dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 10
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 187
  1. #141

    Domyślnie

    u mnie 3x5cm czyli 15cm EPS100 i w kotłowni gdzie stoi zasobnik 300l + hydrofor 120litrów czyli w sumie ponad 500KG kotłownia ma 7m2 i podłoga w kotłowni jak by opadła 2-3mm widzę to po fudze silikonowej między podłogą a ścianą. Wylewka zbrojona siatką zgrzewaną + włókna. Grubość wylewki to 5cm + płytki z 1,5cm

  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Napisał clean fire Zobacz post
    Byłem w podobnej sytuacji jak Ty. Zdecydowałem się na podłogówkę bardziej na zasadzie dogrzewania zimnej podłogi. Grzejniki zostawiłem, a zamiast
    styropianu zastosowałem płyty PIR, które mają λ= 0,023 [W/mK] .
    i jak to sie sprawdza? taka specjalna podłogi? wychodzi 70 pln za metr :/

    docieplenie piwnicy to kłopot bo nie do końca mogę to wykonać (cały dom nei jest mój) a i strop tam dośc niski..

  3. #143
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    clean fire

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    białystok
    Kod pocztowy
    15-339
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał ichipek Zobacz post
    i jak to sie sprawdza? taka specjalna podłogi? wychodzi 70 pln za metr :/.
    Przy grubości 5 cm będzie dużo mniej, np tu:
    http://astrobud.pl/plyty-pir-plyta-p...6,p124,pl.html

    W tym roku kleiłem kafle i dopiero pod koniec sezonu grzewczego włączyłem grzanie. Bardzo przyjemnie chodzi się po podłodze szczególnie w łazience, która ma ok 24 * C . Oczywiście temp. można dowolnie zmienić na zaworze trójdrogowym, a na poszczególnych pętlach rotametrami. Co do strat ciepła w kierunku stropu, to jeszcze nie mogę oszacować, ale komfort ciepłej podłogi wart jest poniesionych kosztów.

  4. #144

    Domyślnie

    Cytat Napisał clean fire Zobacz post
    Przy grubości 5 cm będzie dużo mniej, np tu:
    http://astrobud.pl/plyty-pir-plyta-p...6,p124,pl.html

    W tym roku kleiłem kafle i dopiero pod koniec sezonu grzewczego włączyłem grzanie. Bardzo przyjemnie chodzi się po podłodze szczególnie w łazience, która ma ok 24 * C . Oczywiście temp. można dowolnie zmienić na zaworze trójdrogowym, a na poszczególnych pętlach rotametrami. Co do strat ciepła w kierunku stropu, to jeszcze nie mogę oszacować, ale komfort ciepłej podłogi wart jest poniesionych kosztów.
    Ciepła podłoga? Dziwne. Ja mam podłogówkę po całości ale u mnie ona po prostu nie jest zimna.

  5. #145
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    clean fire

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    białystok
    Kod pocztowy
    15-339
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ciepła podłoga? Dziwne. Ja mam podłogówkę po całości ale u mnie ona po prostu nie jest zimna.
    W stosunku do tego co miałem przed dociepleniem stropu i przed założeniem podłogówki, to ciepła. Rzeczywiście to określenie "nie jest zimna" jest bardziej trafne.

  6. #146
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    ichipek poszukaj w hurtowniach sprzedających płyty warstwowe - pytaj się o rdzenie z pir/pur. Często są dostępne za duuuużo mniejsze pieniądze.

  7. #147

    Domyślnie

    Cytat Napisał clean fire Zobacz post
    Co do strat ciepła w kierunku stropu, to jeszcze nie mogę oszacować, ale komfort ciepłej podłogi wart jest poniesionych kosztów.
    otóż to, zgodzę się że jest wart kosztów inwestycyjnych ale jeśli wyjdzie mi że z całego interesu zmiany połowy grzejników na podłogówkę (co wymaga skucia obecnej wylewki, położenia nowej, zakupu izolacii, instalacji, dodatkowych rozdzielaczy itp) będę rok do roku płacił więcej niż na grzejnikach to już mi to nie koniecznie tak pasuje.
    Do tego wyrównanie stropu Kleina przed położeniem izolacji tez stanowi zagadkę- czym to zorbić aby było szybko i lekko a przy tym równo i nie grubo.

  8. #148
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    clean fire

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    białystok
    Kod pocztowy
    15-339
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał ichipek Zobacz post
    otóż to, zgodzę się że jest wart kosztów inwestycyjnych ale jeśli wyjdzie mi że z całego interesu zmiany połowy grzejników na podłogówkę (co wymaga skucia obecnej wylewki, położenia nowej, zakupu izolacii, instalacji, dodatkowych rozdzielaczy itp) będę rok do roku płacił więcej niż na grzejnikach to już mi to nie koniecznie tak pasuje.
    Do tego wyrównanie stropu Kleina przed położeniem izolacji tez stanowi zagadkę- czym to zorbić aby było szybko i lekko a przy tym równo i nie grubo.
    Jeżeli docieplisz podłogę, to logiczne, że więcej ciepła zatrzymasz w mieszkaniu.
    Strop Kleina równałem keramzytem.
    Poczytaj. Są sprawdzone metody, np. tu:
    http://www.e-izolacje.pl/a/remont-st...oku-11250.html

  9. #149

    Domyślnie

    to ja się zapytam jakie minimum dać pod podłogówkę? mogę dodać że u mnie wygląda to bardzo ciekawie bo dom się modernizuje a warstwy na gruncie wyglądają tak
    1. papa
    2. folia
    3. styropian 4cm
    4. wylewka 4-5cm
    6. folia
    7. styropian 4cm
    8. wylewka 5cm

    propozycja hydraulika 5cm styropian +5cm jastrych+ 2cm deska ---> z góry dziękuję za pomocne komentarze

  10. #150
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał danielkn Zobacz post
    to ja się zapytam jakie minimum dać pod podłogówkę? mogę dodać że u mnie wygląda to bardzo ciekawie bo dom się modernizuje a warstwy na gruncie wyglądają tak
    1. papa
    2. folia
    3. styropian 4cm
    4. wylewka 4-5cm
    6. folia
    7. styropian 4cm
    8. wylewka 5cm

    propozycja hydraulika 5cm styropian +5cm jastrych+ 2cm deska ---> z góry dziękuję za pomocne komentarze
    Wybacz ale taka ilość styropianu na gruncie to kpina. Ja mam go 17cm styropianu na gruncie w dwóch warstwach. Oczywiście pod OP.
    Na piętrze mam 2×5cm +OP+deska.

  11. #151

    Domyślnie

    Cytat Napisał danielkn Zobacz post
    to ja się zapytam jakie minimum dać pod podłogówkę? mogę dodać że u mnie wygląda to bardzo ciekawie bo dom się modernizuje a warstwy na gruncie wyglądają tak
    1. papa
    2. folia
    3. styropian 4cm
    4. wylewka 4-5cm
    6. folia
    7. styropian 4cm
    8. wylewka 5cm

    propozycja hydraulika 5cm styropian +5cm jastrych+ 2cm deska ---> z góry dziękuję za pomocne komentarze
    A ile masz na ścianach styropianu?
    Zasada jest taka- najwięcej ciepła ucieka przez dach (ja w przypadku stropodachu dałem tam od 40cm styropianu) potem ściany (ja mam 20cm) i na końcu podłoga (ja mam 15cm).

    Jeżeli na ścianach masz np. 10cm to 5 na podłogę wystarczy,. Kup tylko dobry, najlepiej XPS.
    5cm jastrychu- przy laniu z miksokreta to mało trochę. 6 to takie minimum. Chyba, że robisz anhydrytową posadzkę, to wystarczy.

  12. #152
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A co mu ma dać ten XPS w podłodze, poza podniesieniem kosztu ?
    Dlaczego nie dać na podlogę 10cm styropianu, jeśli jest na to miejsce ?

    @danielkn - zrobiłbym 10-12cm styropianu, 6-8cm wylewki.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 15-07-2020 o 09:03

  13. #153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    ...
    Zasada jest taka- najwięcej ciepła ucieka przez dach (ja w przypadku stropodachu dałem tam od 40cm styropianu) potem ściany (ja mam 20cm) i na końcu podłoga (ja mam 15cm).

    .
    Mozna cos o tej zasadzie?, nie znam jej bo nie ma takiej zasady. Kazdy budynek ma inny podział strat, praktycznie zawsze najwieksze są na wentylacje, kolejno okna i sciany zewnętrzne, nastepnie straty do gruntu i przez strop lub czasem odwrotnie. Owszem przy braku izolacji strych, stropu straty mogą byc duze, ale przy izolacji zgodnej lub lepszej od WT podział strat jest ogolnie takie jaki przedstawiłem

  14. #154

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Mozna cos o tej zasadzie?, nie znam jej bo nie ma takiej zasady. Kazdy budynek ma inny podział strat, praktycznie zawsze najwieksze są na wentylacje, kolejno okna i sciany zewnętrzne, nastepnie straty do gruntu i przez strop lub czasem odwrotnie. Owszem przy braku izolacji strych, stropu straty mogą byc duze, ale przy izolacji zgodnej lub lepszej od WT podział strat jest ogolnie takie jaki przedstawiłem
    Czyli uważasz, że więcej ciepła ucieka przez podłogę niż dach. Ciekawe.....

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Czyli uważasz, że więcej ciepła ucieka przez podłogę niż dach. Ciekawe.....
    To są wyniki obliczen ozc a nie moje uwazanie. TB twierdzi ze najwieksze są straty do gruntu, tylko tyle ze jego teorie sa mocno naciągane.
    Kazdy dom jest inny, inny podział strat bedzie w domu parterowym, inny w piętrowym, inne są powierzchnie scian i stropów w tych dwoch przypadkach. Nie ma zasady która niezaleznie od rodzaju budynku bedzie twierdziła ze podział strat jest stały i niezmienny.

  16. #156

    Domyślnie reasumując

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    To są wyniki obliczen ozc a nie moje uwazanie. TB twierdzi ze najwieksze są straty do gruntu, tylko tyle ze jego teorie sa mocno naciągane.
    Kazdy dom jest inny, inny podział strat bedzie w domu parterowym, inny w piętrowym, inne są powierzchnie scian i stropów w tych dwoch przypadkach. Nie ma zasady która niezaleznie od rodzaju budynku bedzie twierdziła ze podział strat jest stały i niezmienny.
    odpowiadając na kilka postów
    piana >=22cm krokwie do wysokości jętek + na jętkach to samo powyżej jętek do kalenicy 18cm
    ściany z suporexu 24 + 20cm styropianu w 2 warstwach po 10cm + tylnk cementowo wapienny

    koledze który dał 2x5cm styropianu na stropie odpowiem tylko że są materiały zapewniające wyciszenie lepsze od styropianu i jeśli to nie był strop nad garażem do 10 jest bez sensu

    na podłogówkę mam 12-14cm i plan jest taki żeby dać dobrą 5cm izolację z grafitu folia aluminiowa podłogówka i wylewka na to decha systemowa jakaś klejona etc.

    w grę wchodzi jeszcze mata do ogrzewania podłogi podczerwienią jesli te warstwy wyjdą niewystarczające ktoś byłby uprzejmy wrzucić to w termocada i sprawdzić ?

    PS ktoś grzeje podczerwienią i może napisać trochę własnych spostrzeżeń?

  17. #157
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Napisał danielkn Zobacz post
    odpowiadając na kilka postów
    piana >=22cm krokwie do wysokości jętek + na jętkach to samo powyżej jętek do kalenicy 18cm
    ściany z suporexu 24 + 20cm styropianu w 2 warstwach po 10cm + tylnk cementowo wapienny

    koledze który dał 2x5cm styropianu na stropie odpowiem tylko że są materiały zapewniające wyciszenie lepsze od styropianu i jeśli to nie był strop nad garażem do 10 jest bez sensu

    na podłogówkę mam 12-14cm i plan jest taki żeby dać dobrą 5cm izolację z grafitu folia aluminiowa podłogówka i wylewka na to decha systemowa jakaś klejona etc.

    w grę wchodzi jeszcze mata do ogrzewania podłogi podczerwienią jesli te warstwy wyjdą niewystarczające ktoś byłby uprzejmy wrzucić to w termocada i sprawdzić ?

    PS ktoś grzeje podczerwienią i może napisać trochę własnych spostrzeżeń?
    Nie to że cię atakuje ,ale czy podczerwień to aby nie ciepło- ,,mata do ogrzewanie ciepłem'' co za chwyt marketingowy ,nie zastanawiało cię to?

  18. #158
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Przecie to działa jak kabel rezystancyjny ino droższe jest .Nie czepiał bym się jak produkt nazywał by się ,,mata elektryczna do ogrzewania płaszczyznowego ,ale to tak słabo brzmi. Kosmiczna podczerwień brzmi lepiej
    Ostatnio edytowane przez LukaszP66 ; 15-07-2020 o 20:36

  19. #159

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszP66 Zobacz post
    Przecie to działa jak kabel rezystancyjny ino droższe jest .Nie czepiał bym się jak produkt nazywał by się ,,mata elektryczna do ogrzewania płaszczyznowego ,ale to tak słabo brzmi. Kosmiczna podczerwień brzmi lepiej
    jeśli nie masz nic ciekawego do zaproponowania na przedstawioną sytuację to zwyczajnie zamilcz chyba że rajcuje Cię nabijanie skila zbędnymi postami

    jeśli są tu specjaliści wykonawcy z doświadczeniem i odpowiednią wiedzę proszę o pomoc w temacie laików proszę o czytanie i nie zaśmiecanie forum zbędnymi postami z góry dziękuję

  20. #160
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No, ale przecież słusznie ci napisał o podczerwieni w podłodze..
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 8 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony