dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie Mój projekt kuchni

    Mam juz projekt kuchni, czekam na wasze opinie ,pozytywne i negatywne oceny tez, jestem ciekawa co o niej sadzicie, moze cos byscie zmienili?
    meble sa w kolorze wisni ,blat bezowy, szyby mleczne, gnebi mnie zlew ale raczej juz tak zostanie, i na drugim zdjeciu koło lodowki jest pusto pod blatem tam ma byc miejsce do szybkiej przekaski, tylko ten gres jest troche szarawy i sciany proponuja mi na szare a ja myslałam o bezach, co wy na to????



  2. #2

    Domyślnie Strasznie zimna

    Strasznie zimna i nieprzytulna ta kuchnia. Przypomina zaplecze apteki lub jakieś laboratorium.

  3. #3

    Domyślnie

    Czy ta szafka wisząca z lewej strony będzie się dobrze otwierać? Wydaje się, że przeszkadza okap.

  4. #4

    Domyślnie Re: Strasznie zimna

    Cytat Napisał castorp
    Strasznie zimna i nieprzytulna ta kuchnia. Przypomina zaplecze apteki lub jakieś laboratorium.
    Człowieku - przecież " to jest zimny rysunek z komputer" - kuchnia będzie wiśniowa ( a nie fioletowa) - co jest już cieplukim kolorem - będzie fajna co do zlewu i kuchenki ja mam podobny układ i 90% rzecy jak np przygotowywanie krótkich i długich posiłków czynione są właśnie w tym miejscu. U ciebie troszke mało tam miejsca (ale nie bardzo widać co tu możnaby zrobić - moze uwarunkowane jest to tym że u mnie lodówka tez jest na tej scianie i dlatego tak wiele czynnosci tam wykonuję (a wzasadzie moja żona- od bicia kotletów przez robienie kanapek do robienia napojów )
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...r=asc&start=46
    Jak zobaczysz na zdjęciach ja mam wiśniową kuchnię + szare ściany (a raczej metaliczne z przebijającym beżem i aluminiowe listwy. Beżowe kafle na podłodze i beżowy wzorek z małych kaflków i kuchnia jest już bardzo cieplutka

  5. #5

    Domyślnie Re: Mój projekt kuchni

    Jeszcze jedno - gdzie ZMYWARA i mikrofala

  6. #6

    Domyślnie

    Mi sie podoba bardzo, tylko też szukam zmywarki. Jaka tam zimna, prosta bez udziwnień.

  7. #7

    Domyślnie

    Na pierwszy rzut oka bardzo harmonijny projekt, nie ma chaosu.
    I kolory tez ladne, oryginalne. W rzeczywistosci bedzie wygladalo jeszcze lepiej.
    Niezle sobie wymysliliscie z tym miejscem do siedzenia przy lodowce - nawet nie trzeba sie z krzeselka podnosic, wystarczy reke do lodowki wlozyc. Pomysl mi sie podoba tylko ja zrobilabym to miejsce do siedzenia pod oknem, przyjemniej by sie jadlo
    Nie wiem czy uzytkowanie piekarnika bedzie wygodne tak w rogu.

  8. #8

    Domyślnie

    Odpowiadam:
    -kolory na zdjeciaciach wygladaja całkiem inaczej niz w rzeczywistosci
    -okap jest tak odsuniety ze spokojnie szafka sie otworzy
    -markog wlasnie wczoraj trafiłam na twoja kuchnie,ładna,tez wlasnie mysle o takich kolorach,a mialabym wiecej miejsca kolo kuchenki przesuwajac zlew,ale tego nie zrobie bo zlew wyszedlby mi na wprost wejscia do salonu
    -mikrofala bedzie stała na blacie w kacie miedzy dwoma oknami
    -zmywarki nie bedzie, nie chcielismy jej
    -piekarnik tez jest odsuniety od rogu spokojnie go otworze
    -Inezka to miejsce do siedzenia jest pod oknem , na zdjeciu go nie widac ale jest za lodowka
    i dodam ze siedzac bede widziała tv hihih

  9. #9

    Domyślnie

    Dopiero teraz sierota zauwazylam, ze tam sa 2 okna No to juz jest super!!
    Kubolotku, a czy n ie daloby rady wkleic bardziej rzeczywistego projektu???

  10. #10

    Domyślnie

    Dla mnie rozklad i kuchnia sa superos Oczywiscie ja osobiscie dala bym zlewozmywak na okno, coby wiecej blatu bylo.... ale jak Kubolotek mowi niet, to nic sie zrobic nie da

  11. #11

    Domyślnie

    bardzo fajny projekt. ja z tego baltu do przekąsek bym zrezygnowała. nie wiem czy to takie wygodne miejsce do jedzenia patrząc na projekt wydaje mi się, że to takie hm... osaczone miejsce (może przez tą lodówkę?). a blat można wykorzystać pod zlewozmywak, blisko lodówki więc chyba dobre miejsce i nie będzię widoczny z salonu.
    tak czy inaczej będzię śliczna

  12. #12

    Domyślnie

    Uważam, na podstawie moich kuchennych doświadczeń, że umieszczenie kuchenki i zlewu w 1 kacie to bardzo, bardzo niefunkcjonalne rozwiązanie...
    Naprawdę, nie piszę tego żeby cie krytykowac, tylko z dobrego serca, wierz mi....

    Przemyśl to dobrze, rozrysuj na podłodze w domku ten układ i spróbuj udawac,ze zmywasz naczynia (= brak zmywarki). Zauważ, że kuchenka jest tak blisko zlewu, że możesz sie oparzyć podczas zmywania.
    Poza tym jak ktoś bedzie stał przy kuchence to nie ma dostępu do zlewu dla drugiej osoby.
    W sumie kuchnia duża i ładna, a wszyscy będą się kotłować w ciasnym kącie. Bardzo, bardzo niefunkcjonalne.
    Moja teściowa ma taki układ w kuchni 20 m2 i wiem co mówie. Jedno wielkie marnotrastwo przestrzeni.

    Przestrzen między zlewem i kuchenką to miejsce strategiczne, tu najwygodniej przygotowywac posiłki.
    W twoim wypadku najlepiej przesunąc zlew tak aby był centralnie pod oknem, w połowie drogi między lodówka a kuchenka.
    Napisz , jakie masz wymiary tej kuchni i czy ten widok na zlew to bedzie widok z salonu?
    Może uda się zmiescic małą wyspę, która zasłoniłaby widok na zlew i pełniła funkcję pomocniczego blatu.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał variuss
    ...
    Przestrzen między zlewem i kuchenką to miejsce strategiczne, tu najwygodniej przygotowywac posiłki....
    100 % prawdy tam tylko przygotowuje posiłki składa się na to parę czynników ale myślę ze też jednym z nich jest światło z okapu - gdy juz jest ciemno - oglądamy telewizję i idziemy zalać herbatę lu zrobić szybką kanapkę to nie zapalamy światła w kuchni tylko posługujemy się światełkiem okapu któreświetnie doświetla "przestrzeń roboczą w rogu" Prawa część od strony zlewu służy jako blat rozładowczy przy zakupiach i jako slądowisko dla torebki żony

  14. #14

    Domyślnie

    Mnie się ten projekt podoba.
    Jestem za!

  15. #15

    Domyślnie

    Moja kuchnia jest malutka ma 3,5m x 2,5mi ma 2 okna i 2 wejscia, ja innego pomysłu nie miałam, jak wszystko pomiescic

  16. #16

    Domyślnie

    Wkleiłam na poczatku tematu lepsze zdjecia kuchni, bardziej kolorowe i naturalniej wyglada teraz, mysle ze juz nie jak w laboratorium

  17. #17

    Domyślnie Re: Mój projekt kuchni

    Cytat Napisał kubolotek
    Teraz jeszcze bardziej podoba mi się Twój projekt. Wg mnie rozsądnie zaplanowana kuchnia. Patrząc na ustawienie sprzętów myślę, że sama będę miała coś w podobie.

    PS. No a okna z widokiem na góry i Jennifer Lopez są the best!

  18. #18

    Domyślnie

    Mam jeszcze taki pomysł, może ci sie spodoba:
    umieszczeniu kuchenki w narożniku, a zlewu w drugim narożniku (za lodówką)
    Znalazłam takie zdjęcie na necie (patrz- kuchenka w narożniku, nie patrz na umiejscowienie zlewu na tym zdjęciu):



    Wtedy miałabys pod oknam, na wprost wejścia główną przestrzeń roboczą = między zlewem a kuchenka. Znacznie bliżej byloby też od lodówki do zlewu.
    Myśllę, ze takie rozwiązanie byłoby bardzo funkcjonalne, a jednoczesnie atrakcyjne bo na wejściu nie widac byłoby zlewu ani kuchenki, tylko blat roboczy pod oknem.

    Pozdrawiam i życze dobrych wyborów

  19. #19

    Domyślnie

    Mi się też wydaje, ze przydalby się większy odstęp między kuchenka a zlewu. Jeœli nie jest to możliwe, to może zainstalować go tak, by komora zlewu byla z prawej strony, a ociekacz z lewej. Poza tym podoba mi się. Lubie zestawienie ciemnych frontów z jasnymi blatami.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kubolotku,
    a nie możesz przesunąć zlewu w prawy róg okna?
    Moim zdaniem teraz masz za mało miejsca w okolicach kuchenki i nie będzie Ci się dobrze gotowało.

    Poza tym - czy piekarnik nie jest za blisko tych szafek pod oknem?
    Może przesuń płytę bardziej na środek i zrób jeszcze jedną, malą szafkę z prawej strony.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony