dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Jak wykonać prawidłowo podłogę na której będzie stał kominek? Czy rezygnuje się w tym miejscu z ocieplenia (żeby jej nie osłabiać)? Czy coś trzeba przewidzieć na etapie wylewania pierwszej warstwy betonu na piasku?

  2. #2

    Domyślnie

    Po pierwsze zaplanuj normalny fundament pod kominek, po drugie bez ocieplenia, bo nie wytrzyma ciężaru

  3. #3

    Domyślnie

    W tej części podłogi nie należy dawać ocieplenia tylko izolację poziomą w postaci folii lub papy. Kominek ma swój ciężar. Dlatego należy zalać beton w całości bez styropianu.
    Pozdrawiam,

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    tczarek, o izolacji w którym miejscu piszesz (jakiejś dodatkowej)? Bo przecież będzie izolacja pod ociepleniem na pozostałej części podłogi.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    aha, i jak doprowadzić rurę z powietrzem (pod podłogą a potem pionowo jak kanalizacyjną?) i jaka to ma być rura (fi, materiał)?

  6. #6

    Domyślnie

    Właśnie o taką izolację chodzi, powinna ona być połączona z izolacją całej podłogi

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam ocieplenie pod kominkiem, po prostu nie planowałem go. Stoi już z 3lata i jak na razie nic sie nie dzieje ciekawego.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    To jeszcze nieśmiała prośba o info o tej rurze z powietrzem.

  9. #9

    Domyślnie

    Z tego co rozumiem to jesteś na etapie wylewania chudziaka.
    Różnica jest dopiero na etapie wylewek, a teraz możesz doprowadzić rurę. Powiem jak jest u mnie. Rura fi 100 kanalizacyjna szła w chudziaku i wychodziła na zewnątrz (doprowadzenie powietrza). Na etapie wylewek (posadzek) w miejscu kominka nie daliśmy styropianu tylko folię i zdylatowaliśmy tę powierzchnię. Ostatnio położyliśmy pod nim płytki, wszystko działa i jest OK.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Dzieki, Klaudia. A w jaki sposób rura jest łączona z kominkiem? Ma się zakończyć poziomo czy pionowo? I na jakiej wysokości (mniej więcej)?

  11. #11

    Domyślnie

    U nas ta rura wystaje pod wkładem pionowo - jakieś 10 cm z posadzki. Jak obudujemy kominek to nie będzie jej widać, zamontujemy na niej taką klapkę z ciągiełkiem do otwierania i przymykania. Z praktyki już wiem, że bez tej rury też da się żyć. Kominki mają dobre dopowietrzenie a ona jest jakby dodatkowo.

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Ona zatem nie jest podłączona bezposrdnio do kominka, tak? Powietrze jest przez kominek czerpane do spalania 'własnymi' otworami?

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Klaudiu: pisałem już o tym na forum. Powiedz mi jak zachowa się tój wkład będąc nagrzany do ok. 200 st. C gdy potraktujemy go świeżym powietrzem o temp. no np. - 15 st.C? Jesteś w stanie to przewidzieć?
    Doprowadzenie powietrza "wystawione" bezpośrednio na dno wkładu to jeden z większych błędów przu stawianiu kominka.
    A tak w ogóle czemu ono ma służyć? Dostarczeniu tlenu do spalania (jeśli tak to powinien wylot być skierowany w pobliże wlotów powietrza do popielnika), czy "wspomożeniu" obiegu powietrza w DGP (to też nie za specjalny pomysł).
    Oj, ludzie. Żal wam wam wydać czasem parę groszy (porady nic nie kosztują - sic!) a potem wstawiacie w swoich domach kuriozalne "kapeluchy". I wszystko w myśl zasady: bo ja wiem lepiej...

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Uprzejmie proszę doradź jak to powietrze prawidłowo powinno być
    doprowadzone do kominka i czy wogóle powinno być specjalnie doprowadzone? Dziękuję i pozdrawiam!

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    sorki...idę spać, odpiszę jutro bo to za długi temat

  16. #16

    Domyślnie

    Forest mam nadzieję, że dzisiaj odpiszesz na temat rury z zimnym powietrzem. Ja mam tak właśnie zrobione i co teraz?
    Wytłumacz czmu jeden z markowych producentów oraz dystrybutor wkładów dopuszcza taką możliwość ?

    Pozdrawiam

    Piotr

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Forest odpisz..jestem na tym etapie..i tez instalatorzy mówili ze mam tak rure zrobic jak Klaudia..wspomnę moj kominek Jotul 1.8 td Panorama.


  18. #18

    Domyślnie

    Drogi Foreście!
    Rozwiązania zastosowane w moim domu nie są wynikiem mojego uporu co do własnej racji. Z Twojego tonu wynika, że jesteś fachowcem w tej dziedzinie. Monopolu na wiedzę jednak nie masz. Wiele źródeł tak podaje - zakładam, że znających temat, w tym UWAGA! - producenci wkładów. Ja osobiście się nie znam. Przemawia do mnie fakt dodatkowego dopowietrzenia kominka. Twoje ironiczne pytanie mogłoby być równie dobrze zadane w przypadku rur wentlacyjnych.
    Pozdrawiam!

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Forest! czekamy!

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Są kominki, do których nie tylko można ale TRZEBA doprowadzać powietrze z zewnątrz (np jotul z doprowadzeniem powietrza bezpośrednio do komory spalania). Wiele takich kominków pracuje i nic się nie dzieje.
    Mój szwagier ma kominek (fakt - bez wkładu - otwarta komora spalania) i nie ma doprowadzenie powietrza z zewnątrz. Kominek dymi, jeżeli nie otworzy sie jakiegoś okna.

    Srednica rury - minimum fi 100, niektórzy producenci podają nawet fi 150.

    Rurę można dać pod chudziakiem (na etapie fundamentów) lub pod wylewką (w płaskim kanale schowanym w warstwie np. styropianu)

    POsadzka pod kominkiem powinna być bez ocieplenia, w ogrzewaniu podłogowym powinna być również dylatacja od pozostałej, ocieplonej i "orurkowanej" części podłogi.

    Wszystkie te informacje są na forum.
    Pozdrawiam,
    am

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony