dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Dziękuję za dobre serduszko i życzliwość
    Teraz już nie potrzebuję.
    Kupowałam rozbiórkową karpiókę do przekładki jednej strony dachu nad użytkiem, ale i tak widać, że to były rózne bajki
    A tu, w górach , mamy gont sosnowy

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    A tu, w górach , mamy gont sosnowy
    Który z kolei mnie się marzył. Wygląda na to, że dobrze wszędzie tam, gdzie nas nie ma...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał markoto
    Eskimos mam pytanie o zadaszenie nd tarasem. Czy jak jest wielkie slonce to pod zadaszeniem nie ma sauny?? czy masz jakas rynne? czy nie brudzi sie ten poliweglan? czy moglbys wrzucic jakies zdjecia tego zadaszenia??

    Pozdrawiam

    Marta
    Jest tak:
    W wielkie słońce i przy absolutnym bezwietrzu (max. kilka dni w roku) pod tym ogromnym dachem może być wrażenie pewnej nadciepłoty. Wtedy odpalam stojacy wentylator. Ale to margines który doskonale rekompensują dni niepogody (opadów, mżawki) kiedy inni zwiewają z tarasu a ja zapraszam ich na imprezę wolnym powietrzu z grilem i innymi (czasem płynnymi) atrakcjami .
    Zadaszenie ma jeden niewielki spadek i po jego stronie jest oczywiście rynna z rurą spustową ( 90 mm) - biała, plastikowa.
    Zadaszeni8e ma 2 lata i pewnie za kolejne 2 trzeba będzie poświęcić z pół godziny i wleźć na niego ze szczotką i kubełkiem - na razie jest OK.
    Załączam fotki - sorry za jakość (z komórki).


    Te plamy na poszyciu, to są liście z sąsiadujących brzóz - przy najbliższym deszczu spłyną rynną do ziemi.
    Konstrukcja jest kratownicowa (mojego projektu).
    Przeżyła huragan przy którym spadały dachy domostw w okolicy (no ale one nie były przewiewne).
    Nad balustradą jest jeszcze mały daszek, coby podczas deszczu można było się na niej opierać.
    Taras ten stanowi część domu na świeżym powietrzu (od marca do listopada) i tam się jada posiłki, pije kawkę poranną, no i zazwyczaj podejmuje gości (co jest szalenie praktyczne).

    Na śnieżny okres, pomiędzy balustradę a zadaszenie przykręcam dodatkowe płyty i mam ......namiastkę ogrodu zimowego (śnieg nie zawiewa)

    Gdyby go jeszcze "ożenić" z wyżej pokazaną wizją hanki55 to byłoby coś
    A można !

    Pozdrawiam.
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  4. #24

    Domyślnie

    Eskimos, jakie wymiary ma zadaszenie i w jaki sposób konstrukcja jest połączona z domem.
    Masz może jeszcze dokładniejsze zdjęcia?
    Pozdrawiam serdecznie.

  5. #25

    Domyślnie

    Hej - Eskimos, też mam podobny pomysł na zadaszenie. Oglądałem już płyty z poliwęglanu. Mile widziane bliższe szczegóły techniczne .

    Pozdrawiam

  6. #26

    Domyślnie

    Ile kosztuja płyty z poliwęglanu? Jakie mają wymiary?
    Pozdrawiam serdecznie.

  7. #27

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał MałaR.
    Eskimos, jakie wymiary ma zadaszenie i w jaki sposób konstrukcja jest połączona z domem.
    Masz może jeszcze dokładniejsze zdjęcia?
    Cytat Napisał Karp
    Hej - Eskimos, też mam podobny pomysł na zadaszenie. Oglądałem już płyty z poliwęglanu. Mile widziane bliższe szczegóły techniczne
    Pozdrawiam
    Sorry za zwłokę - zarobiony byłem i nie zaglądałem
    Zadaszenie ma 610 na 460 cm (28 m2).
    Konstrukcja jest zamocowana tak że do ściany przykręcony jest na wylot kątownik 40x40, a do tego kątownika przykręcona jest jedna krawędź konstukcji.
    Tak więc nie ma prawa odlecieć nawet podczas tornada (chyba żę z budyniem )
    To b. ważne i odradzam stosowanie jakichkolwiek kołków.
    Innych zdjęć nie mam i teraz nie mogę wykonać bo chwilowo taras zawalony jest po dach sezonującym sie styropianem do ocieplenia innego budynku (ale miejsca na stolik kawowo obiadowy starczyło) .
    Bliższe szczegóły techniczne ?
    U znajomego na złomie (gdzie już niejedno odkryłem) zobaczyłem całą stertę obrzynków (1,5 - 2 mb.) ocynkowanego ceownika 80x40, ażurowego, tzn. podziurawionego jak durszlak otworkami o śr 1 cm, (pojęcia nie mam do czego to służyło).
    Kupiłem tego trochę i zesztukowałem to metodą spawania i powstało 7 stalowych ok. 5-metrowych krokiew które przykręciłem do w/w kątownika zintegrowanego ze ścianą budynku.
    Po drugiej stronie tarasu postawiłem 2 słupy z profilu stalowego 80x80, które połączyłem 6-metrową kratownicą o wysokości 50 cm z tegoż kątownika .
    Taka konstrukcja belki nośnej jest lekka, ażurowa (wypełniłem ją odpadowymi, więc darmowymi kawałkami poliwęglanu twardego, całkowicie przeźroczystego) i może przenosić ogromne obciążenia. Dowód na to widać gołym okiem z każdego miejsca Paryża .
    Całą konstrukcje pomalowałem Hammeraid-em.

    Całość pokryłem płytą poliwęglanu komorowego 4 mm (bo najtańszy).
    Prawdziwym wyzwaniem był transport tych płyt, ale kiedy usłyszałem cenę przewoźnika - wypożyczyłem z wypożyczalni przyczepkę dłużycową (6,5 m), podczepiłem do mojej Toyoty i transport kosztował mnie 50 zł + paliwo.

    Na krawędzi zewnętrznej zamocowałem rynnę z rurą spustową ......i już.

    Stoi to 3-ci rok...i nic.
    Przeżyło prawdziwy huragan, potem zimę z metrową warstwą śniegu (to kilka ton !!! ).... i nic.

    Wszystko kosztowało ok. 2000 zł z czego najdrożej poliwęglan (ok. 1000 zł.) a pożytek i funkcjonalność naprawdę wielka.

    Co do innych ew. szczegółów przedsięwzięcia - proszę zapytać.

    Pozdrawiam wszystkich.

    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  9. #29

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Oleg.Garbaniuk

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-739
    Posty
    7

    Domyślnie

    stoję przed tym samym problemem i im wiecej wiem jak to ma wygladac, tym wiecej wiem ze bedzie kosztowało:/

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oleg.Garbaniuk Zobacz post
    stoję przed tym samym problemem i im wiecej wiem jak to ma wygladac, tym wiecej wiem ze bedzie kosztowało:/
    mam to samo niestety, zwłaszcza, że myśle o poliwęglanie litym

  12. #32
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Eskimos - możesz wrzuci parę zdjęć ? Gdzie można kuic poliweglan lity za 1ooopln 24 metry ?

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    inspiracja:

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    inspiracja:
    fajne, ale z zimą, kiedy śnieg napada na zadaszenie i ograniczy dostęp światła słonecznego do wnętrza? jakieś pomysły?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zasadniczo zadaszenia najlepiej nie robić nad oknami doświetlającymi tylko bocznymi - akurat w tej inspiracji to widać, że jest to boczne okno salonu a nie główne.

  16. #36
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Coś takiego chcę osiągnąć ,tylko to tez ma swoją cenę. Mnie tylko intryguje jak to wygląda po 5 latach, czy pojawiają się jakies rysy itp

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na tym zdjęciu może być prawdziwe szkło...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony