dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 55
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1082

Temat: Kostka Rubika

  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Mohag, ja dopiero teraz widzę Twój watek. Nie wiedziałam co to jest z ta kostka, teraz wiem...
    Ale pięknie będzie u Ciebie. Łazienka z nóg zwala...Ale Ty masz do tego smykałkę...Czekam na resztę...

  2. #42

    Domyślnie

    Zeljko, bo kostka jest tajemnicza i dopiero jak sie "chce chciec" mozna tu trafic

    reszta bedzie, ale kiedy to nie wiem

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Mohag
    no bardzo pieknie
    a co to za fajne kafle w lazience sa ?
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  4. #44

    Domyślnie

    Zochna w ktorej ?

    w tej szarej to Aparici - ciemno szare to Liberty Antracita, jasno szare podlogowe to pomimo mylnej nazwy hihi Event Crema, ciemne podlogowe - Event Antracita, a kropki - Beauty Antracita.

    jak ktos gustuje w innych kolorach, to maja sliczne kolorowe plytki ze slicznymi dekorami ech cos pieknego, tylko ze te dekory maja taka cene ktora zwala z nog

    w malej lazience to - Ceracasa - Agadir - brown i beige, podlogowe takie same tylko 30x30

  5. #45

    Domyślnie

    Musze chyba cos popisac, bo tak nieprzyzwoicie cicho i pusto tutaj

    Znikajacy punkt

    Dzieje sie nic.... ale ostatnio zauwazylam ze ktos mi kontakty zakosil Normalnie poginely mi kontakty hihi Nigdy nie wpadla bym na ten fenomen, gdyby nie to ze patrzac na kuchnie stwierdzilam ze nie ma najwazniejszego gniazdka do kuchenki elektrycznej....
    Zadzwonilam do elektryka i okazalo sie ze musi byc w tej samej lini co wisi kabelek do pochlaniacza, a jak go niet to znaczy za zatynkowali.
    Uspokojona przysiadlam na kanapce, ale nie na dlugo bo zaczelam ogladac zdjecia i porownywac z planem i tak:

    - zginal mi kabel w garderobie do wiatraczka wywiewowego, co gorsza miedzy dwoma kominami byla wneka ktora prosilam zeby zabudowali... no i wlasnie tam byl przeciagniety ten kabel czyli chlopaki beda musieli wetke z druta robic hihi

    - a teraz cos gorszego buuu zginal mi kabel w malej lazience, ten do oswietlenia lustra a buuu jest dlatego ze juz jest wszystko wykafelkowane. Dobre jest w tym tylko to ze nie zafugowane i mozna jeszcze przerobic kontakt pod lustrem na kontakt i przelacznik i od przelacznika przeciagnac kabel miedzy plytkami na gore nad lustro.... nie dobre tylko to ze chcialam zeby swiatlo nad lustrem zapalalo sie razem z gornym, a tak bede musiala wlaczac osobnym przelacznikiem.

    Trudno wpadki sie zdarzaja, ale ja nie jestem drobiazgowa i jakos przezyje

    A ostatnio jeszcze wymyslilam ze jednak bedziemy kuc strop miedzy parterem a przyziemiem i wycinac strop miedzy parterem a pietrem... bo wlasnie miedzy tymi dwoma kominami ktore tworza wneki w garderobie na pietrze, malej lazience na parterze i w p. gospodarczym w przyziemiu tworzy sie taki kanal ... iiiii zrobie zsyp na brudna bielizne
    Tylko musze poczytac jak sie do tego zabrac, tz jaki otwor jest potrzebny zeby ciuchy spadaly bez zapchania, z czego trzeba zrobic ta rure i czy sa takich rozmiarow rury... no i wszystko co jest do tego potrzebne.

    Ogolnie to jest git... ale chyba jesien idzie wielkimi krokami bosh jak ja nie lubie zimna. Powinnam sie chociaz na Krecie urodzic a nie w srodkowej Europie

  6. #46

    Domyślnie

    Mohag Zaglądam do twojej kostki od jakiegoś czasu i dziś to muszę powiedzieć otwarcie - jestem pod wrażeniem. Pomysł z sypem mnie powalił na kolana.
    Myślałam, że ja wymyślam jakieś dziwolągi w projekcie (przejścia podziemne do garderoby, mąż się się czepia robotników, bo było nie tak i rozbiera calutki komin od 24 do 2 w nocy.
    A tu proszę: jest pomysł, jest sposób i trzeba miejsce zagospodarować. I wszystko się da!
    Tak trzymać!
    Pozdrawiam

  7. #47

    Domyślnie

    Nie wiem czy mozna to zaliczyc do dziwolagow, raczej bardziej do ulatwiania sobie zycia Ja jestem leniwiec z natury od urodzenia, ale ze urodzilo mi sie w takim znaku zodiaku ktory wymaga odemnie, obowiazkowosci, solidnosci, zaradnosci, wrecz pedantyzmu... no to co ja biedny zuczek mam zrobic zeby to zrobic hihi

  8. #48

    Domyślnie

    Przepraszam, źle się wyraziłam. Pomysł z sypem jest świetny. Dziwolągami nazwałam moje pomysły np. przejście w kucki do garderoby, z którego jednak zrezygnowałam, bo dach jest za nisko w tym miejscu.
    Grunt to ułatwiać sobie życie jeśli to możliwe, prawda?

  9. #49

    Domyślnie

    e nie, ja Cie dobrze zrozumialam dlatego napisalam ze dziwolagi tez moga byc pozyteczne Naszym najwiekszym dziwolagiem jest dobudowa malej kotlowni do chalupki od strony ogrodka w ktorej zostal wstawiony piec jednofunkcyjny z zasobnikiem.
    W chalupce byl dwufunkcyjny zawieszony w kuchni, ale nie za bardzo wydalal na szybkie grzanie wody na poziomach... to zdecydowalismy sie na ten duzy, a on jest wielkosci sporej lodowki, no i nie bylo go gdzie wstawic. Oczywiscie mozna bylo go w kuchni postawic, ale to optycznie by mnie dobilo

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GOCHNA

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mohag, jestem pod dużym wrażeniem zmian jakie zechodzą w Twojej Rubikowej :o Gratuluję pomysłów i piękniejących wnętrz!Śledzę Twój wątek od dłuższego czasu i postanowiłam poprosić Cię o pomoc.Wkrótce zostaniemy z mężem właścicielami "działki" o wymiarach 11 na 41m a więc nie imponuje ona wielkością.Jednak darowanemu... Po długich namysłach i "dojrzewaniu" do decyzji jaki dom wybrać padło na tzw kostkę, ponieważ działka jest pod zabudowę bliźniaczą a na sąsiedniej działce już istnieje domek od ponad 40 lat,typowa kostka. Problem polega a tym, że nie mogę znależć gotowego projektu.Chcielibyśmy nie za duży ten dom, ale z jakimiś elementami nowoczesności.Pięknie wg mnie wygląda projekt studia arcis AD 28 k.Jest nowoczesny, elewacja z wykorzystaniem drewna , dla mnie super!(może i Ciebie zainspiruje?).Ale co zrobić żeby dom skrócić i poszerzyć choć o metr?Czy nie powstanie z niego "potworek"? Potrzebujemy na dole mały gabinecik, kuchnię jakoś połączoną z salonem i wc dla gości.Na górze standard:3 sypialnie i łazienka.Może w fazie poszukiwań trafiłaś na jakiś projekt "piętrówki" z płaskim dachem? Może mogłabyś zamieścić rzut Twojego domu?Jestem już trochę zniechęcona, bo projektów na taaakie działki jak na lekarstwo. Czy ja cokolwiek sensownego postawię na tej działce?Z góry dziękuję WSZYSTKIM za wszelką pomoc.
    Pozdrawiam gorąco i dalej kibicuję Rubikowej :)

  11. #51

    Domyślnie

    Gochna moj Rubik bylby idealny na Twoja dzialke. Moja ma 8 m na 35 m dlugosci, ale to jest srodkowa szeregowka.... jezeli Twoja dzialka ma 11 m, to przy nie wstawianiu okien w scianie szczytowej 3 m od granicy jest jak najbardziej okejos. Rubik ma 8 m szerokosci i 8,5 m dlugosci tylko.... wlasnie tylko, jezeli ma to byc kostka o moich wymiarach to:

    pietro - ma troche ponad 60 m2 ale duzo zabiera wiatrolap, przedpokoj i schody chociaz sa minimalne... czyli na Twoj salon i pokoj bedzie troszke malo u mnie jest tylko duzy pokoj i kuchnia.

    pietro - ma 46 m2, bo jest wciete tz inaczej ... pietro jest wydluzone o ganek i balkon ktory kiedys w kostkach istnial. Pietro mialo pokoje 2x 12 m2 i 9 m2... do tego byla malutka lazienka 1.80 x troche ciut 2.0 m. Dlatego wlasnie lazienke przenieslismy do tego mniejszego pokoju... ale my jestesmy tylko dwie osoby to dla nas jest wystarczajaco miejsca.

    ale my mamy jeszcze ponad 60 m2 przyziemia, bo tak naprawde to sa trzy kondygnacje u mnie

    Co do wydluzenia chalupki, to mysle ze metr czy dwa, to nie bedzie takie znaczace, tym bardziej ze poprawi sie przez to ogrodowa "intymnosc" przez to ze tarasy beda na innych wysokosciach.... wiem to po moim Rubiku, bo nie dosc ze sa domy budowane pod malym skosem, to jeszcze mamy wystajace sciany pozarowe miedzy kazdym szeregiem.

    Rzuty wrzuce, takie robione recznie... ale bede musiala zejsc po skaner do piwnicy

    Mialas cos takiego na mysli ?



    za dwadziescia lat moze pomysle o czyms takim, tz dam welne + tynk + drewno. Teraz jeszcze nie, bo 10 lat temu domek byl obkladany siedingiem i mam jeszcze na 20 lat gwarancje

  12. #52

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GOCHNA

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    MOHAG serdeczne dzięki za tak szybką reakcję no i wysiłek fizyczny, na który się jeszcze zebrałaś dla mnie po całym dniu :D.

    Muszę przyznać, że Twój post troszkę tchnął we mnie nadzieję co do możliwości budowlanych na miniaturowych działkach, ale głowa mi puchnie bo nie "nadanżam" za Wami forumowiczami z tą terminologią budowlaną :oops: Trzeba się "obcykać":-)Myślę, że plan góry mógłby zagrać w moim wymarzonym domku.Faktycznie ta łazienka trochę tycia,ale prawdopodobnie musielibyśmy wydłużyć nasz dom, bo ten obok ma 10,5m.

    Podoba mi się bardzo to otwarcie kuchni na salon, też o czymś takim myślałam :) Ten szereg, który dołączyłaś jest ekstra,już go chyba gdzieś widziałam na tym forum:-),niestety jest za wysoki. My mamy w wz notkę, że nasz musi mieć dach równy z kalenicą tego obok, czyli jakieś 7m. linia zabudowy 5m od drogi.Nie pisałam też,że wjazd mamy od południa :-( czyli przydałyby się okna od strony pn-zach, dokładnie gdzie chcielibyśmy mieć salon,no bo salon od ulicy to nie teges.Ten projekt, którego nazwę podałam w poście wyżej ( qrcze nawet nie kumkam jak wklejać tu obrazki :oops: ) ma fajnie rozwiązane okna w salonie co umożliwiłoby nam posiadanie okien od strony sąsiada. No dosłownie bardzo mi się ten domek podoba, ale to taki "wagon" długi jest :P. Nie mam pojęcia na ile można coś poprawiać w takich projektach, żeby potem nie straszył.Myślałam czy pokazać ten wymarzony archtektowi, ustalić własny pomysł na plan w środku i niech kombinuje:-) Co myślisz?

    Bardzo dziękuję raz jeszcze,pozdrawiam.Jeszcze tu wrócę :D

  14. #54

    Domyślnie

    Ogladalam "Twoj" AD 28k i jest wagon hihi ale on ma ponad 16 m dlugosci jak go skrocisz do 10,50 m to juz bedzie bardziej proporcjonalny. Chociaz jakby postawic takie dwa wagony jako blizniak to bylby bardzo cacy W srodku jest troche namieszany, jak dla mnie to kuchnia w tym miejscu jest pomylka w tak waskim domu, ale niech im bedzie
    Zabierz pod pache ten projekt i przelec sie do jakiegos dobrego architekta

    a wysilek fizyczny hihi ja mieszkam na parterze i piwnice mam tuz tuz... a wiem ze jak czlowieka cos meczy, to czeka niecierpliwie na odpowiedz zeby chociaz ciut przyblizyc sie do rozwiazania problemu

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GOCHNA

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    Senk ju Mnie też jakoś to wnętrze nie gra, dokładnie, tak jak Ty, miałam na myśli tę kuchnię jak w jakimś barze szybkiej obsługi ale na zewnątrz robi wrażenie nie?, no przynajmniej na mnie Właśnie, właśnie o to chodzi: musi być krótszy a szerszy o ciut. Mam jeszcze jeden projekcik, który myślę spełniałby nasze oczekiwania co do środka, ale to dom z dachem dwuspadowym.Wydaje się na nasze laickie oczy dość funkcjonalny na potrzeby rodziny 2+1 (jeszcze przez kilka lat ),tylko pewna "kosmetyka" salonu no i oczywiście żeby był tak ładny na zewnątrz jak "mój" Ad... Ten projekt to LMBL15 z biura M&L Lipińscy.Może jest taki spec od projektów coby to okiełznał i połączył dwa w jeden.Myślę, że posłucham Twojej rady i spróbuję tak zadziałać. Ten gotowiec jest dość drogi jak porównać ceny innych projektów, to może indywidualny nie zrujnuje mnie totalnie
    A tak w ogóle, to jak robi się te "buźki", bo widzę, że jeszcze z tym mam tyły a gdzie tu być " kierowniczką budowy"?
    Dzięki za zainteresowanie, tymczasem pędzę coś obmyślić na jutrzejsze świntohihi, wszak jutro dzień naszych chłopaków! Może słynny skecz kabaretu Hrabi zapodam )))Chłopaki jesteście super!!!( przynajmniej forumowicze i paru innych )
    Pozdrawiam

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GOCHNA

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    O Mamo!!! Jak ja to zrobiłam, że one są??? Czy to dobry znak?

  17. #57

    Domyślnie

    Zobacz jeszcze na ten : dach jest dwu-spadowy ale mozna zrobic plaski przeciez hihi prawie Twoje wymiary, rozmieszczenie srodka okejos.... tylko nigdzie nie moge upchac na tej malej powierzchni tego dodatkowego pokoju na dole

    http://www.studio-atrium.com.pl/proj...61,parter.html

    Mysle ze architekt to dobry pomysl. Jak ktos ma duza dzialke to moze wybierac w gotowcach, bo cos zawsze znajdzie... ale jak sie ma nietypowa dzialke, albo nietypowe potrzeby to lepiej wydac ciut wiecej zeby wydobyc jak najwiecej korzysci.

    O Mamo!!! Jak ja to zrobiłam, że one są??? Czy to dobry znak?
    Nacisnelas na ikonke w listwie z boku jak pisalas odpowiedz w odpowiedzi pokazuje sie literowy kod ikonek i dopiero jak sie wysle posta to je widac jako ikonke.

    A znak bardzo dobry jeszcze sie duzo tu nauczysz

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Podglądam zmiany w Twojej kostce Mohag i muszę napisać, że łazienka w kropki jest bombowa - bardzo mi sie podoba.
    Masz chyba rację, żeby płytki za kaloryferem pociągnąć na koniec ściany.

    Tylko dlaczego kropki? Myślałam, że to kostki - mozaika, ale jak piszesz, że kropki to ja Ci wierzę .

    Granito -gres jest odlotowy . Też się do niego przymierzałam , ale zabrakło mi na niego podłóg . Mogłam tylko wyjść z nim na taras .

    O małej łazience nic nie napiszę, bo nic nie widać , poproszę o większą perspektywę.
    A na jaka fugę w końcu się zdecydowałaś?

  19. #59

    Domyślnie

    Juz "zarzadzilam" kladzenie plytek na sciane A dlaczego kropki, bo to sa naprawde kropki a raczej kuleczka, tylko z daleka kojarza mi sie z kropkami. Ten dekor to plytka 40x20 ktorej tlo jest jasniutkie i na tym sa wystajace kuleczka identyczne jak te ciemne plytki.



    U mnie ten gres jest na calym parterze, troche jeszcze zostalo ale mam jeszcze prawie 6m2 wiatrolapu do wylozenia. Tylko czekalam czy wystarczy jak przytna cokoliki na calosc, wystarczylo to i wiatrolap mozna zaplytkowac. Ten gres to strzal w 10-siatke... niech zyje forum Muratora hihi

    Zdjecia malej lazienki beda w terminie pozniejszym bo i tak nie ma co ogladac A fugi na gorze sa antracytowe przy tych ciemnych plytkach i jasniutko szare przy jasnych. Chlopaki sie troche nameczyly bo musieli jasna fuga robic dekor, gdzie ciemna byla na okolo. Na podlodze zreszta tez jest ciemna tam gdzie ciemne plytki. W dolnej lazience bedzie wszystko jasniutko bezowe... jak sie za pare lat zabrudzi, to zrobie ciemna na podloge.

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GOCHNA

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mohag, dziękuję za ten link.Plan tego domku bardzomi się spodobał, mimo braku gabineciku na dole Muszę się dobrze nad tym gabinetem zastanowić, bo parę fajnych rzutów domów o podobnych rozmiarach już widziałam, ale odpadały z braku owego pokiku na perterze.Mamy przez zimę czas na wybieranie projektu więc poszukam jeszcze.
    Dziękuję za pomoc. Będę do Ciebie zaglądać. Jak inni czekam, na kolejne fotki.
    Pozdrawiam!

Strona 3 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony