dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 16
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 310
  1. #301
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariusz.z

    Zarejestrowany
    May 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Oczyszczalnia roślinna odpada, na 5 osobową rodzinę zajmie sporo miejsca. Poza tym też ma osadnik wstępny, z którego też może się wylać.
    Raczej skłoniłbym się do Twojej rady "ucieczka w górę". Załóżmy, że zabezpieczę elektrykę oraz wyprowadzę wyżej rurę doprowadzającą powietrze.
    Ale:
    1. Czy włazy też musiałbym podwyższyć, czy są szczelne?
    2. Jeśli zastosowałbym na wyjściu z oczyszczalni zawór zwrotny, a ścieki były by pompowane to by zdało egzamin?

  2. #302

    Domyślnie

    Raczej nie tędy droga. Jako o ucieczce w górę, myślałem o instalacji całej oczyszczalni w jakimś nasypie, albo wręcz w pomieszczeniu gospodarczym.
    Na szczelność włazów bym szczególnie nie liczył. Oczyszczalnia to nie łódź podwodna, żeby funkcjonować pod ciśnieniem hydrostatycznym. Nie wszystkie zbiorniki by to wytrzymały, o zabezpieczeniu przed wypłynięciem nie wspominając.
    Być może przesadzam, ale jeżeli którykolwiek dostawca da ci gwarancję szczelności i wytrzymałości w takich warunkach, to mu wyślę pocztówkę z gratulacjami.

  3. #303

    Domyślnie

    Weź pod uwagę jeszcze jeden wariant, tj montarz oczyszczalni na normalnum poziomie, ale z przedłuzonymi nadstawkami włazówi. W "mojej" oczyszczalni musiałem dokupić nadstawki ale mozna zrobić od razu dłuższe. Zmierz tylko tak żeby same włazy wyszły ponad "spodziewany" poziom wody. To co ci będzie wystawało ponad, obsyp ziemią i dla wzmocnienia obsadź roślinnością. Jeżeli chodzi o pozbywanie się ścieków zastosuj studnię chłonną z pompą, zabezpiecz zawórem zwrotnym i nic do oczyszczalni ci się nie wleje, no chyba że woda wyleje wyżej jak zakładałeś

  4. #304
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariusz.z

    Zarejestrowany
    May 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał WOJSKI Zobacz post
    Weź pod uwagę jeszcze jeden wariant, tj montarz oczyszczalni na normalnum poziomie, ale z przedłuzonymi nadstawkami włazówi. W "mojej" oczyszczalni musiałem dokupić nadstawki ale mozna zrobić od razu dłuższe. Zmierz tylko tak żeby same włazy wyszły ponad "spodziewany" poziom wody. To co ci będzie wystawało ponad, obsyp ziemią i dla wzmocnienia obsadź roślinnością. Jeżeli chodzi o pozbywanie się ścieków zastosuj studnię chłonną z pompą, zabezpiecz zawórem zwrotnym i nic do oczyszczalni ci się nie wleje, no chyba że woda wyleje wyżej jak zakładałeś
    Dzięki, a już się bałem, że nie ma dla mnie innego rozwiązania, jak tylko czekać x lat na kanalizację. Tsunami mi nie grozi, więc jest duża szansa na sprawne funkcjonowanie oczyszczalni po w/w modyfikacjach

    pozdrawiam

  5. #305

    Domyślnie

    Po raz pierwszy pisze w tym temacie, ale problem mam palacy i, co tu ukrywac, smierdzacy...
    Czy sa jakies metody odmulenia drenazu rozsaczajacego? Otoz najprawdopodobnie drenaz juz nie funkcjonuje jak nalezy, poniewaz wyrzucilo mi "zawartosc" jeszcze ze studzienki rewizyjnej przed zbiornikiem. Po otworzeniu wlazu okazalo sie, ze wylot do drenazu jest calkowicie zalany, a studzience kontrolnej na koncu drenazu poziom "cieczy" jest znacznie wyzszy niz zwykle. Drenaz funkcjonuje juz prawie 10 lat i nie bylo dotychczas z nim problemow. Przypuszczam, ze powodem zamulenia bylo wypompowanie osadu bez zatkania wylotu do studzienki rozdzielczej.
    Bede wdzieczny za porady, z wyjatkiem tych w stylu: "wez lopate i wykop nowy drenaz" Tego chce uniknac, choc zdaje sobie sprawe, ze moze to byc nieuniknione....

  6. #306

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Bede wdzieczny za porady, z wyjatkiem tych w stylu: "wez lopate i wykop nowy drenaz"
    Rzutem na taśmę. Ale cudów się nie spodziewaj.

  7. #307

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    wyrzucilo mi "zawartosc" jeszcze ze studzienki rewizyjnej przed zbiornikiem..
    Udało się poprawić sytuację?
    Miałem to samo, tzn mam. Tyle tylko, że u mnie nastąpiło to po 1,5 roku. W ramach gwarancji istalator wykonał drugie poletko rozsądzające. Niestety w tej chwili problem znów się pojawił. pierwszym razem pod odkopaniu ukazał się taki widok.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 11701.jpg
Wyświetleń:	1036
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	223923
    Czarna maź, która zamuliła doszczętnie poletko. Zaznaczę, że oczyszczalnia eksploatowana ściśle z instrukcją.
    Maskara, nigdy więcej takich wynalazków.

  8. #308

    Domyślnie

    Przepraszam, ze odpowiadam dopiero teraz....Dziekuje @niedowiarkowi za wskazowke. Otoz postanowilem gruntownie wziac sie za czyszczenie wszystkich rewizji, studzienek napowietrzajacych, rozdzielczych. Robilem to ciepla woda pod cisnieniem (niezbyt duzym) z koncowka do podlewania ogrodu. Wprowadzalem sztywny waz ogrodowy do wszystkich rur, rowniez do drenazu rozsaczajacego. Udalo mi sie "wcisnac" ok. 20 m. Wyszedlem z zalozenia, ze skoro mam kwartalne zuzycie wody ok. 40 m3 oraz drenaz przytyka mi sie prawie co roku, wiec jego sprawnosc jest tylko ograniczona a nie calkowicie bezuzyteczna. Po plukaniu, zmienilem srodki do drenazu. Tym razem "wszedlem" w BIO7...zaczalem od startowej BIO7 CHOC, po tygodniu powtorka i potem juz BIO7 Max. Spodziewam sie poprawy, bo podobno ten "specyfik" rozpuszcza tez tluszcze A wlasnie: wlot do zbiornika byl totalnie zatluszczony, pewnie ze wzgledu na bardzo plytkie zaglebienie (zaledwie 40 cm), a co za tym idzie, niska temperature sprzyjajaca scinaniu tluszczow. Taka jest moja "teoria", co wcale nie musi znaczyc, ze poprawna.
    Ostatnio edytowane przez gmaj22 ; 19-11-2013 o 20:50 Powód: literowki
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  9. #309
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemek5

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    18

    Domyślnie

    Znaną mi wadą jest możliwość zastosowania tylko wtedy, gdy odległość zrzutu od zwierciadła wody, wg rozporządzenie ministra środowiska itd... kształtuje się:
    "Miejsce wprowadzania ścieków oddzielone jest
    warstwą gruntu o miąższości co najmniej 1,5 m od
    najwyższego użytkowego poziomu wodonośnego
    wód podziemnych.

  10. #310
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Anna84
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    44

    Domyślnie

    Odświeżę temat, ponieważ mam podobny problem co użytkownik gmaj22. Nie znam się na przydomowych oczyszczalniach i ich budowie, więc ciężko jest mi stwierdzić co się zepsuło lub co działa nieprawidłowo. Gwarancja na przydomową oczyszczalnię skończyła się kilka lat temu, dlatego chyba będę musiała zamówić jakiś serwis. Chciałabym znaleźć coś w mojej okolicy - w sieci znalazłam ten serwis - http://www.bioires.pl/Serwis-oczyszczalni. Czy ktoś z Was korzystał z takiego serwisu? Ile godzin zajęłaby taka naprawa?

Strona 16 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony