dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 99
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1975

Temat: Muzyka

  1. #221
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał lafcadio
    No skoro zaczynałeś od klasyki to wynik szkoły muzycznej zapewne...
    Zgaduję, że grasz na jakimś instrumencie...
    Lafcadio a czy Ty nie jestes aby prywatnym dedektywem? Twoja dedukcja jest godna podziwu Ale... masz racje.

  2. #222
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar fizyk
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    5.999

    Domyślnie

    Zapewne lafcadio ma rację jeśli chodzi o historię zespołu. Przyznaję nie znam szczegółów, a informacje które podałem - gdzieś wyczytałem (i pewnie zinterpretowałem po swojemu).
    Ja LS zacząłem słuchać od Sweet Home Alabama i Proud Marry. Zwróciłem uwgę na tę drugą piosenkę jak usłyszałem ją w wykonaniu ... Ani Mru Mru - pt Rolnik sam w dolinie - POLECAM. Znalazłem tytuł oryginału. Wykonuja ją LS, Tina Tourner i jesczze pare innych zespołów. Tu zwróciłem uwagę na LS. sciągnąłem parę płytek. A z ostatnią było tak jak opisałem.
    Oprócz tego zwróciłem uwagę na Spin Doctors. Polecam nową płytę "Just go ahead now: a Retrospective"
    pozdrawiam
    Grzesiek

    Fingerstyle Guitar - to jest to!

  3. #223

    Domyślnie


    Drogi Wojtku (nie wiem czy to jest Twoje imię)
    To oczywiście wcale nie wymagało, aż takiej inteligencji po prostu trochę można o Tobie powiedzieć na podstawie twoich wątków. I Ty to doskonale wiesz, ale chciałeś być miły za co dziękuję.
    Od razu widać, że jesteś inteligentny i oczytany. Do tego dochodzi mocno indywidualne poczucie smaku bezkompromisowość i śmiałe wyrażanie poglądów niekoniecznie liczące się z innymi. Szczerość do bólu, czasmi z ziarnkiem prowokacji i nieustępliwość.
    Ale muzyki to fajnej słuchasz.
    No proszę to LS śpiewał "Sweet Home Alabama " - kto by pomyślał, wstyd taki znany kawałek i nie znałem wykonawcy.
    Pozdrawiam.
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  4. #224
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał fizyk
    Ja LS zacząłem słuchać od Sweet Home Alabama i Proud Marry. Zwróciłem uwgę na tę drugą piosenkę jak usłyszałem ją w wykonaniu ... Ani Mru Mru - pt Rolnik sam w dolinie - POLECAM. Znalazłem tytuł oryginału. Wykonuja ją LS, Tina Tourner i jesczze pare innych zespołów. Tu zwróciłem uwagę na LS. sciągnąłem parę płytek. A z ostatnią było tak jak opisałem.
    To bardzo ciekawe co piszesz, az przelecialem z wrazenia dyskografie LS i niestety nie znalazlem utworu o tytule Prud Marry.Skad masz ta wiadomosc? Prud Mary nie nalezy do LS, to klasyczna juz kompozycja Johna Fogerty i rzeczywiscie wykonywala to m.in. Tina Turner, natomiast nie ma jej nawet w koncertowych setlistach Lynyrdow.
    Co do ostatniej plytki LS ,jak piszesz, jesli jest to rzeczywiscie ostatnia "Vicious Cycle" to za 25 pln trafiles diament. Ta plyta najtaniej kosztuje 65zl -szczesciarz
    pozdrawiam

  5. #225
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar fizyk
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    5.999

    Domyślnie

    Sprawdzę - ale wydaje mi sie że sie nie pomyliłem . Na pewno śpiewał to jeszcze Elvis i Acid Drinkers, ale sprawdzę jeszcze raz LS.
    Rzeczywiście pomyliłem z Creedence Clearwater Revival. Jednak się pomyliłem - w przypadku Proud Mary. Ale to nie zmienia postaci rzeczy - że Ani Mru Mru fajnie ją przerobił. Ja szukałem Sweet Home Alabama - wtedy znalazłem LS. Pamięc ludzka zawodną jest.
    pozdrawiam
    Grzesiek

    Fingerstyle Guitar - to jest to!

  6. #226

    Domyślnie

    Witam sympatyków starej dobrej muzy. Dorzucę jeszcze Styx [niezapomniane "Pieces of Eight", "Cornerstone" i "Paradise Theater"] i Kansas, bo chyba jeszcze nie było .

    A tutaj polska strona o Lynyrd Skynyrd, i recenzja "Vicious Cycle".



    Przy okazji kopania taka stronka się znalazła Seymour Duncan [przetworniki ponad podziałami ]
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  7. #227

    Domyślnie

    Chyba się skuszę na zakup tej trzypłytowej edycji Deep Purple.Jest wszystko.Od "Hush" do "Perfect Strangers".Pamiętacie tą drugą?Jedna z najdłużej utrzymujących się na liście Trójki piosenek.
    Albo kto pamięta "Broken heroes" Saxon?

  8. #228

    Domyślnie

    Hehe Ja pamiętam

    Z płytki "Innocence Is No Excuse" ["Niewinność nie jest wymówką" ]





    Ale najbardziej lubiłem "Denim & Leather"

    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  9. #229
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    A czy ktos pamieta ?
    McDonald & Giles,
    Gentle Giant,
    The Nice,
    Rarebird,
    Atomic Rooster,
    Molly Hatchet,
    Premiata Forneria Marconi,
    The Flock,
    Renaissance,
    Can,
    Procol Harum,
    Greenslade,
    Prism,
    AmonDuul,
    Refugee,
    U.K.
    Machavishnu,
    Omega,
    Free
    Troche pomieszane style , bo to tylko kawalek dawno nie sprzatanej polki .I slusznie mowil fizyk, ze aby wymienic wszystkich wielkich ,czasu nie starczy na budowanie

  10. #230

    Domyślnie

    ponury63
    Może wiesz gdzie znaleźć "Pierwszy karabin"TSA?

  11. #231

    Domyślnie

    Płytkę ? Jest w Sieci w kilku sklepach: Vivid / Rock serwis / Stereo.pl




    Cytat Napisał 2112wojtek
    A czy ktos pamieta ?
    Te: McDonald & Giles, Rarebird, Molly Hatchet, Premiata Forneria Marconi, The Flock, Renaissance, Greenslade, Refugee - niestety nie, a resztę tak - chociaż np. taki Amon Duul czy Prism tylko z jednej płyty.


    UK - "Danger money" ach...
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  12. #232
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał ponury63
    UK - "Danger money" ach...
    "Randevous 6:02" ? Alez tam pieknie Jobson gra na pianie.Niby to tylko arpeggia ,ale jaki klimat?

  13. #233

    Domyślnie

    Coś z mojej półeczki:
    Caravan - Cunning Stuns
    Minimum Vital - Sarabandes
    Dream Thater - Metropolis PT2 Scenes from a memory
    Peter Hammil - Fireships
    Anekdoten - From Within
    Trace - The White Ladies
    Camel - Dust and Dreams
    Porcupine Tree - The Sky Moves Sideways
    The Waterboys - Fisherman's Blues
    Preisner - Reqiem for my Friend
    Wishbone Ash - Argus
    Sieges Even - A Scene of Change
    Liquid Tension - Experiment 2
    to to co ostatnio "przeleciał" mój CD player
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  14. #234
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał lafcadio
    Coś z mojej półeczki:
    Caravan - Cunning Stuns
    ...........................
    Bardzo zacny, progresywny repertuar z perelkami jak Hammill. Sieges Even nie znam - przyznaje sie bez bicia. Liquid 2 znakomita -wole jednak w wersji BLS - wiecej muzyki mniej techniki . Camel to przemili "wtorniacy" uwielbiam Rajazz i Traveler , Jezowcy raz zwalaja z nog innym razem pieknie nudza.Zestaw : mniam - jednym slowem. Dorzucam Morphine, NoMan's i przeskakuje pietro wyzej - Jaco Pastorius, Airto Moreira ale obok Vai i S.R.Vaughan - w ogole nie boli

  15. #235

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario
    A kto pamięta takie dziwadło jak MECH?
    hi hi ja pamiętam
    dla mnie zawsze w ciągu skojarzeniowym z zespołem KRZAK
    Daleka droga do domu
    www.coma.art.pl

  16. #236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    moja milosc to PINK FLOYD I MIKE OLDFIELD . Ale czasem zdradzam slyszeliscie muzyke z filmu o muhhamedzie Ali?JEST WSPANIALA , tak jak kiedy BIKO Peter Gabriel

  17. #237

    Domyślnie

    a czy ktos choć trochę, trochę lubi i pamieta Skunk Anansie ???
    ja przy porządkach sountrackowych dogrzebałam się do płyty, na której jest Weak

    o, matko, moi kochani sasiedzi chyba mnie zaszlachtują za to darcie się od rana

    jakos nigdy nie znalazłam czasu by się dogłębnie tym zespołem pozachwycać, a teraz czuję się jak archeolog - świetne !!!!!
    piłuję i tarzam się w tych dżwiękach, jak po litrze Red Bula, czy innego colowego parszystwa - mocno energetyzujące - zagazowali mnie tym lepkim, brudnym graniem

    zabieram się za szperanie - gdzie mogę w Warszawie ich płyty kupić ???
    Daleka droga do domu
    www.coma.art.pl

  18. #238
    gosc***
    Guest
    gosc***

    Domyślnie

    Dołączam vel dołanczam do forum.
    Może kilka słów o sobie.
    Ostatnio słucham Radia Bis. Polecam. Ludzie z dawnej Radiostacji, długie audycje nocne na żywo.
    Próbowałem powrócić do Trójki, ale nie mogę. Te polityczne komentarze w stylu dawnej "Tu jedynka" ( jak ktoś kojażrzy) - żenada.

    PS
    Ciekawe że na stronie budowlańców najdłuższa dyskusja trwa o muzyce.
    Tak trzymać.
    Pozdro-wienia.

  19. #239

    Domyślnie

    elekt - to nie jest najdłuższa dyskusja na naszym forum
    Posziedzisz to się zorientujesz, że często im dalej od budowy tym ciekawiej. Budowlana to tylko klucz. Prawda Ponury ??

    A tak nawiasem dzisiaj w trójce puszczali nagranie Tiny Turner z chyba George Bensonem. Super. co to może być i gdzie to znaleźć

  20. #240

    Domyślnie

    elekt - to nie jest najdłuższa dyskusja na naszym forum
    Posziedzisz to się zorientujesz, że często im dalej od budowy tym ciekawiej. Budowlana to tylko klucz. Prawda Ponury ??

    A tak nawiasem dzisiaj w trójce puszczali nagranie Tiny Turner z chyba George Bensonem. Super. co to może być i gdzie to znaleźć

Strona 12 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony