dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sln

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    2

    Domyślnie Cieknący komin z klinkieru

    Mam poważny i coraz pilniejszy (koniec budowy) problem. W domu mam komin, który nad dachem został zbudowany z pustaków klinkierowych ze spoiną quickmix równo z cegłami, w górnej warstwie cegły pełne. Pokrycie dachu to blacha + folia paroprzepuszczalna. Podczas dłuższych lub intensywnych opadów po kominie poniżej blachy spływa woda. Obróbka prawdopodobnie jest poprawna, była zresztą robiona od nowa i doszczelniana. Prawdopodobna (?) hipoteza to woda wsiąkająca w spoinę i w ten sposób przedostająca się pod obróbką. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i może dać mi wskazówki, jak to naprawić?

  2. #2

    Domyślnie

    mimo wszystko sprawdz obróbkę blacharską (1-3 cm wpuszczone w nacięcia w kominie, łączenia blach bocznych i górnych) uzupełnij miejsca styku z kominem uszczelniaczem dekarskim, zaciągniętym 2-4 warstwy cegieł powyżej (po fugach). U mnie pomogło

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety mam ten sam problem ,tyle że mam cegłę klinkierową .Ostatnio w sierpniu zalało mi ściany kominowe. Mało tego komin dymny wylał mi na ścianę nieprzyjemnie pachnące ciemnobure wykwity z sadzy . To jeszcze ujdzie , ale komin wentylacyjny z klinkieru niestey zaczyna się rozwalać. Cegła zaczyna pękać i się lasować, a w ręku skruszy ją nawet moje dziecko. Boję się dużej nawałnicy(bo ten komin wyląduje chyba w sypialni dziecka). Czekam na ekipę remontową, tylko niewiem kiedy dojedzie. A podobnie z tym cieknięciem miała koleżanka, tyle,że po tych ostatnich ulewach sierpniowych zrobiła tzw. podcinkę kominów. Zobaczę sama co to pomoże.Bo w moim przypadku tylko przebudowa.
    Jedno tylko dręczy mnie pytanie , dlaczego i co zawiodło czy producent cegły ,czy ekipa stawiająca te kominy?
    Mariella

  4. #4

    Domyślnie

    hmm, mój dekarz powiedział tak- "kominy są po to, zeby ciekły...." złoty człowiek.....

  5. #5

    Domyślnie

    Mam podobny problem.Poprawiłem obróbki blacharskie. Dalej mi cieknie jeden komin. Są z klinkieru. Mam w srodę dekarza. Będziemy się zastanawiać co ztym zrobić. Napieszę o tym do jakiego wniosku doszliśmy.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sln

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki forumowiczom za dobrą radę i słowa otuchy. Postaram się skorzystać, a o efektach napiszę. pzdr sln

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony