dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 66
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    columb

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Zalety i wady mieszkania na ostatnim piętrze

    Witam.

    Mam okazję kupić mieszkanie w niezłej cenie. 46m2, 2 pokoje, widna kuchnia (bez cudów ale zawsze mieszkanie). Jest to mieszkanie w bloku z płyty i mieści sie na 10, ostatnim piętrze. Do tej pory mieszkałem na parterze i znam zalety i wady takiego mieszkania natomiast o mieszkaniu na ostatnim piętrze nie wiem nic

    Czy ktoś mógłby wymienić po kilka plusów i minusów takiej lokalizacji?

    Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu takiego mieszkania?

    A może wogóle wybić sobie z głowy takie mieszkanie?

    dzięki za odpowiedzi
    Columb

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bog

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    199

    Domyślnie

    Minusy:
    - może być znacznie cieplej latem i zimniej zimą.
    - spory czas dostania się na górę zwłaszcza jak winda padnie
    - narażenie na nieszczelność dachu ( u mnie podciekło po burzy)
    Plusy:
    - odpadają hałasy sąsiadów z góry
    - lepszy widok z okna
    - jaśniejsze mieszkanie


    Pozdrawiam

    Bogdan
    Pozdrawiam
    Bog

  3. #3

    Domyślnie

    Co do plusów to się zgadzam, szczególnie w punkcie - "odpadają hałasy sąsiadów z góry "
    Co do minusów to jak już bog napisał, że może być znacznie cieplej latem i zimniej zimą. W nowym budownictwie u sprawdzonego developera nie ma o to obaw. Przy dobrej izolacji jest ok.
    Natomiast jeśli chodzi o możliwość cieknięcia dachu, to przynajmniej w nowym budownictwie możliwość zalania mieszkania w ten sposób jest dużo mniejsza niż możliwość zalania przez sąsiada z góry.

    Mieszkałem już i na 2-gim i na 13-tym - żadne nie było ostatnim piętrem.
    Teraz mieszkam na 3 - cim - ostatnim i uważam, że jes to najlepsze rozwiązanie. Cisza, brak tupania, widno, itp.
    Jeśli kiedykolwiek będę zmieniał mieszkanie to będę szukał wyłącznie na ostatnim piętrze.

    Ale to wyłącznie moja opinia.
    Pozdrawiam
    Wojtek

  4. #4

    Domyślnie

    +nie dochodzą odgłosy z ulicy
    +nie trzeba zasłaniać okien bo i tak nikt nie widzi
    + w zimie cieplej na klatce schodwej

    -w lecie duszno (ciepłe powietrze idzie do góry)
    -dziwnie sie patrzy przez okno jeżeli ktoś boi sie wysokości


    ja mieszkam na 2 piętrze (ostatnim) i nie jest źle,
    Grzegorz

  5. #5

    Domyślnie

    ja mieszkam na trzecim i ostatnim pietrze i do plusow dodatkowo zaliczylabym mozliwosc grilowania na balkonie

  6. #6

    Domyślnie

    Niestety jak mieszkanie spoldzielcze to grilowanie odpada u nas jest calkowity zakaz grillowania ((
    ja mieszkam na ostatnim 8 jedynym minusem to jak winda sie zepsuje musze na nozkach ale mieszkam juz 7 lat i jak do tej pory tylko 3 razy szlam po schodkach
    w zime mieszkanie cieplutkie moze ze jest srodkowe , latem troszke gorzej bo bardzo goraco ale w tym roku uratowal nas klimatyzator , co do dachu to jak przecieknie spoldzielnia czy wlasciel wyremontuja za darmo w koncu to ich wina ze dach nie zabezpieczony

  7. #7

    Domyślnie

    Proponuje uznac chodzenie po schodach jako + (czynnik rucjowy)
    Nie wiem, jakie widoki z okna, ale powiedzmy ze osiadlową panoramę masz w gratisie

    Faktycznie to moze byc szok "piętrowy" dla Ciebie: z parteru na 10 pietro (metaforycznie: z nizin na wyzyny....)
    ****************************
    NUTKA = SAMOTNA MŁODA DAMA
    ****************************

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    eMBe

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam w swoim pierwszym poście.
    Ja tez mam taki dylemat, mam okazję nabyć mieszkanie na rynku pierwotnym w 4 piętrowym bloku z windą. Jest duże wolne mieszkanie na 4 piętrze. Zastanawiam się, bo chciałem niżej. Wg mnie
    plusy:
    - lepsze nasłonecznienie (dookoła bloki 3 piętrowe)
    - nikt nie zagląda do okien (j.w.)
    - lepszy widok
    - mniejsze hałasy z podwórka i ulicy
    - mniejszy ruch na klatce (tylko 2 sąsiadów)
    - nikt nie mieszka nade mną - brak hałasów

    minusy:
    - a jak się winda zepsuje
    - prawdopodobnie większa temperatura latem i straty ciepła zimą
    - nie zadaszone balkony
    - większe przeciągi
    - mniejsza atrakcyjnośc na rynku wtórnym ? (winda kojarzy się w moim mieście z wieżowcami a wieżowce są be)

    No i 100m mieszkanie, nie chciałem aż takiego dużego, ale wyboru żadnego nie ma.

    Generalnie się zobaczy...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Ja mieszkałam całe życie na pierwszym piętrze, a potem przeniosłam się na 9 - ostatnie. Było super. Same zalety - wymieniane powyżej.

    Ponadto dodałabym jeszcze jeden plus: jak wiadomo dźwięk się niesie w górę, więc... nikt Cię nie słyszy
    No i jak chciałam 'kip fit' to dreptałam po schodkach. Było super.

    Teraz niestety powróciłam na niziny (IIp) i nie powiem żebym sobie chwaliła.

  10. #10

    Domyślnie

    ojciec kupil mieszkanie na ostanim pietrze i jest super bo to jest poddasze fakt latem dogrzewalo do czasu jak nie bylo rolet odbijajacych promieniowanie UV pozatym niesamowita przesteen placi za 40 pare metrow ma nie cale 80 wada wszystkie meble robimy sami albo jak ktos nie umie trzeba zamawiac ale dl anas to radocha majsterkowania

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasjana

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    Poza już wymienionymi plusami i minusami, dodam jeszcze jeden minus.

    Problem ze sprzedażą takiego mieszkania.

    Poza chodzeniem na 4 piętro schodami, widziałam same plusy. Postanowilismy jednak sprzedać te 2 pokoje i kupic wieksze. I zaczął się problem, bo mieszkanie podobało się pośrednikom, którzy na siłę ściągali klientów w nadziei, że jak zobaczą to zapałają chęcią kupna nawet na 4 piętrze. Jednak tak nie było.

    Ale jeśli ktoś kupuje takie mieszkanie z myślą, że to raczej na zawsze, to myślę, że warto.

  12. #12

    Domyślnie Re: Zalety i wady mieszkania na ostatnim piętrze

    Cytat Napisał columb
    Jest to mieszkanie w bloku z płyty i mieści sie na 10, ostatnim piętrze. (...)
    Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu takiego mieszkania?
    koniecznie sprawdź rynny, czy są szczelne - czy woda nie ścieka po elewacji/nie ma grzyba
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Witam,


    Uwazam ze mieszkania na ostatnim pietrze w blokach lub w wiezowcach to swietne "miejsce" . Ja praktycznie nie widze minusow a plusow jest sporo. Sam mieszkam na ostatnim pietrze (7 - nowe budownictwo) i zaluje ze nie jest jeszcze wyzej







    Cytat Napisał eMBe

    [.....]

    minusy:
    - a jak się winda zepsuje
    - prawdopodobnie większa temperatura latem i straty ciepła zimą
    - nie zadaszone balkony
    - większe przeciągi
    - mniejsza atrakcyjnośc na rynku wtórnym ? (winda kojarzy się w moim mieście z wieżowcami a wieżowce są be)

    Ad1.
    Jak sie winda zepsuje to mozna na piechote schodami Mieszkalem wczesniej na 3 pietrze w 12 pietrowym bloku i prawie nigdy nie korzystalem z windy. Po drugie teraz wiekszosc nowych blokow w Wawce ma dwie windy na klatke Malo tego, sporo ma starych blokow po dwie windy na klatke

    Ad2.
    Wszystko zalezy od technologi. Jesli blok byl ocieplany stropianem i mial remont dachu to bedzie ok. W nowych blokach nie ma problemu. A zreszta mi juz jest goraco jak jest 20 pare stopni wiec tak czy siak polecam klimatyzator.

    Ad3.
    U mnie jest zadaszony balkon. Ale czesto jest tak ze balkon nie jest zadaszony ale w zamian rowniez czesto mozna miec wielki taras (zwlaszcza w przypadku apartamentowcow)

    Ad4.
    Przeciagi ? Gdzie ? Chyba ze ma sie nieszczelne okna Ale wieksze przeciagi panuja na nizszych pietrach (jak ktos ma nieszczelne okna) zwlaszcza gdy osiedle sklada sie ze sporej ilosci wysokich blokow i tylko wtedy. Wystarczy pojsc do centrum Wawy i stanac pod sciana wiezowca. Byly NAM Warszawy byl przeciwny stawianiu nowych szklanych wiezowcow w centrum Wawy bo wlasnie owe przeciagi powstaja odczuwalne wlasnie na dole (ale Hanka cale szczescie Boro sie pozbyla).


    Ad5.
    Nie wiem jak jest na rynku wtornym ale z nowymi zasada jest jasna - im wyzej tym drozej. W apartamentowach ostatnie pietro to juz penthousy.


    Minusy:
    - narażenie na nieszczelność dachu ( u mnie podciekło po burzy)
    Mnie bardzo czesto zalewalo na 3 pietrze (w 12 pietrowcu) bo albo rury ciekly albo ktos nie zakrecil kurka w wannie lub z pralki sie wylalo
    Dach mozna zrobic tak ze nawet ulewa nic mu nie zrobi, jak masz sasiadow nad glowa istnieje jeszcze czynnik ludzki (wanna, pralka itp) ktorego nie da sie wyeliminowac.




    Do tego czesto dochodza ladne widoki. Jesli ktos lubi miasta, jego architekture, podziwia skyline to jest w 7 niebie


    Kilka moich fot z ostatnich pieter blokow mieszkalnych w centrum lub w jego bliskosci A i niby centrum a dzieki wysokosci jest stosunkowo cicho
















  14. #14

    Domyślnie

    Zdjęcia są KLASA!!!!! Kapitalne!

  15. #15

    Domyślnie

    Mieszkam na 3 pietrze (mieszkanie dwupoziomowe) nowego budynku.
    Wady:
    - latem nieco cieplej niz na nizszyc pietrach
    - nie ma windy wiec "zdrowo" trzeba dygac po schodach ale mozna sie przyzwyczaic
    - wszelkie wnoszenie ciezkich przedmiotow jest oczywiscie utrudnione
    - trudniejsza ewakuacja w razie pozaru

    Zalety:
    - mniej sasiadow bezposrednich i uciazliwosci z tym zwiazanych
    - wiecej swiatla dziennego w mieszkaniu
    - lepsze widoki
    - mniej halasu dociera z podworka i ulicy
    - mniej osob przechodzi kolo twoich drzwi - latwiej wylapac ewentualnych intruzow i ogolnie mniejsza uciazliwosc zwlascza w porze wyjsc i powrotow do/z pracy - niby blahostka ale wbrew pozorom istotna

    Ja jestem zadowolony, wad jest mniej i wystepuja okresowo.Polecam
    less is more

  16. #16

    Domyślnie

    Mieszkałem na ostatnim i dokuczał mi brak wody w kaloryferach. Nie było tam zbiorników przelewowych i rury przechodziły pod sufitem. Co 3-4 dni musiały być dolewane, po tygodniu wody w nich było 1/2 i ten szum przelewanej wody w nich. Może to jakieś nieszczelności ? Nie wiem mieszkałem tam prawie 10 lat i nie było sposobu na to.
    Pozdrawiam
    AndrzejS

  17. #17

    Domyślnie

    klatka schodowa jest czyściejsza, mniej się brudzi, mniej odgłosów z klatki schodowej +++

  18. #18

    Domyślnie

    w zime zimno w lato skawar nie do wytrzymania!! bez klimy ani rusz
    sasiad twój wróg!

  19. #19

    Domyślnie Re: Zalety i wady mieszkania na ostatnim piętrze

    Cytat Napisał columb
    Witam.

    Mam okazję kupić mieszkanie w niezłej cenie. 46m2, 2 pokoje, widna kuchnia (bez cudów ale zawsze mieszkanie). Jest to mieszkanie w bloku z płyty i mieści sie na 10, ostatnim piętrze. Do tej pory mieszkałem na parterze i znam zalety i wady takiego mieszkania natomiast o mieszkaniu na ostatnim piętrze nie wiem nic

    Czy ktoś mógłby wymienić po kilka plusów i minusów takiej lokalizacji?

    Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu takiego mieszkania?

    A może wogóle wybić sobie z głowy takie mieszkanie?

    dzięki za odpowiedzi
    Columb
    Nie umiem porownac mieszkania na ostatnim pietrze z mieszkaniem nizej, bo oba moje mieszkania byly na samej gorze. Na pierwsze nie mialam wplywu - mieszkanie z rodzicami, ale drugiego celowo szukalam jak najwyzej.
    - nikt mi nie tupie po suficie
    - nikt mnie nie zaleje (u mnie dach nie przecieka)
    - nikt nie zrzuca mi niczego na balkon
    - windy nie mam wiec problem awaryjnosci mnie nie dotyczy
    - czysciej i ciszej na klatce
    - u mnie nie jest za zimno w zimie, ani za goraco latem
    - na podworku nie halasuja, wiec i tak halas nie dociera
    - ze sprzedaza nie mam problemow, od kilku miesiecy czeka kupiec (przenosze sie do domuku)

    minusy:
    - jak wiadomo, ze bedzie obnizone cisnienie wody, to wiadomo, ze u mnie tej wody nie bedzie
    - trzeba sie namachac przy przeprowadzce, wniesienie lozka to nie lada wyczyn

  20. #20

    Domyślnie

    Mieszkam na ostatnim piętrze (10).
    Z windą - prawda ciężko. W razie awarii no to trzeba piechotą, najgorzej jak wraca się ze spaceru i trzeba tachać i wózek i dziecko; albo po wizycie w hipermarkecie - pełne torby.
    Problemy z ciśnieniem ciepłej wody. Jeśli ktoś na dole włączy pralkę na nas leci wrzątek.
    Najbardziej dokuczliwe jest nagrzewanie mieszkania latem. Czujemy się jak w puszce na słońcu.
    Do plusów na pewno należy widok z okna, ale nie wszyscy mieszkańcy ostatnich pięter tak mają.
    Wiadomo, jak cena kusi to się decydujemy i myślimy, że jakoś to będzie .
    Oczywiście, że jakoś to będzie tylko jak?
    Ja nie mogę się doczekać przeprowadzki

    15 lipca
    No i wykrakałam. Na termometrze zewnętrznym 32 st., w mieszkaniu powoli się nagrzewa
    Urlop dopiero za miesiąc

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony