dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    art/gda

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1

    Domyślnie piece akumulacyjne dynamiczne- jakie doświadczenia

    witam
    mam zamiar kupić piece akumulacyjne dynamiczne, ale brak jakichkolwiek doswiadczeń w tym temacie, póki co nikt ze znajomych tego nie używał i nie wiem na ile sprawdza się to co się pisze o tych urzadzeniach.
    Jeśli ktoś wie cos więcej , czy warto w to zainwestować prosze o opinie
    pozdrawiam
    art/gd

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    odświeżam temat.
    Ja właśnie mam zamiar grzać prądem piecami akumulacyjnymi dynamicznymi.
    Na razie mam jedną opinię baaardzo pozytywną mojego znajomego.
    Czytałem, że:
    1. Mogą niedogrzewać i w ciągu dnia i po powrocie z pracy może być zimno- BZURA (gdy wyłączyli im prąd na osiedu na 3 dni to on miał najlepioej bo "gazowicze" piszczeli a on miał po 3 dniach jeszcze piece ciepłe). Ktoś kto takie rzeczy pisał miał wg mnie źle dobrane piece.
    2. Zarzu, który też czytalęm- Oddają ciepło bez względu na temp. wewnątrz- BZDURA- Takie chyba były zwykłe statyczne. Znajmy opowadał, że pełna JEST kontrola nad temp. Oddają gdy trzeba, inaczej trzymają, i następnej nocy jeśli trzeba to akumulują albo nie, wszystko zależy od tego czego my chcemy, pelna automatyka, ustawianie w jakich godz. nocnych ma akumulować i ile czasu.
    Jedyna wada to to że gdy akumuluje to wiatraczek ciut halasuje.
    Ja na razie jestem przekonany do tego ogrzewania. Roboty mniej, kasy na inwestycję mniej, żadnych rur c.o..
    Może ktoś coś jeszcze wie o czym warto wspomnieć?

    pzdr

  3. #3

  4. #4

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    greggor

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-404
    Posty
    2

    Domyślnie PIece aumumulacyjne - tylko dynamiczne

    Witam
    może znajomy miał piece statyczne (powierzchniowo-kanałowe) - takie rzeczywiście niektórym mogą "nie pasować" choć i tak uważam że są bardzo dobrym rozwiązaniem. Osobiście wybrałbym dynamiczne - najlepiej z pełną elektroniką sterowania - tu już NAPRAWDĘ nie ma się do czego przyczepić.
    pzdr

    PS. Elektrotermia?

    Cytat Napisał j-j Zobacz post
    odświeżam temat.
    Ja właśnie mam zamiar grzać prądem piecami akumulacyjnymi dynamicznymi.
    Na razie mam jedną opinię baaardzo pozytywną mojego znajomego.
    Czytałem, że:
    1. Mogą niedogrzewać i w ciągu dnia i po powrocie z pracy może być zimno- BZURA (gdy wyłączyli im prąd na osiedu na 3 dni to on miał najlepioej bo "gazowicze" piszczeli a on miał po 3 dniach jeszcze piece ciepłe). Ktoś kto takie rzeczy pisał miał wg mnie źle dobrane piece.
    2. Zarzu, który też czytalęm- Oddają ciepło bez względu na temp. wewnątrz- BZDURA- Takie chyba były zwykłe statyczne. Znajmy opowadał, że pełna JEST kontrola nad temp. Oddają gdy trzeba, inaczej trzymają, i następnej nocy jeśli trzeba to akumulują albo nie, wszystko zależy od tego czego my chcemy, pelna automatyka, ustawianie w jakich godz. nocnych ma akumulować i ile czasu.
    Jedyna wada to to że gdy akumuluje to wiatraczek ciut halasuje.
    Ja na razie jestem przekonany do tego ogrzewania. Roboty mniej, kasy na inwestycję mniej, żadnych rur c.o..
    Może ktoś coś jeszcze wie o czym warto wspomnieć?

    pzdr

  6. #6

    Domyślnie

    Witam wszystkich użytkowników jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość gdybym popełnił jakąś gafę. Podłącze się do kolegów ponieważ również poszukuję pieca około 3 kW do jednego pomieszczenia i potrzebuję pomocy przy wyborze marki ponieważ nie zależy mi na tanim kupnie tylko niskich kosztach ogrzewania. Szukałem po necie i podaję wykaz kiecy o mocy 3 kW, może któryś z użytkowników korzysta z któregoś z tych piecy akumulacyjny i może mi powiedzieć jak wychodzą go rachunki za ogrzewanie na poziomie całej zimy ?? Prosze o szybka odpowiedź ponieważ juz robi sie trochę zimnawo za oknem Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony