dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Starostwo sobie zażyczyło projekt ogrodzenia.

    Jak toto ma wyglądać ?
    Wystarczą odręczne gryzmoły, czy trzeba do tego zatrudnić architekta ?

    Napewno ktoś z was jest już po - czym nakarmiliście bestie ?
    Jasiu

  2. #2

    Domyślnie

    odreczny rysunek dobrze zwymiarowany - i elementu (np 1:50), i w rzucie na dzialce (1:500). przede wszystkim chodzi o wysokosc samego plotu i wysokosc podmurowki. Ja np dodatkowo mialem zabronione w warunkach zabudowy ploty z elementow betonowych nawet mi sie nie podobaja. Wogole mi sie ploty nie podobaja ale "Polska to straszna kraj"

  3. #3

    Domyślnie

    I krótki opis - z czego są elementy, dane dotyczące działki, inwestora...
    Projektanta do tego nie trzeba

  4. #4

    Domyślnie

    A jeżeli jest stare ogrodzenie, które będzie likwidowane i w to miejsce powstanie nowe, to też trzeba robić projekt?
    A co jeżeli postawię bez projektu i pozwolenia.

  5. #5

    Domyślnie

    To zależy. Jeśli ogrodzenie jest od drogi, to trzeba je zgłosić i wtedy starostwo może zażyczyć sobie projektu, ale nie robią tego często
    Jeśli ogrodzenie jest od sąsiada, to zgłaszać nie trzeba

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    My pisaliśmy "o odtworzenie ogrodzenia w miejcu starego" - przeszło.
    Zarządali tylko projektu przepustu.

  7. #7

    Domyślnie

    Majka
    Co to jest projekt przepustu przy płocie?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Jak masz płot, to musisz mieć też wjazd. Wjazdy sytuuje się przeważnie od strony dróg /powiatowych, gminnych/, przy drogach znajdują się rowy. I sądzę, że już wiesz po co przepust

  9. #9

    Domyślnie

    Jak to wygląda teraz? Wjazd mam od drogi gminnej i już zaczynamy murować słupki. Muszę zatrudnić projektanta czy sam mogę np. na papierze milimetrowym narysować? A poza tym na jakim etapie trzeba zgłaszać? Ogrodzenie od drogi wiem jakie chcę ale jakie będzie po bokach czy od tyłu tego jeszcze nie wiem, pewnie zależy od kasy...też to trzeba im jakoś ująć?
    Ludzi słuchaj, a swój rozum miej.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jasiu
    Starostwo sobie zażyczyło projekt ogrodzenia.

    Jak toto ma wyglądać ?
    Wystarczą odręczne gryzmoły, czy trzeba do tego zatrudnić architekta ?

    Napewno ktoś z was jest już po - czym nakarmiliście bestie ?
    w Starostwie Poznańskim wystarczył projekt robiony w PAINT na komputerze. proporcje się zgadzały. wymiary główne opisane. dla płotu frontowego potrzebny też był papier o uzgodnieniu zjazdu z zarządcą drogi.

  11. #11

    Domyślnie

    poszperałem, znalazłem i już wiem poza tym na stronce muratora całkiem przystępnie jest to wyjaśnione jednakże dzięki
    Ludzi słuchaj, a swój rozum miej.

  12. #12

    Domyślnie

    wystarczy zrobić zdjęcie ogrodzenia

  13. #13

    Domyślnie

    Jakie zdjęcie? Przecież teoretycznie najpierw pozwolenie a później wykonanie. Czyli co zrobisz ogrodzenie a dopiero później występujesz o pozwolenie na jego zrobienia?
    Ludzi słuchaj, a swój rozum miej.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattdl
    Jakie zdjęcie? Przecież teoretycznie najpierw pozwolenie a później wykonanie. Czyli co zrobisz ogrodzenie a dopiero później występujesz o pozwolenie na jego zrobienia?
    Preciez gdy zaczynasz robić ogrodzenie wzorujesz się na kimś, prwda?? Wtedy załączasz zdjęcie takiego ogrodzenia do projeku. Noo cbyba ze projektujesz sam, w co wątpie

  15. #15

    Domyślnie

    Z 3 stron chcemy ogrodzic działke siatką 160 cm (czy 170 nie pamiętam). Z przodu fundamencik a na nim ażurowy płot ze stali, brama i furtka takaż. Czy na to trzeba pozwolenie?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa36
    Z 3 stron chcemy ogrodzic działke siatką 160 cm (czy 170 nie pamiętam). Z przodu fundamencik a na nim ażurowy płot ze stali, brama i furtka takaż. Czy na to trzeba pozwolenie?
    ja się dziś dowiadywałam w starostwie ( bo tez chce grodzic swoja dzialke) ze od strony sąsiadów mogę sie grodzić bez żednych dokumentów - mam ich tylko poinformować, ale od frontu ( nawet jesli to tymczasowe ogrodzenie) muszę przedstwić mapkę zasadniczą z naniesioną bramą, furtką, smietnikiem i dołaczyć pozwolenie na zjazd z dorogi.

    ale jak jest w innym urzędach nie wiem.... u mnie tak jak opisałam wyżej

  17. #17

    Domyślnie

    Tylko, że nasza droga jest wlasnoscią 4 rodzin. CZy w związku z tym też musimy mieć takie pozwolenia? A tą mapkę to można samemu zrobić? czy to też kolejna rzecz do zaplacenia?

  18. #18

    Domyślnie

    Tylko, że nasza droga jest wlasnoscią 4 rodzin. CZy w związku z tym też musimy mieć takie pozwolenia? A tą mapkę to można samemu zrobić? czy to też kolejna rzecz do zaplacenia

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    odnośnie dróg które są prywatną własnością to informujesz właścicieli tej drogi o swoim zamiarze ogrodzenia, lecz jeśli chodzi o mapkę to musi ją wykonać geodeta i oczywiście to kolejny koszt

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa36
    Tylko, że nasza droga jest wlasnoscią 4 rodzin. CZy w związku z tym też musimy mieć takie pozwolenia?
    Ustawa mówi wyraźnie, że budowa ogrodzeń od strony dróg …. i innych miejsc publicznych - wymaga zgłoszenia.
    Nie jest istotne, kto jest właścicielem danego terenu.
    A co powinno być w zgłoszeniu:
    W zgłoszeniu należy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót budowlanych oraz termin ich rozpoczęcia. Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie, o którym mowa w art. 32 ust. 4 pkt 2 (prawo do dysponowania działką), oraz, w zależności od potrzeb, odpowiednie szkice lub rysunki, a także pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane odrębnymi przepisami. W razie konieczności uzupełnienia zgłoszenia właściwy organ nakłada, w drodze postanowienia, na zgłaszającego obowiązek uzupełnienia, w określonym terminie, brakujących dokumentów, a w przypadku ich nieuzupełnienia – wnosi sprzeciw, w drodze decyzji.
    Moim zdaniem, ani naniesień na mapce, ani samej mapki nie musi wykonywać nikt uprawniony (np. geodeta), można to wykonać samemu.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony