dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie Zapach szamba w domu

    Tyle razy czytałam tutaj na Forum, ze zdarzają się przypadki, ze zapach z szamba dostaje się do domu, do łazienki albo do kibelka... Boje się czy u mnie w domku tez tak będzie... Najgorzej jeśli trzeba skuwać jak już wszystko jest wykończone na cacy...
    Czy może ktoś z naszych specjalistów od hydrauliki powiedzieć o co tutaj chodzi?
    Co zrobić aby tego zapachu nie było? Jak dopilnować aby zrobili nam dobrze instalacje jeśli samemu nie ma się pojęcia o takich rzeczach?
    Co zrobić jeśli ten zapach już jest? Gdzie szukać przyczyny i jak się tego pozbyć?
    Mądre głowy pomagajcie!!! Ratunku!!!

  2. #2

    Domyślnie zapach

    poprostu

    Należy wykonać tzw. odpowietrzenie kanalizy jako oddzielne tzn. nie podłączać do instalacji wentylacyjnej ponieważ w przypadku -a to się zdarza , powstania odwrotnego ciągu będziesz miała piękny bukiet zapachowy w pomieszczeniach
    BIAŁOŁĘKA UBER ALES - HEY !!!

  3. #3

    Domyślnie

    My mamy dwie łazienki. W jednej śmierdziało od początku, nie wiedzieliśmy, co się dzieje. Zrobiliśmy odpowietrzenie (tzw. kominek), testy ze świecą dymną w szambie (coby sprawdzić którędy zaciąga do domu aromaty). W końcu zdesperowani zamienilismy sedesy w łazienkach - zaczęło śmierdzieć w drugiej. Znaczy - wada konstrukcyjna sedesu. Po wawaleniu sedesu wadliwego i założeniu nowego przestało śmierdzieć.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie Re: zapach

    Cytat Napisał MURMAN
    poprostu

    Należy wykonać tzw. odpowietrzenie kanalizy jako oddzielne tzn. nie podłączać do instalacji wentylacyjnej ponieważ w przypadku -a to się zdarza , powstania odwrotnego ciągu będziesz miała piękny bukiet zapachowy w pomieszczeniach
    To jest jedno - tak robia tzw "oszczędzacze"...dodatkowo może po prostu zamiast wywiewki masz zamontowany mały napowietrzacz? To go lepiej od razu wywal i zamontuj wywiewkę na dachu. Trochę zabawy z przebijaniem, ale warto.
    Mam sam podobny kłopot, a właœciwie miałem - wczeœniej już o tym pisałem. Przy wycišganiu szamba przemieszczajšca się woda w rurach działa jak tłok i wysysa wode z syfonów.
    Aha miałem przypadek, że hydraulik zapomniał założyć napowietrzacza...cap był niezły.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    A może po prostu wyparowała ci woda z gulika w jakieść kratce podłogowej. Przy tych upaąłch należy ją uzupełniać.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim, czekam na dalsze podpowiedzi...
    U mnie jeszcze nie działa kanalizacja (kibelek na razie tylko polny), bo jestem dopiero na etapie wysychania wylewek, nie długo zaczną glazurnicy swoje robić i martwię się, co jeśli jak już wszystko zrobię okaże się, ze cos jest nie tak...
    Często czytałam o takich przypadkach i chce w miarę wcześniej zareagować... Stad moje pytanie.
    Lepiej od razu poczytać co z tym fantem robić.., a może ten watek przyda się tez i innym forumowiczom...

  7. #7

    Domyślnie

    Moim zdaniem do tego wszystkiego wystarczy mieć nosa
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    Moim zdaniem do tego wszystkiego wystarczy mieć nosa
    Dobre!

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zeljka
    Cytat Napisał Senser
    Moim zdaniem do tego wszystkiego wystarczy mieć nosa
    Dobre!
    chyba nie mieć, wtedy nic nie czuć

  10. #10

    Domyślnie

    Mi też wcześniej śmierdziało, a przyczyną było zatkany szczelnie właz (folią). Po rozszczelnieniu włazu jest ok.

    pozdro
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Mimo wywiewek na dachu sugerowałbym zrobienie odpowietrzenia szamba. Sprawa niedroga a skuteczna.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  12. #12

    Domyślnie

    Tylko wywiewka na dachu (jako jedyna od lat skuteczna) i wentylacja szamba - tuż nad ziemią żeby nie psuć krajobrazu .
    Miałem taki problem i po tych działaniach zniknęło na zawsze...

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_D
    Tylko wywiewka na dachu (jako jedyna od lat skuteczna) i wentylacja szamba - tuż nad ziemią żeby nie psuć krajobrazu .
    Miałem taki problem i po tych działaniach zniknęło na zawsze...
    Mamy! Moze bedzie dobrze!

  14. #14

    Domyślnie

    Witam

    Mam trzy odpowietrzenia, wyciągnięte nad dach. A niestety jeden muszę puścić po zewnętrznej stronie ściany w warstwie ocieplenia. Szwagier ma napowietrznik w kiblu. Fuj, nigdy tego badziewia nie założę.

  15. #15

    Domyślnie

    Gęguś co z tym napowietrznikiem?
    Czy wszystko czuć wewnątrz łazienki?

  16. #16

    Domyślnie

    Prowadzę właśnie dokładne badania na ten temat, więc się podzielę, chociaż uprzedzam, że na razie nie poparte praktyką. Wentylacja kanalizacji z szambem musi spełniać dwie role, a tej bez szamba - tylko jedną. W obu przypadkach trzeba wpuszczać powietrze do pionu wtedy, gdy "ładunek" frunie z góry na dół. Inaczej na skutek podciśnienia pofrunie także woda z syfonu i kanaliza zacznie ziać smrodem. Do tego wystarczy rurka fi 5. Natomiast gdy jest szambo, wentylacja musi także wysysać zapachy z szamba. Stąd wniosek, że powinna mieć ciąg, podobnie jak komin! A stąd wniosek, że powinna mieś większą średnicę - np. fi 11. Zasysanie powietrza odbywa się przy szambie - w kominku napowietrzającym. Jeśli właśnie z niego śmierdzi, to znaczy, że zapachy nie mają jak wylecieć ponad dach.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Zeljuś, a komuś tak nawymyślała, że się wkurzył i ci do betonu na wylewki gufna namieszał. No bo skoro śmierdzi....
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  18. #18

    Domyślnie

    ... a gdy jest kanalizacja / nie szambo/, to napowietrzacz nie spełni swojej roli?

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroyena
    Zeljuś, a komuś tak nawymyślała, że się wkurzył i ci do betonu na wylewki gufna namieszał. No bo skoro śmierdzi....
    Jeszcze nie smierdzi!!! Ale w razie by kiedys smierdzialo, to chce juz teraz co nieco sie dowiedziec na ten temat...
    Gdzies Ty sie doczytal, ze smierdzi?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał katja
    ... a gdy jest kanalizacja / nie szambo/, to napowietrzacz nie spełni swojej roli?
    Spełnić spełni, ale zależy jaki i gdzie - jak w np bloku może to spowodować problem, ale w domku na jeden pion z reguły nie przypada aż taka iloœć zasysanego powietrza. Tu raczej kwestia jakoœci napowietrzacza i jego œrednicy (czy na 100 czy na 50). Słabszej jakoœci mogš się zawieszać (w końcu toi urzšdzenie-bardzo proste ale urzšdzenie).
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony