dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    gregg - czy musi to być wewnętrzna strona ściany? Planuję dać płaski kanał na zewnątrz muru i przykryć styropianem przy ocieplaniu ściany.
    Opisałeś zetkę. Z tego co pisali w muratorze, to wysokość słupa powietrza powinna wynosić ok 1,5-2m. Czy przy 1m to też działa? Ja właśnie tyle planuję dać.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Czy zastosowanie rury PCV jako doprowadzenie powietrza do kominka jest całkowicie niedopuszczalne?

  3. #43
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-04-08 13:36, gregg wrote:

    "śluzą" jest ok. 1 metrowy słup powietrza w rurze na wewnętrznej stronie ściany,
    to działa,
    pozdr,
    coś jak kanał zetowy, tak?

    a czy wiesz coś nt. gotowych klapek zamykających?

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Dlaczego uważacie że można przerwać izolację termiczną podłogi na gruncie, przez kominek.Od tego żeby wszystko wytrzymało jest styropian FS-30. I ja tak będę miał. Na razie na takim styropianie stoi u mnie 2 rok komin (od piwnicy jakieś 10 m do góry)i nie widzę żeby się skarżył że stoi na styropianie.Fachowcy się śmiali przy stawianiu, ale inspektor mówił mi wcześniej że będą się śmiali. Jednak mimo to kazał tak robić i ja robiłem. Za to dziś mam ciągłość izolacji termicznej.
    W zwykłych hurtowniach ciężko trafić FS-30 bo za drogi i nikt nie kupuje. Jednak do zadań specjalnych (np kominek) jest na pewno dobry.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: bobiczek dnia 2003-04-09 11:56 ]</font>

  5. #45

    Domyślnie


    1/ oczywiście im dłuższy słup powietrza tym "śluza" jest szczelniejsza ale przy 1 metrze też będzie działać,
    2/ każdy typ rury można wykorzystać na doprowadzenie powietrza do kominka, PCV również,
    pozdr,

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Do Grega.
    Na Z-etkę u mnie za późno bo wszystko mam gotowe. Myślę jedynie czy nie założyć nawietrzniaka podokiennego z zaworem zwrotnym na zewnątrz rury doprowadzającej powietrze do kominka.
    Widziałem takie w katalogu Domusa.

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar architektzwyboru
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    90-520
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zastanów się też nad tym jakiego rodzaju podłogę będziesz miał przy kominku. Weź pod uwagę, że jednak ciągle jest tam ogień, popiół, jakieś iskry. Może warto zastanowić się na kafelkami albo kamieniem zamiast drewna.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony