dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie

    Cegła, drewno, styropian, pokrycie dachu, okna mają diametralnie różne ceny. Może warto byłoby założyć obok listy płac wykonawców cennik materiałów.
    Niech się forum rozwija

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    to nie jest dobry pomysł, jak sam piszesz materiały maja diametralnie różne ceny i jest to uzależnione od wielu czynników regionu kraju, pory roku, akcji promocyjnych, zdolnosci do targowania sie przez inwestora itd. Tego typu dane nie bedą dla nikogo przydatne.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Ceny są raczej jednakowe - fabryczne u markowych producentów - te dane są przeważnie dostępne na stronach www producentów . Różne są natomiast rabaty sprzedawców i to własnie takie informacje byłyby dla nas korzystne.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  4. #4

    Domyślnie

    Szukam teraz styropianu na ocieplenie podłogi. Będzie to F-20 lub jak będzie mała różnica w cenie to F-25.
    Prościej zapytać na Forum, niż namachać w trzy dni 200 km po okolicznych hurtowniach.
    Jest pełno rozdziałów o pierdółkach, więc nic by się nie stało gdyby założyć nowy rozdział.
    Mamy demokrację, ale skoro w Elicie Forum nie ma poparcia to trudno.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Rafer prościej podzwonić niz jeździć jeżeli chodzi o styropian to jestem akurat na bieżąco, średnia cena to około 130 zł za kubik (mówię o FS 20) mi udało się za 120 brutto a z tego co wiem w tym tygodniu styropian podrożał i w hurtowniach życzą sobie nawet i 145 za kubik. Nie mam zielonego pojęcia czy takie same relacje cenowe sa w innych częściach kraju (te są z wrocławia) i czy ta podwyżka to lokalna zagrywka producentów czy też jest tak w całej Polsce.
    Co do poparcia Rafer to nie musisz go mieć od nikogo, nic ode mnie nie zależy a napewno nie odgrywa tutaj żadnej roli cyferka po lewej stronie. Jeżeli uwazasz swój pomysł za dobry to go zrealizuj, ja po prostu wyraziłem swoją opinię a tyle mi wolno
    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Można też zapytać na stronie http://www.budowlanka.pl.
    Złozyłem pytanie o bloczki fundamentowe w okolicach Warszawy różnica w cenie od najdroższych do najtańszych ponad 60%. I nie musiałem dzwonić do 50 hurtowni, a tyle dostałem odpowiedzi. A potem jeszcze powalczę o rabaty.
    Widziałem już listy na ten temat, ciekawe, czy i Wam się sprawdzi. Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Misiek po to jest nasze forum, żeby się nie szwendać po innych http://www.budowlanka.pl
    Tak myślę sobie cichutko.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    RAFTER styropian fs-20 6 cm..kosztuje 130 zł , fs -15 15 cm gruby kosztuje 95 zł
    szczecin..takie ceny znam podloge ocieplam 2x6 cm, a sciany 15 cm

  9. #9

    Domyślnie

    Teska, chyba trochę przyszalałaś.
    12 cm styropianu na ocieplenie to chyba aż nadto. Tyle chcę dać na elewację.
    A na podłogę chcę dać FS-25 (kumpel mówił mi, że jego FS-20 opuściło się trochę po 2 latach), ale tylko 10 cm (2 x 5 cm)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony