dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 19
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 366
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Zapomnialam dodac, ze fuga jest w kolorze grafitowym pod kolor dachu.

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    W poniedzialek 4 grudnia mieli mi wchodzic z dachem ale raczej jest to nierealne . A dlaczego? Ano dlatego, ze dach mialam umowiony na polowe listopada, a u nas byl poslizg z murami i jak chcieli mi zaczynac dach to ja jeszcze bylam daleko w polu. No i dachowcy poszli na inna budowe i teraz musimy czekac na swoja kolejke, az skoncza zaczeta budowe. Do swiat mam miec niby dach zrobiony, a ze ja jestem z natury "w goracej wodzie kapana" i wszystko musze miec na wczoraj, wiec juz mam nerwy z powodu dachu.
    No i mam tez maly problem z oknami, wiem ze maja byc pcv i w kolorze zloty dab ale kompletnie nie mam pojecia jakiego producenta wybrac. Wypadaloby zrobic wyyceny chociaz w 2 firmach ot tak dla spokojnego sumienia i pocieszenia, ze nie przeplacamy. Tylko, ze problem w tym ze firm okiennych na rynku jest masa, a ja nie wiem do jakich firm sie udac, a niestety nie mam ani czasu, a tym bardziej ochoty robic wycieczek po wszystkich sklepach z oknami w miescie, a jest tych punktow kilkadziesiat conajmniej . Wczoraj w rozmowie moj żonciuś (czytaj maz) powiedzial mi, ze znajac mnie jest pewiem, ze pojde do jednego punktu z oknami i wiecej nie bede chodzic tylko tam wlasnie zamowie. Oczywiscie zarzekalam sie, ze bede chodzic do kilku sklepow za oknami ale po dluzszym zastanowieniu sie przyznalam mu troche racji (ale glosno tego nie powiedzialam) I dlatego gdybym miala zamowic w pierwszym odwiedzonym sklepie to bym nie chciala trafic na buble okienne tylko na okna, z ktorych bede zadowolona.
    Jest jednak opcja, ze w pierwszym sklepie nie dokonam zakupu jezeli obsluga mnie oleje jako kupujaca, to wtedy chocby mieli "zlote klamki" i najlepsza opinie w miescie to u nich nie kupie, bo nie nawidze takiego traktowanie klijentow.

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Pytalam kilka osob, ktore wymienialy okna aby wyrazily swoje opinie na temat uzytkowanie zakupionych okien, tylko ze kazda z tych osob miala okna innego producenta i znowu trafilam do punktu wyjscie. Od dawna nastawialam sie na okna z Pomorskiej Fabryki Okien tylko, ze w opstatnim czasie uslyszalam kilka negatywnych uwag na temat okien pcv z tej firmy, wiec tym oto sposobem jestem w punkcie wyjscie.

  4. #64
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dzisiaj zadzwonil mi pan od dachu i poinformowal, ze w najblizszy poniedzialek wchodza mi z dachem ! Ucieszylam sie bardzo ale tylko przez chwile, bo za moment uswiadomilam sobie, ze zaraz w ten sam dzien bede musiala im wplacic na material, ktory przywioza na dzialke. Oni mnie nie znaja i chca kasowac za material stopniowo w momencie wjazdu do nas na budowe. Za robocizne skasuja jak juz wszystko bedzie gotowe. No i powstal maly problem, bo spodziewalam sie ich pod koniec przyszlego tygodnia (wczoraj bylam u nich i taki byl termin), a tu dzisiaj rano telefon, A pieniadze bede miec dopiero w czwartek rano. Wiec dzisiaj sie dwoilam i troilam aby skombinowac kilkanascie tysiecy do poniedzialku ale powiem szczerze, ze jeszcze troche mi brakuje, bo wiadomo jak to dzisiaj ludzie maja kase, kazdy wydaje na biezaco albo w cos inwestuje. Cala sobote i niedziele bede sie glowic !
    We wtorek wieczorem bylam rozliczyc sie z panem budowniczym, zaplacilam za beton na wience i na fundament na wejscie oraz strzemiona (2350zl ) i postawilam za wieche.

  5. #65

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Co do podsumowania to podam dokladnie kwote jak zaloza mi dach, postawia scianki dzialowe i podmuruja kominy z klinkieru. Mysle, ze powinnam zmiescic sie w 130tys. (chyba, ze wyleci cos niespodziewanego) Jest to kwota za dom i gospodarczy, gospodarczy stanowi 27% tej kwoty, obydwa budynki robimy z takich samych materialow. 130tys. nie obejmuje zakupu dzialki, Dokladnie opisze i podsumuje wydatki w dzienniku po skonczonych wyzej wymienionych pracach.

  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    CAEN chyba przez pomylke wpisalas sie w moj dziennik.

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    W poniedzialek czyli wczoraj przyjechalo auto z drzewem na stropy i wywiazke i tylko 2 panow , a mialo byc 5 conajmniej, a jak sie uda to nawet 7. Na moje pytanie dlaczego sa tylko we 2 odpowiedzieli, ze oni beda rozladowywac, a potem reszta dojedzie. Niestety nie dojechala reszta pracownikow !!!
    Dzisiaj panowie, a bylo ich az 4 przyjechali do mnie na budowe o 8 z minutami, ja dojechalam o 9, a panowie od dachu co robia??? Ano stoja w koleczku, drapia sie po glowach i pija swiezo sparzona kawke. Przemilczalam, no w koncu zimno jest niech chlopaki kawy sie napija, zyczylam milej pracy i pozegnalam sie i pojechalam do swojej pracy. A wieczorem, gdy po pracy pojechalam to przezylam szok . Panowie polozyli na budynku az 1 (slownie jedna) belke stropowa! Czyli jak w takim tempie beda pracowac to do wiosny mi nie skoncza (a oni maja mi robic stropy, wywiazke i blache)
    Juz rano nie podobalo mi sie, ze prace zaczynaja od kawy, my tez z mezem wykonujemy uslugi u ludzi ale zaczynanie pracy od kawy nigdy nie przyszloby nam do glowy. Jutro dowiem sie co bylo powodem tak efektywnej pracy, u nas przepadywalo dopoludnie, wiec moze stwierdzili ze bedzie taka pogoda przez caly dzien i sie zwineli. Acha i pytalam sie kiedy moze wchodzic murarz robic podmurowki, a oni mi na to, ze z dwa tygodnie im zejdzie z samymi stropami i wywiazka. No, a jak spisywalam z nimi zamowienie to mowili, ze dwa tygodnie beda robic wszystko wlacznie z blacha. Cos mi sie zdaje, ze do swiat dachu nie bede miec, cos czarno to widze!

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Wczoraj pojechalam na budowe wieczorem nie nastawiajac sie na wiele, a tam ....... strop na domku polozony
    Dzisiaj natomiast panowie maja poukladana i ponacinana wywiazke i jutro beda ja umieszczac nad stropem (taka mam nadzieje) Jutro bede tam musiala w koncu pojechac rano i sie im pokazac, bo bylam ostatni raz we wtorek .Tzn. jestem na budowie codziennie ale wieczorkiem jak juz panow od dachu nie ma. Jutro musze tez jechac w sprawie kregow na szambo i row, ktory idzie mi na calej dlugosci dzialki.
    A tak pozatym to jestem wykonczona tym lataniem i zalatwianiem, no i w pracy mam teraz najgorszy okres jak zwykle zreszta przed swietami. Czekam na Swieta zeby troche odetchnac.

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Wywiazka i strop na domku gotowe, a jutro zaczynaja gospodarczy. Moze jutro zdaze pojechac na budowe rano to zrobie swieze zdjecia.

  11. #71
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Obiecane zdjecia!
    Domek od przodu

    Strop

    Sufit w salonie

    Wykusz w kuchni

  12. #72
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    W poniedzialek ciesle skonczyli dom, wczoraj nie robili, bo caly dzien lalo. a dzisiaj zaczeli gospodarczy. Murarze podmurowuja szczyty, musialam z tego powodu dokupic suporeks, ktorego mi zabraklo , Dzisiaj zamowilam kregi na row o srednicy 40cm, a na wysokosc 100cm. Musialam zamowic 30 sztuk, po 50zl za sztuke. Wplacilam tez pierwsza rate na prad, ktory mam nadzieje, ze w styczniu mi podlacza. Jutro mam zamiar odetchnac od budowy i wybieram sie po pracy na zakupy przedswiateczne (nie mam jeszcze dla nikogo nic kupionego pod choinke) Chcialam jechac w niedziele ale przeraza mnie mysl, ze niedziela bedzie handlowa i beda tlumy ludzi .

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    W piatek ciesle zakonczyli prace, a oto efekty.
    Wywiazka na budynku gospodarczym:

    Domek z kominem



  14. #74
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Wczoraj byla u mnie akcja pierniczkowa, pierniczkow wyszlo 140 sztuk, a robilam je z synusiem i moja siostra studentka, ktora przyjechala specjalnie z Poznania robic pierniki.


  15. #75
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dzisiaj mieli zaczac klasc blache ale nie zaczeli , po poludniu dzwonili i powiedzieli, ze nie wiedza czy zaczna jutro czy w srode. Cos mi sie wydaje, ze jutro tez ich nie bedzie. Jezeli jutro zadzwonia, ze chca zaczac foliowac od srody to powiem im, ze maja przed swietami nie zaczynac tym bardziej, ze dopiero wracaja do pracy po Nowym Roku.

    No a teraz najlepszy numer, cieslom zapomnialo sie polozyc w budynku gospodarczym strop . Okazalo sie, jak do nich zadzwonilam, ze wywiezli sporo drzewa z powrotem do tartaku ale nie mysleli, ze to drzewo z mojego stropu (tak sie tlumaczyli). Ja bym za nie zaplacila, a oni by je wykorzystali na innej budowie ! Powiedzieli, ze moga mi zalozyc ten strop, tylko, ze ja mam juz wszystko podmurowane i rozmawialam z kierownikiem czy ten strop musi byc (dla nas by bylo lepiej jak by go nie bylo, bo bedziemy miec wyzej sufity) Kierownik powiedzial, ze stropu nie musi byc, bo pudynek scala betonowy podciag ze zbrojeniem wewnatrz. Wiec w tartaku powiedzialam ,ze jak zapomnieli o stropie to ja teraz nie bede wszystkiego ruszac aby go zalozyc, wiec takim oto sposobem nie bedzie stropu w gospodarczym. Musza mi odliczyc za material i robocizne, no i za rozpiske belek stropowych od architekta zaplacilam 200zl, ktore tez sobie potrace. W projekcie orginalnym byl strop betonowy, a ze my chcielismy drewniany to tartak zazadal dodatkowych obliczen i rozpisanie belek przez architekta za co ja zabulilam jak sie okazuje niepotrzebnie. Gdybym sie nie upomniala o strop to oni wcale by sie nie przyznali, ze tyle drzewa zostalo. tak to jest jak caly dzien sie pracuje i slepu ufa sie ludzia .

  16. #76
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dzisiaj dostalam pierwsza wycene okien
    -6-cio komorowe
    -kolor obustronny
    -klamki zlote (w standardzie sa brazowe)
    -montaz na pianke
    -wszystkie uchylno-otwierane
    CENA 8000 zl. Jest to cena okien w domi i 2 okien w gospodarczym.
    Dodatkowo cena za rolety na wszystkie okna w domku to 3600 zl.
    Sa to okna firmy http://www.ekookna.pl/pl/, a rolety nie spytalam jakiej sa firmy.
    Zoncius mowi, ze drogo dlatego musze zrobic jeszcze kilka wycen. Murow nie dalo sie wybudowac taniej, natomiast teraz mamy juz mozliwosc wyboru i musimy obcinac wydatki jak chcemy w przyszlym roku zamieszkac. Takie zmniejszanie wydatkow bedzie dotyczyc wielu rzeczy . Juz wiem, ze z wielu wymarzonych cudeniek bede musiala zrezygnowac, bo nie starczy nam kasy.

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Co do dachu to cisza w eterze !
    No , a teraz cos bardziej przyjemniejszego, wlasnie przed chwila skonczylismy stroic choinke. W koncu przestalam zyc tylko sprawami budowlanymi, a zaczelam cieszyc sie swietami . Dzisiaj tez pokupilam brakujace prezenciki, a jutro zaczynam piec powoli to co mozna upiec szybciej czyli piernik i biszkopt. Pisze nie na temat budowy ale mam nadzieje, ze wszyscy czytajacy moj dziennik wybacza mi to.
    Korzystajac z okazji skladam wszystkim budujacym, ktorzy odwiedzaja moje zapiski spokojnych i radosnych Swiat Bozego Narodzenia, oraz wytrwalosci budowlanej w nadchodzacym Nowym Roku. Do zyczen zalanczam moja choineczke, ktora jest potezna, a pokoj ma tylko 12 mkw.
    Ostatnio edytowane przez magpie101 ; 07-05-2016 o 22:17

  18. #78
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dostalam dzisiaj wycene okien z Oknoplastu-Krakow
    -6-cio komorowe
    -obustronny kolor
    -klamki zlote
    -montaz na pianke
    -wszystkie uchylno-otwierane
    CENA 10400 zl. Jest to cena, ktora moge miec pod warunkiem, ze zamowie do konca roku (bo wlasnie do konca roku maja rabat) no i musze przy zamowieniu zaplacic calosc , a okna beda w polowie lutego. Jesli natomiast wplace tylko zaliczke (nie spytalam jak duza) to musze do ceny dodac jeszcze 10% wiecej (jest to rabat, ktory trace jesli nie wplace calosci)
    Do tego dochodza rolety, ktore kosztuja 4800 zl. Wiec razem wychodzi 16300 zl (doliczylam te 10%, bo calosci na pewno im nie zaplace)
    4700 zl wiecej niz pierwsza wycena, wiec juz wiem, ze tych okien miec nie bedziemy . Na jutro bede miec wycene z Pomorskiej fabryki ale cos mi sie wydaje, ze na te okna rowniez nie bedzie mnie stac.

  19. #79
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Co do tej zaliczki, gdzie kaza sobie placic calosc, a okna za dwa miesiace to troche przegieli. Ja rowniez pracuje w podobnej branzy i u nas nikt nie wplaca wiecej zaliczki niz 10%, nawet jesli towar ma kosztowac 10tys. zl. Ludzie po prostu sie boja i ja sie im nie dziwie, np. obok mojego miejsca pracy facet mial sklep z oknami od ladnych kilku lat, dobra renome i dobre okna i nagle zwinal sie z dnia na dzien. Ludzie z policja przyjezdzali, bo nabral zaliczek i pospisywal raty i szukaj wiatru w polu. A oni chca zebym im wplacila calosc, bo albo wplace i bedzie 10% rabatu albo figa . Chyba na glowe upadli.

  20. #80
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Zapomnialam dodac, ze dzisiaj weszli mi z dachem tzn. zaczeli zakladac folie ale za duzo nie zrobili, bo okolo 13 przegnal ich deszcz .

Strona 4 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony