dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Olutka

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    2

    Domyślnie zadaszenie nad tarasem

    Witam, robimy taras drewniany ale chcemy go zadaszyć. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia, pomysly lub zdjecia jak można zadaszyć taras?
    Będę wdzięczna za pomoc

    ola

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    To najpiękniejsze zdjęcie jakie widziałam i...niemal "zmałpowałam tą koncepcję u siebie


    Poczytaj i pooglądaj cały wątek - jest kapitalny

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...=taras&start=0

  3. #3

    Domyślnie

    -belki na podpory, dach drewniany z papą gontową, balustrada z kratownicą (lub boazerią drewnianą).
    r2

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Jeszcze coś dla Oli, z naszego klimatu

    http://www.ogrody.pl/zdjecia.htm

  5. #5

    Domyślnie

    w przyszłym roku też planujemy budowę zadaszenia nad tarasem drewnianym w postaci pergoli z częściowo ażurowymi ściankami , po nich puszczam pnącza...np. glicynię...a zadaszenie przed słońcem puki pnącza nie urosną....mata trzcinowa...rozważam też poliwęglan...coby w czasie deszczu też posiedzieć powdychać zapach ogrodu po ulewie...poliwęglan nie jest piękny ale na pergoli i porośniety pnączami da się przeżyć....a co do samej pergoli to wpisz słowo pergola w wyszukiwarkę google na stronach GRAFIKA i wyrzuci Ci mnóstwo propozycji

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nasz Domek
    ...rozważam też poliwęglan...coby w czasie deszczu też posiedzieć powdychać zapach ogrodu po ulewie...poliwęglan nie jest piękny ale na pergoli i porośniety pnączami da się przeżyć...
    Mam nad 28-miometrowym tarasem sufit z poliweglanu komorowego 4 mm.
    Taras jest zupełnie widny a grilować można nawet podczas nawałnicy z piorunami.
    Świetnie sie sprawdza, tylko podczas ostatniej zimy pod nawałą sniegu zaczął sie groźnie uginać ale podparłem go kilkoma stemplami i obyło sie nawet bez odsnieżania.

    Polecam.

    PS. Ideałem byłby poliweglan twardy przeźroczysty (sztuczna szyba) - niestety jest bardzo drogi.
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55
    To najpiękniejsze zdjęcie jakie widziałam i...niemal "zmałpowałam tą koncepcję u siebie


    Poczytaj i pooglądaj cały wątek - jest kapitalny

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...=taras&start=0
    Rzeczywiscie bajeczne!
    Czy ktos wie co to jest za pnącze?

    Też bym "pomałpował"

    Pozdrawiam.
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55
    Wielkie dzięki hanka55

    Pozdrawiam
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    este

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    5

    Domyślnie oto moje pomysły na taras

    ja też myślę o drewnianym tarasie, nawet dwupoziomowym i być może wykorzystam podpatrzone rozwiązania.




  11. #11

    Domyślnie

    Niestety te rozwiązania mają jedną, wspólną wadę:

    Nie chronią przed opadami atmosferycznymi!

    Więc po co takie zadaszenia? Od słońca? Dla atmosfery?
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  12. #12

    Domyślnie

    a ja zrobiłem tak



    a kilka tygodni temu zrobiłem zdejmowaną markizę od południa , a na górę maty trzcinowe z " nomi " położone podwójnie , na zimę zdejmowane .




    slawek
    jak to mówią budowlańcy : przyjdzie stolarz, przybije listewkę i będzie prosto.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Eskimos mam pytanie o zadaszenie nd tarasem. Czy jak jest wielkie slonce to pod zadaszeniem nie ma sauny?? czy masz jakas rynne? czy nie brudzi sie ten poliweglan? czy moglbys wrzucic jakies zdjecia tego zadaszenia??

    Pozdrawiam

    Marta

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    A myśmy zrobili Tak jak widać tutaj. Bardzo dobrze zdaje egzamin. daje cień, chroni przed deszczem, nie odgradza od ogrodu. Naprawdę się sprawdza!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  15. #15

    Domyślnie

    Wszystkie te rozwiązania sa ciekawe ale - ja obawiam się o jedno - co z poliwęglanem lub innymi rzeczami montowanymi na stałe gdy zawieje..... mocno zawieje - ja mam taras od strony zachodniej i od tej samej strony potrafi dmuchnąć. Teren przed nie jest porośnięty. Myślałem o trzcinowch lub innych matach - na panelach zdejmowanych- ale co w momencie gdy nikt tego nie zdejmie ....niby moge to później pozbierac ale zapewne niewiele będzie do powtórnego założenia ...
    Budowa, budowa - jak to przetrwać i nie zwariować, wreszcie zamieszkane... cudownie jest na własnych śmieciach

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Nasz taras jest wystawiony "twarzą" dokładnie na zachód. Nic się nie dzieje, przy ulewach trochę dalej deszcz wpada.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Aniu, a skąd maccie tak piękną karpiówkę?????
    Robią jeszcze takie odcienie ?
    Ach....

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Hania, mnie pytasz? Jeśli tak, to niestety, takiej jak nasza już nie robią, to poniemiecka jest, z naszych starych zapasów po rozebranej obórce.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    No właśnie....
    Gdybyś była z Dolnego Śląska, to prawie głowę bym położyła, że to poniemiecka, bo podobną cegłę mieliśmy w zabudowaniach.
    Zanieczyszczona glinka, dawała tak bajeczne odcienie, że nie mogłam zrozumieć jak Niemcy mogli na to kłaść tynki.

    Ale przy rekonstrukcji , znalazłam takie współczesne cegły, ręcznie formowane, tylko cena! 4 zł/ szt...

    A u Ciebie, dachówka jak z PIĘKNEJ, STAREJ BAJKI....

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    No wiesz, ja prawie z Dolnego Śląska, bo południowa część lubuskiego to dawniej Dolny Śląsk był. A dachówki nam jeszcze zostało, po sąsiedzku pewnie też by napytał. A potrzebujesz? Być może mogłabym pomóc...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony