dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 20
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 395
  1. #201
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydraulik_ Zobacz post
    można po 5 * do 40 (45) i na duł
    Czyli jak? Możesz to jaśniej opisać?

  2. #202

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Proszę o pomoc w ustawieniu harmonogramu prac bo po przeczytaniu wątku wyszło mi że miałam inne wyobrażenie o kolejności i czasie trwania poszczególnych etapów.
    Teraz wydaje mi się że w takiej kolejności należy działać
    1. Ok 25 kwietnia wstawią okna i drzwi
    2. Kładziemy styropian –planujemy w 3 warstwach ale 1 lub 2 lub 3 (w zależności od ceny) będą o jakiś lepszych parametrach niż tradycyjny styropian bo możemy dać max 10 cm a chcemy uzyskać efekt 15-20 cm (nie wiem czy tak się da) potem instalacja i wylewko 6 cm
    3. Schnie do miesiąca czyli mniej więcej do końca maja –
    4. czy po tym można chodzić bo w między czasie musimy zainstalować piec i może położyć instalacje elektryczne i inne typu komputerowa i położyć tynki.- i tu właśnie nie wiem czy taka kolejność może być
    5. Wygrzewanie podłogówki – miesiąc czyli do końca czerwca
    6. I co mogę robić dale j wykończeniówkę typu płytki, panele sufity podwieszane- może na to wystarczy miesiąc – dwa czyli połowa lub koniec sierpnia
    7. ocieplenie poddasza i karton gipsy – ile czeka się na wyschnięcie tynków, czy te tynki już wyschną żeby wilgoć z nich nie właziła w ocieplenie dachu ? czy lepiej poczekać jeszcze z ociepleniem dachu na to ile czasu 2-3 tygodnie
    8. Malowanie, zabudowy, kuchnia
    9. Wychodzi mi że koniec września lub połowa października można się wprowadzać
    Czy o czymś zapomniałam (pewnie tak) no i czy te tynki można kłaść w trakcie wiązania jastrychu
    Zapomniałam dopisać że będzie również ogrzewanie ścienne taka „ścienna podłogówka” to tynki muszę traktować tak samo jak wylewki ? – 28 dni schnie i wygrzewanie 29 dni?
    Proszę o weryfikacje moich wypoci i z góry dziękuję.
    Kasia

  3. #203

    Domyślnie

    Skoro będziesz robić to latem, to po co wygrzewać wylewki.
    Po wylewkach można już chodzić po kilku dniach (2-4), jak tylko beton zwiąże. Można a nawet trzeba prowadzić dalsze prace wykończeniowe, z tym że panele i płytki dopiero po 4 tygodniach od wylania betonu.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  4. #204

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź

  5. #205

    Domyślnie

    @kasik6
    Wylewkę lepiej wygrzać, bo sama nie wyschnie w miesiąc. Tydzień powinna być pod folią, lepiej wtedy nic nie robić nie wchodzić, zwróć uwagę, żeby nie było samego piachu, tylko raczej piach/żwirek i nie za mało cementu (oszczędzają na tym). Sam przerabiałem temat pół roku temu, takie mam doświadczenie, może niesłuszne. Ja miałem elektrykę wcześniej - część kabli idzie pod wylewką i styropianem. Pomyśl o papie na chudziaku na parterze i żeby wodę poprowadzić na styropianie (albo w) - niby dają w otulinach, ale to tylko 1cm izolacji,z tym, że ekipy się bronią przed taką robotą. Umów się z tynkarzem, że ma puszki osadzić, no albo z elektrykiem, ale trzeba jasno to ustalić.
    10cm wystarczy, styropian podłogowy jest dość drogi,jak Cię stać możesz dać płyty PUR/PIR (prawie 2 razy cieplejsze niż 'zwykły' styro), ale to się raczej nie zwróci. Daj 10cm trochę lepszego i tyle.

    Ekipy ustawiaj jak najwcześniej, potem są różne kwiatki - mi tynkarz się odwołał na kilka dni przed robotą, musiałem na szybko kogoś brać. Styropian też wcześniej zamawiaj - lepsze ceny, potem na składach trzeba kupować drogo i mały wybór. Myśl już o elewacji zewnętrznej - na wrzesień, bo potem różnie z pogodą, a im wcześniej umówisz ekipę, tym lepszą cenę znajdziesz.

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał brunet wieczorową Zobacz post
    Czyli jak? Możesz to jaśniej opisać?
    No normalnie - najpierw codziennie zwiększasz o 5st,a potem codziennie zmniejszasz o 5. Chyba kilka dni też się grzeje na tej najwyższej (45-50st).
    Jak będziesz co 1 st operował, to Ci zajmie 2 miesiące, przy dzisiejszej pogodzie trochę popłyniesz finansowo...

  7. #207

    Domyślnie

    Dzięki za informację
    Wydaje mi się że po wstawieniu okien muszę zacząć od stelażu sufitów podwieszanych po potrzebne mi to będzie do elektryki , potem elektryka, styropian (jaki jest ten lepszy?) instalacja ogrzewania podłogowego i ściennego (hydraulik sam nam zaproponował zastosowanie styropianu w dwóch warstwach żeby woda nie oddawała ciepła w podłoże) potem wylewki i tynki. A kiedy kominek? Bo o nim zapomniałam.
    Pozdrawiam
    Kasia

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasik6 Zobacz post
    Dzięki za informację
    Wydaje mi się że po wstawieniu okien muszę zacząć od stelażu sufitów podwieszanych po potrzebne mi to będzie do elektryki , potem elektryka, styropian (jaki jest ten lepszy?) instalacja ogrzewania podłogowego i ściennego (hydraulik sam nam zaproponował zastosowanie styropianu w dwóch warstwach żeby woda nie oddawała ciepła w podłoże) potem wylewki i tynki. A kiedy kominek? Bo o nim zapomniałam.
    Pozdrawiam
    Kasia
    rób najpierw instalacje (wod-kan, elektr.), pózniej tynki. Po tynkach hydraulik wróci, rozłoży rurki OP. Zawołasz wtedy posadzkarza, wyleje Ci posadzki. Po posadzkach zostanie Ci kominek - podłączenie wkładu i obudowa, uzbrojenie kotłowni. No a póżniej już wykończeniówka.
    piotr

  9. #209

    Domyślnie

    Dzięki

  10. #210

    Domyślnie

    Z tym styropianem, to chodziło mi o instalację wodną, nie ogrzewanie (bo to wiadomo). Po co Ci stelaże do elektryki? Zresztą byle nie k/g
    Styropian podłogowy np. Genderka 0,038 za 170zł/m3, a przesadą będzie dla mnie np. Besser parking 0,034 za 260zł/m3. Na kominek masz pewnie fundament - zwróć uwagę posadzkarzom na dyletacje wokół, tak żeby wylewka nie popękała, w ogóle ponoć 30m2 w kwadracie to max bez dylatacji, chyba że wylewka anhydrytowa.
    Aha - jak robisz alarm możesz pomyśleć, żeby podłączyć pompę recyrkulacją pod czujki w łazienkach, albo zrobić zegar w skrzynce rozdzielczej (tak mi zaproponował elektryk) - większe możliwości ustawień, żeby pompa nie chodziła non stop.

  11. #211
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pado

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Poznań /Okolice
    Posty
    834
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad jednym dylematem : posadzka gdzie jest podłogówka powinna byc wygrzewana po 28 dniach od wylania posadzki betonowej.Ale co w sytuacji gdzie nie ma zamontowanego pieca i nie można tej operacji wykonać . Czyli zacznie być wygrzewana np. po kilku miesiącach od wykonania posadzki jak będzie podłączony gaz. . Kto z Was miał taką sytuację i jak to wyszło praktycznie (jak zachowywał się beton w posadzce (spękania i inne problemy)

  12. #212
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    niedługo ten wątek mi się bardzo przyda .
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #213
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał pado Zobacz post
    Zastanawiam się nad jednym dylematem : posadzka gdzie jest podłogówka powinna byc wygrzewana po 28 dniach od wylania posadzki betonowej.Ale co w sytuacji gdzie nie ma zamontowanego pieca i nie można tej operacji wykonać . Czyli zacznie być wygrzewana np. po kilku miesiącach od wykonania posadzki jak będzie podłączony gaz. . Kto z Was miał taką sytuację i jak to wyszło praktycznie (jak zachowywał się beton w posadzce (spękania i inne problemy)
    po kiego grzyba dublujesz tematy?

  14. #214
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kolego, na logikę to lepiej że dopiero za jakiś czas zaczniesz grzać. Lepiej oczywiście dla posadzki. Tutaj ludzie się spieszą i chcą jak najszybciej. W drugą stronę IMO nie ma problemu.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #215

    Domyślnie

    Witam.
    Podłoga dojrzewała u mnie przez 28 dni po wylewkach. Po tym czasie dom wietrzony około 2 tygodnie w upały.
    Po 2 dniach od uruchomienia ogrzewania podniosłem paczkę ze styropianem.
    Jeżeli ktoś zastanawia się jeszcze czy wygrzewać podłogówkę przed położeniem płytek niech spojrzy na zdjęcie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0383.jpg
Wyświetleń:	637
Rozmiar:	107,2 KB
ID:	277122

  16. #216
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qprmark Zobacz post
    Witam.
    Podłoga dojrzewała u mnie przez 28 dni po wylewkach. Po tym czasie dom wietrzony około 2 tygodnie w upały.
    Po 2 dniach od uruchomienia ogrzewania podniosłem paczkę ze styropianem.
    Jeżeli ktoś zastanawia się jeszcze czy wygrzewać podłogówkę przed położeniem płytek niech spojrzy na zdjęcie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0383.jpg
Wyświetleń:	637
Rozmiar:	107,2 KB
ID:	277122
    Pod styropianem ( na zdjęciu ciemniejsze miejsce) wylewka została lepiej wygrzana, ponieważ miała wyższą temperaturę.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 30-08-2014 o 07:49

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Pod styropianem ( na zdjęciu ciemniejsze miejsce) wylewka została lepiej wygrzana, ponieważ miała wyższą temperaturę.

    Pozdrawiam.
    Ciemniejsze miejsce to nic innego jak woda
    Dlatego wrzuciłem fotę by uświadomić, że warto wygrzewać, przed ułożeniem podłogi

  18. #218
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qprmark Zobacz post
    Ciemniejsze miejsce to nic innego jak woda
    Dlatego wrzuciłem fotę by uświadomić, że warto wygrzewać, przed ułożeniem podłogi
    Ok., ja z kolei chciałem zwrócić uwagę, że samo wygrzewanie to za mało, przy okazji wygrzewania trzeba myśleć o wysuszeniu.

    Pod styropianem i innymi materiałami znajdującymi się na podłodze, możemy mówić o wygrzewaniu, z wysuszeniem jest tu gorzej.

    Tak czy inaczej Twój post ma swoją wartość praktyczną.

    Pozdrawiam.

  19. #219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Parkiet mam do Ciebie pytanie.
    Miesiac temu polozylem posadzki z mixokreta, wygrzewanie ich bedzie sie odbywac gdzies za 3 tyg.
    Czy plytki na podloge moge klasc przed wygrzewaniem czy raczej po?
    Z gory dziekuje.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  20. #220
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Parkiet mam do Ciebie pytanie.
    Miesiac temu polozylem posadzki z mixokreta, wygrzewanie ich bedzie sie odbywac gdzies za 3 tyg.
    Czy plytki na podloge moge klasc przed wygrzewaniem czy raczej po?
    Z gory dziekuje.
    Płytki również po wygrzewaniu, ponieważ para wodna wydostająca się z wygrzewanej wylewki, może uszkodzić spoinę klejową.
    Pozdrawiam.

Strona 11 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony