dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 19
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 366
  1. #81
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Folia na domku polozona, a na gospodarczym na polowie dachu tylko zdazyli polozyc folie.
    Dzisiaj mielismy akcje z kregami, na calej dlugosci naszej dzialki idzie row, dostalismy decyzje na polozenie kregow o srednicy 40 cm na dwa wjazdy i furtke, czyli wychodzilo na to 15 kregow, a my zamowilismy 30 kregow, bo chcielismy zrobic sobie wjazd i zasypac row na calej dlugosci domu i gospodarczego. facet, ktory nam przywiozl kregi zapytal czy mamy pozwolenie na polozenie takiej ilosci kregow no i dopiero wtedy zairzelismy w decyzje , byla wycieczka do gminy i okazalo sie, ze nie mozemy polozyc az tylu kregow. No a kregi byly juz na dzialce. Musialam pojechac tam gdzie je zamawialismy i uprosic aby mi je odebrali i zamienili na kregi do szamba. I w taki oto sposob bedziemy miec szybciej zakupione kregi na szambo.



  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Wyceny z Pomorskiej Fabryki nie mam, bo nie dojechalam przed swietami, pojade dopiero po Nowym Roku. Mam natomiast wycene okien, ktore wycenilam jako pierwsze, ten sam producent i te same okna, tylko wycenilam te okna w innym punkcie i miejscowosci i wiecie o ile drozej mi wycenili ? Policzyli wiecej o 3200zl . Po prostu jak uslyszalam cene to sobie usiadlam, te same okna, a tyle drozej mi policzyli.

  3. #83
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Row wykopany i kregi w nim sa juz ulozone. Przywiezli tez kregi na szambo 12 sztuk. Szambo bedzie 3 komorowe. Wczoraj byl tez elektryk na dzialce i pokazal gdzie kopac na kabel, ktory bedzie prowadzony od slupa do domku. Energetyka pod koniec stycznia ma przyjechac podlaczyc skrzynke na slupie, elektryk doprowadzi nam kabel do budynku i zrobi tablice z bezpiecznikami, a dalej prad w obydwu budynkach bedzie rozprowadzal zoncius (jest elektrykiem z zawodu ale nie pracuje w tym fachu i nie ma uprawnien na podlaczenie do licznika) Jestem ciekawa ile wykasuje elektryk za zrobienie tego co pisalam wyzej, bo zoncius oczywiscie z nim nie ustalil ceny. Prad mial mi zakladac tata, ktory zajmowal sie tym cale zycie i wiele domkow podlanczal ale nie doczekal aby podlonczyc moj dom. I chcac nie chcac maz bedzie to robic.

  4. #84
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    U nas pogoda marzenie, sloneczko, cieplutko, bez wiatru, a panow od dachu oczywiscie nie ma ! Dzwonilam rano i dowiedzialam, ze przed swietami nie skonczyli czegos tam i dlatego nie moglui byc dzisiaj u mnie. A na moje pytanie czy jutro beda nie odpowiedziano mi wprost czy tak czy nie. Jestem wsciekla i zaeaz zadzwonie do nich jeszcze raz aby sobie ulzyc.

  5. #85
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Wczoraj zadzwonilam do dachowcow i ich tak opierniczylam, ze az sobie ulzylo. A co to dalo? Ano dzisiaj rano mialam telefon o 7.20 i uslyszalam nastepujacy tekst "jaka jest u pani pogoda (dachowcy mieszkaja 40 km odemnie), bo u nas pada i my sprawdzalismy pogode w internecie na pani rejon i tam pokazuja, ze caly czas bedzie padac." Podnioslam rolete i dojrzalam, ze jast mokro (bylo jeszcze ciemno), na co pan stwierdzil, ze w takim razie nie przyjada. O 8.20 wyszlo slonce i dopiero popoludniu zaczelo padac. Zadzwonilam w poludnie i pytam czy jutro beda, a pan na to mi odpowiada "postaramy sie byc ale to nie odemnie zalezy tylko od szefa"
    Co do pogody to na najblizsze 2 tygodnie u mnie ma byc deszcz i przez ostatnie 2 tygodnie tez mial byc deszcz, a tylko 2 dni padalo. Wiec jak oni beda ciagle patrzec na pogode w internecie zamiast przyjechac to do wiosny mi nie skoncza tego dachu. A od wczoraj mialam miec zakladany prad .
    Draznia mnie strasznie tylko, ze dalam im 20 tys. zaliczki, a to co zrobili warte jest 16 tys. (material + robocizna), gdyby nie ta zaliczka to juz bym szukala innej ekipy.

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dostalam wycene okien Avante
    -okucia Rotont z dwoma zaczepami antywlamaniowymi
    - zloty dab obustronnie
    - klamki zlote
    - montaz na pianke
    Cena 9380 zl. Do tego cena rolet z zamontowaniem 5300 zl.
    Razem 14680 zl.
    Tez odpadaja, bo nie stac nas na nie, chociaz bardzo mi sie podobaja.

  7. #87
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dzisiaj rano o 7.25 telefon od dachowcow i to samo stwierdzenie (internet, deszcz itp.) W deszcz (lekka mzawka) pracownikow nie wysle, bo sie przeziebia i pojda mu na zwolnienie i co on zrobi? Rece opadaja, juz nawet nie jestem zla tylko jest mi przykro. W poludnie zadzwonilam do nich i powiedzialam, ze jesli oni nie pracuja w taka pogode jak jest obecnie (pochmurno i przelotne opady), a inna pogoda juz raczej do wiosny nie bedzie to ja koncze z nimi wspolprace szukam innej ekipy. Pan jak zwykle obiecal, ze jutro juz beda i to w szesc osob, chociaz ja nie wierze juz w ani jedno slowo. jestem wkurzona tym bardziej, ze na budowach, ktore mijam w drodze do pracy obecna pogoda fachowca nie przeszkadza i robia.

  8. #88
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Rano dzisiaj jezdzilam za drzwiami zewnetrznymi i bramami garazowymi i jestem zalamana obsluga , nie chce im sie podejsc (sprzedajacym) aby obsluzyc, a jak juz podejda to odpowiadaja z laski na zadane pytania, bo wiedza, ze jak nie ja to inny po mnie kupi. Zalamac sie mozna, na pewno u takiej osoby nie zakupie nic chocby miala najtaniej w calym miescie.
    Przy okazji odwiedzilam 2 sklepy z plytkami i moglam obejrzec plytki do salonu na zywo imitujace deski i powiem szczerze, ze jestem zawiedziona. Plytki, ktore mi sie podobaly (wstawialam ich zdjecie w dzienniku wczesniej) w dotyku sa strasznie chropowate tak jak beton i strasznie przez to na nich kurz osiada. Znalazlam natomiast plytki hiszpanskiej firmy emigres seria MADERAS, ktore na wystawie mieli w 8 kolorach. Piec bylo w macie, a trzy w polysku delikatnym, wszystkie natomiast sa gladkie w dotyku i wygladaja slicznie. Jak uslyszalam, ze hiszpanskie to myslalam, ze cena mnie zwali z nog ale nie! Metr kosztuje 68 zl i mysle, ze przy zakupie duzej ilosci zeszliby z ceny.

  9. #89
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dzisiaj rano mimo, ze pogoda byla najgorsza od poczatku tygodnia panowie od dachu przyjechali i to w 6. Przywiezli juz blache, bylam rano i pokazalam na zdjeciach jak chce rynny oraz wszystkie wykonczenia z blachy i jesli bedzie inaczej to dachu nie odbiore, a tym samym nie zaplace (tak powiedzialam panu odpowiedzialnemu za kladzenie blachy).
    Byl tez dzisiaj elektryk i podlonczyl kabel od slupa do garazu w budynku mieszkalnym i zalozyl skrzynke z bezpiecznikami.
    mam wycene rynien w kolorze dachu metalowe cene 3600 zl. na sam dom (rynny, wszystkie haki i mocowania, robocizna). Na gospodarczy wyszlo 2200 zl. Ta cena lekko zwalila mnie z nog.
    Bylam jeszcze raz obejrzec dzisiaj wieczorem okna, na ktore sie zdecydowalam i umowilam sie na poniedzialek na 8 rano na pomiar, ktory musze jeszcze potwierdzic telefonicznie. Wybralam w koncu ekookna z raciborza (zdecydowala cena) tylko, ze nie robie obustronnego koloru we wszystkich pomieszczeniach tylko chyba w salonie i kuchni. W sypialniach i lazience od srodka beda biale.

  10. #90
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    I jeszcze co do bram to znowu dzisiaj rano i po pracy jezdzilam za bramami. Rozpietosc cen jest straszna, np. brama hormana segmentowa 250/225 kolor zloty dab w jednym miejscu 2590 zl. po rabacie, a w innym 3000 zl i mowy nie ma o rabacie mimo, ze bede kupowac 2 sztuki.
    Na poczatku chcialam brame metalowa uchylna (chodzilo o cene) ale okazalo sie, ze w kolorze tym co chce tekie bramy robi tylko horman i taka brama bez ocieplenia kosztuje 2000 zl. Roznica jest niewielka, wiec nie ma sensu kupowac uchylne. Ta metalowa wyglada slicznie, tloczenie mozna sobie wybrac takie jak w segmentowej, kolor ma strukture drewna ale cena jest zabojcza. Jeszcze sie nie zdecydowalam co kupie, a czas mnie pogania . Straszne sa tez ceny drzwi gospodarczych w kolorze zloty dab (a potrzebuje 3 sztuki), od 1400 zl. w gore .

  11. #91
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Wczoraj dachowcy skonczyli lacenie dachu, blacha jest juz na dzialce, zdziwilam sie jak zobaczylam jak jest jej malo (tak mi sie wydaje) Jutro maja zaczac klasc blache o ile nie bedzie padac, bo dzisiaj u nas leje.
    Przed chwila wrocilam z dzialki, bylam na pomiarze okien, rolet i parapetow. Parapety zamowie pozniej ale juz mam pomierzone. Na zewnatrz beda chyba granitowe o ile dobiore kolor, a w srodku konglomerat albo granit (zalezy od ceny, bo jesli spodoba mi sie granit, ktory jest w promocji to cenowo nie rozni sie on od konglomeratu). Okna beda na zewnatrz w kolorze, a od srodka w salonie i kuchni kolor, a sypialnie, lazienka i skrytka beda biale.

  12. #92
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dzisiaj dostalam wycene bram od faceta u ktorego zamawialam okna. Bramy rolowane w kolorze zloty dab (oczywiscie jest to jeden z drozszych kolorow ) z 4 pilotami (po 2 do kazdej bramy) cena 7000 zl. z montazem. Co do pilotow to sa one konieczne, bo na tych bramach nie ma zadnych uchwytow. Wygladaja one tak:

    Rozmawialam dzisiaj jeszcze raz w punkcie na temat bram segmentowych, za dwie bramy z upustem i montazem o grubosci 2cm jak przyszlo co do czego to powiedzieli mi 5700 zl. jeszcze sie zastanawiam ale chyba zdecydujemy sie na rolowane. Maz jest za rolowanymi ale mi pozostawil wolna reke - ja mam wybrac.

  13. #93
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dachowcy dzisiaj robili w szesciu. Na dzialce dzisiaj nie bylam, jezdzil zoncius. Jutro wchodza mi murarze i beda stawiac scianki dzialowe. Za dwa tygodnie mam miec okna, a jesli zdecyduje sie na bramy garazowe rolowane to czas oczekiwania 5 dni. Co do drzwi to beda to KMT z szybka, a jesli chodzi o drzwi gospodarcze w ilosci 3 sztuk to beda w kolorze okien gladkie i kosztuja 849 zl. z klamka, wizjerem i zamkiem, stalowe, okleinowane. Sa to takie drzwi jak KMT tylko produkowane w Chinach i czy bym kupila gladkie czy tloczone to wszystkie sa w tej samej cenie (no ale drzwi gospodarczych nie wezme tloczonych ) Gdy pytalam o gladkie z KMT to kosztuja 1200 zl, wiec roznica na trzech sztukach jest kolosalna. Jutro moze porobie rano fotki to wstawie.

  14. #94
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Na budowie bylam ostatnio we wtorek rano i wczoraj wieczorem, zdjec nie robilam, bo nie mialam co uwieczniac na zdjeciach. Nie mam juz sily na tych dachowcow! Nie dosyc, ze przyjezdzaja miedzy 9, a 10 to po rozwinieciu narzedzi robia sobie gorace kubki i maja przerwe w pracy przed rozpoczeciem pracy . Potem wlaza na dach jesli nie kropi przelotny deszcz (bo jesli kropi to siadaja w aucie i czekaja na cud) i o 15 sie zwijaja. Przez 2 dni murarze robili scianki dzialowe i szczerze powiem, ze sa jeszcze w szoku widzac w jakim tempie pracuja dachowcy. No ale ja im nie place na godzine tylko od calosci, wiec sobie odpuscilam. Wczoraj skonczyli mi gospodarczy i dzisiaj zaczeli dom ale nie jechalam zobaczyc ile zrobili aby sie nie denerwowac.

  15. #95
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    No, a teraz cos przyjemniejszego! Jestem szczesliwa, bo mam juz scianki dzialowe i dopiero teraz moge sobie wyobrazic co gdzie bedzie stac. Musze przyznac, ze niepotrzebnie sie denerwowalam, ze domek jest malutki w srodku, bo pokoje sa wielgachne. Wszystko mi sie podoba poza jednym malym szczegolem, przeraza mnie wielkosc lazienki tzn. jest ona taka miniaturkowa jak dla maluszkow w przedszkolu i jestem troche podlamana, bo chcialam mala lazienke ale ogladajac projekt nie myslalam, ze bedzie ona az taka malutka . No ale madry Polak po szkodzie.

    Bramy zamowilam w kolorze okien rolowane na piloty, beda do konca przyszlego tygodnia.
    Okna przyjada w czwartek za tydzien, jesli beda rano to w czwartek mi wstawiaja, a jak beda wieczorem to okna beda wstawiane w piatek razem z bramami. Strasznie sie ciesze .
    Po oknach zabieramy sie za prad, ocieplamy dach i podwieszamy sufity aby mogli wejsc z tynkami. Chcialabym zdazyc to zrobic do 15 lutego, bo potem zapowiadaja straszne mrozy ale nie wiem czy mi sie uda wykonac ten plan.
    Mam tez wycene parapetow zewnetrznych z granitu na wszystkie okna z montazem 980 zl. jesli wybiore kolory, ktore sa w promocji. Bo jesli wybiore inne kolory to zaplace jeszcze raz tyle.
    Jutro rano jade na budowe sprawdzic czy blachy mi nie porwalo, bo u nas jest dzisiaj straszna wichura.

  16. #96
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    W koncu wkleje zdjecia dachu, co prawda jest to tylko dach na budynku gospodarczym ale zawsze to cos. Dzisiaj mimo wiatru dachowcy przyjechali, a ile zrobili zobacze jutro rano.



  17. #97
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Mecza mnie dzisiaj okna, ktore zamowilam, a wlasciwie ich kolor. Najpierw chcialam zloty dab obudtronnie (tak mi sie zawsze marzylo), a na ostatecznym pomiarze cos mi strzelilo i w sypialniach, skrytce i lazience zrobilam od srodka biale. Gdybym od razu miala je zamontowane to bym nie myslala, a ze musze czekac jeszcze tydzien to glupie mysli chodza mi po glowie ! W sypialniach od srodka chcialam biale aby latwiej bylo dobrac wystroj pomieszczen ale uswiadomilam sobie, ze i tak nic mi to nie daje, bo rolety zewnetrzne, ktore bedzie widac przeciez w pokojach od srodka mam w zlotym debie. No i teraz dopiero bedzie to do niczego nie pasowac - biale okna na tle rolet w kolorze. Jestem strasznie wkurzona ale teraz to juz nic nie zrobie, czekajavc do czwartku bedzie mnie szarpac jeszcze bardziej.

  18. #98
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dzisiaj rano wyrzucilam dachowcow, najpierw wstawie zdjecia, a potem opisze wszystko. Z tylu domu i z przodu mam takie ozdobne wykusze, ktore powinny miec odprowadzenie do wody,a moi dachowcy majac zdjecia i moje instrukcje zrobili tak

    BEZ KOMENTARZA !

  19. #99
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Wczoraj mialam telefon od dachowcow, ze dzisiaj koncza, a jutro mam jechac sie rozliczyc. Powiedzialam, ze jesli skoncza w co bardzo watpie to im zaplace pod warynkiem, ze bedzie wszystko ok.
    Dzisiaj rano pojechalam na dzialke i sie zaczelo. Najpierw sie okazalo, ze na wykuszach tzw. trojkatach, z przodu i od tylu domy odprowadzenia do wody sa nie tak jak chcialam. Gdy panowie zaczynali to dalam im zdjecia z netu i powiedzialam, ze chce identycznie. Nie roobili tak i jeszcze chcieli mi wmowic, ze tak jak oni zrobili jest lepiej i ladniej. A to wykonczenie wyglada tak jakby to bylo rozgrzebane i mialo byc konczone potem.
    No ale najwiekszy halas byl o pasy wykonczeniowe z blachy, ktore sa na szczytach tych trojkatow. Te na tym daszku, ktory pokazalam sa do wyrzucenia, bo sa za krotko przyciete, maja sie schodzii i ma byc dziubek.
    Poszlo o trojkat z przodu domu, boki tego trojkata sa z pasow z blachy i maja po 3 metry kazdy, a panowie mieli pasy z blachy po 2 metry, wiec chcieli mi te pasy sztukowac na co ja sie nie zgodzilam. Ozdoba naszego domu jest wlasnie ten wykusz, a oni chcieli mi go tak zeszpecic.

  20. #100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Przepraszam, ze tak pisze w ratach ale juz 2 razy komp mi sie zresetowal i musialam pisac od nowa, wiec teraz wysylam tak po trochu.
    Co do pasow to dachowcy twierdzili, ze sa tylko 2 metrowe i innych nie ma, wiec musi byc sztukowane. ja im na to, ze zadzwonie do producenta, wiec oni dopiero powiedzieli, ze 2 metrowe sa w standardzie, a 3 i 4 metrowe nalezy specjalnie zamawiac i do tego nalezy miec inna wyginarke do blachy, a oni maja tylko taka do 2,5 metra. Powiedzialam im, ze to iz nie maja wyginarki mnie nie interesuje, mogli mi to powiedziec przed podpisaniem umowy i ja bym sie wtedy na pewno na to nie zgodzila, a co do sztukowania pasow z blachy to powiedzialam, ze dla mnie logiczne bylo, ze cos co jest ozdoba domu czyli trojkat bedzie ladnie zrobiony, a nie z kawalkow, wiec skad ja mialam wiedziec jakiej dlugosci sa pasy z blachy. To oni to robia i to oni powinni mnie poinformowac o takich czy innych rozwiazaniach. Stanelo na tym, ze dachowcy przed 10 pojechali, bo bez tych pasow nie mogli konczyk doslownie kawalka dachu, firma zamawia pasy 3 metrowe za ktorymi trzeba 2 tygodnie czekac, a ja im za te pasy blachy nie zaplace, bo zaplacilam juz za 2 metrowe, ktore sa niepotrzebne. Powiedzialam im takze zeby sie cieszyli, ze nie musza wymieniac pasow blachy na szczytach dachu, bo tam sa szczyty wykonczone 2 metrowymi i sa gesto laczenia, a gdyby zamowili 4 metrowe to by bylo mniej laczen. No ale na te szczytowe machnelam reka, bo sa one z boku domu i ich nie widac. Jak sie okazalo 3 i 4 metrowe to arkusze niestandardowe i sa drozsze, wiec dlatego kupili tylko 2 metrowe. No i teraz maja problem, bo musza pozyczac wyginarke do blachy 3 metrowej ale to mnie tez nie obchodzi. Nie popuszcze im, tymbardziej ze drogo mnie kosztuje ten dach i robie to na wiele lat. Oni mysleli, ze jak mi dzisiaj powiedza, ze bede czekac dodatkowo za pasami 2 tygodnie to machne reka i bede im kazat tak jak jest zostawic. Tym czasem powiedzialam im, ze i tak mi zawalili termin (mialam miec dach do swiat), wiec 2 tygodnie nie robia mi roznicy.

Strona 5 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony