dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 170
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 3396
  1. #21

    Domyślnie

    Witam Serdecznie Nitko!
    Przepraszam, że dopiero odpisuję ale sama wiesz jak to jest z tym wolnym czasem.
    Jeśli dobrze pamiętam to Wy jesteście z Lublina więc kawałek drogi do siebie mamy, mimo to gorąco zapraszamy w nasze strony
    My natomiast z wielką chęcią przejechalibyśmy te kilkaset kilometrów aby choć przez chwilę popatrzeć na Waszą realizację Afrodytki. Nigdy w tamtych stronach nie byliśmy więc byłaby okazja pozwiedzać również Wasze miasto
    Wszystko wskazuje na to że to Wy jednak ruszycie z budową pierwsi więc życzę powodzenia i czekam na pierwsze fotki z budowy
    . My możemy jedynie pochwalić się fotkami z działki i widokami Ostródy z lotu ptaka, ponieważ jest tego trochę i nie umiem wklejać fotek na forum to prześlę je Wam e-mailem na żółto zaznaczyłem na fotkach naszą działkę
    Trzymajcie się!!!


    Robert

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TS147
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.036
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Witam,

    Ja również rozważam ten dom. Waham się pomiędzy kilkoma projektami i w czołówce jest właśnie Afrodyta i Diana II z Dobrych Domów (oba są dosyc podobne).

    W Afrodycie chciałbym zrobić kilka zmian:
    - użytkowe poddasze - czyli inny strop,
    - przeniesienie komina/kominka bliżej śdrodka domu,
    - wejscie do wiatrołapu z garażu.

    Bardzo żałuję, że nie ma wersji z użytkowym poddaszem , bo ilość zmian w projekcie (a co za tym idzie i koszt) mnie przeraża..

    Diana II (http://www.dobredomy.pl/?id_project=87)znacznie bardziej odpowiada mi jeśli chodzi o wnętrze i waham się, czy nie wybudować właśnie jej i zaadaptowac do niej front Afrodyty.

    Pozdrawiam,
    TS

    p.s. Aha - zmień tytuł na "Afordytę z Dobrych Domów" bo to projekt tej pracowni .

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TS147
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.036
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Witam,

    My z żoną również na 99% zdecydowaliśmy się na Afrodytę. Chcemy jednak adaptować poddasze i w rozmowie z biurem projektowym okazało się, że w ciagu miesiaca pojawi się wersja z poddaszem użytkowym - Artemida. Jest bliźniaczo podoba ponoć do Afrodyty.

    Zmiany, które będziemy chcieli wprowadzić (nie ma jeszcze chyba niestety rzutów Artemidy więc bazujemy na Afrodycie):
    - przesunięcie kominka/komina bliżej śodka domu/salonu,
    - zrobienie przejścia z garażu do pomieszczenia gospodarczego 1/12 i następnie do wiatrołapu,
    - zrobienie koło słupka pomiędzy salonem/kuchnią małej spiżarki/szafy na książki.

    Ja również z chęcią zobaczyłbym wybudowaną już Afordytę .

    Pzdr,
    TS

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zulcia80

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cześć

    Widzę że oprócz mnie jest jeszcze kilku zwolnników projektu Afrodyta::Zaczęliśmy interesować się tym projektem na początku grudnia, brakuje nam tylko poddasza, więc tak jak TS czekamy na wprowadzenie projektu ARTEMIDA (przeraziły nas koszty wprowadzenia zmian) - tu jednak zrobił się mały problem ponieważ z info jakie wówczas dostaliśmy projekt miał być wprowadzony na początku stycznia, potem kolejne terminy przeciągały się o miesiąc no i niestety do tej pory nie został wprowadzony - więc prawdopodobnie kupimy projekt taki jaki jest
    i tu mam pytanie do ciebie Niktko - z tego co zrozumiałam wprowadzałaś takie zmiany w projekcie czy możesz mi zdradzić jaki to jest realny koszt takich zmian (nam wyceniali to na ok 6000tys).

    domek budujemy w Baniosze koło Wa-wy i mam nasdzieję że fundamenty staną juz w czerwcu ::)

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TS147
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.036
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał zulcia80
    Widzę że oprócz mnie jest jeszcze kilku zwolnników projektu Afrodyta::Zaczęliśmy interesować się tym projektem na początku grudnia, brakuje nam tylko poddasza, więc tak jak TS czekamy na wprowadzenie projektu ARTEMIDA (przeraziły nas koszty wprowadzenia zmian) - tu jednak zrobił się mały problem ponieważ z info jakie wówczas dostaliśmy projekt miał być wprowadzony na początku stycznia, potem kolejne terminy przeciągały się o miesiąc no i niestety do tej pory nie został wprowadzony - więc prawdopodobnie kupimy projekt taki jaki jest
    Byłem wczoraj w biurze i projekt na ich stronie ma się pojawić już w marcu. Jesli rozważasz użytkowe poddasze to wydaje mi się, że warto poczekać. Z tego co wiem, na dole powiększona zostanie ostatnia sypialnia o 1m (czyli o tyle wydłuży się dom). Widziałem wizualizację i Artemida wygląda naprawdę fajnie.

    Ja również rozważałem adaptację Afrodyty, ale kwota za adaptację mnie przerażała .

    Pzdr,
    TS

  6. #26

    Domyślnie

    Witam serdecznie kolejnych sympatyków Afrodyty!!!
    Jesteście w dobrej sytuacji bo możecie poczekać i zobaczyć wersję Afrodyty z poddaszem użytkowym już w projekcie gotowym, jeśli projektanci zbytnio nie zmienią wyglądy domku to będzie na pewno super domek. Szkoda że ja nie miałem takiej okazji choć kupowałem projekt kilka miesięcy temu i wspominałem, że chcę wprowadzić gruntowne zmiany do projektu również adaptację poddasza i nikt mi nie powiedział o planach na Artemidę.
    No ale już trudno jest jak jest, a jest dobrze
    W Afrodycie mam już przygotowane szkice zmian na parterze, również usytuowane schody,przesunięcie kominka w głąb domu oraz aranżację poddasza. Czekam jedynie na warunki zabudowy, których już nie mogę się doczekać i dopiero wtedy mój projektant adaptacyjny wprowadzi moje zmiany do projektu. Koszt takich zmian to 1500 PLN-ów brutto. Ja również chciałem wprowadzić zmiany do projektu w pracowni Dobre Domy ale ich cena 5000 netto + projekt podstawowy to było nie do przyjęcia
    Jeśli jest ktoś z Was zainteresowany moimi zmianami to proszę podać swój e-mail. Mój podałem parę postów wyżej

    Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie Afrodyta - Artemida

    TS147
    Czy oglądając wizualizację nowej Artemidy zauważyłeś :
    1. czy zmieni się wejście do budynku
    2. czy garaż będzie wsunięty w cześć budynku czy też pozostanie tak jak w Afrodycie przyklejony do całości
    3. czy dom będzie miał lukarny czy same okna dachowe

    Dziękuję za odpowiedzi. Pytam ponieważ też jestem zainteresowany tym projektem ale wcześniej go nie wybrałem ponieważ chcę projekt z poddaszem użytkowym a poza tym to wejście dla mnie trochę za "ciężkie".
    Pracę planuję rozpocząć w połowie roku
    Pozdrawiam wszystkich budujących Afrodytę.

  8. #28

    Domyślnie Afrodyta - Artemida

    TS 147 Zapomniałem zapytać, czy wiesz może w przybliżeniu jaki będzie miała metraż Artemida, bo jeśli (piszesz, że jeszcze się wydłuży o metr to licząc że poddasze około 50-60 mkm to wyjdzie z tego bardzo duży dom) a ja planowałem około 200mkw z podwójnym garażem. Na razie wszystko. Dzięki.

    s.m.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TS147
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.036
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał RoboRob
    Szkoda że ja nie miałem takiej okazji choć kupowałem projekt kilka miesięcy temu i wspominałem, że chcę wprowadzić gruntowne zmiany do projektu również adaptację poddasza i nikt mi nie powiedział o planach na Artemidę.
    No ale już trudno jest jak jest, a jest dobrze
    W Afrodycie mam już przygotowane szkice zmian na parterze, również usytuowane schody,przesunięcie kominka w głąb domu oraz aranżację poddasza.
    Rzeczywiście - ja mam ten komfort, ze poczekam miesiac i zobacze jak w srodku zostanie rozplanowana Artemida. Z zewnatrz widzialem i jest super.

    Mam pytanie o przesuniecie komina - ja tez to planuje zrobic i usytuowac kominek pomiedzy salonem a kuchnia. Orientowales sie czy bedzie to jakis problem?
    Jeśli jest ktoś z Was zainteresowany moimi zmianami to proszę podać swój e-mail. Mój podałem parę postów wyżej
    Będę wdzięczny: [email protected]

    Pzdr,
    TS

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TS147
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.036
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie Re: Afrodyta - Artemida

    Cytat Napisał s.m.
    TS147
    Czy oglądając wizualizację nowej Artemidy zauważyłeś :
    1. czy zmieni się wejście do budynku
    2. czy garaż będzie wsunięty w cześć budynku czy też pozostanie tak jak w Afrodycie przyklejony do całości
    3. czy dom będzie miał lukarny czy same okna dachowe

    Dziękuję za odpowiedzi. Pytam ponieważ też jestem zainteresowany tym projektem ale wcześniej go nie wybrałem ponieważ chcę projekt z poddaszem użytkowym a poza tym to wejście dla mnie trochę za "ciężkie".
    Pracę planuję rozpocząć w połowie roku
    Pozdrawiam wszystkich budujących Afrodytę.
    Witam,

    Odpowiadajac na Twoje pytania:

    1. Wejscie do budynku sie nie zmieni (dla mnie plus), jedyne co, to garaz bezie mial tak jakby 2 bramy garażowe a nie jedną duzą, ale to i tak mozna samemu zmienic bez problemu w obu wersjach.
    2. Garaz bedzie dokladnie tak jak w Afrodycie w bryle budynku - nic sie nie zmieni.
    3. Dom bedzie mial tylko okna dachowe - moim zdaniem to plus, bo zachowa ldna bryle parterowki - aczkolwiek rozumiem Ciebie, bo z drugiej strony lukarny/balkony maja swoje plusy .
    4. Jesli chodzi o metraz to ciezko powiedziec. Afrodyta ma 139m2, Artemida stawiam na okolo 179-189m2, a trzeba pamietac, ze jeden pokoj na dole odpadnie pewnie z racji pojawienia sie schodow. To przedluzenie spowoduje wzrost powierzchni na dole tylko o okolo 5-7m2. Tez chcialem zmiescic sie w 200m2 z garazem, ale stweirdzilismy z zoną, ze ten projekt jest wart poniesienia małego ryzyka . Poza tym w Afrodycie dach ma 30 stopni pochylenia, co powoduje, że na górze pewnie bedzie nie 50-60m2, a racze 35-50m2.

    Dla mnie takie masywne wesjcie jest wlasnie fajne. Jesli wolisz delikatne, to zobacz Diane II tej samej pracowni. Zreszta nawet w Afrodycie/Artemidzie zmiana kolumn na prostakatne i nie rozszerzane na dole spowoduje pewnie uzyskania "lekkości" .

    Pzdr,
    TS

    p.s. moze powinnismy przeniesc sie na podfrum "Projekty i Architektura" i zalozyc temat "Afrodyta/Artemida - Dobre Domy" jesli jest juz tyle zainteresowanych osob projektem?

  11. #31

    Domyślnie

    Witam
    TS147 Napisał
    Mam pytanie o przesuniecie komina - ja tez to planuje zrobic i usytuowac kominek pomiedzy salonem a kuchnia. Orientowales sie czy bedzie to jakis problem?
    Ja u siebie komin będę przestawiał ponieważ uważam że bardziej funkcjonalny jest kominek wewnątrz domu(można łatwiej rozprowadzić kanały grzewcze po całym domu), a kominek na tarasie to dla mnie bardziej pełniłby funkcję ozdobną. Z taką zmianą nie ma absolutnie żadnego problemu, każdy projektant który będzie Ci wprowadzał takie zmiany do projektu nie powinien mieć z tym żadnego problemu

    Fotki z moimi zmianami i aranżacją poddasza przesłałem Ci na podany e-mail. Jest tam również rzut poddasza z zaznaczoną wysokością 190 cm co bardzo ułatwia aranżację

    Pozdrawiam!!!

    RoboRob [/img]

  12. #32

    Domyślnie Afrodyta - Artemida

    Roborob
    Jeśli to nie kłopot to prześlij mi na maila rownież te zmiany, które planujesz. Na pewno się przydadzą,
    Z góry dziękuję.
    [email protected]

  13. #33

    Domyślnie

    Roborob
    Jeśli to nie kłopot to prześlij mi na maila rownież te zmiany, które planujesz. Na pewno się przydadzą,
    Z góry dziękuję.
    No problem

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zulcia80

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam ponownie.

    TS - dziękuje za odpowiedź. No to wyglada na to że czekamy z meżem na Artemidę.
    A jeszcze takie ogólne pytanie: Czy ktoś sie może dowiadywał czy w DobreDomy nie maja Afrodyty/Artemidy bez garażu?? Bo tak prawde mówiąc to my chyba zrezygnujemy z garażu...

    Pozdrawiam

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TS147
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.036
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Witam,

    Poniżej obiecane wizualizacje Artemidy:



    Pzdr,
    TS

  16. #36

    Domyślnie Afrodyta - Artemida

    Dzieki za zdjęcia
    nie Wiesz może co robi ten 3 komin, chyba w jadalni. Zastanawiam się ale nic mi do głowy nie przychodzi.
    Pozdrawiam

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TS147
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.036
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie Re: Afrodyta - Artemida

    Cytat Napisał w.m.
    Dzieki za zdjęcia
    nie Wiesz może co robi ten 3 komin, chyba w jadalni. Zastanawiam się ale nic mi do głowy nie przychodzi.
    Pozdrawiam
    Komin w jadalni, czyli blisko wyciągu kuchennego brzmi rozsądnie. Podejrzewam, że zdecydowali się go dodać dlatego, że nad kuchnią na górze być może zlokalizowali łazienkę?

    Na wizualizacjach widać, ze wysunięcie sypialni koło tarasu nie jest duże - ja stawiam na 1-1,5m.

    Pzdr,
    TS

  18. #38

    Domyślnie Afrodyta - Artemida

    Dzisjaj otrzymałem kilkanaście zdjęć z zewnątrz nowej Artemidy, nie wiem jak je wkleić na forum ( może jakaś szybka instrukcja).
    Jest szersza o 0,6 m i dłuższa o 1 m od Afrodyty. Na poddaszu 3 pokoje i łazienka.

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marcelka
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    piotrków
    Posty
    115

    Domyślnie

    witam wszystkich.
    Po obejrzeniu prawie 2 tys. projektów Afrodyta wyszła na prowadzenie.Jest pięknym, uroczym domem!!!!!Jedynym problemem jest to ze chciałabym jeden mały pokój dodatkowo na gabinet.Nie chcąc przesuwać ścianek i pomniejszać pomieszczeń,poradzono mi niewielkie wydłużenie domu.Co do szczegółów adaptacji projektu to dopiero będą omawiene z projektantem jak będę miała projekt.Proszę o kontakt wszstkich co budują lub wybudowali juz Afrodytę Może jakieś fotki?Może ktoś ma kosztorys stanu surowego zamknietego?jak ruszy moja budowa odwzajemnie się reportażem i przeżyciami!!!!pozdrawiam
    ...

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TS147
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.036
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie Re: Afrodyta - Artemida

    Cytat Napisał s.m.
    Dzisjaj otrzymałem kilkanaście zdjęć z zewnątrz nowej Artemidy, nie wiem jak je wkleić na forum ( może jakaś szybka instrukcja).
    Jest szersza o 0,6 m i dłuższa o 1 m od Afrodyty. Na poddaszu 3 pokoje i łazienka.
    Możesz skorzystać z tej strony http://imageshack.us/ . Upload-ujesz zdjęcie i do forum wklejasz pierwszy link spod reklamy (obok linka jest napis Hotlink for forums (1) ).

    0,6 m szersza i 1m dłuższa - dla mnie super informacja, bo bałem się, że powiększą ją znacznie bardziej od Afrodyty . Czekamy teraz baaaaardzo niecierpliwie na rzuty .

    Pzdr,
    TS

Strona 2 z 170

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony