dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie studnia chłonna

    czy ktoś budował studnię chłonną, jakie są ceny, jakie trzeba załatwić formalności, czy wystarczy tylko zgłoszenie, czy jeszczce jakieś inne wymogi i dokumenty są potrzebne, studnia ma służyć do odprowadzania wody z przydomowej oczyszczalni i drenażu wokół fundamentów, w jakiej minimalnej odległości od domu budować
    Klakier

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Też bym się chętnie dowiedział czegoś na ten temat. Stosował ktoś może studnię do odprowadzania deszczówki? Jest to dozwolone?

  4. #4

    Domyślnie

    Nie jest zabronione, więc jest dozwolone

  5. #5

    Domyślnie

    ja budowałem studnie chłonną do oczyszczalni
    koszt kregu betonowego to u mnie 90 zł szt
    taka sama cena na pokrywę
    wykop pod studnie kopałem sam
    pod pierwszy krąg podłożyłem geowłókninę by studnia nie zamulała się od spodu
    całośc wypełniona drobnymi kamieniami (miałem dość dużo na działce więc po prostu poprzebierałem) dodatkowo zamierzam zasypać jeszcze z wierzchu
    płukanym kamieniem 16-32 mm cena to 160 zł za tone
    Czyli koszt mojej studni chłonnej to ok 500 zł + oczywiście moja praca nad nią.

    Pozwolenie na studnie chłonną nie było wymagane bo była ona w pojekcie oczyszczalni zgłoszonym w starostwie.

  6. #6

    Domyślnie

    Kurcze ja musiałem dać 156zł za 1m szer. krąg o wys. 50cm.Pokrywa 175zł ( to wszystko z 7 % zniżką) kupiłem cztery ale dałem trzy kręgi bo już miałem przy 1,4 wodę i nie wyrabiała pompa z wypompowywaniem. Ale przy każdej rurze spustowej (4szt) ma 1000l zbiornik na deszczówkę tak więc mam nadzieję że te 1.5m studni chłonnej starczy,
    Nie pomyślałem o geowłókninie i zastanawiam się czy będę w stanie po wypompowaniu wody dołożyć ją i zasypać żwirem. Poczekam na upalne dni, poziom wody spadnie na pewno do dna.

  7. #7

    Domyślnie

    z dołożeniem geowłókniny nie powinno być problemu dobrze by było podkopać trochę krąg i wcisnąć geowłóknine pod niego ale to też powinno dać radę zrobić

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał maslak
    ja budowałem studnie chłonną do oczyszczalni
    koszt kregu betonowego to u mnie 90 zł szt
    taka sama cena na pokrywę
    wykop pod studnie kopałem sam
    pod pierwszy krąg podłożyłem geowłókninę by studnia nie zamulała się od spodu
    całośc wypełniona drobnymi kamieniami (miałem dość dużo na działce więc po prostu poprzebierałem) dodatkowo zamierzam zasypać jeszcze z wierzchu
    płukanym kamieniem 16-32 mm cena to 160 zł za tone
    Czyli koszt mojej studni chłonnej to ok 500 zł + oczywiście moja praca nad nią.
    Pozwolenie na studnie chłonną nie było wymagane bo była ona w pojekcie oczyszczalni zgłoszonym w starostwie.
    U mnie w starostwie stwierdzono że studnia chłonna to urządzenie wodne i należy wykonać operat wodno-prawny, samo zgłoszenie nie wystarczy. Osobiście się z tym nie zgadzam ale cóż począć z urzędasami.
    Mam jeszcze kilka pytań związanych z użytkowaniem studni chłonnej. Z ilu kręgów jest ta studnia i z jaką oczyszczalnią współpracuje, na jakim gruncie jest posadowiona?
    "Dom w Magnoliach"

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam tylko 3 szt. po 50cm czyli 1,5m. ale mam chłonny teren- piasek z żwirem.

  10. #10

    Domyślnie

    u mnie studnia podobnie jak u zahira na gruncie bardzo przepuszczalnym czyli na piasku i żwirze - będzie współpracowała z oczyszczalnią poliplast

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony