dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 135
  1. #41

    Domyślnie

    Chodzi mi o to czy mogę wymusić prace turbiny np. przy temp. 18 c.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Można. Trzeba wpiąć w układ regulator obrotów. Tyle, że sterowanie turbiną odbywa się wtedy manualnie.
    Pozdrawiam.

  3. #43

    Domyślnie

    No i oto mi chodziło bo rozwiązuje problem nadmuchu chłodnego powietrza w gorące letnie dni bez montowania jakiegoś dodatkowego wentylatora. Czyli jak zrobię przyłączenie rury z powietrzem z zewnątrz do głównej rury DGP przed turbiną za pomoca kolana T z przepustnicą to będzie nadzieja że to zadziała? Czy czasem nie przekombinowałem? Czy bypass turbiny w tym nie przeszkodzi? Turbina ma być na stryszku nad poddaszem.

  4. #44

    Domyślnie


    wkoncu udalo sie mi pszeslac zdiecie mojego kominka robionego wlasnorecznie i jak podoba sie czy nie
    AMATOR

  5. #45
    Guest

    Domyślnie

    pool daj zdjecia jak robiles

  6. #46

    Domyślnie

    pool, a te półeczki to z czego? robione czy gotowce? Bo muszę strzelić parę półek a podobają mi się.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  7. #47

    Domyślnie

    witam polki robione z profili i obudowane plytami gk.jesli chodzi o zdiecia to postaram sie je pszeslac choc zawiele na nich niewidac.
    AMATOR

  8. #48
    Guest

    Domyślnie

    a robiles komore dekompresyjna??

  9. #49

  10. #50

    Domyślnie

    może się przyda - zabudowa z K-G + DGP:

    http://www.przewodnik-budowlany.com.pl/pdf/

    a tam poszukajcie "kominek" - jest to w kilku częściach

  11. #51
    Guest

    Domyślnie

    moj mistrz kominiarstwa któremu pokazalem ten przewodnik powiedział ze rózne cuda są na ziemi alezimne powietrze do spalania pobierane ze strychu to go dziwi...........

  12. #52

    Domyślnie komini kominy

    witam, ja tez, pozd.
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie



    Taki mi wyszedł , został zaakceptowany .

    Odstępstwa od standardów:
    1. nie jest izolowany od środka,
    2. bez komory dekompresyjnej,
    3. rozprowadzenie powietrza grawitacyjne przez szparę w stropie do pomieszczeń na górze.
    4. dopływ powietrza rurą 75mm w okolice wkładu.

    Jeszcze dorobię jakiś drzwiczki, może półeczkę pod wkład, bo na razie te cegły tylko tak poukładałem. Pali się super, obudowa się nagrzewa i jest przyjemna w dotyku. Przy zamkniętych szybrach spala mi się płomieniem, chyba muszę przytykać czymś wlot powietrza.
    Szkoda, że tu mieszkam tylko w weekendy.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  14. #54

    Domyślnie

    Fajny Ci wyszedł ten kominek.
    Gratuluję!

    Mój kominek, też ciepły, niewiele się różni od stanu jaki widac na moim zdjęciu powyżej, no moze trochę przesadziłam, wkład jest obudowany cegłami szamotowymi na wysokość półki nad wkładem. Tak stoi od końca września, bo kominkarz się stlenił . Niejaki Ryszard G., a mówią, ze wszystkie Ryśki to fajne chłopaki

    Jaką masz odległość miedzy cegłą a wkładem? Na co murowałeś?

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Około 10cm.
    Cegła klinkierowa kratówka na mocną zaprawę cementową 1:1,5 z plastifikatorem. Nadproża układałem na stalowych kątownikach. Wkład ustawiony bezpośrednio na cegłach bez tych fabrycznych nóżek.

    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  16. #56

    Domyślnie

    budowanie kominka bardzo satysfakcjonuje to jest bardzo wdzieczna praca tylko trzeba zachowac niekture wymiary zeby kominek spelnial swoja role.tzn,zeby maxymalnie wykorzystac jego moc i jednoczesnie zeby bylo bezpiecznie.scianki boczne i tylna scianka odleglosc od kominka zalecane jest ok 5cm od welny mineralnej.welna sluzy do izolaciscian ,iskumulowania jak najwiekszej ilosci cieplego powietrza, kture mozna puscic na inne pomieszczenia

  17. #57

    Domyślnie

    andzrejs36 napisał:
    scianki boczne i tylna scianka odleglosc od kominka zalecane jest ok 5cm od welny mineralnej.welna sluzy do izolaciscian
    1.z ta odległością to krążą różne teorie ja ma właśnie 5 i ne za bardzo jestem zadowolony ale widziałem kilka kominków gdzie jest właśnie 10cm i śmigają tak jak ja mogę tylko pomażyć (oczywiście zdaję sobie sprawę że to uproszczenie i że jest jeszcze wiele innych czynników) a mam tarnawe 18
    2.wełna służy do izolacji ale jak ktos chce mieć ciepłą obudowę to przecież nie założy wełny

  18. #58

    Domyślnie

    odleglosci kture podalem to jest minimum kture musisz zostawic na przeplyw powietrza ,

  19. #59
    Guest

    Domyślnie

    ja jestem dyslektykiem, ale jak czytam te kt..re poprzednika to mi wiara opada w jego umiejętności

  20. #60

    Domyślnie

    Od niedawna mamy też kominek pół okrągły z Hajduka, jest on umieszczony w rogu i jak będą fundusze to kiedyś damy jakąś narożną obudowę... postaram się podać w najbliższym czasie wymiary ale może macie jakieś fajne obudowy narożne??

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony