dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 171
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 3403
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Beasza

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Dzielnica
    Pisarzowice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Rafale w pierwszej wersji myśleliśmy z mężem o jednowarstwowej ścianie z Porothermu 44 P+W, ale jakoś budowlaniec przekonał mnie do ściany dwuwarstwowej i najprawdopodobnie będzie porotherm Wienerberga 30 P+W oraz 12 cm styropianu , albo max i styropian. Zastanowimy sie nad tym kiedy będziemy robić dokładną kalkulację.

    Na co Ty się decydujesz ostatecznie?

    Czy przeglądałeś sugestie Eskimosa, w linku podawanym wyżej? Co o tym sądzisz jako mocno już zaangażowany inwestor Diuny III?

    Pozdrawiam
    Beata

  2. #42

    Domyślnie DIUNA 3

    Beasza:
    Tez mam podobne preferencje czyli PW 30 + styropian 12cm. Powinien byc bardzo ciepły domek. Tez robilem kalkulacje , a raczej porównywałem ceny z kosztorysu Duny z rynkowymi. Ale wzieło w łeb bo stal podrożała jak zaczynałem z 2300 zł\ tona do 2900 zł tona. A bloczki PW 30 z 2,65 zł do 4,88 to jak mozna cokolwiek planowac. Jak macie do jakich kolwiek materiałów tanszy dostęp do kupujcie od razu bo niewiadomo ile w pszyszłym roku zapłacimy. Z ostatniej chwili: przewód elektryczny 5x2,5 kosztował 6 zł i koles w hurtowni juz mówił ze skoczył do 11zł\m. Ja poczekam na obniżki w styczeniu lutym i kupuje jak leci i zawoze na budowe. Bo nie jestem w stanie przewidziec cen, a wnioskuje ze bedzie tendencja wzrostowa.

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Beasza

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Dzielnica
    Pisarzowice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Wszystko staje na głowie, obawiam się żeby z kwoty około 200 tys, przy tych podwyżkach nie zrobiła się kwota 100 % większa.

  4. #44

    Domyślnie

    Witam sympatykow Diuny.
    Dzieki Beasza, dowiedzialam sie, ze jednak sa budowniczy - Diuny, a raczej tylko - jeden.
    rafal911, gratuluje wyboru, ladny domek. Rowniez podoba mi sie Diuna ; choc moim pierwszym wybranym projektem, ktory mnie zauroczyl jest - Emanuela. Jednak teraz, mam maly dylemat, gdyz oba te projekty sa ladne i przypadly mi do gustu. Nie ukrywam, ze bede od teraz, sledzic ten watek. Gdybys tylko zechcial jeszcze, zamieszczac zdjatka z realizacji... byloby super!
    Ah, zapomnialam nadmienic, iz moj wybor padl na - Diune I, jednak po przeczytaniu; obejrzalam - Diune III i musze przyznac, iz podoba sie mi rowniez; choc i ten projekt wymagalby kilku zmian. Kazdy jakies wprowadza. Zmiany przeprowadzone przez Ciebie, zainteresowaly mnie; jednak z ocena zaczekam, do konca budowy Twojej - Diuny.
    Czytalam, ze podpiwniczyles czesciowo od strony schodow - super sprawa, zawsze bylam za tym, aby miec mala ... piwniczke.

    Gratuluje raz jeszcze i zycze szybkiego ukonczenia budowy.
    ~ To, kim jestesmy jest nieskonczenie wazniejsze od tego co posiadamy ~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

  5. #45

    Domyślnie

    Witaj Baśniowy Śnie (o ile tak można odmienić Twój niezwykły nick)!
    Bardzo cieszy mnie, że znalazła się kolejna osoba, której Diuna bardzo się podoba. Ja kupiłam projekt w sierpniu i powolutku załatwiam uzgodnienia do pozwolenia na budowę, a właściwie to robi to projektantka w moim imieniu.
    Emanuela to również śliczny domek, ale nie wybrałam go ze względu na wyższy koszt budowy w mojej ocenie. Jeśli nie masz takich ograniczeń to trudny wybór przed Tobą.
    Powodzenia!

  6. #46

    Domyślnie

    Gratuluje Renatka!, Diuna to ladny i uroczy domek. Ktora Diune wybralas? Gdzie bedziesz budowac? Czy wprowadzilas jakies zmiany?
    Przepraszam, za pytania; ciekawosc przewazyla!

    Prawda jest, ze budowa Emanueli jest drozsza od Diuny; pomimo tego, nadal jestem za... Emanuela, nie ukrywam, ze Diuna rowniez mnie zauroczyla, nie chodzi juz o mniejszy koszt budowy, gdyz dla mnie, wazniejsze jest wnetrze domu, bo ono bedzie mi sluzyc. Budujac tanszy dom, bede miec moznosc, zainwestowania wiekszej sumy w wykonczenie np: schody, okna, drzwi, kuchni, lazienki...?? Hmmm....?
    Teraz to mam problem!!
    Zostaje mi jedynie, zaczekac na wybudowanie domku przez rafal911! Bedzie latwiej zadecydowac.




    ~ To, kim jestesmy jest nieskonczenie wazniejsze od tego co posiadamy ~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

  7. #47

    Domyślnie

    Baśniowy Śnie o zmianach w swoim domku pisałam parę postów wyżej, więc nie bedę się powtarzać, aby nie zaśmiecać wątku i bardzo eksponować swojej osoby

    I tak już bardzo się eksponuję, bo chyba jestem tu najaktywniejsza

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zawadki

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Proszę o pomoc

    Chcę kupić projekt Diuna III z Domusa. Czy ktoś może podać mi wymiary poszczególnych pomieszczeń (chodzi o dł i szer) i przesłać na maila ([email protected]). Z góry dziękuję.

  9. #49

    Domyślnie

    Zerknij do wątku http://foto.onet.pl/XXBTaQcsU2RVZwA0...MzXmhRYQI1AQ==, masz tam podane dokładne wymiary.

  10. #50

    Domyślnie

    7leon7, Beasza, zawadki i co? Kupiliście projekcik?
    Napiszcie proszę, bo nic się nie dzieje w naszym wątku.

    Rafał skończył na ten sezon, założycielka wątku balba chciała nas tylko zainteresować tym projektem, bo ona wogóle tylko projektami Domusa "zaraża" ludzi i się wycofuje, pewnie po prowizji.

    Ja w tym miesiącu planuję złożyć komplet dokumentów do Starostwa. Kończę zbieranie uzgodnień.

  11. #51
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Beasza

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Dzielnica
    Pisarzowice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renatka
    7leon7, Beasza, zawadki i co? Kupiliście projekcik?
    Napiszcie proszę, bo nic się nie dzieje w naszym wątku.

    Rafał skończył na ten sezon, założycielka wątku balba chciała nas tylko zainteresować tym projektem, bo ona wogóle tylko projektami Domusa "zaraża" ludzi i się wycofuje, pewnie po prowizji.

    Ja w tym miesiącu planuję złożyć komplet dokumentów do Starostwa. Kończę zbieranie uzgodnień.
    Renatko, projektu jeszcze nie kupiłam, ale to już tylko kwestia czasu. Czekam na wypis z planu zagospodarowania... , mam nadzieję że mnie niczym nie zaskoczą, bo Diuna III już jest upatrzona i nie szukam żadnego innego projektu - chyba nawet tak jak i Ty zakupię odbicie lustrzane - to musze jeszcze przedyskutowac z moim mężem

  12. #52

    Domyślnie Powitanko

    Witam serdecznie wszystkich sympatyków i miłośników projekciku Diuna (w każdej wersji). Do tej grupy dołączamy i my. Jesteśmy dokładnie miesiąc po zakupie działki-naszego wymarzonego cudownego miejsca oraz dokładnie jeden dzień- po ostatecznym zdecydowaniu się na projekt!!! Hurrraaa WRESZCIE!!! A nie było łatwo... w naszym obecnym mieszkanku wala się tysiące katalogów, drukowanek z internetu itp....i WRESZCIE możemy się tego pozbyć))))) Wybór był bardzo trudny, dziesiątki godzin wiszenia na telefonie i konsultacjach z naszym architektem i kierownikiem budowy. Na ostatnim etapie pozostały 3 domki: MUZA 1 (krajobrazy), DAGMARA oraz DIUNA i właśnie ta ostatnia jako jedyna "dobiegła do mety"!!! Przeważyły głównie koszty budowy - nie ukrywamy. Wybraliśmy Diunę I, ponieważ zależało nam na bezpośrednim wyjściu z kuchni na taras, stąd okno zostanie zamienione na drzwi. Poza tym idealnie odpowiada nam rozkład piętra. Oczywiście wprowadzamy jeszcze kilka zmian, ale o tym będziemy informować na bierząco))
    Pozdrawiamy gorąco.
    PS- projekcik kupujemy za tydzień - 17 lub najpóźniej 20 listopada.
    Raz lepiej, raz gorzej, byle z uśmiechem do przodu ))

  13. #53

    Domyślnie

    Witajcie Małgosia i Andrzej bardzo sie cieszę, że zdecydowaliście się na Diunę, wersja naprawdę nie ważna. Każda jest śliczna. Ja też odczułam taką ulgę, gdy wreszcie dokonałam wyboru.

    Beasza decyzja o zakupie wersji podstawowej czy w lustrzanym odbiciu jest niezwykle istotna z punktu widzenia stron świata i kierunku wjazdu od ulicy na posesję.
    Ja bedę miała wejście od strony północno-zachodniej i od lewej strony wjazd z "główniejszej" ulicy. To zdrowy rozsądek nakazywał mi kupienie lustrzanego odbicia. A jak Ty masz, że się wahasz?

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Beasza

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Dzielnica
    Pisarzowice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Renatko, działka leży przy głównej ulicy, wejście mam oczywiście od pólnocy. Kwestia nad którą się zastanawiałam to salon, czy lepiej od strony pd-zach czy pd-wsch, od pd-wsch lepszy widok, od pd-zach dłużej można cieszyć się słoneczkiem.

    Małgosia i Andrzej, witam kolejnych zakochanych w Diunie. Kiedy ruszacie z budową i w jakim rejonie Polski będziecie budować? Czy myśleliście już z czego będziecie budować?

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aśka77

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Na początku małe sprostowanie. Do chwili obecnej używałam loginu swojego męża "7leon7", który jest zapracowany i dawno nie odwiedzał tego tematu.
    Od tej pory będę występowała pod loginem "Aśka77".
    W moim życiu inwestora zaszły znaczne zmiany. W końcu zakupiłam mój wymarzony projekt "DIUNA III - lustro" i po dorysowaniu piwnicy (podpiwniczenie częściowe) i zmiany budulca na Porotherm 44 P+W, uzyskałam w tym tygodniu pozwolenie na budowę.
    Jedynym moim zmartwieniem jest zdobycie taniego kredytu. Niepokoję się ze względu na znaczny spadek franka, który wg prognoz analityków do końca roku będzie jechał w dół.
    Pozdrawiam wszystkich.
    Ps.
    Cieszę się, że ten projekt zdobywa coraz więcej zwolenników.

  16. #56

    Domyślnie Podpiwniczenie Diuna

    Post nieaktualny

  17. #57

    Domyślnie

    Cześć Asiu jak fajnie, że się odezwałaś i to z jakimi super wiadomościami! Gratuluję uzyskania pozwolenia na budowę. Ja mam nadzieję taką wiadomościa pochwalić się w lutym. Trzymam kciuki za znalezienie odpowiedniego kredytu.
    Asiu, opisz zmiany w swoim domku. Ile powierzchni całkowitej wyszło Ci z tą piwnicą?

  18. #58

    Domyślnie

    Witam!
    Wrocilam ale troszeczke "zmieniona", gdyz mialam problem z zalogowaniem, niestety.

    Widze, ze przybywa budujacych Diune, super!
    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Totalna zmiana => przebudowa - plany do zrealizowania na odleglosc

  19. #59

    Domyślnie

    Witamy!
    Budowę rozpoczynamy zaraz jak tylko ostatnie śniegi stopnieją Mam nadzieje, że będzie to gdzieś w marcu/kwietniu 2007 roku. A domek stawiamy pod wrocławskimi lasami-dokładnie 25 km od centrum.
    Jeszcze dokładnie nie mamy sprecyzowanych materiałów,ale "prawie na pewno" wiemy, że co do ścian -będzie to porotherm-a. Mój Andrzej- ze względu na to, że ja jestem okropnym zmarzluchem, powiedział, że na ociepleniu nie będziemy oszczędzać, bo on nie chce pójść później z torbami. No i dobrze, bo ciepełko musi być))
    Dodatkowo "wymuszam" drewniane okienka i dachówkę ceramiczną, a reszta - pomalutku będzie uzgadniana, mamy na to calutką zimę, ale jak już pomyślę o tej wiosence na działeczce.....mmmmmmm....
    pozdrawiam
    Raz lepiej, raz gorzej, byle z uśmiechem do przodu ))

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aśka77

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renatka
    Cześć Asiu
    Asiu, opisz zmiany w swoim domku. Ile powierzchni całkowitej wyszło Ci z tą piwnicą?
    Renatko.
    tak naprawdę, to jeszcze dokładnie nie policzyłam powierzchni tego projektu, gdyż już na początku dokładniejszej analizy stwierdziłam pomyłki projektanta w obliczeniu powierzchni poszczególnych pomieszczeń. Mogę jedynie stwierdzić, iż doprojektowana piwnica do mojego domu posiada 32,4 m2. Może to i mało, ale mnie to satysfakcjonuje. Będzie tam kotłownia, składzik i pralnia. Nie chciałam w ogóle tej piwnicy, jednak nie miałam gdzie umiejscowić kotłowni. Planuję instalację CO na ekogroszek. Pomieszczenie nr 1/8 na parterze wg projektanta posiada powierzchnię 5,29, a mi wychodzi 3,33. Po zmianach, to pomieszczenie przeznaczyłam na garderobę. Poza tym rezygnuję ze schodów wylewanych z parteru na piętro, gdyż są to schody zabiegowe, ciasne, niewygodne i mało estetyczne. Zamontuję schody drewniane samonośne, ażurowe. Dlatego też drzwi do piwnicy będą dopiero na poziomie piwnicy. Nie podoba mi się również małe pomieszczenie łazienki przy sypialni. jednak z uwagi na stopień z pomieszczenia sypialni do przedsionka łazienki trudno coś zmienić.
    Może ktoś z Was ma jakieś pomysły?
    Planowałam również zmiany na piętrze, jednak są trudności w związku z pionami wod-kan. Chciałam w pomieszczeniu nr 2/5 zrobić łazienkę z pralnią, a w 2/6 garderobę. Wobec tych trudności, na razie górę pozostawiam bez zmian. Prawdopodobnie zrezygnuję z części okien dachowych - planuję solary na c.w.u.
    Pozdrawiam.

Strona 3 z 171

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony