszych sugestii. Bardzo się cieszę, że zamierzacie realizować ten projekt. Fajnie nie być samemu

    Rafał uspokoiłeś mnie trochę z tymi kosztami - oscyluję na podobnym poziomie co Ty. Czy zestawienie materiałów na stronie internetowej Domusa jest kompletne czy są tam braki? Chciałam sobie przygotować orientacyjny kosztorys materiałów na dzień dzisiejszy, a może ktoś z Was już taki kosztorys robił?
    Renatko co do studni, cały czas się zastanawiamy. Ile ludzi tyle zdań. Jedno jest pewne studnia musi być, bo na wodociągi miejskie przyjdzie nam jeszcze bardzo długo poczekać. Wszyscy wokoło mają studnie kopane. Hmm... ciekawe czemu nie wiercone, muszę zrobić jeszcze rozeznanie wśród sąsiadów dlaczego tak a nie inaczej. W każdym bądź razie jesteśmy na początku drogi i bardzo "zieloni" jeśli chodzi o tematy czy studni czy samej budowy. Myślę jednak, że potrzebną wiedzę szybko uzupełnię i juz na wiosnę będę mogła zamieścić tutaj pierwsze fotki.

  2. #22

    Domyślnie Kosztorys Diuna

    Domus sprzedawał za pół ceny w promocji kosztorys. On ma ceny z kwietnia. Wiec jest w miare aktualny. I nawet szczegółowo rozpisane są etapy i koszty budowy, polecam .

  3. #23

    Domyślnie

    Rafale, a mógłbyś napisać ile Domusowi wyszło za całość np w stanie deweloperskim?

  4. #24

    Domyślnie Kosztorys Diuna

    190 695, 70 z tym VAT

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Beasza

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Dzielnica
    Pisarzowice
    Posty
    312

    Domyślnie

    czyli dokładnie tak, jak jest napisane na stronie internetowej. Dzieki

  6. #26

    Domyślnie

    Dzięki! Bardzo jestem ciekawa czy w tym da się zmieścić nie budując własnymi rękoma.

  7. #27

    Domyślnie Diuna3 koszt

    Tak jak pisałem wczesniej , zalezy to w duzej mierze od cen na rynku i zamiany materiałów na tansze, zamiast dachówka - blacha, kupno bez fv, itp. A i fachowcy różnie sie cenią , jeden mi powiedział ze za fundamenty + tarasy i schody na zewnątrz 10 000 zł , a ja zmnieszcze sie 5000. Ekipa bierze za kondygnacje ok 8000- 9000 a jak byłem w górach są ekipy które zrobia za 4000 to samo i wcale nie gorzej.

  8. #28

    Domyślnie

    Beasza i co z Twoją Diuną? Kupiłaś? To zobacz powierzchnię całkowitą i napisz aby niedowiarkom udowodnić Ja nadal jestem na etapie papierków, ale już w tym miesiącu złożę dokumentację do starostwa.

  9. #29

    Domyślnie Diuna 3

    Kiedy planujesz Renata start budowy?

  10. #30

    Domyślnie

    Kiedy start mojej budowy jest paradoksalnie najtrudniejszym pytaniem, bo nie znam odpowiedzi i nikt nie jest w stanie mi pomóc.
    Trzyma mnie w miejscu jedna nierozwiązana i bardzo skomplikowana sprawa, przy której popełniłam na dodatek kilka błędów ze strachu. Oczywiście nie mam tu na myśli żadnych machlojek z urzędami czy w celu oszukania kogoś. Bardziej aby nie zostać oszukaną.

    Cudem będzie gdy rozpocznę w przyszłym roku.
    Zadowolona będę jeśli rozpocznę w 2008.
    Najpóźniej w 2009

    Ale cuda ciągle wydarzają się w moim życiu !!!

    Ty będziesz już mieszkał i raczył nas pięknymi zdjęciami Swojej Diuny, i prowadził abyśmy uniknęli błędów, i inspirował, i dodawał otuchy. Amen

  11. #31

    Domyślnie

    Witam!
    Bardzo ładny projekt, niewielkie zmiany tylko na parterze. Pierwsza zmiana w pomieszczeniu nr 7 ulokować kotłownie jednocześnie robiąc przejście do pomieszczenia nr 11 (to tak dla wygody aby wyeliminować strefe brudną z mieszkania, oraz dla bezpieczeństwa- aby ograniczyć możliwość przemieszczania się dymu z kotłowni po mieszkaniu - "zamierzam w kotłowni umieścić piec na ekogroszek z podajnikiem".
    W pomieszczeniu nr 8 będzie łazienka z prysznicem połączona z sypialnią (nr 6).

    Na poddaszu w pokoju nr 5 zmiany polegające na wydzieleniu garderoby to ta mniejsza część nad garażem + dodanie drzwi na korytarz z garderoby.
    I to chyba byłoby tyle na początek. Bardziej funkcjonalny moim zdaniem jest projekt SP 20005 http://www.studioprojekt.pl/projekt....r=projekty.php , ale Diuna jest ładniejsza, i znowu mam problem co wybrać.
    Pozdrawiam

  12. #32

    Domyślnie

    Witam,
    Chyba lepszym pomysłem będzie przedłużenie części garażowej o 2,5 m. Wtedy kotłownię będzie można przenieść do pomieszczenia gospodarczego w garażu, natomiast inne zmiany na parterze wtedy nie będą potrzebnę. Otrzymamy dodatkowe pomieszczenie po kotłowni do zaadaptowania np. na pralnię, spiżarkę lub garderobę, oraz nad garażem będzie duży pokój do rekraacji.
    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nonez
    Bardziej funkcjonalny moim zdaniem jest projekt SP 20005 http://www.studioprojekt.pl/projekt....r=projekty.php , ale Diuna jest ładniejsza, i znowu mam problem co wybrać.
    Co prawda to prawda

    Projekt musi się podobać, bo inaczej się człowiek zadręczy. Poszerzenie garażu jest wg mnie dobrym pomysłem.

    I co wybierasz???

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Beasza

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Dzielnica
    Pisarzowice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Renatko, sytuacja u mnie trochę się zmieniła , ale nadal myślę o tym projekcie i napewno wkrótce go kupię.
    Czy ktoś zastanawiał się nad oknami dachowymi, które dość mocno podrażają koszty? Myślałam o rezygnacji z kilku z nich - czy ktoś również ma takie myśli?

    Co do poddasza, zastanawiałam się, czy nie przenieść łazienki do pomieszczenia nr 5 (zlikwidować jedno okno dachowe) , jego mniejszą część przerobić na garderobę (bez okna) i oddzielić suwanymi drzwiami od pokoju nr 7 – które ze strychu stałoby się sypialnią (nie wiem czy konieczne jest doświetlenie dwoma oknami dachowymi – może można je zlikwidować) pomieszczenie nr 6 zaadoptowałabym na pomieszczenie w którym można rozłożyć suszarkę na pranie i deskę do prasowania (tutaj też chyba wystarczałoby jedno okno dachowe zamiast dwóch). Tym sposobem zlikwidowałam (na razie w myślach) aż 5 okien dachowych.

    Czy ja nie przesadzam?

    Pomysł poszerzenia garażu również , mi się podoba. Pozdrawiam wszystkich miłośników Diuny III

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Beasza

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Dzielnica
    Pisarzowice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Zobaczcie ten wątek

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...ight=diuna+iii

    Eskimos bardzo trafnie ustosunkowywuje się do tego projektu. Jego opinia jeszcze bardziej mnie do niego zachęciła - oczywiście ze zmianami

    Pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    Po przeczytaniu powyższego wątku jeszcze bardziej utwierdziłem się co do wyboru DIUNY III.

  17. #37

    Domyślnie DIUNA III

    Czu ktoś z zacnych sympatyków Diuny zaczął budowę. Lub ma jakies odnośnie ścian propozycje bo w projekcie bloczek gazobeton 36 mnie nie przekonuje. Pozdrawiam Rafał

  18. #38

    Domyślnie

    Moim zdaniem ściana powinna być 2-warstwowa np. beton komórkowy 24 cm + styropian 15 cm + tynk cienkowarstwowy, a najlepiej gdy wybierzemy ścianę 3-warstwową, czyli to co powyżej zastępując tynk cienkowarstwowy scianą z klinkieru "będzie ładnie i trwale".
    Pozdrawiam.
    PS. Na dniach ma się pojawić projekt Diuna II (z podwójnym garażem).

  19. #39

    Domyślnie

    Rafał, no przecież to Ty jesteś "ojciec naszej grupy miłośników Diuny III" a my dopiero dzieci w powijakach (czytaj: nikt nie rozpoczął budowy)
    Znam osoby zadowolone ze ścian jednowarstwowych 36 cm ale budowanych z oryginalnego Ytonga na zaprawie ciepłochronnej.

    Ja przymierzam się do dwuwarstwowej z silikatów + 15 cm wełny albo styropianu w zależności od zasobnosci portfela.

    Nonez to się fajnie złożyło z tą Diuną II z podwójnym garażem co?
    Jak na zamówienie!

  20. #40

    Domyślnie DIUNA 3

    Pytam kontrolnie , bo cos na forum nie ma ruchu. Ja skonczyłem elektryke w piwnicy strop nad nią schody i tynki . I zaczynam równać działkę po księżycowym polu. PS. No i kanalizację rozprowadziłem.

Strona 2 z 171

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony