dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: wymiana szyb

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mana

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    8

    Domyślnie

    witam
    mam problem a nie mogę tego znaleźć na forum.
    Czy ktoś z was wymieniał w oknach plastikowych (MonteX)
    szyby podwójne na zestaw potrójny? Czy to jest w ogóle możliwe?
    Chodzi mi o polepszenie właściwości ochrony przed hałasem

  2. #2

    Domyślnie

    Właściwie mam podobny problem. Z tego co wiem, to zestawy dźwiękoszczelne składają się z dwóch szyb, z których pierwsza jest grubości 6 mm. Przestrzeń między szybami wypełniona jest specjalnym gazem. Podstawową zasadą jest jak największa odległość pomiędzy szybami. Wydaje mi się, że normalne ramy niezbyt się nadają do zainstalowania dźwiękoszczelnych zestawów, ale może się mylę. Z chęcią poczekam na dalsze głosy w dyskusji.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Podstawowa zasada to im cieższe szyby tym lepiej izolują, a jeszcze lepiej jak są sklejone żywicą ew. folią np szyby zespolone P2,P3,P4 itd To samo się dotyczy ciężkiego gazu wpuszczanego do środka zestawu szybowego.
    Nie można zapomnieć o sprwdzeniu czy okna sa szczelne bo na nic wtedy nie pomogą szyby!!

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    szyba jednokomorowa ma 24 mm [4 szyba, 16 pustka, 4 - szyba]
    Dwukomorowa ma też 24 mm[4 szyba, 6 pustka, 4 szyba, 6 pustka, 4 szyba]
    Nie ma więc problemu.
    Sęk w tym, że szyba dwukomorowa nie poprawia zdecydowanie izolacyjności akustycznej.
    Lepsze są szyby jednokomorowe [4 szyba, 16 pustka {albo 14} i szyba 6 lub klejona dwuwarstwowa i do tego argon.
    Efektu może nie być jak okna są nieszczelne lub nieszczelny jest montaż.

  5. #5

    Domyślnie

    Pchelek, dzwoniłem dzisiaj do firmy m&S i polecili okna z szybami antywłamaniowymi, jednokomorowe wypełnione argonem. Szyba zewnętrzna miała mieć 9,3 mm a wewnętrzna 6 mm. Izolacyjność 39 dB. Może poszukam jeszcze, gdzieś w internecie zauważyłem okna 51 dB, ale jak zadzwoniłem okazało się, że tak naprawdę to 45 dB, no i fima była z Opola. Szukam okien z okolic Warszawy, czy może coś doradzisz (okna PCV)? Jaki profil powinien być przy tego typu oknach - im więcej komór tym lepiej?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    te szyby 51 dB to między bajki włóż. już 39-40 dB to sukces.
    Co z tego że szyba ma 51 dB jak całe okno ma zazwyczaj najwyżej 40.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mana

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    8

    Domyślnie

    dzięki za wszystkie informacje, ale mi chodziło o troszkę coś innego. A mianowicie: czy da się wymienić same skrzydła bez ruszania ram? Słyszałem (od człowieka pracującego w sklepie pewnej "firmy okiennej", że daje się wymieniać zestaw dwu na trójszybowy bez "demolki" otworu okiennego
    Pozdrawiam i czekam na głosy w dyskusji

  8. #8

    Domyślnie

    My właśnie mówimy o wymianie tylko szyb, ramy pozostaja takie same, wymianie ulegają szyby zespolone i to dzieje się właśnie bez demolowania okien.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mana

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    8

    Domyślnie

    dzieki Marek 13. Czy robi to firma, której okna mam (montex...a propos...czy montex jeszcze istnieje?),czy może zrobić to inna?

  10. #10

    Domyślnie

    Mogą to być różni producenci i tak muszą przygotować zestaw pod wymiar. Tylko dlaczego chcesz zmienić na zestaw trzyszybowy? Wszyscy z którymi rozmawiałem radzą raczaj większą odległość pomiędzy szybami i różne grubości szyb, tak aby nie następowało zjawisko rezonansu. Szczególnie szyba zewnętrzna im grubsza tym lepsza, mniej przenosi fale dźwiękowe. Dodatkowo można zastosować rolety zewnętrzne, ale oczywiście one tłumią hałas kiedy są opuszczone.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Teraz już zakłady szklarskie potrafią produkować szyby zespolone. Zamów szklarza to Ci je wymieni.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mana

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    8

    Domyślnie

    ok,posłucham Ciebie Marku 13 i wezmę pod uwagę zestaw z grubszą szyba zewnętrzną. Chodzi mi też o sam proces wymiany. Jak to się odbywa? Może wiesz coś o tym? Wyjmuje się skrzydło, czy same szyby? A co ze szczelnością? Gdzie oni to wymieniają? Na miejscu, czy u siebie?Czy taki zestaw szybowy to coś w rodzaju kasety, którą sie lokuje w ramie? Jeśli wiesz coś na ten temat, to napisz parę słów. Z góry dziękuję

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Przyjdzie majster - pomierzy wymiary szyb. Chyba, że masz stare faktury zamównienia - czasami są na nich podane wymiary szyb.
    Następnym razem przywiezie szyby - wyjmie listwy przyszybowe i starą szybę, następnie wstawi szyby nowe i z powrotem założy listwy.
    Skrzydeł nie będzie zdejmował - nawet niewskazane - bo przy szkleniu ustawia się skrzydło tak by się zamykało swobodnie.
    Następnie wypije kawkę i zainkasuje gotówkę.
    Na szczelność nie ma to wpływu.

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mana

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    8

    Domyślnie

    ok pchelek ,dzieki idę dzukać fachowca

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony