dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 14
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 275
  1. #161

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    Brak koszenia krawędziowego (ale tego nie ma chyba nikt poza Worxem)
    Z tego co patrzyłem jeszcze Robomow nieźle krawędzie kosi

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    wynika że montaż to ułożenie kabla na ziemi, a nie pod ziemią
    Dodatkowo 21 dni na montaż także połowa sezonu koszenia zleci.
    Dlaczego ułożenie na ziemi jest na nic? Jeśli będę sam robił tak to chciałem zrobić

  3. #163

    Domyślnie

    Łatwiej zrobić gdzieś błąd na początku i Ci kosiarka przetnie kabel. Dodatkowo utrudniona wertykulacja trawnika.
    Jak nie kupię robota z montażem to też będę sam kładł na i czekał aż zarośnie... No ale od firmy która się tym zajmuje oczekiwałbym że przejedzie maszynką układającą kabel, raz dwa i gotowe

  4. #164
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    .

    W przypadku Worx najbardziej mnie martwią opinie na Amazon, a tu komuś wali głową w ścianę, innemu nie działa w Wifi 5Ghz a u kogoś gubi się i roluje w miejscu przez cały dzień
    Też czytałem o tym tym rolowaniu i trochę mnie to zmartwiło, póki nie zobaczyłem "trawnika" po którym jeździ.
    Ugór, ĺama e przez klepisko.

    Do największych minusów Worx serii CutEdge zaliczam dużą i ciężką osłonę noża, na której przy nierównym trawniku (i wysokich obrzeżach) kosiarka ma tendencję "zawieszania się" i buksowania. Problem zgłoszony i pewnie w kolejnym modelu zostanie zmniejszona.
    Ja mam trawnik założony od zera, regularnie walcowany, więc problem mnie nie dotyczy, ale trzeba wziąć to pod uwagę, jeśli kogoś trawnik jest wyboisty.

    Plusem jest duża ilość użytkowników i kreatywna społeczność:



    [

    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 19-05-2021 o 13:12
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #165
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    .
    Jak nie kupię robota z montażem to też będę sam kładł na i czekał aż zarośnie...
    No tak, ale nadal wertykulacja krawędzi trawnika będzie niemożliwa.
    Ja miałem pierwszy sezon wśród trawy, później w lutym/marcu po zimowych roztopach wziąłem nóż do trawy i korzystając z mokrej, miękkiej ziemi wcisnąłem przewód ok 5cm pod poziom gruntu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #166

    Domyślnie

    Fotohobby - rok temu przewidywałeś że wymiana żyletek co 2-3msc, możesz powiedzieć po tym sezonie jak to wyszło faktycznie? Jakie żyletki kupujesz?
    Jeszce jedno pytanie o Cut to Edge ile cm zostaje takiego faktycznego marginesu, rzeczywiście mniej niż 1cm? bo tak gdzieś widziałem na filmikach.

  7. #167
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Noże na ten sezon:
    https://allegro.pl/oferta/18-x-43mm-...owe-9268500217

    Trochę dłuższe, niż oryginalne koszą 2miesiące i pewnie powoli je będę zmieniał.
    Moźna je po zdjęciu podostrzyć trochę, ale to zabieg na 2-3 tygodnie.

    Noże muszą być dwustronne, bo kierunek obrotów jest różny co cykl koszenia.

    Nie jestem w stanie Ci powiedzieć, jaką szerokość ma margines, bo nie mam ani jednego miejsca, żeby trawnik dochodził do ściany. Zawsze jest ok 8cm obrzeże - z kostek betonowych, lub granitowych
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #168

    Domyślnie

    po dłuższym namyśle idę w kierunku Robomow - zadecydował dobry rabat, 4 lata gwarancji i darmowe ubezpieczenie od wandalizmu i kradzieży jakie daje producent.

  9. #169

    Domyślnie

    Cytat Napisał eko_zgonus Zobacz post
    po dłuższym namyśle idę w kierunku Robomow - zadecydował dobry rabat, 4 lata gwarancji i darmowe ubezpieczenie od wandalizmu i kradzieży jakie daje producent.
    Na jaki model się zdecydowałeś, w jakiej cenie i gdzie kupowałeś?

  10. #170

    Domyślnie

    RK1000 za 5500.
    Cena taka bo brałem u gościa rzeczy do nawodnienia i był skory do zniżki, podam na priv jeśli ktoś będzie zainteresowany.
    Z minusów aplikacja tylko na Bluetooth ale zaakceptowałem to dla plusów jakie wymieniłem

  11. #171

    Domyślnie

    Ciekawe czy bierzesz nawodnienie tam gdzie ja... poszedł priv
    Co Cie przekonało do RK1000? Bo cenowo nadal drożej niż Worx

  12. #172

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    Ciekawe czy bierzesz nawodnienie tam gdzie ja... poszedł priv
    Co Cie przekonało do RK1000? Bo cenowo nadal drożej niż Worx
    Mam duży trawnik 950m2 i trochę asekuracyjne podszedłem z przekonaniem, że tanie rzeczy są tanie, nie ujmując Worxowi, uznałem że Robomow jest bardziej nazwijmy to markowy, porządny, różnica 1300 po prostu do zaakceptowania.
    Robomow też ma noże a nie żyletki, i z filmików Robomow mi się bardziej podobał, znalazłem nawet jakiś filmik gdzie jechał Worx z Robomowem razem i ten drugi lepiej wyglądał

  13. #173

    Domyślnie

    Hej, podeślesz na priv kontakt do tej firmy? Chyba też poszedłbym w Robomow.

    Czy montowałeś sam czy już ta firma to robi?

  14. #174

    Domyślnie

    Kerad85 - Firma to ekoos, maja kosiarki i nawadnianie (tak, to jest firma u której kupowałem zraszacze, jak zgadywałem 2 posty wyżej ). Niestety nie montują z tego co pytałem.

    Co do kosiarek - sam kupiłem landroida 1000 ostatecznie w ostatnim dniu promocji. Montaż niestety na ziemii, a "cut to edge" wg. montażystów to bardziej 6cm albo i troche więcej... Z montażu więc pewnie nie skorzystam, a czy kosiarkę zostawię chyba uzależnie od pierwszych delikatnych testów na sucho.

    Na razie mogę powiedzieć, że sparowanie z wifi kosiarki trwało 1.5h, skończyło się ręcznym wrzucaniem pliku json wygenerowanego przez stronę producenta na pendrive USB oby dalej poszło lepiej. Aplikacja na telefon ma ładne 2.5 gwiazdki a problem z połączeniem jest znany chyba od miesięcy (jeśli nie lat)

  15. #175
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dlatego ja z opcji montażu zrezygnowałem, uznałem, że w moim skomplikowanym w kształcie ogrodzie zrobię to lepiej.
    Mnie akurat sparowanie poszło normalnie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #176

    Domyślnie

    Pytanie do osób, które mają worxa, a jak z serwisem tego urządzenia? Zakładam, że za jakiś czas 2-3 lata coś trzeba wymienić, przeczyścić itp.?

  17. #177
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nic się nie czyści(poza resztkami trawy z podwozia), nie wymienia (poza nożykami).
    To nie spalinówka.

    Serwis jest póki co jeden, centralny, choć nie wiem, co robią na miejscu, co wysyłają do DE
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #178

    Domyślnie

    To dobra wiadomość! Zatem mowa o serwisie przez huskqarnę to w dużej mierze chwyt marketingowy?

  19. #179
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    O jakim serwisie przez Husqvarnę?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #180

    Domyślnie

    Mam pytanie o kabel, w przyszłości powstanie mi przeszkoda, czyli basen obsadzony roślinami, nie wiem Jeszce jak to będzie dokładnie, jak wtedy z kablem zrobić? Przecinam w miejscach które zechce i układam nowy na omijankę? wymagane specjalne łączenie? jak to działa?

Strona 9 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony