dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 135
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał katja
    Mój wkład jest tak podłączony bertramsem, kolanko nastawne 4-segmentowe i krótki kawałek rury
    Dzięki, uspokoiłaś mnie.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał am00
    Cytat Napisał katja
    Mój wkład jest tak podłączony bertramsem, kolanko nastawne 4-segmentowe i krótki kawałek rury
    Dzięki, uspokoiłaś mnie.
    cieszę się, ale nie rozumiem

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raton

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    221
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie I ja sie pochwale

    Takze wykonałem w całości samodzielnie kominek.
    Belkę oraz płytki elewacyjne też sam wykonałem.
    Grzeje jak diabli !!!
    Dodatkowo jest rozprowadzenie strychem ciepłego powietrza do łazienki.
    Z doświadczenia wiem już że nie trzeba się w 100% opierać schematom podawanych przez wykonawców ale brać pod uwagę trzeźwe rozumowanie.
    Mam na mysli zasysanie powietrza do komory przez szczelinę nad wkładem. Jeszcze przed sezonem grzewczym w tym roku migusiem ją zlikwiduje i wykonam w innym miejscu. Pokój jest do malowania łącznie z sufitem i nie wiem jak by sie starac mając taką szczeline co roku będzie czekać malowanie.
    Mam sporo zdjęć robionych w trakcie budowy więc Pablo1979 podaj mi namiary a Ci je wyśle.
    Pozdrawiam[/img]

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał katja
    Cytat Napisał am00
    Cytat Napisał katja
    Mój wkład jest tak podłączony bertramsem, kolanko nastawne 4-segmentowe i krótki kawałek rury
    Dzięki, uspokoiłaś mnie.
    cieszę się, ale nie rozumiem
    Bo widzę ze zdjęcia, że mamy podobnie,a we dwójkę zawsze raźniej. Kaminek Tarnava, rury Betramsa, komin z cegły, podłączone pod kątem bez rozety i przejściówki. Ciekaw jestem obudowy.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał am00
    Cytat Napisał katja
    Cytat Napisał am00
    Cytat Napisał katja
    Mój wkład jest tak podłączony bertramsem, kolanko nastawne 4-segmentowe i krótki kawałek rury
    Dzięki, uspokoiłaś mnie.
    cieszę się, ale nie rozumiem
    Bo widzę ze zdjęcia, że mamy podobnie,a we dwójkę zawsze raźniej. Kaminek Tarnava, rury Betramsa, komin z cegły, podłączone pod kątem bez rozety i przejściówki. Ciekaw jestem obudowy.
    Podłączenie robił renomowany kominkarz, mam nadzieję, ze się zna. Obudowa będzie tzw. ciepła, z szamotu na to tynk, nad wkładem pas kafli piecowych/ właśnie szukam po targach staroci / dla łatwiejszego utrzymania czystości. Kominek będzie przesunięty względem komina, chodziło o wyeksponowanie ceglanego rogu komina. Chałupa jest puki co sezonowa w stylu raczej wiejskim. Sama jestem ciekawa co z tego wyjdzie.
    Pozdrawiam

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    Raton a dlaczego ją zlikwidujesz?
    Wtedy dym przy otwieraniu będzie ci leciał na pokój, teoretycznie powinien leciec do komory.

    W takim razie czy wystarczy powietrze doprowadzone z zewnątrz??

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raton

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    221
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Możliwe że tak bedzie ale przynajmniej nie bedzie to wymuszone.
    Obecnie ciepłe powierze w czopuchu samo zasysa dym razem z powietrzem z pokoju. Jest to normalne gdy ciepłe powierze wędruje do góry zasysając zimne z dołu.
    Jeśli wloty bedą z boku a nie z przodu możliwe że nie będzie takiego efektu z dymem.
    poza tym dym nię będzie tak punktowo wydostawał sie z kratek (okopcając je) ani też nie będzie tak intensywnie przedostawał sie do łazienki. Jak ucieknie to jedynie na pokój równomiernie brudząc sufit
    To jest moja wizja bo wszyscy jak widzę mają okopcone kratki inie likwiduja tej szczeliny. A oferty kominków nie pokazuja ich po sezonie grzewczym tylko jako nowiutkie dopiero co postawione.
    Nikogo do tego nie namawiam a jedynie zwracam uwage na temat do przemyślenia.
    Pozdrawiam

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    dobra top jezeli mam doprowadzone powietrze z zewnątrz domu to mam na dole jakies kratki robic zeby było pobieranie powietrza do ogrzewania czy już nie

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo1979
    dobra top jezeli mam doprowadzone powietrze z zewnątrz domu to mam na dole jakies kratki robic zeby było pobieranie powietrza do ogrzewania czy już nie
    Jeżeli masz powietrze z zewnątrz ale nie podłączone do komory spalania to powietrze będzie pobierane do spalania i do domieszania powietrza z domu które powinno być pobierane kratką. Jest to korzystne dla mikroklimatu w domu gdyż zimą może w przypadku dużej wilgotności powietrza na zewnątrz i po zmieszaniu z wewnętrznym trochę zwiększyć wilgotność w domu. Ja mam podłączone powietrze bezpośrednio do komory ale robię trójnik z przepustnicą właśnie w celu podmieszania powietrza "domowego" ze świeżym z zewnątrz.

  10. #30

    Domyślnie Re: I ja sie pochwale

    Mowiles ze zrobiles:
    Dodatkowo jest rozprowadzenie strychem ciepłego powietrza do łazienki.

    Chyba byl to blad - lazienka jest srodowiskiem wilgotnym i w ciagu reszty roku, kiedy nie bedziesz grzal w kominku cala wilgoc przemieci sie do przewodow DGP - moze sie tam cos niedobrego zagniezdzic ...

  11. #31
    Guest

    Domyślnie

    do komory spalania nie mam podłaczonego ale wyjscie jest w poblizu tzn pod pominkiem

    to co mam teraz z tym zrobic
    zatkac czy zostawic i czy robic kratki na dole ??

  12. #32

    Domyślnie

    Witam
    Jakim przewodem (fi, typ) prowadziliście rozprowadzenie DGP. I gdzie umieścić i poprowadzić przewód czujnika temperatury od turbiny która będzie na stryszku?

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Turbina ma czujnik w sobie.
    Z kominka idzie pionowa rura na stryszek i zaraz dajesz turbinę. jak poczuje nastawioną temp (np: 50st) to się włączy.

    Ja rozprowadzałem spiro 130 i owijałem wełną.
    Była to wrsja oszczędnosciowa coby nie bulic za kanały ocieplone fabrycznie
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  14. #34

    Domyślnie

    A co... pochwalę się
    Sam zrobiłem od projektu po wykonanie
    Jeszcze w drodze, ale już coraz bliżej końca...
    Pozdrawiam wszystkich którzy muszš SAMI...


  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabko
    Turbina ma czujnik w sobie.
    Z kominka idzie pionowa rura na stryszek i zaraz dajesz turbinę. jak poczuje nastawioną temp (np: 50st) to się włączy.
    No właśnie od jakiej temperatury można ustawić turbinę? Chciałem ją wykorzystać do nadmuchu zimnego powietrza latem. Czy można ją bez ingerencji w ustrojstwo ustawić na właczenie np od 18 C?

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał lonly
    Chciałem ją wykorzystać do nadmuchu zimnego powietrza latem.
    Też myślę nad tym rozwiązaniem ale są dwa problemy:
    1. Zimne powietrze np. z wymiennika gruntowego wchodziłoby do kominka i stamtąd przez turbinę do pomieszczeń na górze. Należy tylko zamknać wszystkie inne wloty powietrza do kominka aby turbina nie zasysała powietrza z pokoju gdzie jest on postawiony a tylko zewnętrzne. Może być też jakiś rodzaj przełącznika (szybra).
    2. Dla ogrzewania jest optymalnie gdy wylot ciepłego powietrza jest na dole. Wtedy unosi się ono do góry i ogrzewa całe pomieszczenie. Przy chłodzeniu odwrotnie zimne powietrze powinno być doprowadzone od góry i opadając chłodzić całe pomieszczenie. Gdzie więc powinny być wyloty przy takim ogrzewająco-chłodzącym systemie? Tylko eksperyment może to wyjaśnić. Może ktoś już o sprawdził?

  17. #37

    Domyślnie

    Ad. 1 Dlatego instaluję pod wkładem przpustnicę zima - lato firmy Darco tylko ją zmodyfikowałem poprzez uszczelnienie klapy zamykającej gąbką rozprężną co zagwarntuje mi szczelność tzn w zimie strumień zimnego powietrza będzie przechodził tylko do komory spalania nie podwiewając do środka pomieszczenia lub uchylając trochę mogę domieszać świeżego chłodniejszego powietrza do wnętrza. Natomiast latem po przełączeniu chłodne powietrze skieruję drugim wylotem i poprzez osobny kanał wyprowadzę na piętro. A więc nie będzie zaciągania powietrza z parteru. Problem mam tylko co dalej - czy poprzez jakąś przepustnicę wpiąc się w turbinę ( no co wtedy z załaczniem turbiny przy chłodnym powietrzu) czy poprowadzić dodatkowe kratki nawiewnę ale wtedy musiałbym zainstalowac jakiś wentylator przy kominku który popchnął by zimne powietrze do góry.
    ad.2 nie eksperymentowałem ale u mnie nawiewy ciepłego pwietrza będą w suficie poddasza i umiejscowione w pobliżu okien a ....zimnego ? Tu mi dałeś do myślenia

  18. #38

    Domyślnie pool budowa fajna sprawa

    ja obudowalem kominek z cegly klinkierowej i plyty gipsowej. komin na calej dlugosci z rury kwasowki.na pietrze obudowalem cegla i zrobilem otwory aby wykorzstac cieplo komina.doprowadzilem tesz powietsze z dworu z mozliwoscia zamkniecja doplywu powietsza jak niepale.teraz montuje rozprowadzenie cieplego powjetsza na pietsze bedzie troche szybciej sie nagrzewac. [/list][/code]

  19. #39

    Domyślnie

    Czy ktoś posiada schemat elektryczny turbiny dospel albo darco. Czy można zrobić bypas w obwodzie żeby załączać silnik turbiny niezależnie od sterowania termostatu?

  20. #40

    Domyślnie

    w spszedazy sa regulatory obrotow silnika turbiny.zajrzy na alegro.albo zamontuj wlacznik na pszewodzie sasilajacym a termostat ustaw na najnisza temperature.tylko zastosuj odpowiedni wlacznik w zaleznosci od mocy silnika turbiny.jesli oto ci chodzi
    AMATOR

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony