dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie kłopot pies - sąsiąd raczej nietypowy...

    Witam
    od marca mam pieska jest to mieszaniec choć z hodowli..
    piesek On jest mieszanką Husky - Mama (mezalians, zauroczenie itd....) bo Ojciec Nieznany.. Piesek urodził się 1 lutego...

    Teraz o problemie..

    Sąsiądka bardzo się moim pieskiem interesuje..(nie tylko ale nie teraz o tym)
    a to że piesek na dworze a że mu zimno itd.

    ostatnio zauważyłem że walają mi się kości po działce i że piesek nie je..
    ciepło na dworze to nic nie podejrzewałem..

    przyłapałem jak go karmiła - delikatnie zróciłem uwage ale chyba nie pomogło..
    pies zrobił się ostatnio mniej posłuszny..zaczyna mnie to martwić..
    wylatuje na zewnątrz jak wyjeżdżam samochodem i mimo wołania nie chce wracać.. wiem że jest młody ale przedtem wracał..(chyba to konsekwencja - karmienia - nie wie kogo ma sluchac..)

    pies nie przejada tego co dostaje.. dostaje karme z puszki - leży
    kiełbasa - leży..
    kości zakpuje w piaskownicy dziecka - śmierdzi i boje się że zachoruje od zarazków...

    kupiłem łańcuch i wiąże go jak wyjeżdżam/otwieram brame..
    oraz czasami za "kare" lub jak szkudzi się małemu (Synkowi -3,5 roku)

    no to "miła pani" głośno mówiła do drugiej sąsiadki że zadzwoni na policje że pies uwiązany i że się jeszcze zaplącze itd..

    Pytania:
    1. co moge zrobić z karmieniem - ?- zaśmiecanie? trucie psa?
    2. co z łańcuchem? czy to jest zakazane? czy lepiej zrobić mu kojec?

  2. #2

    Domyślnie

    Porządny kojec to podstawa i ewentualnie mozesz zagrać przed sąsiadką jak jest taką miłośniczką cudzych psow, jak zauważysz, ze go dokarmia(a zwracanie uwagi jej nie pomaga) skarć psa tak żeby widziała(oczywiście taka podpucha) i powiedz jej że oduczasz psa jedzenia od obcych i że za każdy razem bedzie dostawał"manto" , może będzie się obawiać ze bedzie karcony i da na luz sobie.....

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    A może powiadom sąsiadkę, że to Ty zadzwonisz na policję, że gnaty i padlinę wrzuca Ci na działkę

  4. #4

    Domyślnie

    mam troche perfidna rade
    daj pieskowi laksigenu a jak sie pos.. to pojedz do weterynarza (ewidentne objawy silnego zatrucia) - potem z rachunkiem za leczenie idz do sasiadki z ochrzanem ze Ci psa otrula. Mozesz jeszcze zglosic na policji otrucie psa ze wskazaniem winnego
    Henryk

  5. #5

    Domyślnie

    Przekonaj ją żeby wzięła psa ze schroniska dla siebie. Będzie miała się kim opiekować.
    A psa nie wiąż na łańcuchu, to naprawdę przykry widok, tylko kojec a i to nie na stałe. Pies musi dużo przebywać z Wami.
    Sąsiadce możesz też powiedzieć, że pies ma alergię i może jeść tylko specjalną karmę od weta.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWY KRÓL ZWIERZĄT
    tyberian

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.002

    Domyślnie

    Doradzam także wkladanie kagańca żeby nie zjadał koœci od sšsiadki. Pies musi wiedzieć, że wkładanie kagańca jest karš za zjadanie poza domem ale to musi być konsekwentnie, jak zobaczysz, że coœ zjada to wołaj psa, pokazuj na to co zjada, mów mu, że "nie wolno" ostrym głosem i wkładaj kaganiec. Pies po paru takich sesjach zrozumie, że nosi kaganiec gdy coœ zje poza domem. W domu chwal psa za to, że zjada ze swojej miski.
    Wiara w zwycięstwo jest połową zwycięstwa.

  7. #7

    Domyślnie

    Ucieka-bo to natura husky.
    Je od sąsiadki-bo daje lepsze żarcie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    przyjmuje od sąsiadki, przyjmie i od bandziora truciznę.

    kojec potrzebny

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWY KRÓL ZWIERZĄT
    tyberian

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.002

    Domyślnie

    Majka ma rację!
    Wiara w zwycięstwo jest połową zwycięstwa.

  10. #10

    Domyślnie

    czyli kojec...
    zawiniła "baba" a pies poszkodowany..

    ciężko mi jej upilnować pracuje krócej niż ja..
    pies biega po działce dopóki nie wracamy...

  11. #11

    Domyślnie

    Ale idiotka! Są takie. Kiedyś do mnie w parku się taka przyczepiła, że mój pies za chudy i że mu żebra widać. Nadi jest dość wysoka i rzeczywiście smukła, jak na collkę. Ale ten babus czepiał się do wszystkich, nawet do faceta z chartem Przyjaciółka zwierząt. Ja bym tam nie dawała laksigenu, ale psa nie wypuściła ze dwa dni, a babie powiedziała, że mocno chory i pewnie go struła.
    Moja suka na szkoleniu została nauczona nieprzyjmowania pokarmu od obcych i nie weźmie (mam nadzieję, bo to dawno było). Gorąco polecam taką naukę.

  12. #12

    Domyślnie Re: kłopot pies - sąsiąd raczej nietypowy...

    Cytat Napisał margen
    kości zakpuje w piaskownicy dziecka - śmierdzi
    Uciekanie młodego psa to niestety nie jest objaw dokarmiania. Młode psy tak mają, niestety. Trzeba to przeżyć.
    Do sąsiedniej wsi 2 lata temu sprowadził się facet - ma 2 husky. Niedługo potem miał poważny konflikt z tubylcami - psy zwiały, odwiedziły kilka gospodarstw i narobiły poważnych szkód w inwentarzu. Gdy w końcu odnalazł swoje psy, wędrowały ulicą, przerzucając się zwłokami jednej z zagryzionych kur. Dla świętego spokoju zrób więc swoim psom duży kojec.

    A co do sąsiadni: poszukaj sobie znajomego weta i załatw lewe zaświadczenie o zatruciu psa kośćmi; pokaż sąsiadce i zagroź konsekwencjami. Jak nie pomoże, to wersja hardcore-owa: znalezione resztki po dokarmianiu gromadź w jakimś szczelnie zamykanym naczyniu, z lekka podlanym wodą. Po upływie kilku tygodni fermentacji oddaj pani sąsiadce to, co najwyraźniej zgubiła na Twojej działce
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  13. #13

    Domyślnie

    Proponuje plot ... 2.20m z plyt betonowych (pelnych) - nie jest to super piekne rozwiazanie, ale skuteczne.
    Mieszkamy !!!

  14. #14

    Domyślnie

    Współczuję sąsiadki, ja też mam taką "wrażliwą" na cudze psy, ale na szczęście nie przez płot, choć i tak regularny obchód jest.

    Porozmawiaj z nią może i powiedz, że robi w ten sposób krzywdę psu, uczy go rzeczy, które mogą obrócić się przeciwko niemu.
    Może to do niej dotrze.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał henryk_baszkowka
    mam troche perfidna rade
    daj pieskowi laksigenu a jak sie pos.. to pojedz do weterynarza (ewidentne objawy silnego zatrucia) - potem z rachunkiem za leczenie idz do sasiadki z ochrzanem ze Ci psa otrula. Mozesz jeszcze zglosic na policji otrucie psa ze wskazaniem winnego


    czy to zart???

  16. #16

    Domyślnie

    jest gorzej..

    zbuduje tzn. przykręce płot drewniany lamelowy do istniejącej siatki....

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWY KRÓL ZWIERZĄT
    tyberian

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.002

    Domyślnie

    Popieram decyzję Płot lamelowy załatwi sprawę, jeœli chcesz podam Ci producenta bo sam kupowałem niedawno.
    My odgrodziliœmy się w ten sposób od sšsiada i nareszcie mamy spokój z tym, że nasz "sšsiad" nienawidzi psów i zwierzšt w ogóle.
    Wiara w zwycięstwo jest połową zwycięstwa.

  18. #18

    Domyślnie

    Dzięki ale szukam czegoś w okolicy Szczecina..
    patrzyłem w C. najtańszy jest 1,8x1,8 po 33 pln.
    kupie taki i zasadze drzewka..drzewa kurka las drzew

    kupie najtańsze bo mimo że sprawa stała się priorytetową inne też są ważne...

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWY KRÓL ZWIERZĄT
    tyberian

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.002

    Domyślnie

    http://www.sklep.sobex.pl/
    Wklejam Ci skrót do sklepu Sobex, tam kupisz o 10zł taniej za sztuke a transport jest tam wyjatkowo tani, zobacz i wtedy zdecyduj.
    Wiara w zwycięstwo jest połową zwycięstwa.

  20. #20

    Domyślnie

    A po prostu grzecznie, spokojnie, rzeczowo z sąsiadką pogadać się nie da?
    Może to by poskutkowało?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony